karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

strzymek    28

możesz sprzedać 2 kg owsa dla innego vatowca na fakturę VAT  za 1zl i będziesz miał sprzedaż a do sprzedaży ciągnika rolniczego to od 1 stycznia 2014 niestety faktura VAT obowiązkowa ( chyba że udowodnisz że nie wykorzystywałeś go do prowadzenia gospodarstwa ) a kupujący jeśli jest na vat to se odliczy ale niestety w US będzie musiał zapłacić 2% pcc bo trzeba jeszcze mieć zaświadczenie że sprzedający prowadzi firmę handlową czy coś takiego 

Edytowano przez strzymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

jezeli przeszedłem na vat i nic nie sprzedałem tylko kupiłem ciągnik to zwrócą vat czy są jakies problemy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

zwróca :)

Ale na pewno będzie kontrola w US, czyli prawidłowe wystawienie FV, wpisy do ksiąg i takie pierdoły.

Ja miałem kontrole a miałem  troche i zakupowych fv i sprzedażowych ale jak jest wszystko dobrze prowadzone to tylko proforma. Wiadomo zawsze się do jakiegoś szczegółu przyczepi bo musi w uwagach coś się znaleźć, ale to czasami są naprawdę pierdoły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

jezeli przeszedłem na vat i nic nie sprzedałem tylko kupiłem ciągnik to zwrócą vat czy są jakies problemy ? 

 

tylko nie możesz sie starać o skrocony termin zwrotu (25 dni) vatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Czy jeśli rodzice sprzedadzą swój ciągnik (są na ryczałcie) i kwote ze sprzedarzy tego ciągnika oddadzą mi na wkład własny np. do modernizacji to czy bedę musiał zaplacić podatek od od tej sumy co dostałem od rodzicow? ps. jestem podatnikiem vat.

 

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Nie ale przekazanie pieniedzy musisz zrobić w formie przelewu i musicie spisac umowe przekazania pieniedzy oraz zgłosic ją do Urzedu Skarbowego

@biznes12 zwrócą ale w terminie 180dni

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Dzięki za informacje :) 
A mam jeszcze takie pytanie czy jeśli dostanę premię z młodego rolnika to czy muszę o tym poinformować urząd skarbowy? i czy od premii, dopłat itp. muszę odprowadzać podatek? (z moich informacji to wiem że od dopłat itp. podatku się nie odprowadza ale zapytać nie zawadzi...) 

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie musisz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Nie ale przekazanie pieniedzy musisz zrobić w formie przelewu i musicie spisac umowe przekazania pieniedzy oraz zgłosic ją do Urzedu Skarbowego

@biznes12 zwrócą ale w terminie 180dni

- wypełniony druk SD-Z2,

- oryginał polecenia przelewu.

To w US potrzebne i wszystko, żadnej umowy nie trzeba, mnie się też pytali gdzie umowa, zapytałem a gdzie napisane że jest potrzebna i był koniec tematu - dawno temu owszem była potrzebna ale nie teraz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Czy kupując kwotę mleczną od ryczałtowca mgę mu wystawić fakturę vat i go odliczyć tak jak przy zakupie bydła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroner    50

Serdecznie wszystkim z Was dziękujemy za udział w pierwszym seminarium internetowym poświęconym tematyce VAT w rolnictwie. Możemy być z siebie, z Państwa dumni, ponieważ w trakcie trwania seminarium w  wirtualnej sali było niemniej niż 220 osób, a były chwile, że nawet około 300. Zadaliście Państwo kilkaset pytań, chyba nawet ponad tysiąc. Zdołaliśmy odpowiedzieć na może 10%. Wasze zainteresowanie było ogromne, a to oznacza, że musimy sprostać tym wyzwaniom w przyszłości i jeszcze lepiej przygotować się do kolejnego szkolenia. 

Mamy nadzieję, że mogliśmy pomóc. A Państwo bez wychodzenie z domu, zupełnie bez żadnych kosztów (no może poza opłatą za internet :) ) mogliście dowiedzieć się czegoś więcej. Cieszymy się, że agrofoto.pl może pomagać również w takich zaawansowanych tematach. Bardzo polecamy naszą wiedzę i zachęcamy do dzielenia się swoim doświadczeniem na agrofoto.pl

Yacenty już wkrótce ogłosi kolejne webinarium w serii prawno-finansowej. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Serdecznie dziękujemy za udział i Państwa czynne zaangażowanie. Wiemy, że ciężko pracujecie. Każdy Rolnik ciężko pracuje, dlatego szanujemy Państwa czas i staramy się dostarczyć tę wiedzę, która jest kluczowa i za darmo. Jesteśmy do usług. Agrofoto.pl - Wasz portal, pierwszy na myśl o profesjonalnym rolnictwie. 

Edytowano przez agroner

@agroner-AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Serdecznie wszystkim z Was dziękujemy za udział w pierwszym seminarium internetowym poświęconym tematyce VAT w rolnictwie. Możemy być z siebie, z Państwa dumni, ponieważ w trakcie trwania seminarium w  wirtualnej sali było niemniej niż 220 osób, a były chwile, że nawet około 300. Zadaliście Państwo kilkaset pytań, chyba nawet ponad tysiąc. Zdołaliśmy odpowiedzieć na może 10%. Wasze zainteresowanie było ogromne, a to oznacza, że musimy sprostać tym wyzwaniom w przyszłości i jeszcze lepiej przygotować się do kolejnego szkolenia. 

Mamy nadzieję, że mogliśmy pomóc. A Państwo bez wychodzenie z domu, zupełnie bez żadnych kosztów (no może poza opłatą za internet :) ) mogliście dowiedzieć się czegoś więcej. Cieszymy się, że agrofoto.pl może pomagać również w takich zaawansowanych tematach. Bardzo polecamy naszą wiedzę i zachęcamy do dzielenia się swoim doświadczeniem na agrofoto.pl

Yacenty już wkrótce ogłosi kolejne webinarium w serii prawno-finansowej. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Serdecznie dziękujemy za udział i Państwa czynne zaangażowanie. Wiemy, że ciężko pracujecie. Każdy Rolnik ciężko pracuje, dlatego szanujemy Państwa czas i staramy się dostarczyć tę wiedzę, która jest kluczowa i za darmo. Jesteśmy do usług. Agrofoto.pl - Wasz portal, pierwszy na myśl o profesjonalnym rolnictwie. 

 

A czy można to seminarium gdzięś obejrzeć? Niestety za póżno wróciłem, tylko na końcówkę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Witam jak jest z tym podatkiem należnym i naliczonym, co w sytuacji jak w danym miesiącu nie ma żadnej sprzedaży ?to z czego się rozliczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Normalnie tylko nie możesz o zwrot wystąpić a przechodzi na następny miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

Dzisiaj zarejestrowałem się jako czynny Vatowiec. Z tego co się dowiedziałem od jutra już mam wszystkie prawa i obowiązki związane z tą rejestracją. Ale mam pytanie: kiedy muszę złożyć pierwszą deklarację. Rozliczał się będę kwartalnie.Czy będzie to deklaracja z kwartału IV 2014 czy z I kwartału 2015? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Dzisiaj zarejestrowałem się jako czynny Vatowiec. Z tego co się dowiedziałem od jutra już mam wszystkie prawa i obowiązki związane z tą rejestracją. Ale mam pytanie: kiedy muszę złożyć pierwszą deklarację. Rozliczał się będę kwartalnie.Czy będzie to deklaracja z kwartału IV 2014 czy z I kwartału 2015? 

Czyżby się coś zmieniło ? Dotychczas prawa i obowiązki podatnika vat nabywało się od pierwszego dnia miesiąca następnego, czyli nie ważne czy rejestrujesz się 1 czy 31 grudnia z vatu rozliczasz się od 1 stycznia. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić..?

Edytowano przez jimmy871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja 2,5 roku temu przechodziłem na vat zdaję się 20 lub 25 czerwca


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

Dzwoniłem do Urzędu skarbowego i dowiedziałem się, że jak się zarejestrowałem w grudniu 2014 to pierwsza deklaracja musi być złożona do 25 stycznia 2015, więc się wszystko wyjaśniło. Ale dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

witam mógłby mi ktoś powiedziec jaką fakture vat wystawić ciągnik kupiony przed przejściem na vat używany kilka lat ale teraz chce sprzedać a jestem na vacie czy muszę odprowadzić vat od sprzedaży ? czy mogę napisać że zwolniony ???


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj