karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

karolr2    767

Ja płacę 80zł brutto jak było mniej faktur to 50zł za miesiąc.

Mam pytanie czy można odliczyć vat za laptopa i telewizor. Jeśli tak to jak to uzasadnić? Moja księgowa twierdziła kiedyś że za tv się nie da ale może już się przepisy zmieniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

100 netto jeżeli wyrobię się w 30 fakturach (bez względu czy sprzedaż czy kupno). Rozpoczęcie każdej następnej 30stki faktur oznacza +50zł netto.

Bez względu czy to miesięcznie czy kwartalnie. Patrząc po znajomych to płacę mało.

Notebook i ogólnie sprzęt komputerowy przejdzie i odliczysz 100% VATu, telewizor to mocno naciągane (chyba że robisz kontrahentom prezentacje tego co np sprzedajesz).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jeśli założę monitoring w gospodarstwie? To telewizor nie zbędny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

A jeśli założę monitoring w gospodarstwie? To telewizor nie zbędny :D

Jak najbardziej masz prawo odliczyć tv gdy posiadasz monitoring gospodarstwa, w razie kontroli dobrze by antena telewizyjna była odłączona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pamiętajcie, że zawsze musi być związek przyczynowo - skutkowy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Tak powoli zaczynacie mnie wkurw... Rolnicy mają możliwość zwrotu podatku VAT w 100% przy zakupie środków związanych z produkcją. I tyle. To oczywiście mało komu wystarcza, więc zaczynają się kombinacje - jak odzyskać VAT za telewizor (bo stary ma o dwa cale mniej), jako przykład. Wg. takiego sposobu myślenia, "mógłbym" wymagać zwrotu VAT za kupione piwo, bo na trzeźwo w górach strach cokolwiek robić, a jak wiadomo, pijanemu się nic nie stanie!

Próbować można (prawie) wszystko, gorzej z ponoszeniem konsekwencji wynikających z tych prób. I to jest rzecz, nad którą warto się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Pytanie czy konto bankowe  wystarczy zwykle indywidualne czy powinno być firmowe ( np. Inteligo, mBank)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sushimon    0

Na upartego, jeżeli faktycznie monitoring byłby podłączony i w razie kontroli można by było odpalić obraz z obory na tv to można odliczyć ale nie więcej niż 10 - 20 % (skłaniałbym się do 10 ;)).

Jeżeli chodzi o ceny za księgowość to u nas (warmińsko-mazurskie) 150 brutto bez względu na ilość faktur (póki co ;)). W cenie wniosek o płatności i bieżące informacje na tematy agencyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroner    50

Witajcie, 

Jak wcześniej pisałem planujemy z @Yacentym realizację cyklu webinariów poświęconych problematyce VAT w rolnictwie i innym kwestiom podatkowym. Ma być to początek spotkań typu: POTRZEBNA RADA - WIEDZA Z DOSWIADCZENIA. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 grudnia (wtorek), pewnie około godz. 18. Dzisiaj na portalu pojawią się zapowiedzi i poruszane tematy. Webinarium poprowadzą fachowcy w swojej dziedzinie, ponieważ wspólnie z Yacentym zdecydowaliśmy, że postawimy na ludzi, którzy nie tylko znają się na prawie i podatkach, ale mają bezpośrednią styczność z rolnictwem i konkretne efekty w tej dziedzinie. Więc nie będzie lania wody, ani reklamowania żadnych usług. Link do kancelarii, która to poprowadzi jest poniżej, gdyby ktoś chciał się upewnić, że warto proszę kliknąć: http://zydek.pl/prawo-rolne.html?language=pl

Udział w webinarium jest darmowy, nic nie trzeba płacić, tylko się zalogować. Całość potrwa około godziny. Nie wychodząc ze swoich domów kilkaset osób będzie mogło podzielić się swoimi problemami na czacie, posłuchać konkretnych porad i tracić pieniędzy na dojazdy. Wszystko przygotujemy bardzo profesjonalnie.

Proszę zapiszcie również pytania i swoje sprawy do rozwiązania, ponieważ będzie możliwość czatu z ekspertem. Pozdrawiam


@agroner-AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Jestem płatnikiem podatku VAT na zasadach ogólnych. Rok temu kupiłem ciągnik od rolnika również będącego VAT-owcem, przy czym ciągnik on jako pierwszy właściciel kupił jeszcze nie będąc VAT-owcem. Z racji tego sprzedał mi go na umowę kupna-sprzedaży (moja księgowa twierdziła, że powinien wystawić VAT marżę, jego księgowa zaś nie i w wyniku tego zapłaciłem podatek od wzbogacenia).

Moje pytanie brzmi: jaką fakturę mam wystawić sprzedając ten ciągnik i czy ewentualnie jest szansa na odzyskanie zapłaconego podatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sushimon    0

Jeżeli kupowałeś w 2013 roku to sprzedający powinien wystawić fakturę VAT ze stawką zw na podstawie bodajże starego art 43 ust 2 ustawy o VAT, wtedy nie płaciłbyś pcc. Teraz to raczej już po sprawie niestety...

 

Sprzedając w tym roku musisz niestety naliczyć 23% vatu, nieważne że nie odliczałeś od zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

...Jeżeli chodzi o ceny za księgowość to u nas (warmińsko-mazurskie) 150 brutto bez względu na ilość faktur (póki co ;)). W cenie wniosek o płatności i bieżące informacje na tematy agencyjne

A z jakiego powiatu jesteś?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja także płacę 150zł za miesięczne rozliczenia. W umowie zapisane jest, że do 15 faktur, ale nieraz mam 20-30 i kłopotu z tego nie robią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja płacę 100zł brutto niezależnie od ilości faktur odbiór faktur odbywa się u mnie w mieszkaniu woj lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Jestem mlodym rolnikiem i zlozylem deklaracje rozliczania sie na zasadach ogolnych. Kupilem troche ON i pare rzeczy w listopadzie, ale rzecz jasna nie mam żadnej sprzedaży( produkcja roślinna). Mam oddac faktury do US i bede musia czekać 180 dni? mial ktos taki przypadek? co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Można zwrócić się do urzędu o zwrot w trybie przyspieszonym (30dni) Jeżeli jest to pierwszy zwrot dobrze by było jakbyś miał w tym miesiącu  jakąś sprzedaż wystarczy na 100zł bo płatnikem podatku vat stajesz się dopiero po pierwszej transakcji sprzedaży.

Edytowano przez JanuszM6040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Aby wystawić fakturę na usługi musisz mieć zarejestrowaną firmę z gospodarstwa nie można wystawiać faktur na usługi. A i jeszcze jedno do urzędu skarbowego nie niesiesz faktur tylko prowadzisz rejestr vat i na jego podstawie wystawiasz deklarację, którą składasz co miesiąc w urzędzie skarbowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Wiem, wiem. Generalnie zajmuje sie tym biuro rachunkowe, ja nie mam czasu na to. W takim razie ciezko mi bedzie wykazac jakas sprzedaz w tym miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj