Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9024 odpowiedzi na ten temat

#5541 Share kryha16dob

kryha16dob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 luty 2013 - 20:17

VAT w rolnictwie to koniecznie daj mi znac Michalco ci powiedzieli w US

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 03:43
  •  

#5542 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 luty 2013 - 22:49

VAT w rolnictwie wskażcie mi proszę:
czy obecnie fakturę należy wystawić w ciągu 7 dni czy też od stycznia mamy na to więcej czasu?
czy mając w danym okresie nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym mogę ubiegać się o jej zwrot w terminie 60dni (mam sprzedaż) bez załączania dodatkowych wniosków poza deklaracją vat7?

#5543 Share michalswietokrzyskie

michalswietokrzyskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 24 luty 2013 - 09:40

VAT w rolnictwie

wskażcie mi proszę:
czy obecnie fakturę należy wystawić w ciągu 7 dni czy też od stycznia mamy na to więcej czasu?
czy mając w danym okresie nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym mogę ubiegać się o jej zwrot w terminie 60dni (mam sprzedaż) bez załączania dodatkowych wniosków poza deklaracją vat7?

Prawdopodobnie zostało te 7 dni,od 2014 ma wejsć wydłużony.
Tak,możesz ubiegać sie bez żadnego problemu w terminie 60dni bez żadnych wniosków.Termin 25 dni jest przyspieszony a 180 dni wydłużony w szczególnych warunkach które urząd skarbowy może na podatnika nałożyć.
http://www.vat.pl/ak...stawiania-8919/
http://www.podatki.e...VAT,1,65,1.html
http://www.vat.pl/na...dluzyc_3443.php
Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez danielhaker, 24 luty 2013 - 12:31.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5544 Share michalswietokrzyskie

michalswietokrzyskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:31

VAT w rolnictwie

Prawdopodobnie zostało te 7 dni,od 2014 ma wejsć wydłużony.
Tak,możesz ubiegać sie bez żadnego problemu w terminie 60dni bez żadnych wniosków.Termin 25 dni jest przyspieszony a 180 dni wydłużony w szczególnych warunkach które urząd skarbowy może na podatnika nałożyć.
http://www.vat.pl/ak...stawiania-8919/
http://www.podatki.e...VAT,1,65,1.html
http://www.vat.pl/na...dluzyc_3443.php
Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

do danielhaker, gdzie zacytowałem poprzedniego posta.staram sie odpowiadac jak moge,a tutaj tylko jakies punkty ostrzezen!!!!! jak posiadziesz taka wiedze jak ja na temat vatu albo rachunkowosci to pogadamy!!!!skoro uwazasz że mam problem z wypowiadaniem sie to mi to napisz w wiadomości.
I pytam się, gdzie jest k***a cytowanie poprzedniego posta,albo ja jestem debil albo moderator co te punkty mi daje

Edytowany przez danielhaker, 24 luty 2013 - 20:54.

#5545 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 luty 2013 - 21:48

VAT w rolnictwie dziękuję za odpowiedź, ale na wszelki wypadek proponuję powstrzymać się przed cytowaniem,
proszę jeszcze o wskazanie
- z jakim wyprzedzeniem i na jakim formularzu należy zgłosić instalację kasy fiskalnej?
- z jaką częstotliwością należy drukować i ewidencjonować raporty z kasy jeśli nie dokumentuje się na niej żadnej sprzedaży?
- czy sprzedaż dokumentowaną i tak fakturą (nabywca to osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej bądź RR) należy najpierw nabić na kasie i od razu przypiąć do kopii oryginał paragonu?

#5546 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 24 luty 2013 - 22:12

VAT w rolnictwie Gdzie cytowałeś poprzedniego posta? #5543, #5547 a nawet zrobiłeś to teraz w #5548 (kolejny raz). Na dodatek napisałeś posta pod postem.
Co do ostatniego zdania to w przeciwieństwie do Ciebie nie chcę Cię obrazić ale jednak wygląda na to, że to pierwsze jest bardziej na miejscu.
Za:
- wulgaryzm,
- napisanie posta pod postem,
- obraźliwy tekst w kierunku moderatora (nie wspominając już o kolejnym cytowaniu)
zgodnie z taryfikatorem powinieneś dostać kolejne kilka punktów ostrzeżeń co przełożyłoby się na bana (w Twoim przypadku nazbierałoby się nawet na miesięcznego) ale tylko dlatego, że chcesz pomagać innym i nieświadomie cytowałeś tym razem dam Ci szansę na poprawę.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#5547 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 25 luty 2013 - 08:14

VAT w rolnictwie raporty dobowe robisz na koniec kazdego dnia w ktorym byla dokonana sprzedaz,raporty miesieczne robisz po 1 nastepnego miesiaca
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#5548 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 luty 2013 - 09:36

VAT w rolnictwie czyli jeśli nie ma sprzedaży to nie muszę robić raportów? w US muszę wskazać konkretną datę, od kiedy zacznę ewidencjonowanie i jej przekroczenie uniemożliwi mi uzyskanie dotacji na jej zakup, czyli muszę np zaewidencjonować sprzedaż 1 marca czy wystarczy, że 1 marca dokonam fiskalizacji i zainstaluję kasę

#5549 Share kryha16dob

kryha16dob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 luty 2013 - 12:17

VAT w rolnictwie dzwoniłam do pani z US w sprawie odpisów na prywatny samochod - kilometrówka. Pani mi tak w sumie namieszala ze poza tym ze moge to niewele wiem. Moge odpisywac sobieale w czesci która jestem w stanie udowodnic ze to sprawy słuzbowe. Wiec trzeba prowadzic kilometrówke na wyjazdy słuzbowe i potem sobie policzyc ile to w % jest na całe uzywanie akurat uzywanie w celu słuzbowym i potem w tej czesci odliczyyc wydatki zwiazane z eksploatacja auta poza paliwem.
Mozna tez tak jak w noaszym przypadku gdzie mam 2 auta jeden wciagnac do EST i go uzywac w celach słuzbowych i wtedy sobie ładnie odpisywac wydatki oczywiscie ze zdrowym razsadkiem.

jezeli ktos wie cos wiecej na ten temat to chetnie skorzystam.

#5550 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 26 luty 2013 - 08:59

VAT w rolnictwie z tym samochodem to radzilbym dac sobie spokoj, za pare groszy mozna narobic sobie problemow tylko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5551 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 luty 2013 - 12:53

VAT w rolnictwie czy na deklaracji vat 7 mogę wskazać jednocześnie kwotę nadwyżki podatku do przeniesienia na kolejny okres oraz kwotę podatku do wpłaty? z zasad wskazanych na formularzu wynika, iż nie jest to możliwe, a ja chciałbym dokonać korektę i ewentualna zmiana spowoduje konieczność korygowania także kolejnych deklaracji i w konsekwencji wniosku o przyspieszony termin zwrotu, w którym zmieni się kwota, jak najprościej wyprostować taką sytuację ?

#5552 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 26 luty 2013 - 16:22

VAT w rolnictwie Możesz wykazać albo kwotę do zwrotu albo do zapłaty, nie można wykazać zwrotu i jednocześnie wpłaty. Albo wpłata do US albo zwrot nadwyżki nad naliczonego nad należnym.

Mam pytanie odnośnie deklaracji Vat 7 , bo będę składać po raz pierwszy,
Chodzi mi o pozycje 70 (wniosek o zwrot podatku) , kiedy zaznacza się to okienko?
Będę mieć zwrot podatku na rachunek , bez przyspieszonego , normalnie w ciągu 60 dni, czyli powinnam składać dodatkowo jakiś wniosek i to zaznaczyć to okienko, czy wystarczy tą kwotę wpisać w poz. 61?

#5553 Share michalswietokrzyskie

michalswietokrzyskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 luty 2013 - 17:35

VAT w rolnictwie Przy 25 dniach zaznaczasz wniosek o zwrot podatku oraz wniosek o przyspieszony zwrot.Przy 60 dniach nic nie zaznaczasz. kwotę wpisujesz w okienko 60,61 63(przy 60 dniach oraz jeśli piszesz o zwrot na rachunek całej kwoty naliczonego za dany miesiąc)

do kissmy.Musisz złożyć deklaracje korygujące od momentu popełniania błędu.Za każdy miesiąc z rzędu jeśli błąd popełniony wpływa na treść deklaracji za kolejne miesiące.Nie widze błędu jaki popełniłaś i z treści pytania nie potrafię tego do końca zrozumieć aby dokładnie opisać jak to zrobić.Napewno nie możesz tego zrobić tak jak napisałeś.bo albo jest nadwyżka naliczonego nad należnym albo należnego nad naliczonym.

Edytowany przez michalswietokrzyskie, 26 luty 2013 - 17:39.

#5554 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:16

VAT w rolnictwie ja przy przyspieszonym terminie zaznaczałem zawsze jedno pole przy przyspieszonym terminie właśnie, odnośnie mojego błędu to znalazłem fakturę sprzedaży z zamierzchłych czasów i korekty będę musiał dokonać za dosyć długi okres i zmieni mi się też wartość zwrotu, który już otrzymałem, więc wolałbym wpłacić kwotę za dany okres, zrobić jedną korektę i po zawodach

#5555 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 26 luty 2013 - 19:29

VAT w rolnictwie Od 2014 roku sprzedaż starych, używanych maszyn, także tych od których zakupu nigdy podatku vat nie odliczano zostanie obłożona stawką 23%. Tak więc jak ktoś ma do upłynnienia zbędne maszyny lepiej się pospieszyć bo raczej trzeba będzie podzielić się ceną rynkową z fiskusem, bo nie sądzę aby potencjalny nabywca chciał ów vat dołożyć do ceny
kto sieje ten zbiera....

#5556 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:22

VAT w rolnictwie @kissmy... zadzwoń na KIP (choć to trochę jak audiencja u papieża....ups nie wiem co powiedziałem) Powinni Ci pomóc w tej sprawie. Na moje to powinno się zrobić korektę od dnia kiedy nie wykazałeś tej sprzedaży, ale przecież nie do tego zmierzasz. W deklaracji na pewno nie możesz wykazać końcowo jednocześnie podatku należnego i naliczonego. Z drugiej strony ciekawe jak starą masz tą fakturę, bo przestępstwo gospodarcze ma moc 5 lat ;)

Edytowany przez darolee, 26 luty 2013 - 20:24.

#5557 Share michalswietokrzyskie

michalswietokrzyskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 27 luty 2013 - 06:18

VAT w rolnictwie kissmy.Tak jak napisałem,że jeśli złożysz korektę za okres w którym jest ten błąd,a treść deklaracji nie ulegnie zmianie za kolejne okresy(nie było na nich przeniesień itp),to musisz jeszcze ustalić z US,czy masz zwrócić na rachunek tą kasę co za dużo wziąłeś czy będzie potrącenie z danego lub kolejnego okresu. Bo jeśli będą także występować błędy w kolejnych miesiącach no to nie da sie inaczej jak wszystkie korekty.Każdy US jest inny,widziałem różne cuda.Jeden składał tak inny musiał za wszystkie okresy chociaż błąd był ten sam.
Jeśli składasz vat7 i zaznaczacz 25 dni oraz jedno okienko to niby nic się nie dzieje,ale niby powinno się zaznaczać obydwa 70 i 71.Kiedyś urząd mi zwrócił uwagę dlaczego nie zaznaczam tego i tego.
Jeśli treść moich wypowiedzi będzi inna niż US w waszym terenie będzie wymagał,to proszę nie mieć pretensji.Piszę głównie jak mój interpretuje przepisy,a oni potrafią między sobą walczyć dlaczego tak a nie inaczej,więć może być różnie.

Teraz odnośnie tej "kilometrówki". Byłem wczoraj w US i zbytnio nie było z kim akurat gadać.Wszystko było by dobrze gdyby były 2 samochody.Jeden do KŚT a drugi do kościoła. Jeśli mamy jakiś samochód van lub coś niby ciężarowego to na stację diagnostyczną po zaświadczenie,że jest to samochód ciężarowy i wtedy lecimy też paliwko.
Jeśli jest to osobówka normalna,do wszystkiego to niestety ale trzeba prowadzić ewidencję wyjazdów,odległości,spis licznika i procentowy udział wyliczyć dla działalności i procentowe koszty utrzymania.Sam nie zrozumiałem co ona mi mówiła.Czekam aż wróci z urlopu ta co na ten temat może się wypowiedzieć i wtedy dokładnie będę wiedział jak to rozpisać żeby nie popełnić błędu.

Edytowany przez michalswietokrzyskie, 27 luty 2013 - 06:21.

#5558 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 27 luty 2013 - 07:14

VAT w rolnictwie Czyli kwotę do zwrotu na rachunek wpisuje w poz. 61 i 63.
A czy wtedy poz. 70 i 71 zaznaczam "nie" czy zostawiam niewypełnione?

Rozumiem też że zakup maszyn wykazuje w poz. 49 i 50 nawet jak nie prowadzę ewidencji śr. trwałych?
Czy wszystko wrzucam w poz 51, 52 ( nabycie pozostałych towarów i usług)? - przy założeniu ze nie prowadzę ewidencji....?

Edytowany przez ONA77, 27 luty 2013 - 07:17.

#5559 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 luty 2013 - 09:17

VAT w rolnictwie

Od 2014 roku sprzedaż starych, używanych maszyn, także tych od których zakupu nigdy podatku vat nie odliczano zostanie obłożona stawką 23%. Tak więc jak ktoś ma do upłynnienia zbędne maszyny lepiej się pospieszyć bo raczej trzeba będzie podzielić się ceną rynkową z fiskusem, bo nie sądzę aby potencjalny nabywca chciał ów vat dołożyć do ceny

skąd masz takie informacje? Jak można obciążyć taką maszynę podwójnym VATem - bo nie był odliczony jak byłem na ryczałcie a teraz mam go jeszcze naliczyć przy sprzedaży?

Pytam bo mam trochę takich maszyn i myślę je sprzedać na tatę tylko jak nie przekroczyć 20 tys ;)
(C330M + stary Bizon + 2 przyczepy nie zmieszczą się w cenie 20 tys).
Czyżby nasi rządzący chcą na podatniku zarobić 2 razy?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5560 Share michalswietokrzyskie

michalswietokrzyskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 27 luty 2013 - 09:24

VAT w rolnictwie Tak.W pozycji 70 i 71 zaznaczasz "nie".
A teraz troche odośnienie tych środków trwałych.Jeżeli zakupisz maszynę za kwotę do 3499zł netto to możesz ją wrzucić do nabycia środków pozostałych i nie wpisywać w EŚT.Jeżeli zaś maszyna będzie już za 3500zł netto to z przepisów wynika że musisz ją na deklaracji wpisać jako środek trwały i wtedy także prowadzić EŚT.Teraz jeszcze jedna uwaga z mojej strony.Nigdy nie wpisujcie,jeżeli nie macie takiej potrzeby oczywiście, zadnych maszyn w EŚT i na deklaracji nie wykazujcie ich jako środek trwały jeżeli danej maszyny wartość łączna nie przekroczy 3499zł (całkowity koszt zakupu maszyny na fakturze, czyli produkt+ewentualne doposażenie danego produktu,jeżeli będzie w danym miesiącu i tym bardziej na tej samej fakturze,chociaż było by to też na innych fakturach to i tak w czasie kontroli wyjdzie że wydatki te pozostają ze sobą w ścisłym związku+montaż,transport,ew.cło itp. )Dlaczego tak mówię?Otóż wyjaśniam....Jeśli dziś uznamy produkt za ŚT za 2400 zł, i to będzie nasza najniższa wartość środka jaki mamy uwzględniony w ewidencji to tak jakbyśmy w swojej ewidencji wyznaczali niższą barierę niż ustawa przewiduje,I później produkt za 3000 już powinniśmy ewidencjonować jako ŚT chociaż barierą jest 3500.Nie twierdzę także ze wczasie kontroli tak będzie bo przepisy tego jakby nie przewidują,ale zdoświadczenia wiem,że tego się czepiają.