Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9025 odpowiedzi na ten temat

#5501 Share michal1982

michal1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 luty 2013 - 20:53

VAT w rolnictwie dziś przeliczałem średni dochód i rozchód w gospodarstwie tz. lepsze miesiące i gorsze i wyszło żę vat który mam do zapłacenia za sprzedane produkty (ziemniak, świnki) jest mniejszy niż vat za zakupione rzeczy ( prąd ,woda śr o r ,pasze opakowania do ziemn.) pogadam z doradcą niech to jeszcze przeliczy i hyba przejde na vat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 00:23
  •  

#5502 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 20 luty 2013 - 08:11

VAT w rolnictwie

dziś przeliczałem średni dochód i rozchód w gospodarstwie tz. lepsze miesiące i gorsze i wyszło żę vat który mam do zapłacenia za sprzedane produkty (ziemniak, świnki) jest mniejszy niż vat za zakupione rzeczy ( prąd ,woda śr o r ,pasze opakowania do ziemn.) pogadam z doradcą niech to jeszcze przeliczy i hyba przejde na vat

To jeszcze podziel tą różnicę na 12 miesięcy to Ci wyjdzie ile średnio na miesiąc będziesz miał zwrotu. Bo suma może wyjść nie mała, ale po podzieleniu na miesiące, wyjdzie całe ... nic.

Pozdro

#5503 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 20 luty 2013 - 08:24

VAT w rolnictwie Mi z 80 ha tylko zboża zostaje miesięcznie prawie 1 tyś, nic nie kombinuję. No w tamtym roku miałem jeszcze 131 tyś zwrotu za maszyny.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5504 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 20 luty 2013 - 08:58

VAT w rolnictwie Czyli ok. 150 zł z hektara na rok Ci zostaje. Ja nie mam porównania, bo na vacie dopiero od października jestem.

#5505 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 20 luty 2013 - 11:10

VAT w rolnictwie

dziś przeliczałem średni dochód i rozchód w gospodarstwie tz. lepsze miesiące i gorsze i wyszło żę vat który mam do zapłacenia za sprzedane produkty (ziemniak, świnki) jest mniejszy niż vat za zakupione rzeczy ( prąd ,woda śr o r ,pasze opakowania do ziemn.) pogadam z doradcą niech to jeszcze przeliczy i hyba przejde na vat

Pamiętaj o zależności, że gdy jesteś na ryczałcie masz netto +7% Vat np za mleko, a gdy będziesz na Vacie to bedzie netto +5% Vat, więc w obliczeniach uwzględnij te 2% różnicy.

#5506 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 20 luty 2013 - 12:03

VAT w rolnictwie Dokładnie. Dużo osób na tym się łapie bo liczą że tracą 5% a nie 7%.
Dolicz sobie jeszcze koszty księgowości (ceny wahają się o 100 do 200zł miesięcznie). To tak, jakbyś dodatkowo te 100-200zł vatu tracił

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#5507 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 20 luty 2013 - 12:48

VAT w rolnictwie Najwięcej zysku jest wtedy, gdy posiada się tylko produkcję roślinną. Jak masz jakąś zwierzęcą, to już nie jest tak kolorowo.

#5508 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 20 luty 2013 - 13:39

VAT w rolnictwie U mnie jakoś rok minął odkąd jestem na Vacie i nie licząc zwrotu za maszyny wyszło mi tak 1tyś na plusie (uwzględniając stratę7%)...
mam 20ha - ogólnie powiedzmy że mało ale też trochę pokręciłam paliwo i kupiłam go jakieś z 500l za mało i praktycznie nie odliczyłam nic za części do maszyn.
Więc przede wszystkim sama produkcja roślinna, nawozy, ochrona roślin i paliwo

#5509 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 20 luty 2013 - 13:50

VAT w rolnictwie Jak na cały rok, to trochę mało tego zwrotu. Ja przy 20ha od października 2012 do teraz jestem ok. 3500zł na plusie (bez większych inwestycji)

#5510 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 20 luty 2013 - 16:17

VAT w rolnictwie

U mnie jakoś rok minął odkąd jestem na Vacie i nie licząc zwrotu za maszyny wyszło mi tak 1tyś na plusie (uwzględniając stratę7%)...
mam 20ha - ogólnie powiedzmy że mało ale też trochę pokręciłam paliwo i kupiłam go jakieś z 500l za mało i praktycznie nie odliczyłam nic za części do maszyn.
Więc przede wszystkim sama produkcja roślinna, nawozy, ochrona roślin i paliwo

Z tymi siedmioma procentami to też nie do końca tak jest - że tracimy - u mnie jak kolo skupuje zboże to czy jestem ryczałtowcem czy vatowcem i tak mi da tą samą cenę.
Nie wiem czy tak robią wszędzie ale jak nie ma konkurencji to pewnie podobnie. Jestem na vacie od roku i praktycznie co kwartał mam około 2 tys. zwrotu. Czy dużo czy mało to zależy jak dla kogo - jak dla mnie to nie jest źle. Nic za bardzo nie kombinuje, rozliczam się sam i nie żałuję przejścia. A znam takich rolników, którzy mimo sporych inwestycji nie przechodzą na vat bo ktoś im powiedział, że się nie opłaca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5511 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 20 luty 2013 - 18:08

VAT w rolnictwie Od 3 lat na Vacie ze względu na spore inwestycje w sprzęt, czyli na potężnym + w zwrocie, ale.... odliczając zwroty z maszyn to wychodzi tylko niewielki +. Przy rozliczaniu bez większych wałków wychodzę na niewielkim zysku i trochę mnie dziwią wypowiedzi niektórych tu którzy mają po 1-2 tys. miesięcznie zwrotu i to bez wałków. Albo ktoś tu leje wodę, albo ma tak słabą rentowność, że wydatki są tak duże w stosunku do przychodów, że głowa mała. Duży zwrot = duże wydatki przy niskich przychodach. Ciekawi mnie zadowolenie niektórych z dużych zwrotów, tych którzy nic nie kombinują (przesadnie)!

#5512 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 luty 2013 - 18:44

VAT w rolnictwie Sprzedajesz na 5% a wszystko co kupujesz jest na 8% lub 23% toteż nie tak trudno jest zrobic zwrot vatu.

#5513 Share tomasz2012

tomasz2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 luty 2013 - 19:00

VAT w rolnictwie

Dokładnie. Dużo osób na tym się łapie bo liczą że tracą 5% a nie 7%.
Dolicz sobie jeszcze koszty księgowości (ceny wahają się o 100 do 200zł miesięcznie). To tak, jakbyś dodatkowo te 100-200zł vatu tracił

TAK KOLEGO ALE POLICZ SE JA KIEDYŚ TAK ROBIŁEM GDYBYM BYŁ NA RYCZAŁCIE DOSYAŁ BYM 1200 A JAKNA WACIE ZAOSZCZĘDZIŁEM 1300

Edytowany przez tomasz2012, 20 luty 2013 - 19:05.

#5514 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 luty 2013 - 19:14

VAT w rolnictwie witam:)
Mam pytanie odnośnie kupywaniem czesci do ciagników???
czy muszę miec je na własność czy wystarczy np. umowa użyczenia ??? dodam ze to ciagmik 30 zajestrowana i 60 niezajestrowana od wujka ???

#5515 Share LukiT6030

LukiT6030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 luty 2013 - 19:24

VAT w rolnictwie

Sprzedajesz na 5% a wszystko co kupujesz jest na 8% lub 23% toteż nie tak trudno jest zrobic zwrot vatu.

Sprzedaż zwierząt jest ze stawką 8%vat

#5516 Share tomasz2012

tomasz2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 luty 2013 - 19:44

VAT w rolnictwie MYŚLĘ ŻE UMOWA WYSTARCZY ZAWSZE TO JEST PODKŁADKA I JEST SIĘ KRYTYM
Nie pisz z włączonym Caps Lockiem!

Edytowany przez danielhaker, 20 luty 2013 - 22:14.

#5517 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 20 luty 2013 - 20:02

VAT w rolnictwie wystarcza umowa na użyczenie ciągnika.

#5518 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 luty 2013 - 20:06

VAT w rolnictwie a jesli nie jest zarejestrowany to tez moze byc ????

#5519 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 luty 2013 - 21:02

VAT w rolnictwie jak najbardziej, może być również różowy i mieć felgi w tęczowe okręgi, znaczenie ma wyłącznie związek z produkcją opodatkowaną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5520 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 20 luty 2013 - 22:24

VAT w rolnictwie

TAK KOLEGO ALE POLICZ SE JA KIEDYŚ TAK ROBIŁEM GDYBYM BYŁ NA RYCZAŁCIE DOSYAŁ BYM 1200 A JAKNA WACIE ZAOSZCZĘDZIŁEM 1300

Napisz jeszcze raz bo nie rozumiem Ciebie.
Chodziło mi o to że na ryczałcie dostaję 1070 do ręki, a na vacie 1050, z czego VAT i tak idzie do US czyli dostaję 1000 do ręki. Stąd wniosek że tracę 7%.

Niby produkty są na 8 i 23% ale pasze są na 8%, nawozy- 8%, opryski- 8%, usługa weterynaryjna- 8%, leki- 8%, sznurek- 8%. Można wymieniać do skutku. 23% zawierają tylko paliwo, części do maszyn oraz siatka do bel.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.