Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9021 odpowiedzi na ten temat

#5321 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:00

VAT w rolnictwie Długo czekałeś na takie potwierdzenie?
Ja robiłam te zgłoszenia na początku stycznia , żeby od lutego być na zasadach ogólnych . Na razie nic nie dostalam . Mam nadzeje że jeśli coś było by nie tak, to wezwaliby do uzupełnienia...

Ile kosztuje przegląd nie wiem.

Edytowany przez ONA77, 20 styczeń 2013 - 19:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 02:40
  •  

#5322 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:03

VAT w rolnictwie Przepraszam że nie na temat, ale nie będę zakładał nowego tematu. Mianowicie, ja jako rolnik mam jakąś możliwość odliczania podatku VAT od nabytych towarów do remontu mieszkania. Dodam że nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej ??

#5323 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:17

VAT w rolnictwie

Długo czekałeś na takie potwierdzenie?
Ja robiłam te zgłoszenia na początku stycznia , żeby od lutego być na zasadach ogólnych . Na razie nic nie dostalam . Mam nadzeje że jeśli coś było by nie tak, to wezwaliby do uzupełnienia...

Ile kosztuje przegląd nie wiem.

Mi urząd przysłał potwierdzenie w ciągu niecałego tygodnia.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#5324 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:24

VAT w rolnictwie Od 1 października na zasadach ogólnych jestem, a powierdzienie przyszło 8 października

#5325 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:46

VAT w rolnictwie mam pytanko takie, mianowicie chciałabym kupić program do układania dawek paszowych dla krów, chodzi konkretnie o INRATION, kosztuje ok. 2,5 - 3tys.zł, czy mając fakturę z zakupu mogę odliczyć z tego VAT???

aha, i co musiałoby pisać na fakturze żeby przeszło w US?

#5326 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:54

VAT w rolnictwie Przejdzie spokojnie. A co masz pisać? :) Faktura jak faktura, aby Twoje dane się zgadzały

#5327 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:59

VAT w rolnictwie Z tego co pamiętam i co pisało w Top Agrar to sprzedaż ciągnika nabytego przed przejściem na Vat i od którego nie był odliczany vat może się odbyć na zwykłą umowę kupna sprzedaży nie musi to być faktura ze stawka ZW /przy niej trzeba liczyć jakies tam proporcje tak mi tłumaczono/. Kolejna rzecz sprzedaz np ciagnika nie jest wliczana do tych 20 tys zł do których nie musowo miec kasy fiskalnej

#5328 Share szpeniu87

szpeniu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:wszystko co jest związane z rolnictwem(w szczególności bydło mięsne), sport (siatkówka, koszykówka, fitness i kulturystyka, mieszane sztuki walki), historia II Wojny Światowej

Napisany 20 styczeń 2013 - 20:30

VAT w rolnictwie A jak ktoś przejdzie na VAT to przez jaki czas trzeba pozostać vatowcem?Czy można zrezygnować kiedy się chce?

#5329 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 20:44

VAT w rolnictwie

Usługi związane z rolnictwem (poz 1 załacznika), są zwolnione jeśli ich udział w całej sprzedaży na rzecz os. fiz. i RR był wyższy niż 80 % par 3 ust 1 pkt 3 rozporzadzenia.

80% limit dotyczy poprzedniego roku podatkowego,

a odnośnie do terminu instalacji kasy to z tego co zauważam w interpretacjach, kasa musi być zainstalowana o ile wystąpi sprzedaż na rzecz osób fizycznych nie prowadzących DG bądź RR,

miałem w zeszłym roku do czynienia z ciekawym przypadkiem: otóż w lipcu został skasowany cały limit, a w październiku wystąpiła sprzedaż na rzecz RR, ale jej przedmiotem była usługa zwolniona z ewidencjonowania (właśnie usługa rolnicza), ponadto tenże podmiot rozpoczął działalność w 2012 roku i moim zdaniem nie zaistniał obowiązek nabicia tej sprzedaży na kasie, bowiem przysługiwało zwolnienie, ale chyba muszę wystąpić o interpretację w tej sprawie

#5330 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 20 styczeń 2013 - 21:29

VAT w rolnictwie

A jak ktoś przejdzie na VAT to przez jaki czas trzeba pozostać vatowcem?Czy można zrezygnować kiedy się chce?

tu mam taki artykul, ktory ci pomoze. chyba jest to aktualne, a jesli nie to niech ktos mnie poprawi

przepraszam nie wkleilem linku do tego artykulu, a teraz nie moge go odnalezc:(

Edytowany przez jaro86, 20 styczeń 2013 - 21:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5331 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 21:38

VAT w rolnictwie Odnośnie terminu instalacji kasy to wydaje mi się że jeśli utraci , a raczej utraciło się warunki do zwolnienia z racji np. przekroczenia limitu sprzedaży w roku 2012 , jest się zobowiązanym do zainstalowania kasy do 1 marca , bez względu na to kiedy wystapi sprzedaż na rzecz os. fiz i RR w tym roku. Może to być sprzedaż dopiero w listopadzie 2013 ale kasę musisz mieć na dzień 1 marca 2013 , bo inaczej może być mandat...
Co rozumiesz przez "skasowany cały limit"?

Po przejściu na vat ogólny do RR mozna powrocic po 3 latach.

Edytowany przez ONA77, 20 styczeń 2013 - 21:39.

#5332 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 20 styczeń 2013 - 21:42

VAT w rolnictwie budynki

A jak ktoś przejdzie na VAT to przez jaki czas trzeba pozostać vatowcem?Czy można zrezygnować kiedy się chce?

5lat po zakupie maszyn i 10 lub 15budynki

u gory chyba nowsze informacje

Edytowany przez jaro86, 20 styczeń 2013 - 21:46.

#5333 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 21:44

VAT w rolnictwie Wrócić do RR możesz po 3 latach , a że do tego bedzie korekta w śr. trwalych i budynkach to już inna sprawa

#5334 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 22:00

VAT w rolnictwie

.

koledze @kissmy.. chodzilo o limit (40tys)po przekroczeniu ktorego musi zakupic kase

Edytowany przez przemol87, 20 styczeń 2013 - 22:01.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#5335 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 22:06

VAT w rolnictwie

miałem na myśli przekroczenie limitu upoważniającego do korzystania ze zwolnienia,
muszę gruntownie odświeżyć swoją wiedzę i rozwiązać przedstawiony przypadek, bo nie wiem czy warto występować o refundację, z kasami zasadniczo jest tęgi problem, szczególnie w przypadku, gdy prowadzi się zdywersyfikowaną działalność (na przykład produkcja roślinna + usługi rolnicze), bowiem kasa nie rozdziela poszczególnych usług i nie wiem czy muszą być dwie kasy (jedna dla produkcji roślinnej i druga dla usług), aby jednoznacznie rozgraniczyć przychody z konkretnego rodzaju działalności (rozchodzi się o PIT) czy też wystarczy jedna kasa i FV do każdego paragonu

#5336 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 08:02

VAT w rolnictwie Według mnie, potrzebne będą dwie kasy (niestety).

#5337 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 09:18

VAT w rolnictwie Według mnie jedna kasa.
Na potrzeby podatku dochodowego musisz mieć inną ewidencję , w zależności od formy opodatkowania (ryczałt czy zasady ogólne).
Jeśli przekroczyłeś limit sprzedaży w lipcu to kasę powinneś miec po dwóch miesiącach . Tylko jeszcze pytanie czy limit był wyczerpany ze sprzedaży na rzecz os. fiz. , czy też do tego limitu wliczyłeś też usługi rolnicze.
Kiedyś gdzies czytałam w jakiejś interpretacji że jeśli przekroczy się limit sprzedaży a zachowuje sie proporcję usług do sprzedaży to nadal można korzystać ze zwolnienia .
Warto zapytać w "swoim" urzedzie , jak to jest.

#5338 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 16:10

VAT w rolnictwie ale czy nie ma problemu, gdy na miesięcznym zestawieniu z kasy nie widać, które przychody zostały wygenerowane ze sprzedaży usług, a które z pozostałej produkcji (tzn. obecnie jest to widoczne bo sprzedaję na dwóch stawkach 5% i 8% dla usług, ale w pewnych przypadkach stawki mogą być takie same),

o kasę wolę się nie pytać w moim US, bo mogą wyciągnąć konsekwencje, muszę ogarnąć to w inny sposób i ewentualnie przyznać się z żalem do winy

Edytowany przez kissmy..., 21 styczeń 2013 - 16:11.

#5339 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 16:32

VAT w rolnictwie Za prowadzenie rachunkowości w biurze wołają 130 zł br. na mieśiąc ,tylko sie zastanawiam czy moge od tej usługi odliczyć vat ? CZy moge odliczyć vat na materjały budowlane na remont garażu na ciągnik oraz na budowe wiaty na maszyny rolnicze ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5340 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 styczeń 2013 - 16:50

VAT w rolnictwie

...o kasę wolę się nie pytać w moim US, bo mogą wyciągnąć konsekwencje, muszę ogarnąć to w inny sposób i ewentualnie przyznać się z żalem do winy

ten tego - masz zapchaną skrzynkę?
Nie mogę PW wysłać a mam pytanko na priv.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke