Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9028 odpowiedzi na ten temat

#501 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 08:17

VAT w rolnictwie od nowego roku sprzedaży chyba nie musi być zwrot w ciągu 60 dni jest to termin podstawowy można wnioskowac o skrócony 25 dni warunek wszystkie faktury musza byc opłacone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 23:34
  •  

#502 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:03

VAT w rolnictwie aha, ale mam rozumieć że zwracają od maszyn rolniczych cały Vat : 22 %?? bo to dla mnie teraz bardzo ważne. Wyatrczy sprzedaż z tego miesiąca co sie występuje o vat czy jednak musi być ona z całego roku??

#503 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 13:42

VAT w rolnictwie odzyskasz cały vat 22% a sprzedaż to z w miesiącu w którym kupisz maszynę dobrze jest jak masz sprzedaż i wszystkie potwierdzenia zapłaty za inne faktury . piszesz wniosek o przyspieszenie wypłaty vatu i gotowe 25 dni i kasa na koncie :(
sprzedam kombajn fortschritt E 517

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:20

VAT w rolnictwie aha, spoko, dzięki :(
Pozdrawiam wszystkich agrofotowiczów :)

#505 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 12:18

VAT w rolnictwie Odnośnie zabierania faktur w gminach to chodzi o to, żeby rolnicy którzy mają możliwość nie ubiegali sie o zwrot w kilku gminach. W naszej nie zabierają ale na każdej fakturze oryginalnej stawiają pieczątke, że przyjęto do zwrotu podatku akcyzowego, a sobie zabierają ksero.

#506 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 15:11

VAT w rolnictwie Vatowcy to w końcu jak to jest z tym rozliczaniem energii elektrycznej, bo jeśli chcę mieć na fakturze gosp. rolne to muszę przejść w elektrowni na taryfę przemysłową, a wtedy cena energii jest większa od tego vatu jaki teraz płacę jako indyw. klient, a księgowa nie chce imiennych faktur rozliczać i straszy , że jak będzie kontrola skarbowa to będę musiał zwracać, a może jej po prostu nie chce sie obliczać procentów na dom i na gosp. od tych faktur. dodam, że mam 2 liczniki. poradźcie

#507 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 27 styczeń 2009 - 18:43

VAT w rolnictwie No z energią elektryczną jest mały problem ale można założyć podlicznik i wtedy rozlicza się na podstawie wskazań podlicznika i w razie kontroli łatwo to zweryfikować,udowodnić i obronić. A takie rozliczanie "mniej więcej" to zawsze budzi podejrzenie .Natomiast na "'gospodarstwo rolne "to wiadomo inna taryfa i "skórka za wyprawkę"Ja już podlicznik mam kupiony ale jeszcze nie zamontowany ,czeka do żniw...bo u nas wtedy największe zużycie energii ale jak ktoś ma hodowlę to niestety licznik bije i warto to zrobić.O właśnie doczytałam ,ze masz 2 liczniki to więc co stoi na przeszkodzie?Może trzeba innej księgowej poszukać?

#508 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:25

VAT w rolnictwie ja jak przechodziłem na VAT to PANI w US powiedziała że energię mogę odliczać na oko - a wygląda to tak że należy przyjąć wartość jaką zużywa podobnej wielkości dom i nie powinno być z tym problemu - na fakturze nie musi być GOSPODARSTWO ROLNE - bynajmniej mi tak powiedziała i tego się trzymam - jak dotąd 3 kontrole i żadnych uwag - oby tak dalej -
sądzę że wszystko zależy od kontrolera
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#509 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 01 luty 2009 - 07:27

VAT w rolnictwie Kurcze, produkowałem sie z ładnym długim, wyczerpującym postem ale mi sie skasowało no to w skrócie: teoria według księgowej i US- Zmienione przepisy, faktura może być imienna czyli nie potrzeba przechodzić na taryfe przemysłową, licznik 3 fazowy można odliczać całość bo chyba rzadko posiada sie w domu urządzenia na 3 fazy, licznik ogolny- obliczamy moc i wykorzystanie urządzeń używanych w produkcji i na tej podstawie obliczamy zużycie energi. Dobrze mieć te obliczenia na papierze do wglądu.

#510 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 luty 2009 - 08:16

VAT w rolnictwie może być imienna faktura ale co miesięczna a nie1 na pół roku anipu nie chcą wpisywać na fakturze jak nie zmienisz taryfy na przemysłową.JA 5 lat na vat i ksiegowa powiedziała stop fakturom półrocznym ,ate dziady z energetyki niechcą wystawić co miesiąc.Zycze dużych zwrotów i jak najmniej kontroli-ja jeszcze niemiałem żadnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 01 luty 2009 - 11:21

VAT w rolnictwie ok. to po kolei: mam 2 liczniki jedno i trójfazowy czyli trójfazowy mogę cały odliczyć a mogę część jednofazowego odliczyć??? jak??? mam policzyć wszystkie żarówki w gosp. ile ciągną?? mam faktury co 2 miesiące mogą być??? ja mam NIP na fakturach ale sa imienne. a co z księgową mam jej nakazać odliczanie??? czy ją zmienić a tak wogóle to po ile od was biorą księgowi bo u mnie 122 zł to dużo??? gigix a potrafisz powiedzieć który to przepis

#512 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 01 luty 2009 - 13:21

VAT w rolnictwie Jak widać każde biuro rachunkowe ma swoją teorię na ten temat,podobnie jak US .Tylko my,rolnicy,jak coś chcemy się dowiedzieć i zrobić tak,żeby prawa nie łamać i konsekwencji nie ponosić, to musimy się wykazać anielską cierpliwością i detektywistyczną ciekawoscią.Dobrze,ze jest takie forum i można powymieniac spostrzeżenia .U nas podobnie od 122 do 200 biorą z tego co słyszałam .

#513 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 luty 2009 - 13:47

VAT w rolnictwie ja rozliczam się miesięcznie i płace księgowemu 122 zł brutto i od tego odliczam sobie 22% vatu bo wystawia mi fakture za usługe czyli 100 na miesiąc netto

#514 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 01 luty 2009 - 14:48

VAT w rolnictwie myślę że wielu z nas Vatowców mogliby prowadzić sami rachunkowość - i ponad 1000PLN w roku do przodu
ja sam robię zeznania raz w miesiącu a zajmuje mi to od 1 do 2 godzin miesięcznie za pomocą tabelek w arkuszu kalkulacyjnym
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

#515 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 luty 2009 - 16:04

VAT w rolnictwie u mnie żona się w prowadzenie ksiąg bawi, jak są jakieś wątpliwości to pytamy się znajomych co maja większe doświadczenie, ale tych wątpliwości to za wiele nie ma ;)

#516 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 01 luty 2009 - 18:43

VAT w rolnictwie polecam Małą księgowość rzeczpospolitej wszystko wyliczy i PIT wydrukuje zero problemu

#517 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 02 luty 2009 - 17:40

VAT w rolnictwie no a kasę za prowadzenie żona też bierze na swoje potrzeby czy nie???
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

#518 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 luty 2009 - 17:48

VAT w rolnictwie @lukotek a nie słyszałeś o wacikowym ;) .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#519 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 luty 2009 - 18:19

VAT w rolnictwie ze wsi jesteście, a nie wiecie, że w takich przypadkach to się płaci w "naturze" ;)
Edycja: odpowiedz na post poniżej: Stawka VAT 0% :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 02 luty 2009 - 21:54

VAT w rolnictwie w "naturze" ale jaki vat wtedy naliczyć ?