Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9025 odpowiedzi na ten temat

#5161 Share LukiT6030

LukiT6030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:51

VAT w rolnictwie Posiadam gosp. o powierzchni 30ha(produkcja roślinna i zwierzęca) oraz dzierżawie 20ha lecz nie mam żadnej umowy poniewaz właściciel pobiera dopłaty i niechce słyszeć o zadnych umowach. Problem mój polega na tym ze faktur mam na 6tys litrów i obawiam się ze US bedzie się czepiał po co mi tyle paliwa. Mogę jakoś racjonalnie im to wytłumaczyć? jaki limit ON jest ja 1ha wg. US?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 05:58
  •  

#5162 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 21:05

VAT w rolnictwie jedyne uzasadnienie to właśnie te dzierżawy - umowa ustna też jest zobowiązująca, a potwierdzić to możesz fakturami sprzedaży, chyba że tę sprzedaż z tych 20ha akurat chcesz ukryć

Dostali na drogę trochę kiści gronowych i z uśmiechnięci pojechali.

to jest klasyk podobnie jak pytanie czy mleko podane do kawy pochodzi pochodzi z "własnego" udoju zużycie na potrzeby własne - ewidencja - ewentualnie nabicie na kasę fiskalną itd

#5163 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 21:10

VAT w rolnictwie

.
Jako ciekawostkę dodam, że miałem wtedy wpisaną m.in. drukarkę, doładowanie do telefonu i nawet słowem się nie odezwały na to.

Jak zdobyłeś fakturę vat na doładowanie do telefonu? Mam telefon na kartę i głowię się jak mogę odliczać sobie vat od doładowań...

LUKI, niby coś słyszałem że do 200 litrów na ha nie powinno być problemów. To tylko przy produkcji roślinnej, ale to i tak się wyrobisz w tym limicie bez dzierżaw, Jak dochodzi Ci zwierzęca to tym bardziej nie bedzie problemów z uzasadnieniem takiego zużycia. Ja bym się wcale tym nie przejmował.

Edytowany przez jarekmalina, 20 grudzień 2012 - 21:21.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5164 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 20 grudzień 2012 - 22:06

VAT w rolnictwie Jak kupowalem doladowania do telefonu na stacji benzynowej to tam wystawiali mi fakture za to, ale moja ksiegowa powiedziala mi, ze moge odliczyc vat tylko od telefonu na abonament. Chodzi o bilingi. Ale u was to przechodzi to pewnie i umnie tez bylo by ok.

#5165 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 23:53

VAT w rolnictwie co do kontroli mam tak samo jak kolega sokan, nie mowie ze trzeba sie kontroli bac przebieg spotkania mam identyczny nawet okreslenia przez telefon " jesli mialby Pan czas to prosilibysmy o faktury w najblizszych dniach, moze Pan przy okazji bedzie w miescie" mowiac powaznie.
wole jak kontroli nie ma to szybciej idzie zwrot, raz mialem ciagnik i studnie glebinowa, 190tys netto, lacznie 60 tys vatu, faktury, umowy kredytowe, dziekuje do widzenia, pozdro

#5166 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 07:15

VAT w rolnictwie Ehh no to u mnie pewnie zaraz przy pierwszym zwrocie będzie kontrola. Na vat przechodzę w lutym , i w lutym będzie też kupiony ciągnik i inne maszyny. Więc zwrot będzie spory. No cóż pierwsza deklaracja i od razu bedzie skok na głeboką wodę...:)

#5167 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 07:56

VAT w rolnictwie ONA77 to kontrolę masz na 99%. Ale od razu poznasz z czym to się jje, i w przyszłości będziesz już wiedziała co Cię czeka :)

#5168 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 08:12

VAT w rolnictwie Śwwietnie.. ale cóż przeżyłam juz tyle kontroli z ARiMR i Weterynarii ,że może i te kontrole przetrwam...:)

#5169 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 09:26

VAT w rolnictwie witam, ja rok temu jak kupilem ciagnik i przeszedlem na vat to mialem 40 tys vatu i kontoli nie mialem :)

#5170 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 10:15

VAT w rolnictwie Na Vacie jestem z 5 lat i kontroli nie miałem żadnej. W ostatnich dwóch latach kupiłem na ponad 1,1 miliona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5171 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 10:39

VAT w rolnictwie Po przejściu na vat w lutym 2011, w czrwcu kupiłem ciągnik i miałem zwrot vat 34tys. Z US zadzwonili czy pasuje mi jak jutro przyjadą o 9.00. Przyjechali zdjecia ciągnika porobili, zabrali faktury do siebie. Na drugi dzień tylko zadzwonili zebym przywiózł umowe kredytową na ciągnik. A na kolejny dzień przyjechali przywieźli faktury i protoków że wszystko dobrze, Powodzieli że powninienem tylko prowadzić jeszcze książke kontroli. I po robocie. Teraz prawie co 2 miesiące pisze o zwrot 2tys. i kontroli nie mam.

#5172 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 14:46

VAT w rolnictwie A fakt, w tym roku zadzwonili żebym przedstawił czym zapłacę fakturę 750 tyś. Pokazałem umowę kredytu i że resztę z konta zapłaciłem, i po sprawie.

#5173 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 16:20

VAT w rolnictwie

Na Vacie jestem z 5 lat i kontroli nie miałem żadnej. W ostatnich dwóch latach kupiłem na ponad 1,1 miliona.

to są nieliczne przypadki, ale kiedyś mogą przyjechać z nienacka i przeswietlić te 5 lat miesiąc po miesiącu.

Edytowany przez jarekmalina, 21 grudzień 2012 - 16:20.

#5174 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 grudzień 2012 - 16:43

VAT w rolnictwie

Jak kupowalem doladowania do telefonu na stacji benzynowej to tam wystawiali mi fakture za to, ale moja ksiegowa powiedziala mi, ze moge odliczyc vat tylko od telefonu na abonament. Chodzi o bilingi. Ale u was to przechodzi to pewnie i umnie tez bylo by ok.

Ja odliczam zdrapki,problemów nie było praktycznie nigdy, no raz przegiąłem bo miałem 700 pln zwrotu za zdrapki, stacjonarkę i neta. Na pytanie kontrolującego powiedziałem ze kupiłem w promocji itp i do dziś nie ma problemów a poszło o to że była to prawie połowa mego zwrotu ;)
Po prostu nie miałem zakupów innego typu.
Z reguły 2x150 + 2x50 na rok i nie ma problemów. Faktury normalnie dostajesz nawet jak kupisz przez neta. Na pytanie czemu nie mam abo odpowiadam że mieszkam przy granicy i w najgorszym wypadku stracę to co mam na karcie a przy abo będzie duży wydatek.
Poza tym zawsze mogę wykorzystać telefon do celów prywatnych dokupując zdrapkę.
Nigdy US się nie przyczepił a to już chyba 3 rok na VAT ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5175 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 16:52

VAT w rolnictwie A jak się rozliczacie z faktury za prąd? Ja odliczam 50% vat-u przy produkcji roślinnej.

#5176 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 17:04

VAT w rolnictwie nie odliczam prądu bo nie mam NIPu na fakturze a rozporządzenie które pozwalało odliczac prąd (bez NIP na fakturze) straciło moc prawną - wygasło przed wakacjami tego roku.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 21 grudzień 2012 - 17:05.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#5177 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 17:17

VAT w rolnictwie

Faktury normalnie dostajesz nawet jak kupisz przez neta.

No na allegro płacisz i dostajesz fakturę na maila. Tylko mam pytanie, jak to jest z podpisem i pieczątką tej firmy co sprzedaje te kody doładowujące? Bo przecież na maila dostaje się w formacie pdf tą fakturkę i drukuje u siebie i jakby nie było, oryginał to nie jest. US nie przyczepi się do tego?

#5178 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 18:25

VAT w rolnictwie kupuję przez internet co nie oznacza allegro.pl
Ostatnio brałem przez allegro.pl i sprzedający dołączył plik którym można sprawdzić oryginalność integralność i coś jeszcze z faktury. Bezpieczny podpis nie jest wymagany.
US nie robi problemów. Ja fakturkę drukuję daje księgowej + krążek z wszystkim e-fakturami. US nigdy nie zaglądał na krążek CD.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#5179 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 19:11

VAT w rolnictwie To i ja spróbuję tak zrobić. A na tej fakturze jest numer telefonu, który doładowujesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5180 Share beniu33

beniu33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 19:42

VAT w rolnictwie Mój US wymaga przy odliczaniu Vatu z prądu., aby był podlicznik na gospodarstwo i wtedy jest to prąd przemysłowy .Na Vat przeszedłem kilka lat temu i wtedy było to nieopłacalne bo prąd przemysłowy owszem tańszy ,ale opłaty stałe były bardzo dużo wieksze i aby wyjść na zero musiałbym zyżywać za prawie 2 tysiaki miesiecznie , chlewnie ogrzewam na gaz , a tam nie ma problemu z odliczeniem. Pytam ,czy coś sie zmieniło na lepsze przy odliczaniu vatu za energie , bo dawno nie pytałem a tyle....tego vatu ucieka pod nosem