Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#5081 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 16:13

VAT w rolnictwie

Jeśli przejde na vat od grudnia to raczej nie mogę odliczyć vatu naliczonego za listopad , bo wtedy jeszcze nie bylam "vatowcem" na zasadach ogólnych.

możesz, ze względu na zasadę neutralność podatku vat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 06:25
  •  

#5082 Share Anusiak

Anusiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 09:26

VAT w rolnictwie ...

Edytowany przez Anusiak, 04 grudzień 2012 - 19:44.

#5083 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 12:24

VAT w rolnictwie Anusiak, znaczy się najbezpieczniej oddać gospodarstwo w dzierżawę, brać dopłaty i jechać na zmywak do Angli. :o

#5084 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 15:28

VAT w rolnictwie polecam cieplejsze okolice, ale wygody psychicznej przechodząc na zasady ogólne się nie uzyska, najlepszy jest ryczałt i korzystanie wyłącznie z usług zewnętrznych (jeszcze niedawno były obciążone stawkami 0% i 3% a obecnie 8%, więc nie jest źle jeśli stawka na maszyny, części i paliwo wynosi 23%),
ja miałem w weekend przetestować e-deklaracje, ale oczywiście w niedzielę zwiesił się serwer, więc oceniam go co najmniej najgorzej

#5085 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 09:14

VAT w rolnictwie

po przeczytaniu wszych wpisów stwierdzam że opłaca się przejść na vat gdy się inwestuje w maszyny lub budynki grubą kasę reszta to tylko kula u nogi, pozatym jesteście niewolnikami systemu skarbowego w Polsce, zrobią z wami co będą chcieli nawet nie podskoczycie, cały wasz majątek należy do nich wiec lepiej być na vacie ale nie swoim majątkiem najlepiej jakimś dzierżawionym gospodarstwem

Z takim podejściem do tematu to ty daleko nie zajedziesz. Pewnie też nie składasz wniosku na dopłaty bo sie boisz kontroli z ARiMR. Pozatym w tym roku jeszcze w nic nie zainwastowałem a zwrotu ze skarbowego miałem już 8tys. Więc nie wypowiadaj sie na tematy o których nie masz pojęcia.

#5086 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 21:00

VAT w rolnictwie Kupiłem jałowke od ryczałtowca mam na nią fakture vat RR gdzie ją sie wpisuje? Normalnie w książke ,,ewidenca nabycia towarów i usług''??????

#5087 Share jarcooo

jarcooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 17:55

VAT w rolnictwie Witam. Mam pytanie do wszystkich podatników vat. Mianowicie czy coś zmienia sie od nowego roku (przepisy, stawki itp.) w rozliczeniu podatku od towarów i usług?

#5088 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 18:37

VAT w rolnictwie Wiem że zmieniają się zasady wystawiania faktur. Ale co dokładnie i czy to ma jakiś wpływ na nas vatowców to niech się wypowiedzą tęgie głowy tego forum.

#5089 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 18:50

VAT w rolnictwie wystarczy poszukac
http://ksiegowosc.in...stawki-VAT.html
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#5090 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 21:35

VAT w rolnictwie Jeśli kupuję zboże od ryczałtowca to stawka vat jest 8% ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5091 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 23:01

VAT w rolnictwie na zboże rr 7%, ja wystawiam faktury na efaktury.org mam mały problem kwota brutto na fakturach nie jest równa sumie wartości netto i kwocie vat (te są zaokrąglane do grosza w górę) a wartość brutto jest zaokrąglana dopiero po zsumowaniu netto i vat w związku z czym zazwyczaj wartość brutto mam o jeden grosz niższą niż sumę wartości netto i kwoty vat czy US będzie się tego czepiał?

Edytowany przez kissmy..., 04 grudzień 2012 - 23:37.

#5092 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 10:24

VAT w rolnictwie Z takim przypadkiem spotykam się czasem, przy rozliczaniu faktur zakupowych. Problem ten występuje na fakturach nawet dużych firm, więc chyba nie stanowi to aż tak wielkiego "przestępstwa" :)

#5093 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 10:32

VAT w rolnictwie przestępstwa nie ma ale duże straty są;] mam jeszcze jedno pytanie otóż jak wygląda kwestia przejęcia gospodarstwa przez vatowca od vatowca (przekazanie z ojca na syna), zamierzam wydzierżawić gospodarstwo od ojca, ale produkcja jest w toku - co prawda roślinna ale co teraz zrobić ze środkami produkcji i niesprzedanymi jeszcze produktami?

#5094 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 00:02

VAT w rolnictwie witam rozliczam sie kwartalnie z vatu i che przejsc na rozliczanie miesieczne bo duzo kupuje maszyn itd .kiedy powinienem sie zglosic chec rozliczania miesiecznego i czy jak kupie nowe przyczepoy w sierpniu to po rozliczeniu sie w lutym za poprzedni miesiac bede czekal na zwrot vatu jak do tej pory 60 dni od zlozenia deklaracji czy 25 dni?? prosze o szybka odpowiedz

#5095 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 09:07

VAT w rolnictwie możesz przejść na rozliczenie miesięczne z tego co pamiętam po roku (mogę się mylić, konieczne jest złożenie pisemnego oświadczenia - bo nie ma formularza dla takiej operacji, prościej jest przejść z rozliczenia miesięcznego na kwartalne), nadwyżkę podatku naliczonego możesz odzyskać w przyspieszonym 25 dniowym terminie o ile opłaciłeś wszystkie faktury (od ostatniego zwrotu) oraz miałeś w ostatnim okresie rozliczeniowym wykazaną sprzedaż

#5096 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 19:44

VAT w rolnictwie

ak wygląda kwestia przejęcia gospodarstwa przez vatowca od vatowca (przekazanie z ojca na syna), zamierzam wydzierżawić gospodarstwo od ojca, ale produkcja jest w toku - co prawda roślinna ale co teraz zrobić ze środkami produkcji i niesprzedanymi jeszcze produktami?

Robisz wszystko legal...znaczy dzierżawę bedziesz zgłaszał do gminy?

witam rozliczam sie kwartalnie z vatu i che przejsc na rozliczanie miesieczne bo duzo kupuje maszyn itd .kiedy powinienem sie zglosic chec rozliczania miesiecznego i czy jak kupie nowe przyczepoy w sierpniu to po rozliczeniu sie w lutym za poprzedni miesiac bede czekal na zwrot vatu jak do tej pory 60 dni od zlozenia deklaracji czy 25 dni?? prosze o szybka odpowiedz

Składasz deklarację VAT-R A4. "x-aktualizacja danych" i lecisz wsio jakbyś składał po raz pierwszy z chęcią rozliczania się miesięcznie. Złożyć możesz kiedy chcesz (ważne by min. 2 tygodnie przed końcem kwartału, bo tyle US ma na decyzję, więc żeby CIę nie przeciągnęli jeszcze o 1 kwartał) bez względu kiedy złożysz srart rozliczania miesięcznego wypada na miesiąc po zakńczeniu kwartału (styczeń,kwiecień,lipiec...). Nie wiem jaką produkcję prowadzisz, bo jeśli nie ma hodowli, to mimo inwestycji w sprzęt nie bardzo widzę sens przechodzić na miesięczne rozliczenie - dobrze to sobie przemyśl!!! Zasady - terminy zwrotów są te same w obu przypadkach.

#5097 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:44

VAT w rolnictwie "Podatnicy, o których mowa w ust. 3, mogą ponownie składać deklaracje podatkowe za okresy miesięczne, nie wcześniej jednak niż po upływie 4 kwartałów, za które składali deklaracje kwartalne, po uprzednim pisemnym zawiadomieniu naczelnika urzędu skarbowego w terminie do dnia złożenia deklaracji podatkowej za pierwszy miesięczny okres rozliczeniowy, jednak nie później niż z dniem upływu terminu złożenia tej deklaracji." http://www.lex.pl/up...2011-177-1054-u

dzierżawa oczywiście będzie wszędzie zgłoszona (okres 10 lat głownie ze względu na KRUS), ale mam nowy problem ze względu na wskazaną przeze mnie różnicę 1gr na fakturach jeden z moich kontrahentów nie może takich faktur zaewidencjonować - jakich używacie programów do wystawiania faktur?

#5098 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 grudzień 2012 - 10:17

VAT w rolnictwie do faktur to fakturka w wersji 1.3.2.5
http://www.megafakturka.pl/
Mało faktur wystawiam a to są przeważnie ciągle Ci sami odbiorcy i ten sam towar więc raz dodane i potem tylko poklikać, księgowa nie miała wątpliwości co do wyliczeń.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5099 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 17:27

VAT w rolnictwie Panowie jakie są stawki oprocentowania (VAT) na zboże przy transakcji kupna sprzedaży między rolnikami ogólnymi a ryczałtowcami. A jakie między ogólne a ogólne.

Edytowany przez SOKAN, 07 grudzień 2012 - 17:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5100 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 17:42

VAT w rolnictwie zależy kto jest sprzedawcą - ryczałtowiec sprzedaje na stawce 7%, a vatowiec 5%