Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9028 odpowiedzi na ten temat

#5061 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 17 listopad 2012 - 18:07

VAT w rolnictwie a co z tym funduszem promocji produktow rolno - spozywczych? mam takie druki faktury, że na czerwono jest to wypisane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 09:50
  •  

#5062 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 18:20

VAT w rolnictwie @paul190 dzięki za sprostowanie,

@jaro86 http://www.arr.gov.p...=375&Itemid=337 tutaj powstrzymam się od interpretacji, z tego co pamiętam temat funduszu był poruszany, w którymś z ziemniaczanych wątków i z tego co pamiętam do jakiejś kwoty nie ma obowiązku realizacji wpłat, ale tego nie potwierdzam, muszę znaleźć tę dyskusję

już mam: W przypadku, o którym mowa w ust. 3, deklaracje określone w ust. 1 pkt 2 lit. a składa się, jeżeli suma zobowiązań na rzecz danego funduszu promocji za dany kwartał i kolejne kwartały przekracza pięciokrotnie wysokość kosztów upomnienia w postępowaniu egzekucyjnym w administracji". http://www.arr.pl/in...id=55&Itemid=61

Powyższe oznacza, iż podmioty określone w art. 3 ust.3 ww. ustawy nie mają obowiązku składania kwartalnych deklaracji wykazujących wysokość zobowiązania na rzecz danego funduszu promocji w sytuacji, gdy wysokość zobowiązania za dany kwartał i kolejne kwartały nie przekroczy pięciokrotności kosztów upomnienia w postępowaniu egzekucyjnym w administracji, tj. kwoty 44 PLN. Obowiązek złożenia takiej deklaracji powstanie dopiero w kwartale, w którym zostanie osiągnięta ww. kwota, z uwzględnieniem zasady, iż mają to być deklaracje za poszczególne kwartały a nie jedna tzw. zbiorcza deklaracja. Powyższa zmiana ustawy oznacza również, iż podmioty, o których była mowa wcześniej nie są obowiązane do składania tzw. deklaracji zerowych.

czyli nie ma obowiązku dokonywania wpłat i składania deklaracji dla sprzedaży do 44tys. zł

Edytowany przez kissmy..., 17 listopad 2012 - 18:31.

#5063 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 19:35

VAT w rolnictwie Panowie, uzbierało mi się naliczonego podatku parę dziesiąt tys. I chciał bym to odzyskać w terminie 25 dni, a to skutkuje udokumentowaną sprzedażą. Mam zboże na sprzedaż ale czekam bo cena się pnie. Chciał bym aby ten podatek mi zwrócili w grudniu. I tu jest moje pytanie. Czy jak wystawię fakturę np. na szwagra na zboże w niewielkiej ilości np 1 t. To prawnie mam prawo ubiegać się o zwrot w ciągu 25 dni. Ale czy skarbówka się nic nie przyczepi ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5064 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 20:39

VAT w rolnictwie możesz mieć nawet 1zł sprzedaży i nie mogą się przyczepić o ile nie podważa realności transakcji

#5065 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 01:43

VAT w rolnictwie Sokan - mogą się doczepić i zapytać, skąd miałeś kasę na zakupy (np 35 000 zł), jeśli sprzedałeś np 1 t zboża (wartą przykładowo 1 000 zł). Dobrze abyś był na takie pytanie sensownie przygotowany. Co do sprzedaży, to tak jak kissmy napisał - wystarczy że wykażesz w deklaracji VAT należny 1 zł a naliczony może być ...(do bólu) i możesz starać się o zwrot w 25 dni (najlepiej wszystkie faktury popłacone i dołączone potwierdzenia przelewu).

Edytowany przez paul190, 21 listopad 2012 - 01:49.

#5066 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 06:47

VAT w rolnictwie Kontrolowali mnie w 2010 r i to dwa razy. I nie mieli zastrzeżeń. Ale wtedy tak się zbiegało że miałem normalną sprzedaż i nie było nic cudowane. Teraz mi zależy aby vat szybko odzyskać, dlatego pytam się aby być jeszcze pewniejszym.

#5067 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 07:19

VAT w rolnictwie Warunkiem zwrotu w terminie 25 dni jest udokumentowana zaplata za wszystkie faktury Twoich zakupow.

#5068 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 08:12

VAT w rolnictwie

Panowie, uzbierało mi się naliczonego podatku parę dziesiąt tys. I chciał bym to odzyskać w terminie 25 dni, a to skutkuje udokumentowaną sprzedażą. Mam zboże na sprzedaż ale czekam bo cena się pnie. Chciał bym aby ten podatek mi zwrócili w grudniu. I tu jest moje pytanie. Czy jak wystawię fakturę np. na szwagra na zboże w niewielkiej ilości np 1 t. To prawnie mam prawo ubiegać się o zwrot w ciągu 25 dni. Ale czy skarbówka się nic nie przyczepi ??

Możesz mieć nawet sprzedaż za 1zł ale przy większej kwocie zwrotu kontrola gwarantowana.

Wczoraj właśnie miałem niezapowiedzianą kontrolę bo za wrzesień miałem 9500zł do zwrotu. Sprawdzili tylko dokumentacje z września, napisałem oświadczenie i niczego się nie czepiali :)

#5069 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 13:27

VAT w rolnictwie Chcę wymienić w pługu wszystkie lemiesze i jakieś tam jeszcze części (pług jest taty - ja mam uzyczenie) jak myślicie, użyczenie wystarczy czy przydałoby się zrobić darowiznę pługu na mnie?

#5070 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 13:32

VAT w rolnictwie o co chodzi ze składaniem vat-7 przez internet jest już taka możliwość bez podpisu elektronicznego ? czy ktoś już składał przez internet ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5071 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 15:47

VAT w rolnictwie Witam , "na dniach" podpisuję umowę z ARiMR, póki co jestem jeszcze rolnikiem ryczałtowym.Pytanie czy jeśli przejde na vat ogólny w grudniu i zakup maszyn też bedzie w grudniu to w deklaracji za grudzień mogę juz wystąpić o zwrot vat naliczonego?
Czy przed przejsciem na vat mogę zawrzeć umowe przedwstepną na zakup maszyn , czy takie rzeczy robi sie dopiero po przejściu na vat ogólny?

#5072 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 16:02

VAT w rolnictwie Do 25 stycznia 2013 (jeśli nie będzie końca świata:)) możesz wystąpić o zwrot vatu za grudzień. Umowę przedwstępną możesz podpisać już teraz a w grudniu przejść na vat i kupić maszynę sporządzić umowę kupna- sprzedaży i wziąć fakturę którą rozliczysz.

#5073 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 17:12

VAT w rolnictwie do czego potrzeba mi umowa kupna - sprzedaży?

hmm.. koniec świata w sytuacji gdy po prawie dwóch latach podpiszę umowę z ARiMR to byłby prawdziwy pech:)))))

Edytowany przez ONA77, 22 listopad 2012 - 17:14.

#5074 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 17:25

VAT w rolnictwie No wiesz to jest twoja wola że tak powiem czy ją chcesz czy nie, mi np się przydała umowa na opryskiwacz oprócz faktur przy kontroli z PIORIN-u.

#5075 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 17:50

VAT w rolnictwie ok dzieki bardzo za info, prosze jeszcze o radę czy można odliczać vat od wydatków poniesionych na użyczone rzeczy np. akumulator do ciągnika użyczonego mi przez ojca ?

#5076 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 18:03

VAT w rolnictwie spisz sobie umowę z ojcem na użyczenie jego maszyn tobie i zapisz w niej ze koszty napraw będzie ponosić osoba której maszyna została użyczona czytaj TY, i wtedy możesz brać na siebie faktury na wszystkie części i odliczać vat

#5077 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 18:20

VAT w rolnictwie Czy mógłby się do mnie odezwać ktoś na PW, kto odlicza VAT od prądu i sam prowadzi sobie dokumentacje? Z góry dziękuję za zainteresowanie.

#5078 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 19:56

VAT w rolnictwie @Madzia20 jak wskazał chomik111 można spokojnie odliczać vat od materiałów eksploatacyjnych do użyczonych maszyn, US najwyżej przy kontroli będzie chciał załączyć umowę do protokołu

@strzymek vat7 i korekty za okresy od 2012 można teraz składać poprzez stronę http://www.mf.gov.pl...ne/e-deklaracje bez podpisu elektronicznego, ja za październik będę składał wersję elektroniczna vat7, ale to dopiero w weekend, do tej pory składałem drogą elektroniczną wyłącznie PIT, tylko z tego co pamiętam nie można było załączyć wyjaśnień

@ONA77 masz trzy okresy rozliczeniowe do dokonania odliczenia podatku naliczonego, także zasadniczo przy rozliczeniu miesięcznym po rezygnacji ze zwolnienia od grudnia możesz również odliczyć vat od zakupów z listopada i grudnia

#5079 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 13:50

VAT w rolnictwie Jeśli przejde na vat od grudnia to raczej nie mogę odliczyć vatu naliczonego za listopad , bo wtedy jeszcze nie bylam "vatowcem" na zasadach ogólnych .
Mogę tylko vat naliczony w grudniu odliczyc w deklaracji za grudzień ,styczeń lub luty..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5080 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 14:59

VAT w rolnictwie to jak kissmy złożysz to pochwal sie swoimi przemyśleniami ja rozliczam sie kwartalnie to dopiero w styczniu będe składał :)