Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#4981 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 październik 2012 - 23:20

VAT w rolnictwie witam mam takie pytanie,u mnie za energię elektryczną płacę co miesiąc jako prognozę zużycia a fakturę dostaję co pół roku Było tu już opisywane że decyduje data płatności (np.18. 10.)ale te wpłaty nie są fakturami ,a poza tym faktura ostateczna może być mniejsza lub większa od sumy wpłat składowych .Jak to zapisać i jak rozliczyć Drugie pytanie to czy od uboju tucznika na własny użytek też płacę VAT,podobnie np.ziemniaki zużyte do spożycia.W końcu to też towary,o ile z ziemniaków można się jakoś wykręcić to świnie są ewidencjonowane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 05:23
  •  

#4982 Share czarny1211

czarny1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 październik 2012 - 10:58

VAT w rolnictwie Witam, mam taki problem:
- dzisiaj znalazłem zagubioną fakturę SPRZEDAŻY za luty 2012. Faktury tej nie wykazałem w deklaracji Vat-7,
Domyslam się, że muszę złożyć korektę tej deklaracji? Czy muszę podawać powód niezaksięgowania tej faktury (jakie tłumaczenie będzie "mile" widziane przez US)?

#4983 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 październik 2012 - 18:11

VAT w rolnictwie witam Moze ktos mi wyjasnic moje pytanie.... czy jesli gospodarstwo z ryczaltowca przenosze na zasady ogolne to czy wtedy na to gospo nadawany jest regon ???? mam dodatkowo działalnosc pozarolnicza czyli firme i na nia mialem nadany regon !!! a co z gospodarstwem ??? potrzebyny regon czy nie??? pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4984 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 październik 2012 - 18:47

VAT w rolnictwie sam sprawdz po NIPie ;)
http://stat.gov.pl/regon/
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4985 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 październik 2012 - 11:43

VAT w rolnictwie Witam,
pierwszą deklaracje o zwrot VAT-u złożyłem 25 lipca (za miesiąc czerwiec) kiedy mogę spodziewać się zwrotu ? Sprawdzałem na koncie i niestety jeszcze żadnego przelewu z US nie ma..

#4986 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 29 październik 2012 - 18:16

VAT w rolnictwie A zwrot na ile dni za zaznaczyłeś 60 czy 180?

#4987 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 październik 2012 - 18:51

VAT w rolnictwie

Witam, mam taki problem:
- dzisiaj znalazłem zagubioną fakturę SPRZEDAŻY za luty 2012. Faktury tej nie wykazałem w deklaracji Vat-7,
Domyslam się, że muszę złożyć korektę tej deklaracji? Czy muszę podawać powód niezaksięgowania tej faktury (jakie tłumaczenie będzie "mile" widziane przez US)?

"błędne przeniesienie z prawidłowo prowadzonej ewidencji" brzmi moim zdaniem najlepiej, o ile nie miałeś jeszcze kontrolowanej ewidencji i można ją wyprostować

#4988 Share Burn

Burn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 29 październik 2012 - 19:15

VAT w rolnictwie witam a ja mam inny problem..
otrzymalem od firmy fakture sprzedazy rr zamiast faktury vat , pomylka firmy gdyz pracownik niezauwazyl informacji o moim przejsciu na vat.... jak teraz z RR zrobic zwykla fakture vat zeby sie rozliczyc z US..prosze o odpowiedz w prywatnej wiadomosci ...

#4989 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 październik 2012 - 19:27

VAT w rolnictwie muszą anulować te fakturę a Ty normalnie im wystawiasz kolejną

#4990 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 październik 2012 - 21:35

VAT w rolnictwie Nie dawno przeszedłem na vat, rozliczam się miesięcznie mam kilka faktur z tego miesiaca z zakupów. Czy żeby otrzymać zwrot vatu z tych faktur muszę w tym miesiącu wykazać sprzedaż?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4991 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 październik 2012 - 21:59

VAT w rolnictwie

A zwrot na ile dni za zaznaczyłeś 60 czy 180?

szczerze mówiąc to nie wiem bo biuro rachunkowe prowadzi mi dokumentacje. Ale rozumiem, że 60 dni to przyśpieszony zwrot a 180 to norma ?

#4992 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 październik 2012 - 22:07

VAT w rolnictwie w takim razie to do biura powinieneś skierować to pytanie, ale odpowiedź jest prosta zwrot otrzymasz najprawdopodobniej w terminie wskazanym w deklaracji,

@Laver takiego przypadku co prawda nie miałem, ale zwrot możesz otrzymać ale nie możesz ubiegać się o skrócenie terminu zwrotu, więc pozostają Ci opcje 60 i 180 dni

#4993 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 październik 2012 - 23:05

VAT w rolnictwie Czyli nie mogę się ubiegać o zwrot w ciągu 25 dni?

#4994 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 30 październik 2012 - 00:04

VAT w rolnictwie

szczerze mówiąc to nie wiem bo biuro rachunkowe prowadzi mi dokumentacje. Ale rozumiem, że 60 dni to przyśpieszony zwrot a 180 to norma ?

no właśnie nie, wszystko zależy co ty tam sprzedawałeś, kupowałeś i gdzie. Np. tu masz fachowe wyjaśnienie http://www.taxcare.p...wrot_vat-u.html
Jak coś to składaj jak najwcześniej deklaracje i prośba o przyspieszenie zwrotu, ale ponoć wtedy kontrola z US. Bynajmniej w moim US.

@Laver takiego przypadku co prawda nie miałem, ale zwrot możesz otrzymać ale nie możesz ubiegać się o skrócenie terminu zwrotu, więc pozostają Ci opcje 60 i 180 dni

Na pewno może otrzymać zwrot? Bo coś mi świta że zaraz gdy otworzyłem działalność to musiałem wykazać sprzedaż by uzyskać zwrot. (ale tylko świata, nie jestem pewien)

Edytowany przez damianzbr, 30 październik 2012 - 00:10.

#4995 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 30 październik 2012 - 12:01

VAT w rolnictwie Tzn. ja już raz się rozliczyłem za wrzesień i w tym miesiącu miałem sprzedaż, tylko chodzi mi o to czy muszę mieć teraz sprzedaż w pazdzierniku zeby odliczyć Vat z faktur za październik.

#4996 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 30 październik 2012 - 13:00

VAT w rolnictwie Żeby odliczyć vat za dany miesiąc musisz mieć w nim sprzedaż

Edytowany przez lukaczmarek, 30 październik 2012 - 13:01.

#4997 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 30 październik 2012 - 15:17

VAT w rolnictwie

Nie dawno przeszedłem na vat, rozliczam się miesięcznie mam kilka faktur z tego miesiaca z zakupów. Czy żeby otrzymać zwrot vatu z tych faktur muszę w tym miesiącu wykazać sprzedaż?

jesli NIE bylo sprzedazy w pazdzierniku to zwrot otrzymasz w terminie 180dni,(taki jest termin ustawowy)

Edytowany przez przemol87, 30 październik 2012 - 15:18.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#4998 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 30 październik 2012 - 15:49

VAT w rolnictwie racja! dostępny jest wyłącznie 180 dniowy termin Termin zwrotu w przypadku braku czynności opodatkowanych
Najdłuższy z możliwych terminów zwrotu, przewidziany w przepisach ustawy o VAT, dotyczy sytuacji, w której podatnik w danym okresie rozliczeniowym nie wykonał czynności opodatkowanych podatkiem VAT. W przypadku braku jakiejkolwiek sprzedaży w danym okresie, podatnik ma prawo do żądania zwrotu bezpośredniego podatku naliczonego wykazanego w deklaracji, lecz zwrot ten otrzymać może - w myśl art. 87 ust. 5a ustawy o VAT - w ciągu 180 dni, licząc od dnia złożenia deklaracji.

#4999 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 30 październik 2012 - 15:50

VAT w rolnictwie A sprzedaż się liczy wg. daty wystawienia faktury czy daty zapłaty za towar?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5000 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 30 październik 2012 - 18:51

VAT w rolnictwie Liczy się data faktury. Z tą zapłatą to jest jakaś dziwna historia, bo wyobraź sobie że gdy ktoś cię oszuka i nie zapłaci wynagrodzenia za np. wykonaną usługę to ty i tak musisz zapłacić podatek. Chore.