Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9028 odpowiedzi na ten temat

#4861 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 19:57

VAT w rolnictwie Mam pytanie złożyłem deklarację z szybkim zwrotem vatu (były zakupy środków trwałych) dziś jest 24 dzień i cisza... Kontroli nie było, nikt nie dzwonił i kasy brak. Normalnie problem bo kasa potrzebna jak studnia podczas pożaru...
I teraz tak odzywać się do skarbówki i pytać to - głupota Tak jakby podcinać gałąź na której sie siedzi.

Jak wasze doświadczenia w kwestii terminowości wypłat w takiej sytuacji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 08:56
  •  

#4862 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 08:07

VAT w rolnictwie US nawet dnia wcześniej przelewu nie wykona. 25 dni to 25 dni. U mnie przelew był po 27 dniach (musiałem interweniować, gdyż po kontroli pracownik nie przekazał dokumentów w celu wykonania przelewu) i z reguły w ostatniej sesji wykonywania przelewów. Teraz jeszcze może zależeć od tego, o której godzinie twój bank księguje na kontach. Jeśli nie miałeś kontroli z US i 26 dnia nie ma kasy na koncie, oraz masz potwierdzenie złożenia VAT7 - interweniuj i to śmiało.

#4863 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 lipiec 2012 - 08:32

VAT w rolnictwie no ja nie mogę narzekać - przy 25 dniowym zwrocie w 22-23 dzień jest kasa na koncie.
Tylko że czasami pracownik US dokonuje kontroli, do mnie akurat dzwonią ale jakby się nie dodzwonili to piszą pismo itp.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4864 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 21:27

VAT w rolnictwie wystawiłem 2 faktury vat o błędnych numerach, skorygowałem błędy za pomocą faktur korygujących (nic poza numerem faktury nie uległo zmianie) jak te faktury zaewidencjonować? wykazać tylko te dwie faktury już z właściwymi numerami?

#4865 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 09:37

VAT w rolnictwie Na czym taka kontrola polega jak składa się o przyspieszony zwrot.?

#4866 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 10:47

VAT w rolnictwie kontrola ta polega między innymi na sprawdzeniu poprawności prowadzonej ewidencji, jej zgodności z deklaracjami, właściwym stosowaniu stawek vat, sprawdzeniu czy wszystkie faktury zakupowe są opłacone, itd

#4867 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 16:45

VAT w rolnictwie witam, mam dwa pytania, jako że dopiero od 1 sierpnia będę już płatnikiem vat to proszę o wyrozumiałość :D
- ile mam czasu na wystawienie faktury przy sprzedaży zboża, czyli jak powiedzmy jutro sprzedam 20 ton rzepaku to ile mam czasu na wystawienie faktury kupującemu i z jaką datą wystawiam ta fakturę ? data sprzedaży czy wystawiania ?
- jako że dopiero od 1 stycznia będę na vacie to mam taki dylemat, będę prawdopodobnie po niedzieli (23-24 sierpnia) sprzedawał rzepak, i teraz nie wiem czy mam go sprzedać będąc jeszcze na RR (ryczałt) czy poczekać i wystawić z dniem 1 sierpnia fakturę, co bardziej mi się opłaci, z jednej strony dobrze wziąść na ryczałcie 7% Vat, z drugiej jak już będę na Vacie to nie będę miał zbytnio dochodów do ewentualnego rozliczenia vatu z zakupu środków och. roslin, paliwa itd... hm... dobrze to rozumiem

#4868 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 18:06

VAT w rolnictwie Jak nie bedziesz miał rzepaku to możesz ,,znajomemu'' sąsiadowi sprzedać zboże... :) :)

#4869 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 18:36

VAT w rolnictwie @BARABUS przede wszystkim mamy teraz miesiąc lipiec (nie zaś sierpień) a kolejnym miesiącem będzie sierpień (a nie styczeń),
- fakturę musisz wystawić w ciągu 7 dni od sprzedaży, jako datę sprzedaży wskazujesz na fakturze datę sprzedaży, a jako datę wystawienia - datę jej wystawienia (tak aby nie przekroczyć terminu 7 dni),
- rzepak sprzedaj przed przejściem na zasady ogólne, gdyż nie odliczyłeś vat od środków produkcji, czyli ten ryczałt musisz odzyskać inaczej będziesz stratny, a kolejnymi rozliczeniami się na razie nie przejmuj

#4870 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 18:40

VAT w rolnictwie z miesiącami to mój błąd :)

dzięki za info, wszystko już jasne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4871 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 16:45

VAT w rolnictwie Pytanie na szybko. Właśnie wypełniam deklarację żeby zawieźć jutro i naszła mnie wątpliwość.
Mam do zwrotu 8752 zł z poprzedniej deklaracji których na razie nie będę odbierać. W miesiącu czerwiec nic nie kupowałam, nic nie sprzedawałam więc prawie wszędzie w deklaracji mam 0. Jedynie w pozycji 47 mam wpisane 8752.
I co wpisać w pozycji 60 i 65?
w pozycji 60 0 czy te 8752
a w pozycji 65 wpisać 8752?

#4872 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 17:00

VAT w rolnictwie w obu polach 8752 zgodnie z instrukcją, jeśli chcesz przenieść nadwyżkę na kolejny okres rozliczeniowy

Edytowany przez kissmy..., 18 lipiec 2012 - 17:02.

#4873 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 09:50

VAT w rolnictwie No i właśnie zrobiłam zgodnie z instrukcją i razem z panią z US wpisałyśmy tam 0 zamiast 8752.
Ale cały czas mi chodziło po głowie to co mi napisałeś i właśnie zobaczyłam że z rozpędu w pozycji 55 wpisałam 0 zamiast 8752 więc i w pozycji 60 wyszło mi 0 zamiast 8752.

Teraz pozostaje mi złożenie deklaracji korygującej i dołączenie pisemnego uzasadnienia przyczyn korekty?

#4874 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 10:42

VAT w rolnictwie A nie masz formularza który sam to wyliczy? bez wpisywania w pole 55, 60 oraz 65. Jeżeli wszytsko przenosisz na następny okres rozliczeniowy. Bo jak przenosisz wszystko to te trzy pozycje bedą takie same.

#4875 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 14:06

VAT w rolnictwie Jakoś prawie nigdy nie robię tego na kompie, choć mam fajny formularz do tego. I dlatego mi się coś pomyliło (za co wściekła na siebie jestem)

#4876 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 00:09

VAT w rolnictwie rzućcie proszę okiem http://interpretacja...zwolnienia.html bardzo ciekawy przypadek łączenia działalności rolniczej ze świadczeniem usług rolniczych oraz przykład na to, że o interpretację należy występować za wczasu

#4877 Share ravo95

ravo95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Wszechstronne

Napisany 01 sierpień 2012 - 13:27

VAT w rolnictwie Witam.
Załużmy ze mam kilka zroznicowanych upraw np pare ha kalafiora pare kapusty pare cebuli i wgl
I moje pytanie brzmi czy mógłbym robic tak ze oddajre vat z wszystkich warzyw oprócz kalafiora a kalafiora
sprzedawał bez zwrotu. Oczywicie nie wystepowałbym o zwrot vatu z zakupionych ansion i nawozów potrzebnych do uprawy kalafiora.
Z reszty warzyw ocziwscie bym oddawał vat.

#4878 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 21:20

VAT w rolnictwie w warzywach zasady ogólne nie będą się opłacały, bo przede wszystkim nie możesz rozdzielić produkcji w jednym gospodarstwie na taką którą będziesz rozliczał z vat i zwolnioną, poza tym na warzywach generuje się znacznie większe przychody niż koszty

jeśli planujesz jakieś inwestycje to pomyśl nad podziałaem gosodarstwa (przeniesieniem części własności na stryja/matkę/teściową/ojca...) bądź wydziel jakiś rodzaj działalności tworząc nowy podmiot gospodarczy

#4879 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 16:06

VAT w rolnictwie Jak to jest z fakturami VAT-marża? Wpisywać je do ewidencji nabycia towarów i usług? Czy nie ma potrzeby?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4880 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 16:16

VAT w rolnictwie wprowadzić do ewidencji należy wszystkie faktury, który dotyczą prowadzonej działalności, oczywiście nie ma takiego obowiązku, ale jeśli do ewidencji faktury się nie wprowadzi nie można w takim przypadku dokonać odliczenia podatku naliczonego z danego dokumentu