Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#4841 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 26 czerwiec 2012 - 19:08

VAT w rolnictwie

witam sprzedajac byka opasa firmie wystawiam papier na 5%? jako cielaka kupilem go od rolnika rr po stawce 7%

Dlaczego wystawiasz na 5%? :blink: jako Vatowiec masz 8% przy sprzedaży
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 21:37
  •  

#4842 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 20:57

VAT w rolnictwie

Wtedy nie musiałem zmienić taryfy na "firmową"?

nie
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#4843 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 21:31

VAT w rolnictwie Czy na fakturze musi być wpisane wpisane imię i nazwisko czy wystarczy samo gosp. rolne, adres i nip?
Na wszystkich fakturach i deklaracjach vat7 wpisuję tylko imię i nazwisko.
Przysłali mi fakturę z jednego sklepu i wpisali tylko gosp. rolne i zastanawiam się czy trzeba robić korektę czy nie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4844 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 21:51

VAT w rolnictwie

Rodzony brat chce mi ofiarować ciągnik C-360, wiadomo na umowę darowizny, kwota na umowie nie przekroczy 9 tyś zł z kawałkiem więc nie zapłacę żadnego podatku.
Czy będąc na vacie wystarczy zgłoszenie umowy darowizny czy jeszcze muszę coś gdzieś zgłaszać w US ???

Mi brat darował ciągnik i przyczepę - kwota ok. 35. tys. W pierwszej linii nie ma podatku przy maszynach. Ale do US musisz złożyć deklarację - SD-2 bodajże. W US przybili pieczątkę na umowie z tym do Wydziału Komunikacji i po sprawie.

#4845 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 10:11

VAT w rolnictwie

Nie potrafie prowadzic gospodarstwa bez energii elektry.wiec skoro ją wykorzystuje na ww. cel to moge odliczyc vat.
Posiadam jeden licznik na dom i gospodarstwo wiec o 100%wykorzy. energii nie ma mowy,odliczam od 50%do 80%,w okresie zimowym mam male zuzycie energi na gospodarstwo i odliczam 50% natomiast podczas intensywnego nawadniania rachunki sa 10razy wieksze wiec odliczam 80%.Stawke % okreslam sam i jak do tej pory nikt sie nie przyczepil. Na kazdej fakturze za energie pisze:XX% ENERGII ELEKTRYCZNEJ WYKORZYSTAŁEM NA CELE GOSPODARSTWA ROLNEGO i podpis. Wiekszosc moich znajomych odlicza 50%
Rozwazalem kiedys zalozenie drugiego licznika tz rozdzial pionu ale w moim przypadku gra nie warta swieczki.

Ja na obwód elektryczny od gospodarstwa wstawiłbym drugi licznik.(własny)
Na fakturze masz cenę prądu, a na liczniku kWh. Przynajmniej kontroli jest co pokazać
To nie forum magii i czarów:)

#4846 Share lukasz536

lukasz536

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 09:28

VAT w rolnictwie Czy przed przepisaniem gospodarstwa muszę posiadać nip czy np. chcąc od razu przejść na vat, nip otrzymuję po złożeniu vat-r i nip7? czy te dokumenty mogę złożyć zaraz po przepisaniu i ile się czeka na decyzję że jest się już na vacie?

#4847 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 29 czerwiec 2012 - 13:15

VAT w rolnictwie ja na decyzje o przejściu na vat czekałem 7-10 dni

#4848 Share Justynakoko

Justynakoko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 11:38

VAT w rolnictwie

Ja powoli zbliżam się do tego tematu.W moich stronach wielu rolników przeszło na vat i są zadowoleni.Jedni rozliczają się przy pomocy doradców podatkowych(ceny od 50pln do 150 pln ),a inni robią to sami.W rolnictwie nie ma tak dużo do wpisywania do księgi podatkowej i można robić to samemu.Ja przyglądałem się kilku programom do rozliczania vatu i niedawno kupiłem taki program.Wpisuję tylko faktury sprzedaży i zakupów ,a program wylicza mi wszystkie wartości potrzebne do rozliczenia.Dodatkowo mogę wydrukować deklarację podatkową do urzędu skarbowego + mogę tym programem wystawiać faktury sprzedaży(na warunkach ogólnych musisz wystawiać przy sprzedaży swego towaru fakturę)Jeśli jest ktoś zainteresowany to podam kilku producentów takich programów.
Do Yacenty.Jeśli Rodzice Twoi mają odpowiedni wiek,niech przechodzą na rentę strukturalną.U mnie przeszli i wierz mi bardzo się z tego faktu cieszą :-)

Witam

Proszę podaj mi nazwę programu który zakupiłeś do rozliczania vat rolnika - poszukuję właśnie takiego rozwiązania, nie bardzo wiem jak się do tego zabrać a ten program znacznie mi to ułatwi.
pozdrawiam justyna

#4849 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 03 lipiec 2012 - 14:50

VAT w rolnictwie mam takie pytanko czy od kabiny prysznicowej można odliczyć vat ????

#4850 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 15:21

VAT w rolnictwie Myślę że dałoby się odliczyć ale chyba zależy gdzie ją wstawisz.
Bo gdyby tak mieć 2 łazienki i jedna domowa, druga robocza pewnie nie byłoby za dużego problemu. Ale jak jedna łazienka i jedna kabina to chyba mogą się przyczepić.
Ale to tylko moje domysły bo sama nie stosowałam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4851 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 16:16

VAT w rolnictwie A jak z telefonem komórkowym ? Chce kupić na allegro np za 700zł i wziąć fakturę. Powinno to przejść prawda??
wschodni koniec mazowsza.

#4852 Share dam22

dam22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 10:01

VAT w rolnictwie W którą rubrykę w ewidencji zakupu wpisać wartości z faktury rr wystawionej za zakup cielaka, przede wszystkim chodzi mi o 7% vat ? Dodam jeszcze,że wypełniam ewidencję zakupu wydaną przez taxpol .Proszę o pomoc.

#4853 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 17:23

VAT w rolnictwie odliczał ktoś może zakup aparatu fotograficznego ? bo właśnie złożyłem fakturę do rozliczenia i się zastawiam czy przejdzie..... oczywiście będzie używany na potrzeby gospodars***..... jak bym chciał wystawić bydło na sprzedaż, pszenice, ziemniaki to fotografuje na aukcje internetowe... tworze także prywatne kartoteki pól, zdjęcia z dni pola aby porównać różne odmiany zbóż np i różnych wystaw rolniczych .....

#4854 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 19:59

VAT w rolnictwie Chyba nie powinno być problemu, tak samo jak drukarka jest potrzebna do drukowania jakiś papierów, laptop do programów i np.tego forum tak i aparat często się nam przydaje..
a co do telefonu to jest potrzebny do prowadzenia gospodarstwa więc chyba też powinno być ok

No ale to tylko moje domysły

#4855 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 06:49

VAT w rolnictwie Zrób kilka zdjęć zniszczonych upraw przez dziki i masz dowód do czego go używałeś.

#4856 Share kocur89

kocur89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 07:35

VAT w rolnictwie witam od niedawna rozliczam się kwartalnie z vatu ostatnio ze względu na brak sprzedaży musiałem przenieść zwrot na kolejny kwartał, czy teraz w formularzu vat 7k mam wpisac razem kwotę zaległego zwrotu i tego aktualnego ?? i czy jeślii sprzedaż była teraz na małą kwotę (resztka zboża) to czy wypłacą mi całą kasę czy tylko ileś procent mojego zwrotu

#4857 Share dam22

dam22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 07:37

VAT w rolnictwie

W którą rubrykę w ewidencji zakupu wpisać wartości z faktury rr wystawionej za zakup cielaka, przede wszystkim chodzi mi o 7% vat ? Dodam jeszcze,że wypełniam ewidencję zakupu wydaną przez taxpol .Proszę o pomoc.

Czy ktoś może mi pomóc?????

#4858 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 12:58

VAT w rolnictwie @dam22 wpisujesz w rubrykę dotyczącą zakupu środków innych niż trwałe (każdy ma inną ewidencję, więc ciężko przewidzieć jaki kształt ma Twoja),

@kocur89 wpisujesz kwotę z poprzedniej deklaracji w odpowiednim polu i doliczasz to do nadwyżki podatku naliczonego nad należnym i wszystko Ci wypłacą jeśli tylko wystąpiła sprzedaż

#4859 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 21:53

VAT w rolnictwie czy ktoś odliczał rower górski aby nim jezdzic ogladac pola?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4860 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 11 lipiec 2012 - 10:36

VAT w rolnictwie ja w maju zakupiłem i wrzuciłem w koszty rower, powinno przejść, jak na razie nikt się do tego nie doczepił