Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9021 odpowiedzi na ten temat

#4661 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:48

VAT w rolnictwie

http://www.pit.pl/budowlana-vat/

ot właśnie o tym mowa. Muszę przejść się do US i zapytać jak to zrobić żeby było dobrze
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 07:07
  •  

#4662 Share Daro81

Daro81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:49

VAT w rolnictwie Witam, mam takie małe szybkie pytanie. Czy kupował ktoś komputer na gospodarstwo? czy mogą być problemy z uznaniem tego zakupu przez US do odliczenia VAT-u? dziękuję z odp i pozdrawiam

#4663 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:57

VAT w rolnictwie Oczywiście nie ma żadnych problemów.Sam mam już drugi komp na gospodarstwo.
Przecież same wnioski o dopłaty możesz wypełnić elektronicznie.

Edytowany przez ksys, 17 kwiecień 2012 - 19:59.

#4664 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:26

VAT w rolnictwie @Marcian1234 jesli zaplacic za ciagnik jak bedziesz na vacie to jak najbardziej mozesz odliczyc od niego vat, nie wiem natomiast tylko jak zareaguje na to bank ze po zlozeniu wniosku a przed podpisaniem umowym i przelewem srodkow przesles z ryczaltu na vat bo wiem prawidlowo o takiej zmianie powinienes bank poinformowac, ja tez tak chcialem ale bank powiedzial ze nie da rady:) :)

#4665 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 05:26

VAT w rolnictwie Dokładnie jak kolega pisze, aby wziąć kredyt brutto w świetle przepisów musisz najpierw podpisać umowę kredytową potem przejść na vat a następnie odebrać fakturę, której datowanie musi być z okresu jak już będziesz na vat. Nie jest to data po decyzji o przejściu, tylko od początku okresu rozliczeniowego przejścia, czyli 1 dzień następnego miesiąca od decyzji, czy 1 dzień następnego kwartału od decyzji.
Ale jest to wykonalne :D

Edytowany przez darolee, 18 kwiecień 2012 - 08:08.

#4666 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 10:10

VAT w rolnictwie panowie mam pilne pytanie...... przeszedłem na vat i jeszcze nie przerejstrowałem ciągnika na siebie tylko jest na ojca... i nie mam żadnych nr rejstracyjnch podanych do skarbówki.. czy mogę brać paliwo na siebie na fakture?? prosze szybko o odp osobę która ogarnia temat :)

#4667 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 18 kwiecień 2012 - 10:36

VAT w rolnictwie spisz z ojcem umowę użyczenia ciągnika z dniem takim jak przeszedłes na VAt i bedzie dobrze
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#4668 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 11:42

VAT w rolnictwie Co do umowy użyczenia pytanie do tych co mają, spisywaliście ją odręcznie czy braliście z neta i dopinaliście kartkę z wypisanymi maszynami?

I pytanie odnoście darowizny, jak zrobię sobie darowiznę na pług obracalny-skibowy to US chyba nic do tego po co on mi, do jakiego ciągnika będę go podpinać itd?

#4669 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 14:44

VAT w rolnictwie no tak ale zakupiłem własnie dziś paliwa.. i ciekawe czy to przejdzie jak bede jechał do księgowej z fakturami to jej dam tą umowę użyczenia :)

#4670 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 18:07

VAT w rolnictwie Niektórzy tutaj mieli umowę użyczenia i kontrolę US i przeszło bez problemu - przynajmniej tak pisali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4671 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 19:49

VAT w rolnictwie ja mam głównie ustne umowy użyczenia i również nie ma problemu, ewentualnie US może przesłuchać obie strony

Dokładnie jak kolega pisze, aby wziąć kredyt brutto w świetle przepisów musisz najpierw podpisać umowę kredytową potem przejść na vat a następnie odebrać fakturę, której datowanie musi być z okresu jak już będziesz na vat. Nie jest to data po decyzji o przejściu, tylko od początku okresu rozliczeniowego przejścia, czyli 1 dzień następnego miesiąca od decyzji, czy 1 dzień następnego kwartału od decyzji.
Ale jest to wykonalne :D

pozostaje jeszcze jedna furtka, nie trzba być czynnym podatnikiem vat w momencie zakupu, wystarczy przejść na zasady ogólne po nabyciu środka trwałego i rozliczyć go na czas czyli za dany okres rozliczeniowy bądź w dwóch kolejnych http://www.podatki.e...VAT,1,65,1.html

#4672 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 19:50

VAT w rolnictwie a może mi ktoś powiedzieć jak wygląda kontrola co i jak sprawdzają??

#4673 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:40

VAT w rolnictwie Że niby kolega zaawansowany? Oj oj :) czasami piszą ze google nie gryzie, a jak napiszę że przeszukiwanie tematu na forum też nie gryzie. Po co pisać ponownie coś co już było masz u góry takie magiczne coś jak "szukaj : ten temat" wpisz kontrol i ...... trochę chęci ;)

#4674 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 00:33

VAT w rolnictwie

Witam, mam takie małe szybkie pytanie. Czy kupował ktoś komputer na gospodarstwo? czy mogą być problemy z uznaniem tego zakupu przez US do odliczenia VAT-u? dziękuję z odp i pozdrawiam

Zero kłopotów z komputerem na gospodarstwo w US, mało tego wiąłem sprzęt komputerowy w ramach "Modernizacji", po odliczeniu Vatu i zwrocie z agencji cena zestawu była bardzo przyjemna!

#4675 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 06:54

VAT w rolnictwie

pozostaje jeszcze jedna furtka, nie trzba być czynnym podatnikiem vat w momencie zakupu, http://www.podatki.e...VAT,1,65,1.html

Mi nie chodzi tu tyle o US, choć też trzeba dotrzymać zasad, co o bank. Prawdopodobnie zasady są jednolite, we wszystkich bankach, więc przy podpisaniu umowy podpisuje się taki formularz agencyjny, że wszystkie dane wcześniej podane się nie zmieniły, co nie byłoby prawdą gdybyśmy przeszli na VAT przed podpisaniem umowy i kredyt nie należałby się w brutto

#4676 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 08:53

VAT w rolnictwie o widzisz a ja nie wiedziałem że taki bajer jest hahaha :lol: zaraz sprawdzimy czy coś jest.......

kolega niby też zaawansowany i co z tego... jak w tej szukajce nie ma dokładnie o to co mi chodzi...

Edytowany przez nhfan, 19 kwiecień 2012 - 09:08.

#4677 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 14:43

VAT w rolnictwie @darolee to właśnie w US cały sęk, nie wiem jak wygląda kwestia terminów po podpisaniu umowy z bankiem, ale z mojej praktyki wynika, iż transakcja powinna zamknąć się w 2 tygodnie po czym można przejść na zasady ogólne VAT i odliczyć podatek od zakupu dokonanego przed rejestracją i wszyscy powinni być zadowoleni, no chyba że oświadczenie na umowie przewiduje taki przypadek, szczegóły w US

#4678 Share Maro0

Maro0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 14:56

VAT w rolnictwie Słuchajcie, wystawiam pierwszy raz fakture i prosze was o pomoc, jaka stawka vat mnie obowiazuje na cebule w łusce? i jaki mam wpisac symbol klasyfikacji statystycznej?

jesli ma ktos jakies adresy stron gdzie takie rzeczy mozna znalesc to bede wdzieczny za podanie. Szukałem w google ale tam co strona to co innego pisza

#4679 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 16:07

VAT w rolnictwie Coś kolega chyba dopiero zaczyna przygodę z google hehe ;)
http://www.klasyfika.../pkwiu/0,0.html sekcja A 01, to powinno zaspokoić Twoje wątpliwości :)

Tylko jeszcze kwestia komu to sprzedajesz...bo to są stawki dla faktury VAT a nie RR

Edytowany przez darolee, 19 kwiecień 2012 - 16:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4680 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:16

VAT w rolnictwie Odnośnie odliczeń vat-u od różnych przedmiotów z doświadczenia wiem, że każdy urząd może posługiwać się inną interpretacją przepisów, więc w sprawach nieoczywistych polecam wizytę lub tel do US i tam uzyskacie odpowiedź.