Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9025 odpowiedzi na ten temat

#4621 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 20:57

VAT w rolnictwie Było napisane kilka stron wcześniej. Można być na vacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 22:15
  •  

#4622 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 23:04

VAT w rolnictwie

Prosze panstwa, a jak to jest jak ktos ma dzierzawe sama bez wlasnej gleby. Moze byc na vacie? Pozdrawiam

A no właśnie ... dziś nie mogę na ten temat odpowiedzieć .... a coś nowego :) ...może ktoś się podpisze z odpowiedzią :D

#4623 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 07:29

VAT w rolnictwie US nie obchodzi czy prowadzisz działalność gosp. na czymś pożyczonym, czy na własności, ich interesują należne podatki. Pamiętaj tylko, że po zakończeniu działalności trzeba zapłacić tzw. wyrównanie Vatu od ś. trwałych, które nie zakończyły jeszcze okresu amortyzacji. Przy dzierżawie łatwo o dosyć wysoką ratę .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4624 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 14:53

VAT w rolnictwie wróciłem dzisiaj do marcowego wydania topagrar- u dołu 33 strony w czerwonej ramce autor (Roman Włodarz) prezentuje pewien przypadek wzajemnych rozliczeń między małżonkami, gdzie żona prowadzi gospodarstwo rolne (rolnik ryczałtowy) oraz małżonek prowadzi działalność gospodarczą (podatnik czynny VAT), autor jednocześnie podkreśla, iż mąż świadcząc usługi rolnicze w gospodarstwie żony, będzie wystawiał żonie faktury VAT.

co Wy na to? przypadek szczególnie aktualny ale ustawa o podatku od towarów i usług zalicza świadczenie usług rolniczych do działalności rolniczej, zatem nie jest możliwe, aby mąż prowadził działalność rolniczą rozliczając się z VAT na zasadach ogólnych, a małżonka prowadziła działalność rolniczą pozostając na ryczałcie, bowiem gospodarstwo małżonków to jeden podmiot wg ustawy o VAT

Edytowany przez kissmy..., 09 kwiecień 2012 - 17:47.

#4625 Share ANYtYxz6

ANYtYxz6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 17:43

VAT w rolnictwie witam wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem forum mam na imie Sebastian, interesuje mie sprawa watu w rolnictwie

+10% za post bez sensu

Edytowany przez lukaczmarek, 10 kwiecień 2012 - 18:34.

#4626 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 09 kwiecień 2012 - 19:04

VAT w rolnictwie No cześć Sebastian
Ale co chcesz wiedzieć dokładnie ???
Radzę na początek przeczytaj se jakieś ostatnie 15stron to będziesz wiedział dużo
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#4627 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 09:33

VAT w rolnictwie Może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić z pozycja 62-64 w korekcie deklaracji VAT7 w sytuacji gdy pieniądze ze skarbowego zostały już przelane na konto podatnika zwrot w terminie 25 dni, były czynności sprawdzające. Korekta o dziwo polega na tym ze nadwyżka podatku naliczonego nad należnym jest wyższa niż w pierwszej wersji deklaracji (za wcześnie rozpoznany obowiązek podatkowy w jednej fakturze). Rożnicę z tego błędu chciałbym przenieść na następny okres rozliczeniowy, napisałem wyjaśnienie do korekty deklaracji, jednak co mam wpisać w tych pozycjach dotyczących kwoty zwrotu? Mam wpisać kwotę 0? Także liczę na wasza pomoc :)

#4628 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 10:52

VAT w rolnictwie

witam wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem forum mam na imie Sebastian, interesuje mie sprawa watu w rolnictie

Miło mi Łukasz jestem:D

Jak dużo sprzedajesz i mało kupujesz maszyn i się budujesz to daj sobie spokój.

Czy można z miesięcznych deklaracji wrócić na kwartał?

Edytowany przez in2dex, 10 kwiecień 2012 - 10:54.

To nie forum magii i czarów:)

#4629 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:03

VAT w rolnictwie

Może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić z pozycja 62-64 w korekcie deklaracji VAT7 w sytuacji gdy pieniądze ze skarbowego zostały już przelane na konto podatnika zwrot w terminie 25 dni, były czynności sprawdzające. Korekta o dziwo polega na tym ze nadwyżka podatku naliczonego nad należnym jest wyższa niż w pierwszej wersji deklaracji (za wcześnie rozpoznany obowiązek podatkowy w jednej fakturze). Rożnicę z tego błędu chciałbym przenieść na następny okres rozliczeniowy, napisałem wyjaśnienie do korekty deklaracji, jednak co mam wpisać w tych pozycjach dotyczących kwoty zwrotu? Mam wpisać kwotę 0? Także liczę na wasza pomoc :)

kwotę zwrotu wpisz taką samą jak ostatnio, miałem podobną sytuację i o ile się nie mylę to musiałem jeszcze załączyć wniosek o przyspieszony termin zwrotu, mimo iż tenże już nastąpił

@in2dex ciekawa sprawa ustawa z tego co widzę tego nie precyzuje, ale jestem przekonany, że jeśli zgłosisz to pisemnie do końca kwartału to z automatu można przejść na rozliczanie kwartalne, lecz rzecz jasna mogę się mylić

#4630 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:31

VAT w rolnictwie Ksiegowy doradzil ze jezeli juz zakupie srodek trwaly to lepiej zebym przeszedl z miesiecznego na kwartalny aby mniej papierow nosic i jego zdaniem to wygodniejsze, mniej uciazliwe wiec mozna przejsc na kwartalny.

Edytowany przez wiesko, 10 kwiecień 2012 - 20:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4631 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 21:34

VAT w rolnictwie

wróciłem dzisiaj do marcowego wydania topagrar- u dołu 33 strony w czerwonej ramce autor (Roman Włodarz) prezentuje pewien przypadek wzajemnych rozliczeń między małżonkami, gdzie żona prowadzi gospodarstwo rolne (rolnik ryczałtowy) oraz małżonek prowadzi działalność gospodarczą (podatnik czynny VAT), autor jednocześnie podkreśla, iż mąż świadcząc usługi rolnicze w gospodarstwie żony, będzie wystawiał żonie faktury VAT.

co Wy na to? przypadek szczególnie aktualny ale ustawa o podatku od towarów i usług zalicza świadczenie usług rolniczych do działalności rolniczej, zatem nie jest możliwe, aby mąż prowadził działalność rolniczą rozliczając się z VAT na zasadach ogólnych, a małżonka prowadziła działalność rolniczą pozostając na ryczałcie, bowiem gospodarstwo małżonków to jeden podmiot wg ustawy o VAT

Znam małżeństwo gdzie jeden z małżonków prowadzi działalność gospodarczą (z tego co pamiętam to nie wiem czy to czasem nie jest świadczenie usług rolniczych), a drugi jest na ryczałcie. Nie wiem jak się rozliczają między sobą ale widać, że można jakoś to obejść. A nie jest to czasem możliwe jak np. małżonkowie mają jakieś działki nie wchodzące do wspólności majątkowej? Może na usługi świadczone na tych działkach można wystawiać faktury?

#4632 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 19:04

VAT w rolnictwie Takie pytanko

Z poprzedniej deklaracji chcę przenieść 6861 to wpisuje w pozycji 47?
i teraz w tym miesiącu mam 1449 zł więc w pozycji 55 i 60 piszę 6861 + 1449 = 8310 ?

#4633 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:12

VAT w rolnictwie dokładnie,

@socha nie wiem jak ma się rozdzielność majątkowa do tej kwestii, jak znajdę czas, aby zadzwonić na KIP to dam znać, ale treść artykułu nie precyzuje przypadku, czekam na odpowiedź od redakcji, bo zasadniczo takie uproszczenie może wprowadzić kogoś w błąd

#4634 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 13:56

VAT w rolnictwie Witam.
Pytanie na szybko.
Chcę część zwrotu z nadwyżki (obrotowe) w ciągu 60dni. Czy wystarczy pismo o zwrot czy trzeba dołączyć kolejne o przyśpieszony zwrot?

#4635 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 16:27

VAT w rolnictwie A masz sprzedaż??

#4636 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 19:23

VAT w rolnictwie No zrobiłem.VAT=6%

#4637 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:07

VAT w rolnictwie ??? vat 6%. Skąd ci tyle wyszło?. Ja jak mam sprzedaż w danym miesiacu to nie dołączam zadnego wniosku i kasa po 60 dniach jest na koncie.

#4638 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 09:21

VAT w rolnictwie

Czy można z miesięcznych deklaracji wrócić na kwartał?

Jak kolega pisał ...można z miesięcznego przejść na kwartalne rozliczenie.

#4639 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 10:50

VAT w rolnictwie

No zrobiłem.VAT=6%

nie bardzo rozumiem o co chodzi??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4640 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 13:12

VAT w rolnictwie 120zł netto + 5%Vat= 120zł+ 6zł=126zł
Dzis złożyłem deklaracji i zaraz jechałem do US bo dzwonili, żebym im faktury i ewidencje przywiózł ;/