Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9025 odpowiedzi na ten temat

#4561 Share ktos23

ktos23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 18:35

VAT w rolnictwie

jak ktos ma jakies pytania odnosnie vatu to chetnie odpowiem bo jestem vatowcem i sam prowadze ewidencje.
ps. niech nikt nie wierzy w to ze moza sobie gospodarstwo podzielic pomiedzy małżonków i jeden sprzedaje na ryczałcie a drugi vatowcem zeby odzyskac vat za dany miesiac musisz miec sprzedaz i mozesz srodków d produkcji odliczyc max 22 % wartosci sprzedazy. resze ci przeniosą na następny miesiac. jak nie masz sprzedazy to cały vat nliczony przechodzi na następny miesiąc. wyjątkiem sa srodki trwałe za ktore po zlozeniu podania o przyspieszony zwrot mozesz go dostać do 25 dni bez wzgłędu na sprzedaz.

to ja mam pytanko w takim razie, od jaiegoś czasu mąż jest na vacie i sama rozliczam fakturki ale teraz mam zonka.
Faktura wystawiona w połowie marca na nawozy z terminem płatnosci na koniec sierpnia --czy w sierpniu będą mogłą ją rozliczyć, do tej pory jak coś było z terminem płatnosći na kolejny kwartał to rozliczałam w kolejnym ale teraz to nie wiem sama co z tym zrobić, będę wdzięczna za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 20:32
  •  

#4562 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 18:38

VAT w rolnictwie wystawiacie jeszcze jakieś dokumenty poza fakturami? kp czy wz? i czy znacie jakiś przypadek małżonków z rozdzielnością majątkową

#4563 Share Anitaa

Anitaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 19:06

VAT w rolnictwie

http://www.sprzedawc...osztow-wysylki/
Piszą o pełnomocnictwie od klienta inaczej trzeba doliczać VAT do kosztów przesyłki pocztowej (poczta Tobie zw . , Ty dla klientów 23% ). Pozdrawiamy ! ( ja i moja żona ogrodniczka :) ).

Witam ;)
Prowdzicie sprzedaż przez intrenet ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4564 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 01 kwiecień 2012 - 19:23

VAT w rolnictwie Ogrodem zajmujemy się hobbystycznie , żona kupuje byliny , a ja kopię dołki :wacko: . Podesłałem linka o rozliczaniu kosztów przesyłek , ponieważ moim zdaniem tam jest więcej osób , które taką sprzedaż prowadzą . Mogę się mylić , ale mimo szczerych chęci pomocy Koledzy i ja mamy doświadczenia w bardziej rolniczych operacjach :) .

#4565 Share Anitaa

Anitaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 19:41

VAT w rolnictwie To super ma kto kopać dołki :) ja muszę najmować :wacko:

Też zajmuje się z hobbystycznie nie na dużą skalę,M przechodzi na Vat i z tą moje kłopoty w poszukiwaniu informacji wcześniej było łatwiej jako ryczałtowiec..

#4566 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 19:44

VAT w rolnictwie

to ja mam pytanko w takim razie, od jaiegoś czasu mąż jest na vacie i sama rozliczam fakturki ale teraz mam zonka.
Faktura wystawiona w połowie marca na nawozy z terminem płatnosci na koniec sierpnia --czy w sierpniu będą mogłą ją rozliczyć, do tej pory jak coś było z terminem płatnosći na kolejny kwartał to rozliczałam w kolejnym ale teraz to nie wiem sama co z tym zrobić, będę wdzięczna za pomoc

Koleżanka zacytowała post z 2007 roku , trochę przepisy się zmieniły od tego czasu . Czytanie tematu od początku jest wskazane i doceniane , ale kilkanaście ostatnich stron powinno wyjaśnić wątpliwości .

#4567 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 21:19

VAT w rolnictwie

Jeżeli podatnik nie dokona obniżenia kwoty podatku należnego w terminach określonych w ust. 10, może obniżyć kwotę podatku należnego w deklaracji podatkowej za jeden z dwóch następnych okresów rozliczeniowych.

#4568 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 21:22

VAT w rolnictwie do deklaracji w ktorej zaznaczam zwrot 60 mam dodac pismo o z prosba, czy sama deklaracja wystarczy

#4569 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 22:01

VAT w rolnictwie załączasz wniosek o zwrot podatku pozycja 64 na deklaracji - tak

#4570 Share Bugsik

Bugsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 22:07

VAT w rolnictwie pewnie już było, ale czy odliczacie vat od samochodu osob. tzn, od napraw eksploatacyjnych, opon, paliwa etc.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4571 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 22:18

VAT w rolnictwie

załączasz wniosek o zwrot podatku pozycja 64 na deklaracji - tak

Przepraszam ,ale o której wersji deklaracji VAT7 mówicie , bo coś mi nie pasuje .

#4572 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 06:37

VAT w rolnictwie przepraszam złapałem akurat nieaktualny druk, traktowałem o pozycji dotyczącej wniosku o zwrot podatku (aktualnie to jest prawdopodobnie pozycja 67 w VAT 7k i 70 w VAT 7(12))

#4573 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 06:47

VAT w rolnictwie

do deklaracji w ktorej zaznaczam zwrot 60 mam dodac pismo o z prosba, czy sama deklaracja wystarczy

Ja nie pisałem pisma z prośbą i bez problemu dostałem zwrot w 60 dni.

pewnie już było, ale czy odliczacie vat od samochodu osob. tzn, od napraw eksploatacyjnych, opon, paliwa etc.?

Można wszystko oprócz paliwa.

#4574 Share zoot

zoot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 08:35

VAT w rolnictwie witam, przechodze właśnie na vat, zamierzam się sam rozliczać, stąd moje pytanie: czy oprócz ewidencji środków trwałych i rejestru sprzedaży i zakupów potrzebna jest jeszcze jakaś dokumentacja?

#4575 Share ktos23

ktos23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 10:38

VAT w rolnictwie

Jeżeli podatnik nie dokona obniżenia kwoty podatku należnego w terminach określonych w ust. 10, może obniżyć kwotę podatku należnego w deklaracji podatkowej za jeden z dwóch następnych okresów rozliczeniowych.

czyli jeżeli rozliczam się kwartalnie to w 3 kwartale tego roku (lipiec-wrzesień) będę mogłą rozliczyć tą fakturę ?

#4576 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 10:46

VAT w rolnictwie

jak się składa o zwrot to potrzeba tylko deklaracje,czy też kopie faktur?

mam jeszcze jedno może dziwna pytanie:" Limit 40tys. w pierwszym roku i później 20tys. tyczy się sprzedaży nieudokumentowanej z całego gospodarstwa. Czyli jest to sprzedaż osobie fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej" czy inny rolnik,nie vatowiec jest osobą fizyczną,czy nie i nie mozna mu nic sprzedać bez wystawiania faktury?

Nie ma sensu cokolwiek kserować, bo i tak prawdopodobnie bedą chcieli oryginalne papiery do kontroli.
Co do drugiego, to każdemu możesz sprzedać bez faktury. Chodzi o to w takiej sprzedaży by jak najwięcej wystawiać faktur, aby nie złapać sie na kasę fiskalną. Rolnikowi RR wystawić można też fakturę RR

w marcu kupiłem ciągnik,maszyny (wiadomo będzie większy zwrot) i będę składał wniosek przyspieszony to Pani odpowiedział mi abym do wniosku dołączyć xero faktur i przelewów za te maszyny wtedy US będzie na pierwszy rzut oka widzieć skąd taka kwota VAtu a kontrola w gosp. to raczej murowana przy takich zakupach

No i o to też mi chodzi co powyżej. Po co cokolwiek dostarczać nad wymagane, skoro i tak kontrola murowana. Szkoda papieru :)

Mam takie pilne pytanie, czy fakture z marca,ktora jest zapłacona w marcu moge rozliczyc w kwietniu?? Rozliczam sie miesiecznie. Prosze o odpowiedz

Możesz rozliczyć w kwietniu lub w maju .

Tak jak kolega pisze ustawa się troche zmieniła i można fakturę przeszucić na jeden z dwóch kolejnych okresów.

Faktura wystawiona w połowie marca na nawozy z terminem płatnosci na koniec sierpnia --czy w sierpniu będą mogłą ją rozliczyć,

Tak jak powyżej :) można teraz ujawnić zakup w trzech okresach. czyli jak piszesz, że faktura z marca i rozliczasz się kwartalnie możes zją wpisać w I,II i III kwartale.

#4577 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 13:27

VAT w rolnictwie Mam nadwyżkę podatku z 3miesięcy w tym miesiącu znów mam zakup (wszystko od razu płacone). Sprzedaż zrobię sobie tak, że odprowadzę vat ok 10zł. Dodam, ze zakupywałem aktywa obrotowe (paliwo, paliwo,nawozy).
To mój pierwszy zwrot i chciałbym, żeby ktoś mi podpowiedział jak go uzyskać.
Jak rozumiem w deklaracji zaznaczam "zwrot w terminie:.." no właśnie jakim?
Potem zaznaczam, że dołączam wniosek? Czy muszę dołączać wniosek?
Proszę o pomoc;)
To nie forum magii i czarów:)

#4578 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 15:01

VAT w rolnictwie Jeśli zwrot 25 dni to, musi być dołączony oddzielny wniosek.

#4579 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 15:20

VAT w rolnictwie Czyli dwa wnioski? Słyszałem, że do przyśpieszonego zwrotu należy dołączyć kopie faktur. A do zwrotu 65dni trzeba dołączyć dodatkowy wniosek?

Nie cytuj poprzedniego posta !
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4580 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 15:41

VAT w rolnictwie Zwrot przyśpieszony 25 dni - wniosek obowiązkowy. Kopie faktur nieobowiązkowe w chwili składania, ale wezwanie do ich okazania murowane. Jak złożysz kopie faktur + ksero strony ewidencji zakupów za dany okres - bez wezwania, ewentualnie kontrola na miejscu.

Zwrot 60 dni - nie składa się żadnego dodatkowego wniosku.

Mam nadwyżkę podatku z 3miesięcy w tym miesiącu znów mam zakup (wszystko od razu płacone). Sprzedaż zrobię sobie tak, że odprowadzę vat ok 10zł. Dodam, ze zakupywałem aktywa obrotowe (paliwo, paliwo,nawozy).
To mój pierwszy zwrot i chciałbym, żeby ktoś mi podpowiedział jak go uzyskać.
Jak rozumiem w deklaracji zaznaczam "zwrot w terminie:.." no właśnie jakim?
Potem zaznaczam, że dołączam wniosek? Czy muszę dołączać wniosek?
Proszę o pomoc;)

paliwo,nawozy - zwrot w terminie 60 dni, bez dodatkowych wniosków;
zwrot w terminie 25 dni tylko w przypadku gdy zakupywane były środki trwałe

Edytowany przez szumi, 02 kwiecień 2012 - 15:42.