Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#4541 Share Anitaa

Anitaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 19:08

VAT w rolnictwie darolee rozumiem tak; jak klient zażyczy fakturę to wtedy włożyć do paczki,tak?

O poczcie pisze ,że zwolniona z podatku ;
http://www.poczta-po..._vat_14472.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 23:39
  •  

#4542 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 21:04

VAT w rolnictwie Mam do Was pytanko. Czy jeśli planuję zakup na MGR a brak mi gotówki by założyć na całość inwestycji a nie chcę się ładować w kredyt, to ojciec może zrobić mi darowiznę na brakującą część zgłoszoną w US. Jak to wygląda w skarbówce, czy nie ma znaczenia że jestem na VAT, a ojciec nie ? Robił ktoś coś takiego, bo boję się w czasie kontroli "skąd pan wziął kasę na takie zakupy ?"

#4543 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 29 marzec 2012 - 21:58

VAT w rolnictwie zgłaszasz darowizne w US a ze to pierwsza linia pokrewienstwa to nie ma żadnego opodatkowania od darowizny tez tak bede robil bo taki sam mam plan jak ty:) :)

Edytowany przez Marcin91, 30 marzec 2012 - 22:49.

#4544 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 20:53

VAT w rolnictwie

darolee rozumiem tak; jak klient zażyczy fakturę to wtedy włożyć do paczki,tak?

O poczcie pisze ,że zwolniona z podatku ;
http://www.poczta-po..._vat_14472.html

Zwolniona z vatu ale faktury normalnie wystawiają więc koszt przesyłki normalnie możesz dopisać na swojej fakturze.
Co do druczków faktur to można je kupić w sklepie papierniczym albo ściągnąć darmowy programik do wystawiana faktur np. Fakturka.

#4545 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 21:59

VAT w rolnictwie Dzięki AturSz. Ja również dowiedziałem się z pewnego źródła to samo co napisałeś
(darowizna w pokrewieństwie w linii prostej nie podlega opodatkowaniu, nieważne czy jest to gotówka czy przelew). Także jeszcze raz dzięki. Pzdr

#4546 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 20:09

VAT w rolnictwie wskażcie mi proszę co zrobić, aby małżonkowie mogli utworzyć dwa odrębne gospodarstwa (czy wystarczy rozdzielność majątkowa)? zasadniczo gospodarstwo ma prowadzić mąż (na ryczałcie), natomiast żona będzie prowadzić działalność wyłącznie w zakresie świadczenia usług rolniczych - bez upraw, czyli nie musi posiadać gruntów (vat na zasadach ogólnych), macie jakieś pomysły albo znacie podobne przypadki?

#4547 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 20:46

VAT w rolnictwie jak się składa o zwrot to potrzeba tylko deklaracje,czy też kopie faktur?chodzi mi o zwrot przyspieszony.część faktur płatnych gotówką a część przelewem ale wszystko zapłacone.

mam jeszcze jedno może dziwna pytanie:" Limit 40tys. w pierwszym roku i później 20tys. tyczy się sprzedaży nieudokumentowanej z całego gospodarstwa. Czyli jest to sprzedaż osobie fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej" czy inny rolnik,nie vatowiec jest osobą fizyczną,czy nie i nie mozna mu nic sprzedać bez wystawiania faktury?

#4548 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 31 marzec 2012 - 21:09

VAT w rolnictwie @danielek24
NIe dawno byłem w Białej w US bo mnie wezwali do dostarczenia za styczeń faktur, bo był większy zwrot.
Od razu powiedziałem, że w marcu kupiłem ciągnik,maszyny (wiadomo będzie większy zwrot) i będę składał wniosek przyspieszony to Pani odpowiedział mi abym do wniosku dołączyć xero faktur i przelewów za te maszyny wtedy US będzie na pierwszy rzut oka widzieć skąd taka kwota VAtu a kontrola w gosp. to raczej murowana przy takich zakupach
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#4549 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 06:44

VAT w rolnictwie Witam koledzy i koleżanki,

mam takie pytanko, rozliczam się kwartalnie więc jak jest z podatkiem Vat od ciągnika i maszyn które zakupiłem w marcu a termin płatności mam na polowe kwietnia czy mogę odliczyc vat w marcu czyli na deklaracje do 25 kwietnia?

#4550 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 07:45

VAT w rolnictwie oczywiście, że możesz - zapłać i dopiero złóż deklarację z wnioskiem o przyspieszony zwrot vat i nie zdążą Cię zaskoczyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4551 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 08:13

VAT w rolnictwie na pewno zapłacę bo do dopóki nie przeleje bank kasy to nie będzie sprzętu i nie mam czego odliczyć. dzięki za potwierdzenie bo to ważne chodzi o dużą ratę kredytu z zwrotu vat

pozdrawiam

#4552 Share Pawel2606

Pawel2606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 09:02

VAT w rolnictwie Mam takie pilne pytanie, czy fakture z marca,ktora jest zapłacona w marcu moge rozliczyc w kwietniu?? Rozliczam sie miesiecznie. Prosze o odpowiedz

#4553 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 01 kwiecień 2012 - 09:26

VAT w rolnictwie Możesz rozliczyć w kwietniu lub w maju .

#4554 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 09:57

VAT w rolnictwie Marulek to w razie tej kontroli sprawdzą czy chociaż te maszyny z faktur są u Ciebie na podwórku czy jeszcze coś oprócz tego ??

Do chlewni z 230 tucznikami może się nie skusi wejść jedna z drugą?? :)
wschodni koniec mazowsza.

#4555 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:50

VAT w rolnictwie Mogą sprawdzić wszystkie faktury a co za tym idzie wszystkie maszyny, przedmioty które zawarte są na w/w fakturach.
Wiadomo że środki (materiały) nie trwałe typu pasza, cement, ropa, nawozy, to wszystko co zużywa się na bieżąco nie jesteśmy w stanie wykazać podczas kontroli ale za to musimy udowodnić na co to poszło, np. pasza na chów zwierząt itd. itp. czyli reasumując mogą też zajrzeć do obory czy faktycznie posiadasz zwierzęta.
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#4556 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:15

VAT w rolnictwie ale z drugiej strony jesli oni nie maja pozwolenia od inspekcji weterynaryjnej wojewodzckiej oraz nie maja badan i odziezy ochornnej to masz prawo ich nie wpuscic do zwierzat z wiadomych przyczyn

#4557 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:52

VAT w rolnictwie @artur jest takie powiedzenie że wyżej d... nie podskoczysz, choćbyś nie wiem jak się sprężał. Teoretycznie to masz z tym brakiem prawa rację, tylko że wszystkie zezwolenia można załatwić i po takim postawieniu sprawy to masz jak w banku długą i wnikliwą kontrolę, z licznymi wezwaniami w sprawie. Po pół rocznym okresie kontroli nawet święty będzie miał dosyć. Przeszedłem kilka kontroli, bo każdy zwrot powyżej 10tys. musi być kontrolowany z urzędu. Te terenowe nie są takie straszne, interesuje ich czy rzeczywiście jest dany zakup na podwórku i jeżeli jest dowód rej. to czy ma właściwe dane, co do papierków to potrafią być bardzo wnikliwi.

Edytowany przez agromatik, 01 kwiecień 2012 - 13:58.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#4558 Share Anitaa

Anitaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 15:14

VAT w rolnictwie

Zwolniona z vatu ale faktury normalnie wystawiają więc koszt przesyłki normalnie możesz dopisać na swojej fakturze.
Co do druczków faktur to można je kupić w sklepie papierniczym albo ściągnąć darmowy programik do wystawiana faktur np. Fakturka.

Dziękuję za pomoc.
Martwi mnie tylko przecież klient płaci mi z góry za przesyłkę np.10 zł w tym Vat 22 procent (2,20 zł)
Przelewy są z góry lub za pobraniem.I ja mam odliczyć Vat?
Jak ma to rozgryźć .
Może wystarczy dopiąć dowód z poczty kartkę nadania.?

Edytowany przez Anitaa, 01 kwiecień 2012 - 15:20.

#4559 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 01 kwiecień 2012 - 15:28

VAT w rolnictwie http://www.sprzedawc...osztow-wysylki/
Piszą o pełnomocnictwie od klienta inaczej trzeba doliczać VAT do kosztów przesyłki pocztowej (poczta Tobie zw . , Ty dla klientów 23% ). Pozdrawiamy ! ( ja i moja żona ogrodniczka :) ).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4560 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 18:23

VAT w rolnictwie

jak się składa o zwrot to potrzeba tylko deklaracje,czy też kopie faktur?chodzi mi o zwrot przyspieszony.część faktur płatnych gotówką a część przelewem ale wszystko zapłacone.

mam jeszcze jedno może dziwna pytanie:" Limit 40tys. w pierwszym roku i później 20tys. tyczy się sprzedaży nieudokumentowanej z całego gospodarstwa. Czyli jest to sprzedaż osobie fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej" czy inny rolnik,nie vatowiec jest osobą fizyczną,czy nie i nie mozna mu nic sprzedać bez wystawiania faktury?

Sprzedaz nieudokumentowana w pierwszym roku do20tys w kolejnym do40tys. W wyniku przekroczenia ww kwoty jestes zobowiazany za zakupu kasy fiskalnej.
Bedąc na vacie musisz dokumentowac swoja sprzadaz czyli wystawiac fatkury kupujacym ewentualnie wpisywac to w sprzedaz nieudokumentowana, chodzi o to zeby w jakikolwiek rejestrowac sprzedaz swoich produktow.
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ