Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#4441 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 21:59

VAT w rolnictwie

Tylko dlaczego w innym sklepie kupiłem myjkę i dostałem gwarancję i fakturę przepisy powiny być wszędzie chyba jednakowe .

Od zarania dziejów jest coś takiego jak oddzielnego jak gwarancja sprzedawcy i gwarancja producenta. Kolega jakiś czas temu reklamował laptopa (Acer) Producent odesłał sprzedawcy z powrotem bez naprawy gdyż właśnie stwierdzili, że kupującym była firma i obowiązuje gwarancja 12 a nie 24 miesiące. Na szczęście sprzedawcą był nasz kolega prowadzący sklep internetowy, coś tam zakombinowali i wysłali jeszcze raz i przeszło.
@plapla123 powyższy przykład z tym Acerem pewnie jest analogiczny. Wiec jeśli producent osobie fizycznej daje gwarancję na 24 m-c a firmie na 12, natomiast sprzedawca w obu przypadkach daje gwarancję na 24 m-c, to jest pewnie niewiedza sprzedawcy (co nie zwalnia go z warunków gwarancji i firmie wszelkie usterki po upływie 12 m-c musi usunąć na własny koszt)

@pic2ek faktycznie o tym nie pomyślał - choć nie wiem czy pomimo karty gwarancyjnej sprzedawca nie może zażądać dowodu zakupu? No i zakładając, że towar posiada kartę gwarancyjną, bo nie musi i w zasadzie się od tego odchodzi :) choć poważniejsze sprzęty nadal mają i pewnie będą mieć.

Mnie tam najbardziej denerwuje, że sprzęty za 300-500 tyś PLN i więcej mają gwarancję na rok ;[ a kupujesz auto i masz np na 5 :o Powinny mieć sprzęty samojezdne na czas lub MTH jak ktoś ma większy sprzęt typu kombajn na małym gospodarstwie!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 21:07
  •  

#4442 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 22:31

VAT w rolnictwie wezcie podpowiedzcie bo pytam czwarty raz o to samo :)

muszę przepisać na ojca 2 krowy oczywiście nieodpłatnie.ojciec jest rr a ja vat
i teraz jak to zrobić-wystawić fakturę na jakąś umówioną sumę i od niej zapłacić podatek;nie wystawiać faktury i wpisać w sprzedaż nieudokumentowaną,czy jest możliwość jakiejś darowizny?

jak zaraz mam koniec kwartału i mam ok 8 tyś vatu do odliczenia ale nie wychodzi mi w tym kwartale żadna sprzedaz to mogę jak ktoś wcześniej pisał napisać fakturę na tonę np.pszenżyta i będzie ok?(jak ryczałtowcowi to musi być nip i czy ma być gotówka,czy przelew?)

#4443 Share Lynio

Lynio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:nowatorskie rozwiązania,rolnictwo,mechanizacja,energia odnawialna

Napisany 14 marzec 2012 - 23:15

VAT w rolnictwie Jest taki wniosek do pobrania w urzędzie skarbowym w którym wpisuje się co lub ile darujemy danej osobie.Jak to zgłosisz to nie będziesz musiał oddawac zadnego podatku z tego tytułu

#4444 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 12:23

VAT w rolnictwie Danielek możesz sprzedac pszenżyto dla ojca, mi czasem wypadnie brak sprzedaży to wpisuje tone pszenżyta po 700zł + 8 % czyli 756zł brutto. i poszło. Albo te krowy możesz sprzedac po 1500zł za ogon i tyle..
wschodni koniec mazowsza.

#4445 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 14:11

VAT w rolnictwie no to jak sprzedajesz z vatem 8% to masz wszystkie faktury do poprawy bo stawka na zboże jest 5%

#4446 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 14:50

VAT w rolnictwie jaki bloczek do faktur jest dobry bo wiem ze sa dwa rodzaje jeden do towarów w cenach netto a drugi w brutto :huh: i nie wiem który poprawny ;)

#4447 Share sss

sss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 18:54

VAT w rolnictwie jestem vatoowvem, che kupić ciągnik od rolnika ryczałtowego, mogę wystawić mu fakture vat rr i odzyskać podatek?

#4448 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 18:57

VAT w rolnictwie nie. to dotyczy tylko płodów rolnych

#4449 Share sss

sss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 19:03

VAT w rolnictwie tak tez myslałem ale lepiej się upewnić, dzieki

#4450 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 19:50

VAT w rolnictwie Gadałem nie dawno z księgową i mówiła mi (tylko nie wiem czy dobrze zrozumiałem) że od jakiegoś czasu nie trzeba mieć sprzedaży aby odliczyć sobie VAT.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4451 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 20:44

VAT w rolnictwie

witam, moge zalozyc konto w MAKRO jechac po np. 20 kg cukru w ich cenach, wziasc fakture na dzialalnosc i to wszystko, bo wiadomo ze nic z tego nie odlicze, ktos z was kupuje tam na gospodarstwo?

Tak możesz.
Ja mam konto w makro założone jako Gospodarstwo Rolne XX.
Podałem Nip i Regon i zaświadczenie o nadaniu regon pokazałem i gra.
Konto założyli bez problemu.
Spożywkę i takie tak kupuje na paragon a na sprzęt biurowy bądź rolniczy biorę FV

#4452 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:44

VAT w rolnictwie a mogę mu je sprzedac i wpisać do ewidencji sprzedaży nieudokumentowanej?

kumpel chce odemnie kupic kilka rozrzutników obornika ale pytał o fakture.mogę wystawić?jaka stawka vat i j.m -rozrzutnik,czy tona oraz jak to wogóle by nazwać poprostu obornik,czy nawóz naturalny?

#4453 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 13:37

VAT w rolnictwie a po co wogóle na to będziesz wystawiał fakture?? wiadomo że jak wystawisz to będziesz chciał cenę + vat bynajmniej ja bym tak chciał a jeśli nie to vatu mu nie policzysz i po co wogóle się bawić w papierki...

#4454 Share worgule

worgule

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 19:09

VAT w rolnictwie Witam.
Mam takie pytanie otóż od kilku miesięcy jestem na vacie. Często jak coś kupuję to placę karta platniczą. Czy podczas kontroli US nie bedzie problemu że płaciłem karta? Czy do faktur trzeba dopinać paragony z terminala o zapłaceniu karta.

#4455 Share TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 19:24

VAT w rolnictwie Czy sporym problemem będzie jeśli we wniosku przy przejściu na vat w nazwie podałem
(gospodarstwo rolne imię nazwisko) a na fakturze z zakupu mam (imię nazwisko gospodarstwo rolne)???

#4456 Share zoot

zoot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 19:25

VAT w rolnictwie witam, mam pytanie, czy można odliczyć vat od zakupionego używanego sprzętu rolniczego???

#4457 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 19:54

VAT w rolnictwie to zależy od kogo kupisz od vatowca lub firmy handlującej sprzętem rolniczym i wystawią ci fakture to tak a jeżeli od ryczałtowca to nie

#4458 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 20:01

VAT w rolnictwie jak skarbówka rozpartuje ta sprawę kiedy pszenica wymarza a był odliczony vat z herbicydu na jesieni a teraz trzeba będzie siać jara i znowu pryskać na chwasty i 2 raz odliczać?

#4459 Share LukaszT6030

LukaszT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 20:20

VAT w rolnictwie

Czy sporym problemem będzie jeśli we wniosku przy przejściu na vat w nazwie podałem
(gospodarstwo rolne imię nazwisko) a na fakturze z zakupu mam (imię nazwisko gospodarstwo rolne)???

Najważniejsze jest by się zgadzał NIP i adres nazwa może być tak jak masz. ja np. pisze samo imię i nazwisko i też jest dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4460 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 21:22

VAT w rolnictwie Powiedzcie mi jak to jest z korektą faktur, Jestem w KSC i najpierw wystawili w październiku jedna fakture, poźniej w styczniu była korekta do tej faktury z października, a teraz w marcu przysłali kolejna korektę ale do której faktury? tej z października czy tej ze stycznia? mam zrobić korekte.