Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#4421 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 19:21

VAT w rolnictwie Tam w tej wyszukiwarce trzeba przełączyć w jaki sposób chcesz wyszukiwać czy po nip czy po regon :) mi działa i tak i tak :)

Panie @szumi regon powinny mieć wszystkie gospodarstwa bez względu jak rozliczają VAT. Teoria mówi, że po rozpoczęciu działalności rolnej jest na to 30 dni. A praktyka jest jaka jest :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 07:06
  •  

#4422 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 19:56

VAT w rolnictwie Wczoraj chciałem kupić myjkę ciśnieniową w dużym markecie ,,Mrówka,, i sprzedawca powiedział że jesli chcę fakturę vat to nie dostanę gwaracji 24 miesiące oczywiscie kupiłem myjkę w innym sklepie.Czy sprzedawca miał prawo tak się zachować.

#4423 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 20:02

VAT w rolnictwie to juz nie zależy od sprzedawcy tylko od producenta.W wielu przypadkach przy zakupach na firmę gwarancja wynosi 12 zamiast 24 miesięcy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4424 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 marzec 2012 - 20:13

VAT w rolnictwie zakup do firmy czy zakup konsumencki - miałem to samo i przywykłem brać jednak fakturę bo o ile gwarancja wynosi wtedy 12 miesięcy to nie wiem jak jest z rękojmią.
Dodatkowo jak odliczam VAT od sprzętu to dostaje w tyłek ile wlezie przez okres gwarancji - myjką np myłem betonowe murek przy ogrodzeniu, wszystkie bramy itp ;)

@darolee - regon jest nadany z automatu - mój tato nigdy się o niego nie ubiegał a został mu nadany ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4425 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 13 marzec 2012 - 20:22

VAT w rolnictwie Ja mam takie pytanie:jestem na vaciei kupuję od ryczałtowca ciągnik na umowę kupna sprzedaży za kwotę np.10000pln(vatu oczywiscie nie odliczam);przy sprzedaży wystawiam fakturę,tylko z jaką stawką,czy "zwolniony"(wtedy kwota 10000pln),czy stawka 23%(wtedy kwota 12300).Pytam,bo do tej pory byłem przekonany,że na sprzęt, od którego nie odliczałem vatu jest stawka "zw",tymczasem w topagrar pisze inaczej.

#4426 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 13 marzec 2012 - 20:43

VAT w rolnictwie

zakup do firmy czy zakup konsumencki - miałem to samo i przywykłem brać jednak fakturę bo o ile gwarancja wynosi wtedy 12 miesięcy to nie wiem jak jest z rękojmią.
Dodatkowo jak odliczam VAT od sprzętu to dostaje w tyłek ile wlezie przez okres gwarancji - myjką np myłem betonowe murek przy ogrodzeniu, wszystkie bramy itp ;)

Lepiej odliczyć VAT niż płacić 23% więcej w razie ewentualnej usterki. W tym wypadku, to tak jakby z góry zapłacić za naprawę.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#4427 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 20:49

VAT w rolnictwie

Wczoraj chciałem kupić myjkę ciśnieniową w dużym markecie ,,Mrówka,, i sprzedawca powiedział że jesli chcę fakturę vat to nie dostanę gwaracji 24 miesiące oczywiscie kupiłem myjkę w innym sklepie.Czy sprzedawca miał prawo tak się zachować.

Wiele firm tak robi. Myślą, że jak bierze się na fakturę na firmę to będziesz intensywnie używał a jak na paragon do domu i sporadycznie używać.

#4428 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:12

VAT w rolnictwie a czy będąc na vacie można uczynić innej osobie darowiznę? chodzi mi o bydło a dokładnie o dwie krowy,które chce przekazać swojemu ojcu oczywiscie nieodpłatnie.
ja to zrobić-czy możemy napisac umowę,ża ja jemu je daruje nieodpłatnie,czy musze mu wystawić fakturę i od niej zapłacić podatek?

ponawiam zapytanie

Edytowany przez danielek24, 13 marzec 2012 - 21:15.

#4429 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:52

VAT w rolnictwie jestem na rozliczeniu kwartalnym do tej pory wszystko bylo, ale prawdopodobnie ciagnik ktory mial byc na marca bedzie pod koniec kwietnia, takze odradzam taka forme ludziom ktory planuja duze zakupy ze wzgledu na mozliwy poslizg, teraz pytanie: jestem na kwartalnym od czerwca zeszlego roku, moge zmienic rozliczenie na miesieczne wnioskiem od nastepnego kwartalu czyli od kwietnia, czy dopiero od czerwca?

#4430 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 09:11

VAT w rolnictwie

Wczoraj chciałem kupić myjkę ciśnieniową w dużym markecie ,,Mrówka,, i sprzedawca powiedział że jesli chcę fakturę vat to nie dostanę gwaracji 24 miesiące oczywiscie kupiłem myjkę w innym sklepie.Czy sprzedawca miał prawo tak się zachować.

W wielu przypadkach jest tak, że sprzęt z marketów jest do zastosowań domowych, natomiast Ty biorąc fakturę VAT od razu sugerujesz, że nie będziesz tego używał do celów domowych tylko przemysłowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4431 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 10:28

VAT w rolnictwie

To proponuje zrobic tak:
biorę paragon, gwarancję 24 miesiące. Z paragonem za 3 dni idę z powrotem do sklepu i mówię, że chcę fv :) i tyle.

#4432 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 11:00

VAT w rolnictwie jestem od czerwca wiec ten jeden miesiac byl 1 z 4 kwartalow wiec moge przejsc na miesieczny od kwietnia, teraz pytanie vat aktualizacyjny zlozyc przed nowym kwartalem czy razem z deklaracja za kwartal

#4433 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 17:28

VAT w rolnictwie Ponawiam pytanie i proszę o odpowiedz - czy przy budowie domu można odliczać vat na wszelkiego rodzaju materiały czy tylko na budynki przeznaczone do produkcji rolej?

#4434 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 17:51

VAT w rolnictwie tylko na budynki do produkcji rolnej.chyba że w domu robisz biuro to na to pomieszczenie tak

#4435 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 18:28

VAT w rolnictwie Przy budowie domu możesz odliczyć 15% vatu na rzeczy, na które kiedyś była stawka 7% a potem została podniesiona do 22% -teraz 23%. Takie odliczenie możesz zrobić raz do roku, ale nie ma to nic wspólnego z rolnictwem.

#4436 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:15

VAT w rolnictwie

To proponuje zrobic tak:
biorę paragon, gwarancję 24 miesiące. Z paragonem za 3 dni idę z powrotem do sklepu i mówię, że chcę fv :) i tyle.

A jaki to ma sens, bo nie bardzo rozumiem? z reguły jak biorę później fakturę do paragonu żądają go i zabierają podpinając pod swoją kopię faktury. Więc suma sumarum w razie awarii sprzętu mam tylko fakturę do okazania. A faktycznie producenci często narzucają firmom krótszy okres gwarancji.

jestem od czerwca wiec ten jeden miesiac byl 1 z 4 kwartalow wiec moge przejsc na miesieczny od kwietnia, teraz pytanie vat aktualizacyjny zlozyc przed nowym kwartalem czy razem z deklaracja za kwartal

Zdecydowanie musisz złożyć przed. Do nowego kwartału musisz mieć decyzję (z tego co pamiętam) więc radzę się pospieszyć :)

Ponawiam pytanie i proszę o odpowiedz - czy przy budowie domu można odliczać vat na wszelkiego rodzaju materiały czy tylko na budynki przeznaczone do produkcji rolej?

Przychylam się do wypowiedzi @emilko. Dom raczej nie jest związany z działalnością (chyba że stawiasz biurowiec :) ), wygoogluj sobie i poczytaj coś takiego jak zwrot VAT za materiały budowlane dla osób fizycznych.

Edytowany przez darolee, 14 marzec 2012 - 20:16.

#4437 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:41

VAT w rolnictwie Tylko dlaczego w innym sklepie kupiłem myjkę i dostałem gwarancję i fakturę przepisy powiny być wszędzie chyba jednakowe .

#4438 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 21:11

VAT w rolnictwie witam, moge zalozyc konto w MAKRO jechac po np. 20 kg cukru w ich cenach, wziasc fakture na dzialalnosc i to wszystko, bo wiadomo ze nic z tego nie odlicze, ktos z was kupuje tam na gospodarstwo?

#4439 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 21:16

VAT w rolnictwie

A jaki to ma sens, bo nie bardzo rozumiem? z reguły jak biorę później fakturę do paragonu żądają go i zabierają podpinając pod swoją kopię faktury. Więc suma sumarum w razie awarii sprzętu mam tylko fakturę do okazania. A faktycznie producenci często narzucają firmom krótszy okres gwarancji.

Ano taki, że później nie jadę z fv tylko z kartą gwarancyjną, w której proszę przy zakupie wpisanie gwarancji 24 miesiące.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4440 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 21:31

VAT w rolnictwie

witam, moge zalozyc konto w MAKRO jechac po np. 20 kg cukru w ich cenach, wziasc fakture na dzialalnosc i to wszystko, bo wiadomo ze nic z tego nie odlicze, ktos z was kupuje tam na gospodarstwo?

Nie wiem jak w makro ale w selgrosie nie ma żadnego problemu. Jak chcesz paragon to dają paragon a jak chcesz fakturę do dają fakturę. Kiedyś pół zakupów wziąłem na fakturę, pół na paragon i nie robili żadnego problemu.