Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#421 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 14:46

VAT w rolnictwie Na wszystkie produkty sprzedany mam faktury. Adam ale chyba źle liczysz ponieważ na ryczałcie dostaje 6%, a na Vacie miał bym 3%. Ale myślę że wydatki mogą dojść do 40 tys. na te same paliwa, nawozy części i opryski. A w tym roku dobrze nam poszła malina.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 05:54
  •  

#422 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2008 - 15:45

VAT w rolnictwie funkmaster rzeczywiście zapomniałem o 3% jakie ty zapłacisz, wie jeszcze raz
I sytuacja dziś 180 000 x 6% = 10 800 tyle masz dodatkowo vatu
40 000 x 22% = 8 800 a tyle płacisz (załozyłem max stawkę)
masz 2000 zł na plus dla ciebie.

Sytuacja II jesteś na vat:
180000 x 3% = 5400zł
koszt ksiegowej 12x 120 = 1440 zł razem kosztuje cię to 6840 zł

zwrotu vatu dostaniesz 40 000 x 22% = 8800
8800-6840 = 1960 zł
masz prawie tyle samo co na ryczałcie.

Gdybyś wiecej inwestował i miał na to faktury to wiecej byś miał do zwrotu i bardziej wówczas opłaca ię być na vacie, podobnie jak sprzedaż miałbyś bez faktur, od których ty płacisz vat. Dziś jak masz w sumie 40 tys kosztów w tym np są nawozy z mniejszą stawką to nie opłaca ci sie przechodzić na vat. W miesięczniku TopArar były kiedyś opisane artykuły z wyliczeniami dla róznych gospodarstw oraz jak wrócić z vatu na ryczałt spowrotem, po zakończeniu inwestycji.

#423 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 16:24

VAT w rolnictwie Najle[iej pojedziemy z ojcem do okolicznego WODR, i tam nam wytłumaczą. Ale przy kupowaniu ciągnika nam by się opłacało.
FUNKMASTER

Sprzedam

#424 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 18:21

VAT w rolnictwie ja tez myślę przejść na vat.kupuje w tym roku maszyny na prawie 300tys zl.ale potem nic tak drogiego,trzeba potem normalnie żyć.wychodzi mi ze będę delikatnie dopłacać i tkzw spłacać powoli do us to co zwrócili powoli,bo ten zwrot to jak nieoprocentowana pożyczka.a żeby potem wyjść z vat trzeba być na 0.teraz słabo za mleko płacą i waham się czy przejść na vat czy nie

#425 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 18:31

VAT w rolnictwie na vat sie oplaca przejść jak chcesz kupić coś do gospodarstwa. wtedy można dużo odzyskać. z takich normalnych rzeczy jak części nawozy paliwo też sporo zostaje. ja niedawno z takich pierdół kupilem nowy rozsiewacz nawozu za 12000zl. najlepiej jak jest gospodarstwo rodzinne ojciec z synem wtedy jeden jest na vacie i odzyskuje vat a drugi na ryczalcie i na niego sprzedaje sie zboże oczywiście nie wszystkie ale część.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#426 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 19:25

VAT w rolnictwie czy jeśli zakupiłem prenumeratę (na 2009 rok) gazety (dziennika) i posiadam fakturę (zapłaciłem gotówką) to mogę złożyć wniosek o zwrot podatku VAT już w pierwszym kwartale 2009 (rozliczam się kwartalnie) czy też mam rozliczać się z tego tytułu proporcjonalnie w 4 kolejnych kwartałach?

#427 Share libra24

libra24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 18:53

VAT w rolnictwie Witajcie
Mam pytanie jak wykazać sprzedaż na 20 tys przed przejściem na VAT - czymuszą być faktury RR, czymożliwe jest inne udokumentowanie sprzedaży np: dowód wew.lub zwykła umowa sprzedaży (chodzi o kwotę 5 tys. bo na pozostałe 15 tys. mam faktury VAT RR).

Edytowany przez deer, 01 styczeń 2009 - 10:55.
Pisanie duzymi literami

#428 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 19:05

VAT w rolnictwie u mnie w urzędzie nikt o nic nie pytał kazali wypełnić dokumenty troche pogrymasili że muszą mi pomóc i powiedzieli do widzenia po tygodniu przyszedł vat -5 (chyba ) i po sprawie

#429 Share libra24

libra24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 20:53

VAT w rolnictwie A co w przypadku kontroli? Trzeba się czymś wykazać?

Edytowany przez krolikNH, 26 luty 2009 - 14:37.
Pisanie duzymi literami

#430 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 22:17

VAT w rolnictwie "Kochanie zróbmy to na urząd skarbowy----- na urząd skarbowy? to znaczy jak?---- no ty masz związane ręce a ja ci sie dobieram do du...y". Przy każdym praktycznie pytaniu u pani w US na temat czy moge odliczyc to lub tamto słyszałem odpowiedź, że tak jeżeli bede w stanie udowodnić, że było to wykorzystane do produkcji. Nie miałem kontroli ale sądze, że US nie stosuje praktyki domniemania niewinności a raczej domniemania kary. Sądze, że trzeba mieć istone dowody na wykorzystanie prodoktów na które sie odliczyło vat, a nie lecieć po łebkach na zasadzie, że jest okazja wypisać dodatkową fakture to biore i zadowolony odliczam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 09:46

VAT w rolnictwie

WITAJCIE
MAM PYTANIE JAK WYKAZAC SPRZEDAŻ NA 20 TYS PRZED PRZEJŚCIEM NA VAT - CZY MUSZĄ BYC FAKTURY VAT RR CZY MOŻLIWE JEST INNE UDOKUMENTOWANIE SPRZEDAŻY NP. DOWÓD WEWN. LUB ZWYKŁA UMOWA SPRZEDAŻY ( CHODZI O KWOTĘ OK. 5 TYS. BO NA POZOSTAŁE 15 TYS. MAM FAKTURY VAT RR)

robisz umowy kupna-spżedarzy z jakimś dobrym znajomym (fikcyjne). tylko, że chyba połowe to musisz mieć faktur prawdziwych, a połowe tych umów...czy jakoś tak ;)

#432 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 10:45

VAT w rolnictwie znajoma miała kontrole z US to niechcieli oglądac faktur tylko sprawdzili książke środków trwałych i rejestry kupna i sprzedaży

#433 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 22:59

VAT w rolnictwie Książka środkó trwałych nie każdy US wymaga a w księdze przychodow i rozchodow masz wszystkie faktury wpisane i dociekliwy urzednik wyciągnie odpowiednie wnioski jeżeli są lewe faktury. Wszystko z umiarem

#434 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 10:43

VAT w rolnictwie mam pytanie jak odliczacie vat od telefonów komurkowych czy od internetu odliczacie cały vat czy ileś % tego vatu ,,,,

#435 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 12:10

VAT w rolnictwie w 100% odliczasz vat od komórki i internetu

#436 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 13:53

VAT w rolnictwie tylko że internet i komorke w całości się nie wykorzystuje do celow gospodarczych podobnie z energią w gospodarstwie mam jeden licznik i vat z energi to 70 % odliczam w celach gospodarczych a 30 % na potrzeby domowe i pewnie z telefonami jest podobnie

Błędy!

Edytowany przez krolikNH, 26 luty 2009 - 14:39.

#437 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 14:18

VAT w rolnictwie Ale chyba można komórkę wziąć na firmę czyli w naszym wypadku gospodarstwo. I wtedy masz na lepszych warunkach umowę.
FUNKMASTER

Sprzedam

#438 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 15:50

VAT w rolnictwie dokladnie tak birzesz komórke na firmei odliczasz calość vatu a czy rozmawiasz przez nią w sprawach prywatnych czy slużbowych to nie ma żadnego znaczenia no i jako firma możesz zawsze lepszą ofertę dostać minutową. ja odliczam calość vatu bez problemu.

#439 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 15:57

VAT w rolnictwie można też aparat kupic na fakturę i póżniej karty kupowac na fakturę.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 16:02

VAT w rolnictwie można wszystko kupić co sie da sensownie wyjaśnić w us:) ja kupilem tv i dvd i też przeszlo