Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#4341 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 21:39

VAT w rolnictwie Arek: o takim wale to jeszcze nie slyszalem :P bank pewnie by sie ucieszyl scigajac go o wyludzenie kreduty :)
jacek1114

w kazdym razie jak jestes na ryczałcie przejdz na vat, najlepiej na rozliczenie miesieczne, jak na vat nie masz to wez kredyt obrotowy na sama wartosc vatu, to wtedy bank na pewno Ci da, wez preferencje na ciagnik, potem zlozysz o przyspieszony zwrot vatu i z tego vatu splacicsz ta obrotowke, albo pojedziesz do Las Vegas jak wolisz.

Teraz moje pytanie: jesli dostane od rodzicow 20.000 zl i zglosze do us darowizne w pierwszej linii, a rodzice sa na ryczalcie to us ma prawo sprawdzic skad oni maja te 20.000 zeby mi dac, rodzi tu o znajomy motyw podzialu umow i to na jakie konto wpadnie kasa i ze trzeba ja potem odpowiednio przelac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 15:28
  •  

#4342 Share skoti22

skoti22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 23:13

VAT w rolnictwie Witam wszystkich mam takie pytanie moja dziewczyna kupuje laptopa i zamierzam wziać fakture na siebie czytałem że można odliczyć tylko ze ona bedzie z niego korzystała i bedzie częściej stał u niej czy nie ma strachu takie cos zrobić za rok już bedzie stał u mnie bo się przeprowadza ??

Edytowany przez skoti22, 02 marzec 2012 - 23:13.

#4343 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 02 marzec 2012 - 23:40

VAT w rolnictwie skarbowka w kazdej chwili moze przyjechac go zobaczyc i sprawdic czy umiesz sie nim poslugiwac tak wiec strach zawze moze byc:):)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4344 Share skoti22

skoti22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 00:03

VAT w rolnictwie jak przyjada to moge powiedziec że jest w naprawie i pożniej im pokazac papiry będą u mnie wgram tam jakieś swoje pierdoły związane z gospodarstwem i powinno bć dobrze a na kontrole to najpierw muszą sie chyba umówic ??

#4345 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 06:30

VAT w rolnictwie

Witam wszystkich mam takie pytanie moja dziewczyna kupuje laptopa i zamierzam wziać fakture na siebie czytałem że można odliczyć tylko ze ona bedzie z niego korzystała i bedzie częściej stał u niej czy nie ma strachu takie cos zrobić za rok już bedzie stał u mnie bo się przeprowadza ??

Na kontrole będziesz musiał przywieźć dziewczynę z laptopem lub sam laptop. Jak wolisz.
A radze niech się przeprowadzi po ślubie bo ksiądz proboszcz dokona kontroli:P
To nie forum magii i czarów:)

#4346 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 10:12

VAT w rolnictwie skoti22 spokojnie odpisujesz, kontrola u podatnika jest wcześniej zapowiadana, poza tym nie wszystkie środki trwałe musisz mieć w miejscu zarejestrowania działalności (np. zapomniany laptop mógł pojechać tego dnia samochodem, kierowanym przez twego rodzica, do księdza proboszcza celem ustalenia wspomnianego już wcześniej ślubu)

#4347 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 10:18

VAT w rolnictwie

Arek: o takim wale to jeszcze nie slyszalem :P bank pewnie by sie ucieszyl scigajac go o wyludzenie kreduty :)
jacek1114

Teraz moje pytanie: jesli dostane od rodzicow 20.000 zl i zglosze do us darowizne w pierwszej linii, a rodzice sa na ryczalcie to us ma prawo sprawdzic skad oni maja te 20.000 zeby mi dac, rodzi tu o znajomy motyw podzialu umow i to na jakie konto wpadnie kasa i ze trzeba ja potem odpowiednio przelac

Co do pierwszego, to normalna rzecz. Nie jeden już tak robił. Bedąc na ryczałcie składa się o kredyt brutto, przechodzi na vat i dopiero wystawia fakturkę. Jak komuś kasa potrzebna...wszystko w świetle prawa i beż zadnych tam wyłudzeń jak piszesz.
Co do drugiego, to w ostatnich czasach było 2x o darowiźnie, a później gadają, że się czepiam :) Mogą poprosić rodziców o wyjaśnienie, z kąt mieli kasę na darowiznę, choć nie sądzę żeby się do takiej kwoty przyczepili.

jak przyjada to moge powiedziec że jest w naprawie i pożniej im pokazac papiry będą u mnie wgram tam jakieś swoje pierdoły związane z gospodarstwem i powinno bć dobrze a na kontrole to najpierw muszą sie chyba umówic ??

Oddając coś do naprawy zawsze dostajesz jakiś papier. Jak im od razu pokażesz taki papierek, to myślę ze bedzie ok. Co do umawiania się na kontrolę, to z reguły dzwonią z 2-3 godz. przed przyjazdem, ale zawsze możesz powiedzieć, że Cię nie ma :D

#4348 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 10:33

VAT w rolnictwie do mnie dzwonią z reguły na tydzień przed kontrolą (US Lublin), 2 godz. przed to kpina - rolnik nie jest urzędnikiem przykutym do biurka i nie ma obowiązku wyczekiwać na telefony ze skarbowego!

ja mam środków trwałych kilkadziesiąt np. maszyny - w sezonie są w ruchu, poza sezonem część garażuję w innych lokalizacjach niż moje gospodarstwo - w 2-3 godz. nawet 50% nie ściągnę na kontrolę

#4349 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 10:42

VAT w rolnictwie No u mnie tak jest, choć akurat dla mnie to nie problem.

#4350 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 11:25

VAT w rolnictwie ciekawe z tymi zapowiedziami kontroli, najwyrażniej co urząd to inaczej;

Od ponad 2 lat jestem na Vacie, przed przejściem przeczytałem cały ten temat (+ wójek Google). Zdecydowałem się przejść na Vat, pewnie jak wiekszość, przed zakupem maszyn na modernizację. Przejscie na Vat, zakup ciągnika za ponad 200 tys. złożony Vat-7 + wniosek na przyspieszony zwrot (chodziło o szybką spłate kredytu) - no i kontrola.
Miałem 3 faktury: na pieczątkę firmową; na ON; na ciagnik. No i lipa - nie odebrałem ciągnika od dilera przed kontrolą US. Błąd - stwierdzono wykroczenie skarbowe (wyłudzenie zwrotu Vat na ponad 40 tys.) - kara - 210 zł. i złożenie korekty. Kontrolujaca czepiła się też, że skoro nie ma ciagnika to po co ON - uratowało mnie pismo użyczenia ciągnika od ojca (pomys z tego forum).
Od tej wpadki do dzisjaj (odpukać) bez dalszych wpadek.
Rozliczam się sam, odrzucając grubsze zakupy (środki trwałe) wychodzę na niewielki plus. Myślę, że było warto, szczególnie, że niedługo wszyscy rolnicy zostaną zmuszeni do pełnej księgowości.
Przepraszam za te wypociny, ale czytam ten temat od ponad 2 lat i teraz postanowiłem się zarejestrować.

Edytowany przez milanreal1, 09 marzec 2012 - 23:00.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4351 Share karban

karban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 16:28

VAT w rolnictwie A prowadzisz ewidencję sprzedaży i zakupów czy tylko zbierasz faktury, bo teraz podobno ewidencja nie jest potrzebna (w sumie same faktury to tak samo ewidencja)?
A odnośnie tego słynnego użyczenia ciągnika, to czy jak mam w umowie darowizny gospodarstwa, że przejmuje z wszystkimi maszynami, ciągnikami, itp. to to wystarczy dla US, czy muszę je też przerejstrować w starostwie na siebie?
Pozdrawiam

#4352 Share jacek1114

jacek1114

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 16:44

VAT w rolnictwie skoro mógł bym zrobić ze wezme kredyt na ryczałcie i przejść na vat to jak to zrobić ?

#4353 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 18:42

VAT w rolnictwie @karban musisz przerejstrować go na siebie
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#4354 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 10:37

VAT w rolnictwie przylaczam sie do pytania
jacek1114 bo nie slyszalem o takiej mozliwosci

#4355 Share marcelo

marcelo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 15:04

VAT w rolnictwie witam.mam pytanie co do numerowania faktur vat.w listopadzie wystawiłem fakturę o nr
01/2011.jaki numer powinna mieć następna 02/2012 czy 01/2012. dziękuję za odpowiedź:)

#4356 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 04 marzec 2012 - 15:22

VAT w rolnictwie 01/2012

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#4357 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 15:23

VAT w rolnictwie Hej ,ja mam takie pytanie.. Jak przechodzi sie na wat to trzeba zrobić spis tych wszystkich maszyn i im go dostarczyć?

#4358 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 04 marzec 2012 - 15:30

VAT w rolnictwie Chyba nie. Przynajmniej u mnie nic takiego nie wymagali.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#4359 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 15:30

VAT w rolnictwie @marcelo 01/2012 http://www.pit.pl/nu...ktur_8424.php
przepraszam ale troszeczkę się spóźniłem

Edytowany przez kissmy..., 04 marzec 2012 - 15:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4360 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 19:10

VAT w rolnictwie

A prowadzisz ewidencję sprzedaży i zakupów czy tylko zbierasz faktury, bo teraz podobno ewidencja nie jest potrzebna (w sumie same faktury to tak samo ewidencja)?
A odnośnie tego słynnego użyczenia ciągnika, to czy jak mam w umowie darowizny gospodarstwa, że przejmuje z wszystkimi maszynami, ciągnikami, itp. to to wystarczy dla US, czy muszę je też przerejstrować w starostwie na siebie?
Pozdrawiam

z tego co tu piszą i zrozumiałem to ciągnik moze być zarejesterowany na tatę i wtedy wystarczy umowa użyczenia bez przerejestrowywania go na siebie