Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9028 odpowiedzi na ten temat

#4261 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 21 luty 2012 - 17:51

VAT w rolnictwie Na mleko jest 5% VAT, typowo 10 tys netto i 10500brutto, i te 500 zł możesz zrównoważyć VATem z zakupionej paszy, paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 21:39
  •  

#4262 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6747 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 luty 2012 - 18:25

VAT w rolnictwie A nawet nie "możesz" a "wypadałoby" aby wyjść na zero ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#4263 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:48

VAT w rolnictwie

Mam dwa pytania:
1)Jeśli fakturę dostanę na koniec lutego, a zapłacę dopiero w marcu, to czy mogę w marcu składać o przyśpieszony zwrot z tej faktury. Chodzi mi o to czy liczy się data wystawienia czy zapłaty.
2)Jakie uzasadnienie wpisujecie do wniosku o przyśpieszony zwrot?

Wie ktoś?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4264 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:57

VAT w rolnictwie przy przyśpieszonym zwrocie ... 25 dni musisz mieć opłacone wszystkie faktury z bieżącego rozliczenia

#4265 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 21 luty 2012 - 23:10

VAT w rolnictwie

rodzice sa w pierwszym filarze wiec nie ma zadnego podatku oraz limitu(mozna przekazac kilka milionow), Jesli kwota darowizny jest ponizej 9tys z hakiem(nie pamietam dokladnie) to nie ma obowiazku zglaszania jej do US, natomiast jesli darowizna jest wieksza od ww. sumy wowczas musisz napisac umowe darowizny a pieniadze musza byc przekazane w formie przelewu i masz obowiazek zglosic to do US w ciagu 6 miesiecy od dna zawarcia umowy

sprawdzone na wlasnej skorze

Czyli może mi mama robić co jakiś czas darowizne poniżej 9 tys. zł a ja mógłbym nie mieć wcale sprzedaży tylko vat odliczać?
Będąc posiadaczem 1/4 gospodarstwa po tacie z punktu widzenia US mogę odliczać vat na remonty, budynków chlewni, sprzętu, nie mając sprzedaży tuczników tylko darowizne od mamy na ten remont (ewentualnie fikcyjnie zboże)? Bo planuje zrobić 3 odchowalnie, i porodówke, a nie chciałbym żeby mama zchodziła z ryczałtu, a vatu troche się nazbiera.

#4266 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 21 luty 2012 - 23:19

VAT w rolnictwie

Wie ktoś?

Ja napisałem, ze przyspieszony zwrot podatku potrzebny jest do finansowania kolejnych inwestycji.
Co do płatności tych faktur to raczej nie ma probemu w naszym wypadku diler wystawia termin płatności 3 tygodnie.

Choć wszystko sie okarze po kontroli, telefon z US w tej sprawie dzień po złożeniu deklaracji :unsure:

Edytowany przez Pawel20, 21 luty 2012 - 23:53.

#4267 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 21 luty 2012 - 23:43

VAT w rolnictwie

Czyli wnioskuje o zwrot vatu nie zależnie jak dużą mam sprzedaż? :)

ano tak jak mówisz. Postaram się o paragraf coby nie było wątpliwości ... chwile szukałem w necie ale jakoś nie mogę znależć .....nic to zadzwonie do US niech mnie wesprą, bo nurtuje mnie i tak "sprostowanie" poniżej, choć jak pisali koledzy i koleżanki wcześniej raczej tak nie jest.

jesli nalezy ci sie zwrot a w danym okresie rozliczeniowym nie dokonales sprzedazy to uzyskasz owy zwrot w terminie 180dni

A można na to paragraf? Bo jak pisałem wyżej mnie w US trzeba mieć jakąś sprzedaż w danym okresie rozliczeniowym! Poza tym ini pisali, że jest podobnie.

Ja napisałem, ze przyspieszony zwrot podatku potrzebny jest do finansowania kolejnych inwestycji. Co do płatności tych faktur to w naszym wypadku diler wystawia termin płatności 3 tygodnie i ta faktura opłacona może byc w kolejnym miesiącu(typowo gdy ją wystawił w połowie miesiąca), a dołączona jest do deklaracja normalnie za poprzedni.

A to ciekawa sprawa! Tylko powiedz czy na dzień kontroli tę fakturę masz opłaconą? jak nie to napisz co po kontroli. Bo w zasadzie powinieneś mieć wszystko popłacone.

O właśnie to jest coś "Darowizna gotówki" jest od tego podatek jak darowizna była by od mamy?

Co za degenerat!!!! Już nie 50 stron wstecz ale ze 2-3. Ludzie!! Czuć tu śmietnikiem czy szambem :)
Nie jestem "alfą i gametą ....czy tam omegą" Cieszy mnie jak się czegoś tu dowiem konstruktywnego. Ale jak tu zadałep 1 pytanie czy odpowiedz to ponad 100 stronek przeczytałem od dechy do dech bo mnie to interesuje, a takich Kolegów to widzę nie bardzo!!!
MAM małą propozycję do w miarę zorientowanych pisać po takich postach "BYŁO" i tyle :D

Edytowany przez darolee, 21 luty 2012 - 23:55.

#4268 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 22 luty 2012 - 00:06

VAT w rolnictwie Na dzień składania deklaracji wszystkie faktury popłacone. Jedna z faktur wystawiona 24.01 a opłacona na początku lutego, termin jej płatności był do 3 tygodni.

#4269 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 22 luty 2012 - 07:59

VAT w rolnictwie

Na mleko jest 5% VAT, typowo 10 tys netto i 10500brutto, i te 500 zł możesz zrównoważyć VATem z zakupionej paszy, paliwa.

Masz na fakturze 5%?? Ja mam 7%

mleczarnia płaci ci z vatem a ty ten vat póżniej oddajesz i zostaje ci cena netto

Ok dzięki wielkie za odp..

#4270 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 22 luty 2012 - 08:49

VAT w rolnictwie jako ryczatowiec masz 7% a jak przejdziesz na vat to bedzie 5%:):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4271 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6747 postów

Napisany 22 luty 2012 - 08:52

VAT w rolnictwie Nie wiem po co vatowiec ma inną stawkę skoro i tak musi vat oddać i pozostaje mu cena netto. Po co ta biurokracja?

#4272 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 22 luty 2012 - 08:55

VAT w rolnictwie dzieki temu ty mniej vatu zarabiasz ze vat 5% i wieksza roznica miedzy zarobionym a zaplaconym vatem na twoja korzysc bo wiekszy zwrot:):)

#4273 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 22 luty 2012 - 09:32

VAT w rolnictwie

Nie wiem po co vatowiec ma inną stawkę skoro i tak musi vat oddać i pozostaje mu cena netto. Po co ta biurokracja?

hehe to może chcedz 40% na sprzedaż przecież i tak bez rożnicy :)

#4274 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6747 postów

Napisany 22 luty 2012 - 09:40

VAT w rolnictwie Wtedy nie będzie bez różnicy bo ryczałtowiec dostaje 7% a przechodząc na VAT dostaje tylko 5% który i tak musi oddać, czyli 7% do tyłu. Żeby wyjść na 0 musi nazbierać VATu z zakupów tyle co 7% VATu.
Przykład:
Ryczałtowiec- sprzedaż na 10000zł netto + 7% VAT= 10700zł
VATowiec- sprzedaż na 10000zł netto +5% VAT= 10500zł- VAT od sprzedaży= 10000. Żeby opłacało się być na vacie to musi mieć zakupów na 700zł VATu

Edytowany przez danielhaker, 22 luty 2012 - 09:45.

#4275 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 22 luty 2012 - 10:33

VAT w rolnictwie Czyli Vatowiec aby wyjść na swoje musi dokonać zakupów przy stawce 23% za około 3050 zł

3050 + 23% = 3751,5 w tym 751,5 VAT

#4276 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6747 postów

Napisany 22 luty 2012 - 10:41

VAT w rolnictwie Zależy jaką ma sprzedaż. Jeżeli mówimy o tym przykladzie to te 3 tys. to jest minimum bo pasze mają 7 czy tam 8% (poprawcie mnie bo nie jestem pewien czy 7 czy 8)
I dla tego nie rozumiem dlaczego jest 5% dla vatowca a 7% dla ryczałtowca.

Edytowany przez danielhaker, 22 luty 2012 - 10:44.

#4277 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 22 luty 2012 - 12:20

VAT w rolnictwie

A można na to paragraf? Bo jak pisałem wyżej mnie w US trzeba mieć jakąś sprzedaż w danym okresie rozliczeniowym! Poza tym ini pisali, że jest podobnie.

zwrot 180 dniowy:
"Brak czynności opodatkowanych w danym okresie rozliczeniowym nie stoi na przeszkodzie, aby podatnik otrzymał zwrot wykazanego w deklaracji podatku naliczonego. Jedyną niedogodnością w tym przypadku jest to, że zwrot ten podatnik może otrzymać - w myśl art. 87 ust. 5a ustawy o VAT - w ciągu 180 dni, licząc od dnia złożenia deklaracji."
zrodlo: http://www.podatki.g...,62,144339.html
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#4278 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 22 luty 2012 - 12:59

VAT w rolnictwie

Co za degenerat!!!! Już nie 50 stron wstecz ale ze 2-3. Ludzie!! Czuć tu śmietnikiem czy szambem :)
Nie jestem "alfą i gametą ....czy tam omegą" Cieszy mnie jak się czegoś tu dowiem konstruktywnego. Ale jak tu zadałep 1 pytanie czy odpowiedz to ponad 100 stronek przeczytałem od dechy do dech bo mnie to interesuje, a takich Kolegów to widzę nie bardzo!!!
MAM małą propozycję do w miarę zorientowanych pisać po takich postach "BYŁO" i tyle :D

! Nie obrażaj ludzi, skoro nie znasz ich i sytuacji w jakiej się znajdują!
!!nie jesteś bogiem, nic konstruktywnego swoją wypowiedzią i ubliżaniem nie wnosisz!!
!!!po to jest forum żeby pytać i dla tych co się znają na sprawie i chcą pomóc odpowiadać!!!
!!!!brawo że nie pracujesz lub na pół etatu i masz czas czytać 100 stron, zanim znajdziesz, lub nie coś co cię interesuje, uwierz że ja nie mam takiej komfortowej sytuacji żeby mieć czas czytać całe forum (5 stycznia zmarł śmierciątragiczną mój tato i wszystko zostało na mojej głowie 600 ogonów, 50 ha, wszystkie papierki) ja akurat takiej sytuacji jaka mnie interesuje 2,3 strony wcześniej nie widze, więc pytam. skoro tobie to nie odpowiada to się nie wypowiadaj i sam szamba i śmietnika nie rób z tego forum pouczając innych!!!! Od tego są Moderatorzy, nie ty!

#4279 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 22 luty 2012 - 14:29

VAT w rolnictwie Bogiem to ja nie jetem bo sam napisałem, że cieszy mnie jak się tu czegoś konstruktywnego dowiem. A stwierdzenie faktu, że komuś się zupełnie nic niechce przeczytać (a przedmiotowe pytanie było chwilę wcześniej) i pytania są coniektóre pownarzane już w dziesiątkach razy.... to nie obraza tylko fakt!! Może przesadziłem z tymi 2-3 stronami ale o darowiznie było na 207,208,209 stronie. Współczuję z powodu sytacji, ale cytowałem Twój post dla ogół panującej tu mody i nie sądzę, że wszyscy są w podobnym położeniu. Gdyby takie przypadki zdażały sie raz na jakiś czas, to nikt do nikogo nie miał by pretensji.

zwrot 180 dniowy:
zrodlo: http://www.podatki.g...,62,144339.html

Dzięki Ci dobry człowieku :) Akurat mam taką sytuację ....znerwował mnie tem mój US ;[

Edytowany przez darolee, 22 luty 2012 - 14:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4280 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 22 luty 2012 - 16:19

VAT w rolnictwie Niedawno był temat- co w przypadku likwidacji?
a więc- http://www.podatki.g...spodarczej.html
To nie forum magii i czarów:)