Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9015 odpowiedzi na ten temat

#4241 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 20 luty 2012 - 22:23

VAT w rolnictwie

ArturSz piszesz o 20% wkładu, w jakim banku tak mają?
Ja w spółdzielczym mam 10%

no to jeszcze lepiej dla ciebie wiecej kredytu dostaniesz wklad wlasny zalezy tez od tego na co dokladnie pod jakim tzw"kryptominem: go bierzesz wazne bys do skarbowki mial fakture ze zaplaciles wszytko na raz jak juz byles na vacie a do banku ta z zaliczka bedzie pasowac bo ja mam tak samo i bank nic nie powie:):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 15:51
  •  

#4242 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:42

VAT w rolnictwie Czy będąc na vat mogę nie mieć wogóle sprzedaży lub znacznie mniejszą niż wydatki?

#4243 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 20 luty 2012 - 23:07

VAT w rolnictwie a od kiedy jestes na vacie???

#4244 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 21 luty 2012 - 07:18

VAT w rolnictwie Zamierzam przejść na zasady ogólne bo zamierzam trochę zainwestować w gospodarstwo(remont obory itp.) i mam kilka pytań może już były zadawane takie pytania w tym wątku ale przeglądanie 213 pod stron by trochę zajęło.
Co trzeba zrobić aby przejść na zasady ogólne (vat)? Najlepiej szczegółowa instrukcja krok po kroku gdzie trzeba sie udać jakie formularze trzeba wypełnić ile to trwa?
Teraz pytanie już czysto praktyczne: kupując np: cielaki czy zboże od rolników RR (bo tego właśnie dokuje sporo) mogę wystawić fakturę vat i odliczyć sobie vat czy sie nie da? (oczywiście płacąc przelewem) Większość zakupów tzn. pasz, ropy, nasion, oprysków, części czy materiałów budowlanych to faktury wystawia sprzedawca i jest jasne, a ja wystawiać będę faktury jak coś będę sprzedawał np. opasy czy trzodę i wtedy do ceny netto ile będę musiał doliczyć VAT?
Mile widziana tez odpowiedz na moje pytania na PW.

#4245 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 21 luty 2012 - 08:11

VAT w rolnictwie cofnij sie do 207 strony wiec to nie daleko i tam w pierwszym poscie na stronie pisze z grubsza co i jak:):)

#4246 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 21 luty 2012 - 08:30

VAT w rolnictwie Mam dwa pytania:
1)Jeśli fakturę dostanę na koniec lutego, a zapłacę dopiero w marcu, to czy mogę w marcu składać o przyśpieszony zwrot z tej faktury. Chodzi mi o to czy liczy się data wystawienia czy zapłaty.
2)Jakie uzasadnienie wpisujecie do wniosku o przyśpieszony zwrot?
Dzięki.

#4247 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 luty 2012 - 08:49

VAT w rolnictwie zamierzam kupić torbę skórzaną na dokumenty za 200-300 zł czy ktoś odliczał od tego vat, bo nie wiem czy warto brać fa vat na to?

#4248 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 21 luty 2012 - 09:16

VAT w rolnictwie Jak urzednik z US przyjeżdza to ma taką torbe, to dlaczego ty w takiej nie możesz mieć dokumentów. Żona kupiła sobie gilotyne do ciecia papieru i wziełem na to fakture bo ja przy okazji musze ciąć kartki z numerami jak sprzedaje worki z ziemniakami.

#4249 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 21 luty 2012 - 09:38

VAT w rolnictwie od połowy marca stane się współwłaścicielem gospodarstwa po zmarłym ojcu. ojciec był na vacie, ale że vat na trzodzie przestał się opłacać sprzedaż trzody mama po śmierci taty wzięła na ryczałt (US nie zrobił żadnych problemów) Będąc współwłaścicielem gospodarstwa gdy przejde na vat to mogę odliczyć zakupy materiałów na remont chlewni będąc współwłaścicielem tego budynku a nie mając sprzedaży?
Tzn prawnie jestem rolnikiem od października tylko prod roślinna ze względu na dotacje MR,

Planuje paliwo, ŚOR, Nawozy Części zamienne brać na siebie na vat, ale problem jest ze sprzedażą, bo to zboże i tak świnie zjedzą w naszym gospodarstwie.

#4250 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 21 luty 2012 - 10:01

VAT w rolnictwie Zwrot możesz mieć tylko jak masz sprzedaż, to po pierwsze. A ten przykład co podajesz już nie aktualny. Chodziło o ustalenie maksymalnej wysokości zwrotu jaką można było otrzymać (poza śrokami trwałymi). Niestety jak mnie @jarecki01 prosił o paragraf nie moge tego znaleźć. U mnie US nie stosuje tego już od dość dawna, chyba się z nimi skontaktuję i mam nadzieję że mie podadzą ten paragraf.

Edytowany przez darolee, 21 luty 2012 - 10:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4251 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 21 luty 2012 - 14:02

VAT w rolnictwie Kupując coś od prowadzących działalność gospodarczą dostaje fakturę na 8% lub 23% vat i wtedy moge płacic gotówką?
A jeżeli coś kupuje od rolnika ryczałtowego to wtedy wystawiam fakture RR na 7% i musze płacić przelewem ?
A jaki jest Vat jak ja sprzedaje żywieć wieprzowy czy wołowy i czy tez musi byc płacone przelewem?

Edytowany przez marb80, 21 luty 2012 - 19:44.

#4252 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 21 luty 2012 - 15:34

VAT w rolnictwie jak już to nie "WIEPSZOWY" a wieprzowy od wieprzowiny

#4253 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 21 luty 2012 - 16:15

VAT w rolnictwie

Zwrot możesz mieć tylko jak masz sprzedaż, to po pierwsze. A ten przykład co podajesz już nie aktualny. Chodziło o ustalenie maksymalnej wysokości zwrotu jaką można było otrzymać (poza śrokami trwałymi). Niestety jak mnie @jarecki01 prosił o paragraf nie moge tego znaleźć. U mnie US nie stosuje tego już od dość dawna, chyba się z nimi skontaktuję i mam nadzieję że mie podadzą ten paragraf.

Czyli wnioskuje o zwrot vatu nie zależnie jak dużą mam sprzedaż?:)
To nie forum magii i czarów:)

#4254 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2012 - 16:52

VAT w rolnictwie

Zwrot możesz mieć tylko jak masz sprzedaż, to po pierwsze.

tutaj nie masz racji
jesli nalezy ci sie zwrot a w danym okresie rozliczeniowym nie dokonales sprzedazy to uzyskasz owy zwrot w terminie 180dni

Edytowany przez przemol87, 21 luty 2012 - 17:00.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#4255 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 21 luty 2012 - 16:52

VAT w rolnictwie Halo odpowie ktoś czy nikt nie jest w stanie mi pomóc?
sprzedaż mógłbym załatwić tylko pytanie czy to przejdzie? wystawiam fakture przykładowo na 100t pszenicy po średniej cenie rynkowej na brata stryjecznego (on jest na vat) a on mi po zwrocie vat oddaje kase.

Edytowany przez jacek472, 21 luty 2012 - 17:00.

#4256 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2012 - 16:59

VAT w rolnictwie

Czy będąc na vat mogę nie mieć wogóle sprzedaży lub znacznie mniejszą niż wydatki?

tak ale pamietaj o tym ze musisz miec jakis papier na to skad masz pieniadze(np umowy kredytowe, dotacje, darowizna gotowki itd)
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#4257 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 21 luty 2012 - 17:06

VAT w rolnictwie O właśnie to jest coś "Darowizna gotówki" jest od tego podatek jak darowizna była by od mamy? Są jakieś ograniczenia odnośnie darowizny? bo tak to było by wszystko zgodne z prawem.

#4258 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2012 - 17:23

VAT w rolnictwie rodzice sa w pierwszym filarze wiec nie ma zadnego podatku oraz limitu(mozna przekazac kilka milionow), Jesli kwota darowizny jest ponizej 9tys z hakiem(nie pamietam dokladnie) to nie ma obowiazku zglaszania jej do US, natomiast jesli darowizna jest wieksza od ww. sumy wowczas musisz napisac umowe darowizny a pieniadze musza byc przekazane w formie przelewu i masz obowiazek zglosic to do US w ciagu 6 miesiecy od dna zawarcia umowy

sprawdzone na wlasnej skorze

Edytowany przez przemol87, 21 luty 2012 - 17:24.

#4259 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 21 luty 2012 - 17:35

VAT w rolnictwie Witam wszystkich vatowców i nie vatowców. Dziś byłem w US pytałem o szczegóły przejścia na VAT praktycznie wszystko już wiem, ale nie dopytałem o jedną rzecz i mnie nurtuje, może wy mi powicie nie chce miłej pani zawracać gitary jeszcze raz:D
Mianowicie sprzedając mleko i będąc na VAT to ja wystawiam faktury mleczarni i wpisuje do do deklaracji jako sprzedaż. Tylko teraz jak to jest to mleczarnia daje mi cenę bez VAT np jak mam 1,07zł/l to dostaje 1,00zł/l czyli dostaje cenę netto a urząd już nic z tym nie robi czy mleczarnia daje mi cenę brutto a US odcina 7% podatku na deklaracji czy mleczarnia daje cenę netto a urząd dodatkowo odcina jeszcze od tego swoje 7%.
Bo jeżeli to ostatnie to bym się poważnie zastanowił.
Z góry dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4260 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 21 luty 2012 - 17:44

VAT w rolnictwie mleczarnia płaci ci z vatem a ty ten vat póżniej oddajesz i zostaje ci cena netto