Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#4181 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 16 luty 2012 - 21:47

VAT w rolnictwie Jak składacie o przyspieszony zwrot vat-u i macie kontrol z US to chcą od was wyciąg z konta?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 08:29
  •  

#4182 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:54

VAT w rolnictwie u mnie przy kontroli chca tylko wszystkie faktury z okresu ktorego dotyczy przyspieszony zwrot
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#4183 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:57

VAT w rolnictwie Wyciąg z konta nie jest potrzebny jeśli masz dowody zapłaty lub polecenia przelewu.

#4184 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 16 luty 2012 - 22:06

VAT w rolnictwie

Tu może być inny problem - US może stwierdzić, że to ogrodzenie nie dotyczy gospodarstwa tylko budynku mieszkalnego.

Dlatego pytałem księgowej aby się upewnić czy można od niego odliczyć VAT od ogrodzenia i powiedziała że można więc myślę że może nasz US pozwala ;)
Tylko nie wiem co z tymi fakturami za materiał, czy zostanie on zaliczony jako środek trwały czy nie i jeśli tak to czy na 10 lat...
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#4185 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 16 luty 2012 - 22:14

VAT w rolnictwie Bo dzisiaj miałem kontrol i chciała wyciąg z konta. Zapytałem się po co jej jak są polecena przelewu do wszystkich faktur. A ona coś tam jakąś swoją teorie i na tym się skończyło i jej nie dałem tego wyciągu. I jeszcze chciała karty gwarancyjne na maszyny które kupiłem ^^

#4186 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 17 luty 2012 - 17:32

VAT w rolnictwie Drodzy UŻYTKOWNICY, mam pytanie, jestem na vacie, kupuję np. cieleka od rolnika ryczałtowego, wystawiam mu fakture RR zkwota netto + 7% podatek, i teraz zastanawiam sie jak mam odliczyć te 7% i gdzie wpisac ta kwote w ewidencji nabycia towarów i usług i czy wogóle mogę ja odliczyć? i w przypadku sprzedaży np. cielaka wystawiam fakture VAt dla rolnika ryczałtowego, z jaka stawką podatku 7% czy 8%?

Edytowany przez lolek1, 17 luty 2012 - 18:02.

#4187 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 17 luty 2012 - 20:43

VAT w rolnictwie Chciałem sie was zapytać jak to w końcu jest z tymi fakturami za paliwo które zanosimy do gminy. Pobierali w gminie od was po te 5 zł od faktury czy nie a moze jakieś inne warunki? bo u mnie to właśnie od każdej faktury chca pobierać opłate.

#4188 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 17 luty 2012 - 20:48

VAT w rolnictwie Przecież faktura jest naszą własnością i nie mogą jej od nas wziąć. Niech sobie ksero zrobią i trzymają a oryginał jest dla nas. Nie wiem jak to u mnie w gminie jest.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#4189 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 luty 2012 - 20:53

VAT w rolnictwie U nas w gminie w tym roku też chcieli 5zł(opłata skarbowa) za ksero faktury.

#4190 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 17 luty 2012 - 21:18

VAT w rolnictwie

Drodzy UŻYTKOWNICY, mam pytanie, jestem na vacie, kupuję np. cieleka od rolnika ryczałtowego, wystawiam mu fakture RR zkwota netto + 7% podatek, i teraz zastanawiam sie jak mam odliczyć te 7% i gdzie wpisac ta kwote w ewidencji nabycia towarów i usług i czy wogóle mogę ja odliczyć? i w przypadku sprzedaży np. cielaka wystawiam fakture VAt dla rolnika ryczałtowego, z jaka stawką podatku 7% czy 8%?

BYŁO
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4191 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 17 luty 2012 - 22:32

VAT w rolnictwie mam pytanie:kupile sobie samokopiujace faktury vat rr i chcialem sie spytac w ktorym miejscu napisac ze zaplacilem gotowka??? na faturze zwyklej vat jest taka rubryka "sposob zapłaty" ale w rr nie ma takiej rubryki

#4192 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 17 luty 2012 - 23:30

VAT w rolnictwie No to chyba masz pecha i nie dokladnie obejrzaleś przy kupnie druku :)
Do wystawiania samych paktur masz "milion" programików. Myślę, że zgrabniej to bedzie szło.

#4193 Share skoti22

skoti22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 luty 2012 - 09:01

VAT w rolnictwie Aby uzyskać zwrot to fakture RR trzeba płacić przelewem

#4194 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 18 luty 2012 - 09:01

VAT w rolnictwie a moze w miejscu "termin zaplaty " moglbym wpisac ze zaplacono gotowka??

#4195 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 luty 2012 - 09:03

VAT w rolnictwie

Chciałem sie was zapytać jak to w końcu jest z tymi fakturami za paliwo które zanosimy do gminy. Pobierali w gminie od was po te 5 zł od faktury czy nie a moze jakieś inne warunki? bo u mnie to właśnie od każdej faktury chca pobierać opłate.

Przecież faktura jest naszą własnością i nie mogą jej od nas wziąć. Niech sobie ksero zrobią i trzymają a oryginał jest dla nas. Nie wiem jak to u mnie w gminie jest.

Jeżeli zarządasz faktur od razu to jest wyrok sądu że pobierają opłatę ale jak powiesz że chcesz zwrot faktur po wydaniu decyzji to mają oddać Ci za darmo (jak jesteś VATowcem to teraz lipa no chyba że dałby do U.Gminy i modlił sie że nie wpadnie kontrola z US w tym czasie).
Ja myślę zrobić sobie kopie i trzymać je w razie kontroli z US a do UG zanieść ORYGINAŁ zaznaczając że mają te oryginały zostać odesłane razem z wydaniem decyzji po zakończeniu postępowania w sprawie.
Określenie się U.Gminy jest w drodze decyzji na którą organ (UG) ma miesiąc, składam dokumenty 28-29luty więc decyzja powinna być już w kwietniu (i faktury) i wtedy niosę nowe faktury do US (a stare wracają do teczki).

Pytanie nr 43: Czy za potwierdzenie przez upoważnionego przez wójta, burmistrza (prezydenta miasta) pracownika urzędu gminy lub miasta za zgodność z oryginałem kopii faktur VAT, stanowiących dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej powinny być pobierane opłaty skarbowe?
Stosownie do art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. Nr 225, poz. 1635, z późn. zm.) opłacie skarbowej podlegają zaświadczenia wydawane na wniosek zainteresowanego. Zgodnie z przepisami części II załącznika do ww. ustawy, jako zaświadczenia traktuje się m.in.: poświadczenia zgodności kopii dokonywane przez organy administracji samorządowej.
Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Finansów (pismo z dnia 14 października 2011 r. znak PL/LM/835/16/JGR/11/AE-3658), potwierdzenie za zgodność z oryginałem przez upoważnionego przez wójta, burmistrza (prezydenta miasta) pracownika urzędu gminy lub miasta, kopii faktur VAT, składanych wraz z wnioskiem o zwrot podatku akcyzowego przez producentów rolnych, dokonywane na podstawie art. 6 ust. 3 pkt 1 ww. ustawy z dnia 10 marca 2006 r., podlega opłacie skarbowej.
Potwierdzenie za zgodność z oryginałem kopii faktur VAT, składanych wraz z wnioskiem o zwrot podatku akcyzowego, dokonywane jest na wniosek producenta rolnego. Wnioskodawca, mając bowiem prawo wyboru, decyduje, że do przedmiotowego wniosku nie załącza oryginałów faktur VAT, a jedynie ich kopie, potwierdzone za zgodność z oryginałem przez uprawnionego pracownika urzędu gminy lub miasta. Odnosząc się do sytuacji, kiedy producent rolny załączy do wniosku o zwrot podatku akcyzowego oryginały faktur VAT, a następnie wystąpi o ich zwrot, należy odróżnić dwie sytuacje:
1) wniosek o zwrot faktur VAT w trakcie postępowania w sprawie zwrotu podatku akcyzowego,
2) wniosek o zwrot faktur VAT po zakończeniu postępowania w sprawie zwrotu podatku akcyzowego.
W pierwszym przypadku, potwierdzenie za zgodność z oryginałem następuje na wniosek, a zatem implikuje obowiązek zapłaty opłaty skarbowej. W przypadku, gdy wnioskodawca już po zakończonym postępowaniu, zwraca się o zwrot wcześniej dołączonych do wniosku oryginałów faktur VAT, poświadczenie nie podlega opłacie skarbowej. Należy zauważyć, że do celów dowodowych należałoby pozostawić w aktach poświadczone kopie wydanych oryginałów faktur VAT. W tym przypadku organ administracji publicznej poświadcza jednak kopie dokumentów za zgodność z oryginałem z urzędu, a zatem poświadczenie to pozostaje poza zakresem przedmiotowym ustawy o opłacie skarbowej.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4196 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 18 luty 2012 - 09:20

VAT w rolnictwie jest tak jak pisz nikita-bennet w gminie oddają te faktury po wydaniu decyzji odnośnie zwrotu tej akcyzy...... tylko trzeba złożyć jakiś papier o wydanie tak jest u mnie bynajmniej ....... a w biurze rachunkowym sobie skserowali moje faktury i tyle, zresztą moje papiery poszły do weryfikacji do urzędu bo mają mi zwracać vat za ciągnik to zobaczymy czy się doczepią....., że brakuje 4 faktur oryginałów za paliwo

#4197 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 18 luty 2012 - 09:33

VAT w rolnictwie

BYŁO

tylko jak jest tyle stron to trudno jest znaleźć interesujace nas informacje

#4198 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 luty 2012 - 10:00

VAT w rolnictwie Orientuje się ktoś, czy od rat leasingu za ciągnik będę mógł sobie odliczać vat? W Banku poinformowali mnie,że jest taka możliwość.

#4199 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 18 luty 2012 - 20:40

VAT w rolnictwie Panowie w urzędzie gminy nikt nie zabiera orginalów faktur tylko robią sobie ksero i stukają pieczątkę ZGODNA Z ORGINAłEM i odają faktury kosztuje to 0,50gr od faktury.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4200 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 18 luty 2012 - 21:13

VAT w rolnictwie U mnie skserowali faktury i nic nie zapłaciłem.