karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

lukasz27    10

wątpie żeby US się znal na tym ile środków potrzeba na ha. nie można też przesadzic ale myślę że w twoim wypadku nie bedzie problemu.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Witam.

Mam pytanie do tych którzy sami wypełniają ( lub wiedzą jak prawidłowo wypełnić ) deklaracje Vat 7 ,

Jako, że wypełniam ją po raz pierwszy chce się was poradzić.

 

Np. Sprzedałem za 5000 netto 150 vat

 

Kupiłem towarów pozostałych za 2000 netto 440 vat

 

Kupiłem środek trwały (maszyna) 15000 netto 3300 vat

 

Jaką kwotę mogę wpisać do zwrotu w terminie 60 dni a jaką w terminie 180 dni? A moze do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy.

 

Wstępnie wpisałem 3300 czyli cały VAT ze środka trwałego do zwrotu w w terminie 60 dni.

 

A różnice 440 - 150 czyli 290 do zwrotu w ciągu 180 dni. A może te 290 trzeba przenieść na następny okres rozliczeniowy.

 

Powiedzcie jeszcze jak jest ze zwrotem przyśpieszonym. Z tego co wiem to termin przyśpieszony to 25 dni. Jeśli zaznaczę "tak" w rubryce 65 to trzeba jeszcze dopisać wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

za środek trwaly w ciągu 25 dni. napisz wniosek że zakupiłeś np. ciągnik bo nie wiem co to jest i wydałeś dużo pieniędzy i są ci one potrzebne do prowadzenia dalszej produkcji rolnej. tylko że nastaw się od razu na kontrolę . chyba że już mialeś to dadzą ci spokuj :) a co do pozostalej kwoty to teraz się przepisy zmieniły i można vat z różnych rzeczy odzyskać w ciągu 60 dni a nie 180.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Łukasz dzięki za podpowiedz.

 

Rozpoznałem się trochę w temacie terminu zwrotu nadwyzki VAT. Faktycznie od grudnia 2008 termin jest skrócony ze 180 do 60 dni bez róznicy czy to zakup środków trwałych czy do produkcji. Można wnioskować o zwrot w 25 dni ale u mnie suma nie jest duża więc sobie odpuszczam wniosek i całą kwote wpisuję na 60 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0304    0

Ja od dawna piszę o zwrot podatku środków do produkcji w ciągu 60 dni skąd wyście wzieli 180 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

jak juz wcześniej pisaliśmy to pewnie co US to inne przepisy :lol: a termin 180 był zawsze przynajmniej u mnie.można było troszkę przyspieszyć ale potrzebna była sprzedaż.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

pewnie masz jakąś hodowlę . ja tylko zboże więc sezonowość sprzedaży dlatego 180.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

A powiedzcie, czy przy zakupie samochodu osobowego(tj.samochód do kościoła) można sobie odliczyć VAT?

  • Haha 1

Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

wydaje mi się że można odliczyć nie więcej niż 6000zl ale czy od osobówki też. ciężko powiedzieć. wiem że była kiedyś afera z tym odliczaniem vatu z samochodów bo każdy tak kombinował I us SIę CZEPIAŁ.pewnie musi być kratka z tyłu.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hedonity    4
Witam.

Mam pytanie do tych którzy sami wypełniają ( lub wiedzą jak prawidłowo wypełnić ) deklaracje Vat 7 ,

Jako, że wypełniam ją po raz pierwszy chce się was poradzić.

 

Np. Sprzedałem za 5000 netto 150 vat

 

Kupiłem towarów pozostałych za 2000 netto 440 vat

 

Kupiłem środek trwały (maszyna) 15000 netto 3300 vat

 

Jaką kwotę mogę wpisać do zwrotu w terminie 60 dni a jaką w terminie 180 dni? A moze do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy.

 

Wstępnie wpisałem 3300 czyli cały VAT ze środka trwałego do zwrotu w w terminie 60 dni.

 

A różnice 440 - 150 czyli 290 do zwrotu w ciągu 180 dni. A może te 290 trzeba przenieść na następny okres rozliczeniowy.

 

Powiedzcie jeszcze jak jest ze zwrotem przyśpieszonym. Z tego co wiem to termin przyśpieszony to 25 dni. Jeśli zaznaczę "tak" w rubryce 65 to trzeba jeszcze dopisać wniosek?

Vat od śr. trwałych = 3.300 +

Pozostałe zakupy (liczymy: sprzedaż ze stawkami niższymi niż 22% = 5000 * 22%= 1100 zł czyli więcej niż masz vatu od pozostałych zakupów czyli całość tzn 440 zł do odliczenia) = 440

W deklaracji wpisujesz w pole "środki trwałe" wpisujesz 15000 vat 3300

W pole pozostałe wpisujesz 2000 + 440 vat

do zwrotu w term. 60 dni 440+3300 zł = 3740

 

Chyba że zapłaciłeś wszystko gotówką lub przelewem (ustawa o swobodzie dz.g. - kwoty powyżej 15.000 Eur tylko przez bank) to wniosek (może być odręcznie tylko trzeba się powołać na art 86 albo 87 (nie pamiętam) paragraf 6 i wtedy zwrot w terminie 25 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Czy po przejściu na VAT dostanę zwrot z gminy do paliwa rolniczego?Trochę nie na temat,allllllle ,pewnie ktoś z VAT-owców odpisze,czy dostaje zwrot z gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. To niema nic wspolnego ze soba


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

można odzyskać vat i akcyze od paliwa rolniczego,,panowie a jak jest w waszych gminach gdy rozliczacie się z akcyzy umnie wołają orginalnych faktur i nie oddają ich zpowrotem a do rozliczenia z vatem robie ksero faktury i w gminie wójt mi przystawia pieczątke że faktóra zgodna z orginałem niewiem jakby by było gdybym miał kontrole z skarbówki czy by nie mieli pretensji do tego typu faktur nie dowiadywałem się w skarbówce na ten temat jak jest z tym uwas oddają wam faktury w gminie ,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

u mnie odwrotnie oddają orginał i stawiają pieczątke o zwrocie akcyzy a sobie robią ksero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waltra    0

Co za gmina?Niech sobie skserują i to im wystarczy ,przecież watowiec musi mieć oryginały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to co robią raczej jest nie zgodne z prawem, mi kobieta z US powiedziała, że orginały jeśli rozliczam się sam, muszą być u mnie, jak zabierają je do kontroli to dają pokwitowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepino    0

Jakie dokumenty muszę złożyć w Urzędzie Skarbowym chcąc przejść na rozliczenie VAT ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Juz nie amietam najlepiej zajedz do skarbowki i popros zeby ci napisala bo bedzie tam troche papierow, Pierwszym warunkiem przejscia na Vat jest przekroczenie w tym moencie 20 tyciecy zlotych ze sprzedazy z gospodarstwo to musisz miec udokumentowane na fakturach to pamietam akurat.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waltra    0

hedonity a Ty się nie pomyliłeś czasem?Przecież ten vat naliczony trzeba pomniejszyć o ten należny czyli 290 do zwrotu a nie 440.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Panowie gmina zabiera orginały ale ryczałtowcam a vatowcam xero.Wżadnym wypadku niemają prawa orginału zabrać bo skarbówka d... wam przetrzepie za te xera w księgach.Na orginale mają pieczątke stawiać i do zwrotu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

Witam :(

mam taie pytanie: chcemy przejśc na Vat, i jak sie sprawa przedstawia jeżeli chemy to zrobić teraz?? Trzeba mieć jakieś faktury wcześniej zbierane czy można od razu przejśc na Vat??

2 pytanie: Czy od ciągnika można sobie ten wat odliczyć (chyba 22 %) w całości??

3 pytanie: ile trzeba czekać na zwrócenie takiego podatku Vat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak dobrze pamiętam trzeba mieć chyba faktury z ostatnich 3 miesięcy oraz udokumentowana sprzedaż na 20tys

od ciagnika ale i nie tylko od niego bo od wszystkiego zakupionego do gospodarstwa możesz odliczyć VAT w całości a na zwrot takiego podatku czeka sie ok 90 dni od dnia złożenia deklaracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

można napisać podanie do skar.... o przyspieszony zwrot,mi zwrócili po 25 dniach. jest jeszcze jeden warunek,musi być jakaś sprzedasz w tym miesiącu w którym wystepujemy o zwrot vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
    • Przez asaledr
      Witam,

      Mam działkę przy której przy ulicy jest rów dosyć szeroki jest tak od stu lat, wjazd mam normalnie na przepuście betonowym itp.
      Dowiedziałem się natomiast że mają zasypywać rowy i wkladać tam rury. Niby wszystko fajnie, ładniej będzie. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Bo teraz mam działkę wyżej i ten rów chyba służy do tego że woda spływająca z mojej działki nie zalewała ulicy, ale skoro się zasypuje taki rów i wprowadza tam rury to jak ta woda z mojej działki ma się niby dostać do tych zasypanych rur i nie zalewać ulicy? Nie znam się ale mnie to bardzo intryguje jak to ma działać właściwie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj