Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#4161 Share LukaszT6030

LukaszT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:14

VAT w rolnictwie A US może się doczepić do tego ze pożyczyłem pieniadze na vat od rodziców i po zwrocie vatu oddam pieniadze rodzicom?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 11:28
  •  

#4162 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:21

VAT w rolnictwie Czy chcąc dostać zwrot podatku po 60 dniach trzeba dołączać do deklaracji wniosek o zwrot podatku, czy w takiej sytuacji to idzie jakby z automatu?

Chodzi mi o 70 pozycje w deklaracji VAT7

#4163 Share jacek1114

jacek1114

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:24

VAT w rolnictwie witam ja chciał by sie dowiedzieć czy jak sie jest na vacie to płaci sie krus czy zus

#4164 Share Tomekrolnik

Tomekrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:36

VAT w rolnictwie Płacisz normalnie KRUS.

#4165 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 15 luty 2012 - 23:15

VAT w rolnictwie

A US może się doczepić do tego ze pożyczyłem pieniadze na vat od rodziców i po zwrocie vatu oddam pieniadze rodzicom?

z pożyczką wiąże się PCC, co prawda w najbliższej rodzinie można liczyć na zwolnienie podobnie jak w przypadku darowizny, to jednak wiąże się to z podobną procedurą (formularz + potwierdzenie przelewu) ale termin jest krótszy - 14 dni od daty zawarcia umowy; tymczasem aby uzyskać zwolnienie z podatku od spadków i darowizn mamy 6 miesięcy na zgłoszenie

#4166 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 16 luty 2012 - 10:18

VAT w rolnictwie

Czy chcąc dostać zwrot podatku po 60 dniach trzeba dołączać do deklaracji wniosek o zwrot podatku?
Chodzi mi o 70 pozycje w deklaracji VAT7

Przy 60 dniach w pozycji 70,71 zaznaczasz "tak". Skoro przyspieszasz do 60 dni, równie dobrze możesz do 25.

#4167 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 16 luty 2012 - 11:38

VAT w rolnictwie A czy umowę użyczenia na ciągnik muszę zgłaszać do US a jak to jest z premią MR czy tez muszę zgłaszać ze dostałem od ARIMR

#4168 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 luty 2012 - 15:52

VAT w rolnictwie Z tego co ja wiem to nic nie musisz zgłaszać, ani jedno ani drugie
Umowę po prostu w domu musisz mieć w razie kontroli.

A MR hmm..pewnie jak dopiero zapytają skąd miałeś kasę to im powiesz, pokażesz np.wykaz z banku lub decyzję o MR i już.
Przynajmniej tak mi się wydaje.

W tym miesiącu byłam zanieść papiery do wypełnienia do księgowej, książka śr.trwałych, zakupionych towarów i 5 faktru i zapłaciłam 25zł..

#4169 Share Kewals

Kewals

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 luty 2012 - 17:07

VAT w rolnictwie Czy aby uzyskac zwrot vatu trzeba miec sprzedaz w tym miesiacu? Kiedys (pare lat temu) trzeba bylo miec sprzedaz a zwrot byl roznica vatu do zaplacenia a naleznego (jakoś tak)/ Ale tutaj wyczytalem ze nie potrzebna jest sprzedaz http://www.agrofoto....post__p__314257

#4170 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 luty 2012 - 17:14

VAT w rolnictwie tam jest napisane że "zależnie na ile masz sprzedaży" a nie że w ogóle jej mieć nie trzeba. Musisz sprzedać chociażby za parę zł żeby uzyskać zwrot.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4171 Share Kewals

Kewals

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 luty 2012 - 17:30

VAT w rolnictwie Czyli jak mam zwrotu vatu 2500zl to w tym okresie rozliczeniowym mam sprzedaż za 10000zl i dostaje zwrot 25000zl w ciągu 25dni? Do tej pory od 8 lat rozliczała mnie moja ciocia i do tej pory jak chciałem mieć zwrot potrzebna była sprzedaż. Ona wyliczała ja z jakiegoś wzoru.

#4172 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 luty 2012 - 18:45

VAT w rolnictwie normalny zwrot masz w ciągu 60 dni, przyspieszony 25. Ja nigdy o przyspieszony się nie ubiegałem.

#4173 Share atosibodzio

atosibodzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 luty 2012 - 20:00

VAT w rolnictwie Witam wszystkich, mam zamiar przejść na vat i rodzi mi się pytanie, czy w ciągu roku trzeba mieć sprzedaż min. 20 tys. czy nie trzeba. Rozwijam się w produkcji bydła mięsnego i stale ją powiększam, dlatego z uzyskaniem sprzedaży na 20 tys. jest ciężko. W następnych latach nie będzie problemu. PROSZĘ O POMOC

#4174 Share Tomekrolnik

Tomekrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 16 luty 2012 - 20:13

VAT w rolnictwie

Witam wszystkich, mam zamiar przejść na vat i rodzi mi się pytanie, czy w ciągu roku trzeba mieć sprzedaż min. 20 tys. czy nie trzeba. Rozwijam się w produkcji bydła mięsnego i stale ją powiększam, dlatego z uzyskaniem sprzedaży na 20 tys. jest ciężko. W następnych latach nie będzie problemu. PROSZĘ O POMOC

NIE! To pytanie powtarza się średnio co 5stron w tym temacie!

#4175 Share atosibodzio

atosibodzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 luty 2012 - 20:37

VAT w rolnictwie Dzięki za odpowiedź Tomekrolnik, w temacie vat-u przeczytałem 60 stron, dopiero zapoznaje się z treścią zamieszczoną na agrofoto w tym temacie

#4176 Share Kewals

Kewals

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 luty 2012 - 20:58

VAT w rolnictwie

normalny zwrot masz w ciągu 60 dni, przyspieszony 25. Ja nigdy o przyspieszony się nie ubiegałem.

Chodzi mi czy aby uzyskac zwrot musze sprzedac za okreslona sume towar. Zwrot kolo 25000zl

#4177 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:08

VAT w rolnictwie Aby otrzymać zwrot możesz sprzedać nawet worek zboża sąsiadowi i to wystarczy bez względu na wysokość zwrotu

#4178 Share Kewals

Kewals

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:17

VAT w rolnictwie Ale dostane zwrot adekwatny do tego worka zboza czy cale 25000 ktore mam do zwrotu?

#4179 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:19

VAT w rolnictwie nastepny ignorant :) Ty prosisz o pomoc a ja prosze poczytaj tu troche to uzyskasz odpowiedz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4180 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:30

VAT w rolnictwie

Wystarczy miesiąc.
To ma być tylko ode drogi

Tu może być inny problem - US może stwierdzić, że to ogrodzenie nie dotyczy gospodarstwa tylko budynku mieszkalnego.