Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#4141 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 13 luty 2012 - 17:30

VAT w rolnictwie A ta inwestycja to co budowa? czy co?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 05:44
  •  

#4142 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 13 luty 2012 - 17:34

VAT w rolnictwie A skoro już mowa o inwestycji to materiał na ogrodzenie (konkretniej pręty, płaskowniki i profile na przęsła) za 5200 brutto zaliczony będzie jako inwestycja? Jeśli tak, to czy budowlana?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#4143 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 13 luty 2012 - 18:47

VAT w rolnictwie Z tego co wiem jeśli grodzisz całą posesję, to nie jest to inwestycja budowlana, a jak chcesz wyodrębnić, odizolować jeden obiekt, to wtedy jest to inwestycja budowlana. Choć moge się mylić :)

Edytowany przez darolee, 13 luty 2012 - 18:48.

#4144 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 13 luty 2012 - 19:00

VAT w rolnictwie Jaką datę sprzedaży wpisuje się przy sprzedaży mleka? Wystarczy podać tylko miesiąc?

#4145 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 13 luty 2012 - 19:22

VAT w rolnictwie Wystarczy miesiąc.
To ma być tylko ode drogi
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#4146 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 13 luty 2012 - 19:29

VAT w rolnictwie jak jestem na Vat i odliczę sobię od paliwa to mogę jeszcze odliczyć akcyzę ??

#4147 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 13 luty 2012 - 19:36

VAT w rolnictwie tak, vat swoją droga a akcyza swoją
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#4148 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 14 luty 2012 - 18:13

VAT w rolnictwie Panowie jak kupuję cielaka od sąsiada to na fakturze RR piszę cenę za sztukę plus vat czy cenę w kg plus vat.

#4149 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 14 luty 2012 - 18:15

VAT w rolnictwie aby kwota vatu się zgadzała ....... i była odpowiednia stawka..... a co to za różnica czy napiszesz 60 kg X10 zł czy 600zł za sztukę??

#4150 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 14 luty 2012 - 18:47

VAT w rolnictwie Witam
Mam dwa pytanka:

1. Jeśli mam fakturę VAT za inseminacje krów to czy mogę sobie takie coś odliczyć ?

2. Pisaliście wcześniej, że pieniądze od rodziców można zgłosić jako darowizna i US nie będzie się czepiał. A jak to jest jak chce mi np. babcia ofiarować kilka groszy?? z tą darowizną postępujemy tak samo jak z rodzicami??
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4151 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 14 luty 2012 - 19:15

VAT w rolnictwie Panowie mam pytanie jesli zakupię warchlaka z dani i odlicze vat z faktury za nie a później przeksięguje w agencji na ojca jakie to może mieć konsekwencje?? księgowa mi powiedziała , że US nie sprawdza tego w arimr co się z nimi stanie za te 3 miesiące np ?? wierzyć jej ??
wschodni koniec mazowsza.

#4152 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:42

VAT w rolnictwie

Witam
Mam dwa pytanka:

1. Jeśli mam fakturę VAT za inseminacje krów to czy mogę sobie takie coś odliczyć ?

2. Pisaliście wcześniej, że pieniądze od rodziców można zgłosić jako darowizna i US nie będzie się czepiał. A jak to jest jak chce mi np. babcia ofiarować kilka groszy?? z tą darowizną postępujemy tak samo jak z rodzicami??

Ad.1 Normalnie odliczasz.
Ad.2 Składasz taką samą deklarację ale będzie trzeba już zapłacić podatek.

#4153 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 14 luty 2012 - 22:14

VAT w rolnictwie @vicia1223 US nie ma wglądu do ksiąg ARiMR, więc z automatu tego nie sprawdzą, jednak kluczowe znaczenie ma tutaj przeniesienie własności, jeśli nastąpi to winno to znaleźć odzwierciedlenie również w postaci odprowadzenia vat należnego

@marulekk odnośnie do darowizny od dziadków, to należy zauważyć, iż zwolnienie dotyczy również darowizny od wstępnych czyli także dziatków

#4154 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 15 luty 2012 - 16:05

VAT w rolnictwie Panowie czytałem ostatnio w Agorze o pewnym rolniku , który robił bio-paliwo z rzepaku litr kosztował go ok 60 groszy.!!!! A wiedz tak kupił sprzęt do tłoczenia i estryfikacji koszt ok 16tyś złotych. Z własnego rzepaku tłoczył, dodawał 10% metanolu i związek chemiczny (wodorotlenek potasu) Gdy jeszcze studiowałem energię odnawialną robiliśmy tak z oleju rzepakowego biopaliwo na zajęciach. Ale wtym artykule nic nie ma opłaceniu akcyzy dla US. Ja myślę tak sobie że dosyć nabijania kasy tym złodziejom!!! niech wszyscy zaczną robić biopaliwo z rzepaku i wykorzystywać u siebie oczywiście nikomu nic nie mówiąc :) Z tego co pamiętam, biopaliwo Bio-100% miało trochę inne właściwości, Np deutz fahr ciągniki mogą pracować na bio100, przy drobnych modyfikacjach myślę że w starego typu kombajnach (bizon) ciągnikach jest szansa aby to zdawało egzamin, będziemy samo wystarczalni w końcu niezależni!!!! Dodam z 1 tony rzepaku wychodzi od 350-430 litrów oleju ( w zależności od systemu tłoczenia)

wiem że może nie dotyczy tego tematu ale jest związany i na paliwo duża cześć dochodów idzie .
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#4155 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 15 luty 2012 - 16:30

VAT w rolnictwie Jak robicie gdy macie wspolny magazym z ojcem? Chyba nie ukladacie wszystko na dwie kupki!? Czy przejdzie taka kombinacja, ze wszystko bedzie lezec razem (bele, zboza), a prowadzony bedzie spis kto ile ma czego i ile tego miesiecznie sie zużywa tak, aby przed kolejnymi zbiorami bylo na papierze, ze wszystko sie skończyło. Jakie jest wasze zdanie bo niewiem jak to rozwiazac.
To nie forum magii i czarów:)

#4156 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 luty 2012 - 16:50

VAT w rolnictwie

Panowie czytałem ostatnio w Agorze o pewnym rolniku , który robił bio-paliwo z rzepaku litr kosztował go ok 60 groszy.!!!! A wiedz tak kupił sprzęt do tłoczenia i estryfikacji koszt ok 16tyś złotych. Z własnego rzepaku tłoczył, dodawał 10% metanolu i związek chemiczny (wodorotlenek potasu) Gdy jeszcze studiowałem energię odnawialną robiliśmy tak z oleju rzepakowego biopaliwo na zajęciach. Ale wtym artykule nic nie ma opłaceniu akcyzy dla US. Ja myślę tak sobie że dosyć nabijania kasy tym złodziejom!!! niech wszyscy zaczną robić biopaliwo z rzepaku i wykorzystywać u siebie oczywiście nikomu nic nie mówiąc :) Z tego co pamiętam, biopaliwo Bio-100% miało trochę inne właściwości, Np deutz fahr ciągniki mogą pracować na bio100, przy drobnych modyfikacjach myślę że w starego typu kombajnach (bizon) ciągnikach jest szansa aby to zdawało egzamin, będziemy samo wystarczalni w końcu niezależni!!!! Dodam z 1 tony rzepaku wychodzi od 350-430 litrów oleju ( w zależności od systemu tłoczenia)

wiem że może nie dotyczy tego tematu ale jest związany i na paliwo duża cześć dochodów idzie .

Jakie 60 gr?? załóżmy że średnio z tony rzepaku mamy 400 l paliwa. na stacji za 400 litrów zapłacimy około 2300 zł
A sam koszt tony rzepaku to 2 tyś zł a gdzie reszta?? a należny dodać fakt że biopaliwo jest "słabsze" od oleju napędowego. Generalnie na dzień dzisiejszy produkcja biopaliwa jest całkowicie nieopłacalna

#4157 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 15 luty 2012 - 17:14

VAT w rolnictwie To nie były moje obliczenia tylko tego rolnika! Z tego co mi wiadomo wielkiej różnicy nie ma w jakości (może 10-15% więcej ) tylko bio-100 musi mieć temp ok 27 stopni wtedy ma podobne właściwości co olej napędowy. Rolnik pewnie sobie policzył ze sprzeda śrutę makuchową po ok 700zł/tonę oraz glicerynę z tłoczenia. I może indywidualnie podszedł jaki koszt uprawy wyniósł go. A czy jeśli będzie urodzaj na rzepak to dalej cena wyniesie 2 tyś za tonę ??? Wątpię już dzisiaj mówi się o kontraktach z nowych zbiorów 1700-1800zł odjąc makuch ok 400zł czyli 1300zł litr by wyniósł 3,25zł plus dodatki.
Po odjęciu akcyzy i vat-u można zejść do ok 3,80 za litr oleju napędowego na stacji. Ja nie piszę że gośc odkrył amerykę ale jest samo-wystarczalny,
taka moja dygresja :)
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#4158 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 15 luty 2012 - 17:16

VAT w rolnictwie

Witam
A jak to jest jak chce mi np. babcia ofiarować kilka groszy?? z tą darowizną postępujemy tak samo jak z rodzicami??

Taka darowizna jak pisze @kissmy... darowizna jest wolna od podatku w I grupie podatkowej. Masz tylko dopełnić formalności i zgłosić tę darowiznę w ciągu zdaje się 30 dni. W przeciwnym wypadku darowizna bedzie podlegała opodarkowaniu +kara za zatajanie dochodów.
P.S. Faktycznie niektórych google gryzie :)

Czy przejdzie taka kombinacja, ze wszystko bedzie lezec razem (bele, zboza), a prowadzony bedzie spis kto ile ma czego i ile tego miesiecznie sie zużywa . Jakie jest wasze zdanie bo niewiem jak to rozwiazac.

Moje zdanie jest takie, że kombinujesz jak koń pod górkę :)

Edytowany przez darolee, 15 luty 2012 - 17:18.

#4159 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 15 luty 2012 - 17:45

VAT w rolnictwie

Jak robicie gdy macie wspolny magazym z ojcem? Chyba nie ukladacie wszystko na dwie kupki!? Czy przejdzie taka kombinacja, ze wszystko bedzie lezec razem (bele, zboza), a prowadzony bedzie spis kto ile ma czego i ile tego miesiecznie sie zużywa tak, aby przed kolejnymi zbiorami bylo na papierze, ze wszystko sie skończyło. Jakie jest wasze zdanie bo niewiem jak to rozwiazac.

napisz sobie umowę użyczenia miedzy tobą a ojcem na cały lub część magazynu i masz po sprawie.... jak przyjedzie kontrola to pokazujesz co jest twoje a co ojca...

takie jest moje zdanie jeśli się mylę każdy może mnie poprawić..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4160 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 15 luty 2012 - 17:57

VAT w rolnictwie Baa jak wszędzie ciasno. sano, słoma, a zaraz zborze. Wszystko na kupie leży. Nie wiem jak to zrobić. Swoje cielaki to pokaże palcem i po sprawie, a jak z tym?
To nie forum magii i czarów:)