Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9028 odpowiedzi na ten temat

#4101 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 10 luty 2012 - 00:49

VAT w rolnictwie Ludzie! Poczytajcie sobie trochę, bo zaczynacie pytać o coś co niedawno było!!!

Nie ma czegoś takiego jak faktura vat netto oraz faktura vat brutto.

Koledze chodzi o bloczki faktur liczonych od cen brutto bądz netto a się czepiasz :)
Bierz zawsze bloczki od cen netto

Jak wystawiam fakturę za sprzedaż i wpiszę forma zapłaty to gotówka. To czy mogę napisać termin zapłaty 21 dni???

Gotówka to gotówka, a sposób zapłaty terminowy to zwykle przelew. Nie wystawiaj sposów zapłaty gotówka i dalej na termin. Ktoś Ci nie zapłaci i nic mu nie zrobisz bo zapłacił gotówką sam tak napiszesz :)

powiedcie na jakich najlepiej warunkach byc ogólnych i prowadzenie ksiegi przychodów i zoschodów bo ksiegowość bede prowadził sam

Napisz jeszcze raz bez błedów o co Ci chodzi bo nie wiem czy ktoś to zrozumiał o co pytasz :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 05:31
  •  

#4102 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 10 luty 2012 - 12:17

VAT w rolnictwie mam 22 ha od 1 marca przechodzę na wat mam tylko produkcje roślinną czy bede mógł prowadzić księgowość samemu i jak to wygląda

#4103 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:20

VAT w rolnictwie to już podjąłeś decyzję o przejściu a nie jesteś zorientowany jak to prowadzić ?? ja ci mogę poradzić, że jak nie chce ci się sprawdzać na bieżąco jak sprawa wygląda z przepisami, jeździć z deklaracją itd to oddaj sprawę do biura rachunkowego..... ja płacę 130 netto miesięcznie i nic mnie nie obchodzi wszystko załatwia biuro zanosi deklarację maja upoważnienia podpisują się itd ja tylko raz w miesiącu zanoszę faktury siadam na 10 minut i się pytam co mogę odliczyć a czego nie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4104 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:50

VAT w rolnictwie

czy bede mógł prowadzić księgowość samemu i jak to wygląda

Teraz rozumiem. Kolejny leń któremu sie nie chce zupelnie nic tu przeczytać!!!
Niech stracę.
Możesz sam prowadzić. :)

#4105 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 luty 2012 - 19:46

VAT w rolnictwie Macie może jakiś 'regulamin' zasady bycia na rozliczeniu VAT?

Edytowany przez Gospodarz12, 10 luty 2012 - 19:48.

#4106 Share LukaszT6030

LukaszT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 10 luty 2012 - 20:01

VAT w rolnictwie Gotówka to gotówka, a sposób zapłaty terminowy to zwykle przelew. Nie wystawiaj sposów zapłaty gotówka i dalej na termin. Ktoś Ci nie zapłaci i nic mu nie zrobisz bo zapłacił gotówką sam tak napiszesz :)

Pytam się o ten termin ponieważ wystawiłem fakturę i wpisałem 21 dni i zastanawiam sie czy US nie doczepi się do tej faktury.

#4107 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 10 luty 2012 - 23:12

VAT w rolnictwie Ludzie niech ktoś kto jest na VACIE i ma to wszystko w małym palcu i na 100% jego wiedza jest sprawdzona napisze nam wszystkim, którzy chcemy przejść na VAT co z czym się je.
Jak wystawiać faktury rr jak faktury VAT, co można odliczyć, jak prowadzić ewidencję itp.

#4108 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 10 luty 2012 - 23:29

VAT w rolnictwie zgłoście się proszę do yacentego, aby stworzył wątek dotyczący VAT w agropedii (czy coś podobnego), bo to forum przestaje już charakteryzować się jakąkolwiek użytecznością, jeśli to samo pytanie pojawia się po dwa razy na jednej stronie i jeszcze jest otoczone dziesiątką komentarzy zniechęconych użytkowników, dzieje się tak niestety również w innych tematach

odnośnie do przepisów, to korzystajcie proszę ze specjalnych poradników, poświęćcie trochę czasu na przestudiowanie kilku pierwszych stron wątku (albo chociaż dwóch ostatnich), a najlepsza będzie konsultacja z księgowym tudzież chociaż pracownikiem ODR, który zajmuje się VATem

http://ksiegowosc.in...T-w-2011-r.html
vat.pl
itd

#4109 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 10 luty 2012 - 23:38

VAT w rolnictwie

Pytam się o ten termin ponieważ wystawiłem fakturę i wpisałem 21 dni i zastanawiam sie czy US nie doczepi się do tej faktury.

Skarbówki nie bedą interesowały faktóry sprzedaży. Jak wystawisz tak wystawisz. Ważde dla nich żeby kasa na ich konto z nich weszła :)
Ich interesują tylko faktury zakupowe. One muszą być poprawne i wszystkie zapłacone, bo będą chcieli jak najmniej Ci oddać :)

Ludzie niech ktoś kto jest na VACIE i ma to wszystko w małym palcu i na 100% jego wiedza jest sprawdzona napisze nam wszystkim, którzy chcemy przejść na VAT co z czym się je.

I Ty możesz zostać OMNIBUSEM VAT W ROLNICTWIE!!! Troche chęci poczytać parę dni od początku temat i w zasadzie prawie wszystko wiesz :D

#4110 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 10 luty 2012 - 23:59

VAT w rolnictwie Jakie prawie wszystko? Nawet więcej niż wszystko, czytając to forum od początku można się dowiedzieć faktycznie ciekawych rzeczy no ale niestety pełno jest informacji które ktoś gdzieś od kogoś usłyszał a które w różnym stopniu mijają się z prawdą.

Po przeczytaniu całego tematu człowiek w głowie ma MŁYN.
Chyba nie o to chodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4111 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 11 luty 2012 - 09:01

VAT w rolnictwie Ja zanim przeszedłem na vat, przeczytałem cały temat na af chyba 2x i też na innych forach rolniczych. A jak czegoś nie wiedziałem to zadawałem konkretne pytania. Jest tu wielu co wiedzą co z czym sie je, lub podadzą jakiś artykuł lub przepis. Ale można by było coś takiego zrobić co i jak zrobić i rozliczać, bo co chwila te same pytania.

#4112 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 11 luty 2012 - 09:25

VAT w rolnictwie

Ludzie niech ktoś kto jest na VACIE i ma to wszystko w małym palcu i na 100% jego wiedza jest sprawdzona napisze nam wszystkim, którzy chcemy przejść na VAT co z czym się je.
Jak wystawiać faktury rr jak faktury VAT, co można odliczyć, jak prowadzić ewidencję itp.

Przeczytaj cały temat i idź do biura rachunkowego to ci wytłumaczą. . Tutaj raczej nikt nie jest alfą im omegą, w tym temacie.

#4113 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 11 luty 2012 - 10:43

VAT w rolnictwie Koledzy powiedzcie jak to jest Zakupując ciągnik lub maszynę to teoretycznie po 5 latach powinien się on zamortyzować czyli urzad skarbowy nie powinien w przypadku przejścia na ryczałt po 5 latach rządać zwrotu vatu z tego ciągnika lub maszyny A teraz słyszę że US w przypadku powrotu ma ryczałt każe wystawiać fakturę oraz naliczać i odprowadzać vat Moze ktoś cos wie na ten temat

#4114 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 luty 2012 - 10:48

VAT w rolnictwie Ale o jakiej amortyzacji mówisz?? Amortyzacja kosztów jest od podatku dochodowego którego ty przecież będąc vatowcem nie płacisz wiec nie należy tu mylić pojęć

#4115 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 11 luty 2012 - 11:45

VAT w rolnictwie

Koledzy powiedzcie jak to jest Zakupując ciągnik lub maszynę to teoretycznie po 5 latach powinien się on zamortyzować czyli urzad skarbowy nie powinien w przypadku przejścia na ryczałt po 5 latach rządać zwrotu vatu z tego ciągnika lub maszyny A teraz słyszę że US w przypadku powrotu ma ryczałt każe wystawiać fakturę oraz naliczać i odprowadzać vat Moze ktoś cos wie na ten temat

tutaj masz odpowiedź http://www.podatki.e...nia,1,65,1.html

#4116 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 11 luty 2012 - 12:45

VAT w rolnictwie ok rozumiem ze jest korekta zapłaconego podatku vat z zakupionych maszyn gdybym chciał powrócić na ryczałt po 3 latach wtedy oddaje vat proporcjonalnie za 4 i 5 rok ale w przypadku kiedy wychodzę po 5 roku to też będzie korekta vatu? a może źle rozumiem albo nie doczytałem

#4117 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 11 luty 2012 - 16:58

VAT w rolnictwie

ok rozumiem ze jest korekta zapłaconego podatku vat z zakupionych maszyn gdybym chciał powrócić na ryczałt po 3 latach wtedy oddaje vat proporcjonalnie za 4 i 5 rok ale w przypadku kiedy wychodzę po 5 roku to też będzie korekta vatu? a może źle rozumiem albo nie doczytałem

Przyłączam się do pytania.

Czyli jak kupie np. samojezdną kosę ręczną za 12tys zł brutto to po pięciu latach gdy wracam na ryczałt nie oddaje z niej vat?
To nie forum magii i czarów:)

#4118 Share WiesioW WiesioW

WiesioW
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2012 - 18:13

VAT w rolnictwie Jaka jest stawka VAT na zboże, tj na sprzedaż? Aktualnie proponują mi za zboże 800 zł netto- chciałbym wiedzieć ile tracę na tym interesie???

#4119 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 luty 2012 - 19:10

VAT w rolnictwie Człowieku zaraz zaczniesz pytać jak post napisac!!
Tak trudno w gogle wpisac??
http://www.google.pl...channel=suggest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4120 Share WiesioW WiesioW

WiesioW
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2012 - 19:19

VAT w rolnictwie Człowieczku zauważ, że posta potrafię napisać :) !!
Pytam, ponieważ stawki te są różne i zmienne. Myślałem, że stawka ta wynosi 7 lub 8 %, a nie 5...?