Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9764 odpowiedzi na ten temat

#3981 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6569 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 luty 2012 - 17:31

VAT w rolnictwie

Mnie dziś US przetrzepał za 2006r. :o Wydałem 220tyś więcej jak zarobiłem. :o Oczywiście nikt inteligentny nie pomyslał o kredytach i dopłatach. ^^

czegoś konkretnego szukali? Pytam bo sam wiesz jak jest, na VAT się bierze kredyt, dostaje zwrot-spłaca kredyt i śladu nie ma jak wywali się umowę kredytową a pytania oto skąd miałem na VAT po kilku latach mogą być naprawdę trudne.

Mówisz 2006 czyli praktycznie 5 lat wstecz?

Dobrze że odkąd jestem na VAT zawsze po rozpoczęciu nowego roku biorę wyciąg papierowy za poprzedni rok i tam jest i zwrot akcyzy i przelew za d.bezpośrednie oraz R-S.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 11:50
  •  

#3982 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 03 luty 2012 - 17:48

VAT w rolnictwie ten wyciąg papierowy za poprzedni rok to dobra sprawa, muszę też takie coś ze swojego banku wziąć :)
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#3983 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 03 luty 2012 - 19:05

VAT w rolnictwie

Płacicie na fundusze promocji?

a na rolniku indywidualnym ciąży taki obowiązek?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3984 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 luty 2012 - 19:09

VAT w rolnictwie

czegoś konkretnego szukali? Pytam bo sam wiesz jak jest, na VAT się bierze kredyt, dostaje zwrot-spłaca kredyt i śladu nie ma jak wywali się umowę kredytową a pytania oto skąd miałem na VAT po kilku latach mogą być naprawdę trudne.

Mówisz 2006 czyli praktycznie 5 lat wstecz?

Dobrze że odkąd jestem na VAT zawsze po rozpoczęciu nowego roku biorę wyciąg papierowy za poprzedni rok i tam jest i zwrot akcyzy i przelew za d.bezpośrednie oraz R-S.

2006r to ostatni dzwonek do werefikacji.Miałem złozonego Pita-37 bo miąłem 200żł dochodu poza rolniczego co grzecznie wykazałem w 2007r, to teraz do mnie że nie wykazałem przychodów z poza rolnictwa bo wydałem 300% tego co zarobiłem zgodnie z deklaracjami vat. ^^ .I pisze dalej bym złożył korektę pit-37 i wpisał kwotę której nie podałem w 2007r w Picie. :lol: Grzecznie do banku, zaświadczenie o udzieleniu 3 kredytów w 2006r na kwotę dużo większą niż mi tam brakowało(nawet decyzji o dopłatach nie pokazałem), 3 zdania me oświadczenie i do okienka. Pewnie już się nie odezwą, nie tylko ja dostałem. Powinni sprawdzać co roku bo zawsze wydaje więcej jak zarabiam :lol:

#3985 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6569 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 luty 2012 - 19:31

VAT w rolnictwie No to ładnie.
U mnie będzie umowa zlecenie, potem stosunek pracy i cały czas gospodarstwo.
Ja do każdego przyspieszonego zwrotu gdzie była jakaś większa inwestycja dołączam kopię umowy kredytowej i ciekaw jestem czy jak wyskoczą do mnie za kilka lat to będę musiał im dostarczyć kopie umów i harmonogramu spłat czy będą pamiętać że to kontrolowali ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3986 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2014 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 03 luty 2012 - 19:40

VAT w rolnictwie Znacie może kod PKWIU na pszenżyto? bo jakoś nic sensownego nie mogę znaleźć, czy może wpisać taki sam jak na żyto?

#3987 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 03 luty 2012 - 19:47

VAT w rolnictwie Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 13:21.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#3988 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów

Napisany 03 luty 2012 - 19:50

VAT w rolnictwie @Dodany obrazekin2dex Każdy kg żywca i litr mleka jest "dobrowolnie " taką daniną obciążony.

Edytowany przez agromatik, 03 luty 2012 - 19:53.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

#3989 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2014 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 03 luty 2012 - 20:01

VAT w rolnictwie Tak to czemu w pewnych tabelach są wyszczególnione pszenżyto ozime i pszenżyto jare paszowe i jadalne a w innych tylko i wyłącznie pszenżyto. Pytam bo nie wiem czy warto się zagłebiać w te szczegóły czy po prostu tylko zwyczajnie wpisać kod pszenżyta.

#3990 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2097 postów

Napisany 03 luty 2012 - 20:07

VAT w rolnictwie ...obowiązek pobierania wpłat na Fundusz Promocji Owoców i Warzyw przez przedsiębiorcę będącego podatnikiem VAT, który skupuje owoce lub warzywa, istnieje wówczas gdy sprzedawcą jest rolnik ryczałtowy. Jeżeli natomiast zbywcą jest wytwórca owoców i warzyw, który jest jednocześnie podatnikiem VAT, to wpłaty na ten fundusz dokonuje zbywca z własnych środków.
wiecej tutaj http://www.sgk.gofin...pozywczych.html
ja place dla swietego spokoju

wracajac do paliwa kupowanego w wiekszej ilosci
w grudniu kupilem tys l ON, dzisiaj podpisywalem protokól kontrolny i US nie ma zastrzezen

Edytowany przez przemol87, 03 luty 2012 - 20:12.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3991 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 03 luty 2012 - 21:11

VAT w rolnictwie dzięki, ciekawa sprawa z tymi funduszami promocji żywności, otóż ustawa nie precyzuje kiedy należy dokonać wpłaty ani jaki są konsekwencje zaniechanie, znacie jakieś inne akty wykonawcze? http://www.abc.com.p.../dz-u-09-97-799

na stronie arr jest to opisane w wyczerpujący sposób (może ustawa o arr to określa zaraz to sprawdzę) http://www.arr.pl/in...=207&Itemid=214

Jednocześnie, przedsiębiorcy
  • będący podatnikami podatku od towarów i usług, którzy wytwarzają owoce i warzywa
  • będący podatnikami podatku od towarów i usług, którzy prowadzą działalność w zakresie połowu ryb w wodach śródlądowych i morskich
  • będący podatnikami podatku od towarów i usług, którzy prowadzą działalność w zakresie chowu lub hodowli ryb.
samodzielnie naliczają wpłaty na poszczególne fundusze promocji na podstawie faktur za zbyte przez nich towary objęte obowiązkiem wpłat na fundusze. Kwota naliczona za towary zbyte w ramach kwartału powinna zostać odprowadzona na rachunek funduszu promocji po zakończeniu kwartału lecz nie później niż do 25 dnia miesiąca następującego po zakończeniu kwartału.

ale

Jeżeli wysokość kwoty naliczonej nie przekracza pięciokrotnie wysokości kosztów upomnienia w postępowaniu egzekucyjnym w administracji (tj. 44 zł) zobowiązanie to zalicza się na poczet zobowiązania za kolejny kwartał.
W powyższej sytuacji obowiązek złożenia deklaracji powstaje w kwartale, w którym zostanie osiągnięta kwota 44 zł, z uwzględnieniem zasady, iż należy złożyć deklaracje za poszczególne kwartały, a nie jedną tzw. zbiorczą deklarację.

czyli musimy się zacząć przejmować po dokonaniu sprzedaży ww. produktów za 44000zł

#3992 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2097 postów

Napisany 03 luty 2012 - 22:22

VAT w rolnictwie

czyli musimy się zacząć przejmować po dokonaniu sprzedaży ww. produktów za 44000zł

tak ale ta kwota(44tys) jest naliczana z dniem przejscia na vat i w pierwszych 12 miesiacach mozesz tego nie osiagnac ale w kolejnych 15, 18 itd juz tak
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#3993 Share LukaszT6030

LukaszT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 03 luty 2012 - 23:29

VAT w rolnictwie Witam, mam problem ponieważ chcę wystawić f-vat za sprzedaż tuczników z PZ którą przysłali mi z rzeżni i wypisałem cała ale na koniec jak trzeba wpisać sumę to jest pomniejszone o 0,1% na promocję miesa ponieważ zawsze to odciągają i czy jak wpiszę tą sumę to czy urząd skarb. nie przyczepi się do tego ponieważ po dodliczeniu faktury cena koncowa powinna być wyższa o kilka złotych. wiem ze skomplikowanie to napisałem, sorka.

#3994 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 04 luty 2012 - 08:22

VAT w rolnictwie Prosze o szybka odpowiedz. Jestem na vacie, a padla mi jalowka. Jak dzwonilem do utylizacji to pytali sie czy jestem na vacie. O co chodzi? Czy wystawiam im fakture?

Edytowany przez in2dex, 04 luty 2012 - 08:23.

To nie forum magii i czarów:)

#3995 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 luty 2012 - 09:18

VAT w rolnictwie oni ci wystawią fakture w wysokości kwoty vat :)

#3996 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 04 luty 2012 - 09:49

VAT w rolnictwie

oni ci wystawią fakture w wysokości kwoty vat :)

Czyli oni wystawiają mi fakturę za usługę tak?

Czy mogę od ojca "kupić" cielaczka za np.700zł wystawić mu fakturę na 700zł+5% zapisać "zapłata gotówką" i nie odliczać sobie tego vatu? po prostu zachować sobie tą fakturę. A może czy mogę na 0%vat ją wystawić?

#3997 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 04 luty 2012 - 16:58

VAT w rolnictwie Ściagnąłem sobie aktywną deklarację vat 7 ale jest zabezpieczona hasłem Może ktoś pomoże Z góry dzięki

#3998 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:14

VAT w rolnictwie

Czy mogę od ojca "kupić" cielaczka za np.700zł wystawić mu fakturę na 700zł+5% zapisać "zapłata gotówką" i nie odliczać sobie tego vatu? po prostu zachować sobie tą fakturę. A może czy mogę na 0%vat ją wystawić?

Proszę o odpowiedz bo muszę to szybko załatwić :(

#3999 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 04 luty 2012 - 19:32

VAT w rolnictwie mam pytanie czy wypisujac faktury vat i rr to stosuje jednolita numeracje laczna dla obu faktur czy tez osobno numeruje faktury Vat i osobno rr wg kolejnosci w danym rodzaju faktury??
a czemu nie chcesz od celaka przy kupnie odliczyc sobie vatu od niego?? przeciez skarbowka ten vat ci zwroci a nie ty musisz płacic ten vat skarbowce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4000 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 04 luty 2012 - 19:42

VAT w rolnictwie Ale czy muszę go odliczyć, czy muszę? Trochę zawiła to sprawa i wolałbym nie ryzykować :P

A tak wg. ile teraz wynosi zwrot ryczałtu 5%?

Edytowany przez in2dex, 04 luty 2012 - 19:43.