Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9024 odpowiedzi na ten temat

#381 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 14:08

VAT w rolnictwie

w top agrar było pisane o pomocy sasiedzkiej jeśli jesteś na zasadach ogólnych i chcesz pomóc sąsiadowi to potem wystawiasz fakture vat na siebie za tą pomoc i jest to świadzczenie usług wobec tego trzeba zarejestrować działalność i odprowadzić od tego podatki tak przynajmniej zrozumiałem
wobec tego podobnie ze sprzedarzą na targowisku można wystawić fakture na siebie i odprowadzić 3% podatku do US ale po co?

Zaraz zaraz powoli. Jeżeli wystawisz cokolwiek czyli fakturę Vat lub dowód wewnetrzny to i tak musisz odpeowadzić vat. I to tzw. mus jakby powiedział Pawlak. Za to teraz NSA się wypowiedziało, że jeśli rolnik świadczy usługi na rzecz innych ludzi, to łapie się na PIT - tu na szczęście obowiązuje "kwota wolna" więc do ok. 2500 zł masz spokój, no chyba ża rzyczliwi sąsiędzi udowodnią że było inaczej :))) I to co piszą w Agrarze jest jak najbardziej zgodne z prawdą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 02:56
  •  

#382 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 17:58

VAT w rolnictwie Nie pomyślcie sobie , że jestem nadgorliwy z dokumentowaniem tej sprzedaży z targowiska. Chodzi mi jednak o to, ze w przyszłym roku bedę miał małą sprzedaż fakturowaną więc wolę jeszcze trochę dopisać takiej np. z targowiska i wykazać te 3%. żeby się US nie czepiał skąd mam kasę na zakupy.

#383 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 21:09

VAT w rolnictwie

w top agrar było pisane o pomocy sasiedzkiej jeśli jesteś na zasadach ogólnych i chcesz pomóc sąsiadowi to potem wystawiasz fakture vat na siebie za tą pomoc i jest to świadzczenie usług wobec tego trzeba zarejestrować działalność i odprowadzić od tego podatki tak przynajmniej zrozumiałem

a co z przypadkiem, gdy ojciec użycza mi swoich maszyn nieodpłatnie (ja jestem na zasadach ogólnych a ojciec na ryczałcie)? takiego przypadku nie przedstawiono w Topagrar, czy istnieje konieczność odprowadzenia 0% VAT oraz rejestracja działalności gospodarczej, czy US nie przyczepi się do odliczania VAT od części eksploatacyjnych oraz płynów stosowanych w maszynach, które użycza mi ojciec

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#384 Share kasia79

kasia79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 12:37

VAT w rolnictwie witajcie mam pytanie:zamierzam przejść na vat na zasadach ogólnych z księgą przychodów i rozchodów,rozumiem że gdy coś sprzedam muszę odprowadzić vat do US gdy kupuję odliczam sobie...mogę odliczyć wszystkie koszty związane z produkcją rolniczą czyli pasza,koncentraty,weterynaria,paliwo nawozy,części ,materiały budowlane,prąd,wodę,a co z takimi sprawami jak rachunek za komórkę czy sprzęt komputerowy:papier,tusze,drukarka itp.?

#385 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 12:38

VAT w rolnictwie mam takie pytanie jestem na zasadach ogólnych i chciałbym kupić od ojca ciągnik rolniczy ojciec jest na rencie strukturalnej i jest właścicielem ciągnika na jakich zasadach mógłbym dokonać z nim tranasakcji zakupu tego ciągnika żeby odzyskać vat z urzędu skarbowego

#386 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 17:45

VAT w rolnictwie

witajcie mam pytanie:zamierzam przejść na vat na zasadach ogólnych z księgą przychodów i rozchodów,rozumiem że gdy coś sprzedam muszę odprowadzić vat do US gdy kupuję odliczam sobie...mogę odliczyć wszystkie koszty związane z produkcją rolniczą czyli pasza,koncentraty,weterynaria,paliwo nawozy,części ,materiały budowlane,prąd,wodę,a co z takimi sprawami jak rachunek za komórkę czy sprzęt komputerowy:papier,tusze,drukarka itp.?

Po co ci księga przychodów i rozchodów? Rachunek na komórkę najlepiej jak ma w adresie "gospodarstwo rolne", papier tusze i drukarka owszem, ale jeżeli będzie wynikać że coś tym robisz np ewidencje watoskie, wydruki faktur, jakieś wyliczenia itp

#387 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 17:46

VAT w rolnictwie

mam takie pytanie jestem na zasadach ogólnych i chciałbym kupić od ojca ciągnik rolniczy ojciec jest na rencie strukturalnej i jest właścicielem ciągnika na jakich zasadach mógłbym dokonać z nim tranasakcji zakupu tego ciągnika żeby odzyskać vat z urzędu skarbowego

A był na wacie? odliczał od traktora? Prowadzi jeszcze firmę czy już nie?

#388 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 22:43

VAT w rolnictwie

A był na wacie? odliczał od traktora? Prowadzi jeszcze firmę czy już nie?

nie był ryczałtowcem i nie prowadzi żadnej firmy ma tylko rente

#389 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 19:45

VAT w rolnictwie to nie odliczysz żadnego vat-u po prostu ojciec nie wystawi ci faktury

#390 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 12:05

VAT w rolnictwie No i strzymek mnie wyprzedził ;) Musi mieć jakiś szybszy traktor :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 09:39

VAT w rolnictwie nie szybszy ale czerwony ;) czerwone sa lepsze

#392 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 14:35

VAT w rolnictwie Jak to jest z odliczaniem vatu z benzynki do dostawczaka wykorzystywanego do ogolno rozumianego wożenia tyłka?

#393 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 14:52

VAT w rolnictwie nie wiem jak to jest w przypadku benzyny do samochodu, nawet dostawczego ale jak kupujemy benzynę do poiły to z odliczeniem vat-u nie ma problemu

#394 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 15:05

VAT w rolnictwie Hmm a jak wy podciągacie piłe pod produkcję rolną? Zakjłądam że opał do jakiegoś parnika czy cuś?

#395 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 16:10

VAT w rolnictwie nie wiem jak jest na fakturze na gospodarstwo i idzie razem do rozliczeń, tak samo jak podczas budowy gaz w butlach

#396 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 21:00

VAT w rolnictwie a jakby na kosiarke wystawic fakture za benzyne poszło by do odliczenia,, rocznie taka kosiarka w gospodarstwie trochę spali benzynki ..............

#397 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 08:40

VAT w rolnictwie na stacji benzynowej pytają o nr rejestracyjny albo przeznaczenie to sie pisze piła motorowa lub wykaszarka i tyle

#398 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 12:29

VAT w rolnictwie No ja nie twierdze że nie można sobie wliczyc tylko pytam jak zareagować jak przyjdzie kontrola i spyta czy jest pan drwalem że tyle paliwa do piły zużywa. Wiem że piła jest potzrebna w gospodarstwie, ale głównie chyba do cięcia opału na zime a to raczej nie jest związane z produkcją rolną. Jak jest jakaś budowa budynku gospodarczego to ok ale ilości zużytego paliwa nie są powalające. Z samochodem pani z US powiedziała że jest potrzebny specjalny przegląd i możliwośc udokumentowania że wykorzystuje sie go do prowadzonej działalności

#399 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 20:34

VAT w rolnictwie piła potrzebna jest do oczyszczania rowów meiloracyjnych, wycinania zadrzewień na miedzach jak też wśród polnych ,prac gospodarskich i budowlanych można odliczć ale wszystko z umiarem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 22:07