Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9024 odpowiedzi na ten temat

#3941 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 01 luty 2012 - 12:15

VAT w rolnictwie Powinien czy musi być?
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 10:50
  •  

#3942 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 01 luty 2012 - 12:30

VAT w rolnictwie Jeśli kupujesz np na stacji prosto do ciągnika to piszesz numer rejestracyjny, ale jeśli przywożą ci do domu lub bierzesz w jakieś beczki na stacji większe ilości to piszesz na fakturze zbiornik, bo kto ci uwierzy, że np 1000 l wlałeś i wyjeździłeś tylko jednym ciągnikiem....

ja biorę zwykle po 2 - 3 tys litrów naraz i księgowa kazała mi pisać zbiornik na ON

#3943 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 luty 2012 - 16:29

VAT w rolnictwie a mi kazała pisać nr rej. i piszą na fakturze, dane osobowe, nr ciągnika, i 5tyśl. :lol: .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3944 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 01 luty 2012 - 16:39

VAT w rolnictwie mi księgowa pisała pisać albo numer albo zbiornik ON... a miałeś kontrole i przechodziło to 5 tys na jeden ciągnik:)

#3945 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 01 luty 2012 - 17:29

VAT w rolnictwie pierdoły o tym paliwie piszecie, nie chodzi o to by udowodnić żę paliwo w ciągniki się zużyło ale udowodnić że do samochodu się nie wlało , a to można w jeden sposób, zbirać faktury na sam i nie odliczać, po drugie
tylu tu fachwców, a chyba nikt nie miał kontroli z izby skarbowej, i chciałbym się dowiedzieć właśnie po tej konroli czego się czepiali, bo US to ma to gdziś ,patrzy czy tylko vaty sie zgadzają

#3946 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:55

VAT w rolnictwie

bo US to ma to gdziś ,patrzy czy tylko vaty sie zgadzają

Patrzą czy vaty się zgadzają i czy to co odliczyłeś to miałeś prawo odliczyć. Kontroli nie miałem ale myślę, że jest podobnie jak z vatem budowlanym - tylko tam od razu dajesz faktury - gość sprawdza czy odliczyłeś vat od dobrych rzeczy i w razie czego korygujesz. Izby skarbowe to wątpię żeby się do rolników pchały, przynajmniej tych mniejszych. Nie mogę też sobie wyobrazić czegoś takiego żeby im udowaniać co się do samochodu wlało, mogłem jeździć na oleju z frytek. To tak jakbyś musiał udowodnić, że kupiony klucz, od którego odliczyłeś vat, używasz tylko do pracy związanych z gospodarstwem - bo niby jak, kamery zamontujesz?. Moim zdaniem lekka przesada. Takich rzeczy to od dużych firm niech rządają, a nie od rolnika.
Rozkmniłem temat z fakturami w gminie - to jest tak (przynajmniej u mnie) - jeżeli składasz wniosek i Pani/Pan go od ciebie przyjmuje i kseruje sobie faktury to nie ma opłaty.

#3947 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 01 luty 2012 - 19:24

VAT w rolnictwie może rzeczywiście przesadzam, ale wolę dmuchać na zimne, a co do gminy to dziś fakturki złożyłem i nie musiałem żadnej opłaty wnosić

#3948 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 01 luty 2012 - 19:42

VAT w rolnictwie Hej panowie tak się zastanawiam ile taka księgowa bierze za prowadzenie tego całego rozliczenia się z vatem.

#3949 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 01 luty 2012 - 19:54

VAT w rolnictwie moja 190 za kwartalne i 100 za miesięczne rozliczenie

#3950 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 01 luty 2012 - 19:59

VAT w rolnictwie Też byłem w gminie i do tej pory nie pobierali opłat ale w grudniu podobno wszedł w życie jakiś przepis który nakazuje pobór opłaty skarbowej za kopie.

Od nas bierze 150 za miesiąc ma wszelkie upoważnienia ja zaworze mu tylko faktury.

Edytowany przez janusz20, 01 luty 2012 - 20:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3951 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 01 luty 2012 - 20:33

VAT w rolnictwie

Też byłem w gminie i do tej pory nie pobierali opłat ale w grudniu podobno wszedł w życie jakiś przepis który nakazuje pobór opłaty skarbowej za kopie.

Ja na miejscu nie płaciłem. 5zł musiałem zapłacić od kopii faktury potwierdzonej za zgodność przez panią z mojej gminy, którą wysyłam listem wraz z wnioskiem do innej gminy bo brak czasu żeby tam pojechać.
Tak zostałem telefonicznie poinformowany.

#3952 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 01 luty 2012 - 20:45

VAT w rolnictwie tak jest kolego @socha. My tu za cienkie bolki jesteśmy, aby szanowna IS sie do nas fatygowała. Więc się tak kolego @pawelek98 nie oburzaj, bo raczej Ty nie masz racji! Baaaardzo wątpliwe abym musiał kiedyś u siebie parzyć kawę komuś z IS.
Miałem 3x kontrole US u siebie w gospodarstwie, troche zadali pytani przy kontroli. Prucz tego kilka razy wiozłem faktury do US do kontroli przy okazji zwrotów, wieć myśle. że ciut wiem z czym to się je.

Ja od kiedy jestem na VAT nie mam żadniej faktury z wpisanym jakimś tam nr rejestracyjnym pojazdu. Na stacjach pytają, bo taki mają program (a to dla wygody większych firm kożystających z tzw. floty). Ja wpizuje zawsze "kanister", a jakbym powiedział, że nie ma być nic to jest to ich psim (sorry za wyrażenie) obowiązkiem, aby tam nie było nic.

Zresztą proszę link co musi zawierać faktura :) http://bip.minrol.go...PositionId=2322

I śmieszne aby US udowadniać swoją niewinność, bo tankując prywatne auto mogę wziąć paragon czy fakturę, którą za drzwiami wyrzucę do kosza i nikt mi tego nie zabroni, bo nie mam obowiązku ich trzymania - starczy mi tych z gospodarstwa.

Ja często długopisem piszę na fakturach (np. za farby, stal itp.) doczego zużyte, unikam w ten sposób zbędnych pytań, bo ja odpowiedziałem już na fakturze.

@Traktorzysta25 zdaje się, że u mnie biorą około 150/m-c, ale idzie sie dogadać

#3953 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:00

VAT w rolnictwie dzięki kolego socha za inf, ja miałem kilka razy konteolę z us ale tylko papiery sprawdzali, a co do rozlicznia vatu to sam rozliczam bo tak to chyba te 150 netto co miesiąc trzebabybyło oddać, a tak człowiek świadomy i wie co podpisuje jak sam zrobi, bo ci wypełniacze vat to za swoje błędy nie odpowiada tylko płatnik, z drugiej strony wypełniacze deklaracji mają często koleżanki w US i czasem pomóc mogą,

#3954 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:15

VAT w rolnictwie Witam ja płace księgowej 148 brutto miesięcznie

#3955 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 luty 2012 - 22:01

VAT w rolnictwie ja kupuje paliwo hurtem po 2-3 tyś i na faturze nie pisze ani zbiornik ani nr. ciągnika i podczas kontroli gość tylko poszedł zobaczyć czy mam zbiornik że jednorazowo mogę tyle wlać a jak zobaczyl że jeszcze mam dystrybutor to już mu zupelnie pasowalo

#3956 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 01 luty 2012 - 22:53

VAT w rolnictwie No myślę ze my nie rozprawiamy o 2-3 tyś.L , bo to jasna i czysta sytacja, tylko jak masz fakturę np na 60L :)
Choć z mojego punktu widzenia nie ma o czym gadać :rolleyes:

Ja to bym podtrzymał temat sprzedaży tego darowanego ciągnika!

Edytowany przez darolee, 01 luty 2012 - 22:55.

#3957 Share TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 luty 2012 - 16:12

VAT w rolnictwie A ja mam takie pytanie jestem vatowcem co w przypadku gdy sprzedaje warzywa komuś kto nie prowadzi żadnej działalności czy normalnie powinienem mu wypisać fakture czy może wogóle nie powinienem tak sprzedawać? jeszcze jedno czy za jakąkolwiek sprzedaż mogę wziąść gotówke do ręki czy tylko przelew na konto?

#3958 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 luty 2012 - 16:44

VAT w rolnictwie poczytaj o kasie fiskalnej
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3959 Share TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 luty 2012 - 16:50

VAT w rolnictwie mniej więcej już wiem a co gdy sprzedaje i wystawiam fakture mogę wziąść pieniądze do ręki czy musi być przelew?

Edytowany przez TOMI697, 02 luty 2012 - 17:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3960 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 luty 2012 - 19:33

VAT w rolnictwie Witam. Właśnie się staram o Kredyt Preferencyjny. Jako że jestem vatowcem, wkładem własnym będzie kwota vatu od ceny brutto kupowanych maszyn. Te maszyny bedą również jako poręczenie dla Banku. Czy później będę mógł od całej kwoty odliczyć sobie vat, żebym mógł odzyskać wkład wlasny? Nie ukrywam,że i na to biorę kredyt.

Edytowany przez jarecki01, 02 luty 2012 - 19:35.