Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9024 odpowiedzi na ten temat

#3881 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:30

VAT w rolnictwie Dziś byłem w gminie i dowiedziałem się,że od tego roku rolnik składający kopię faktury na zwrot akcyzy musi uiścić opłatę skarbową 5 zł za potwierdzenie faktury bądź złożyć oryginał.Vatowiec musi mieć oryginał w razie kontroli US.Czyli mając 20 faktur płacimy stówkę.Podnieśli zwrot o 10 gr,a i tak sobie to odbiją bo opłata skarbowa idzie do budżetu.Nie każdy kupuje po tysiąc litrów i z małej faktury mało zostanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 05:14
  •  

#3882 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:35

VAT w rolnictwie

Dziś byłem w gminie i dowiedziałem się,że od tego roku rolnik składający kopię faktury na zwrot akcyzy musi uiścić opłatę skarbową 5 zł za potwierdzenie faktury bądź złożyć oryginał.Vatowiec musi mieć oryginał w razie kontroli US.Czyli mając 20 faktur płacimy stówkę.Podnieśli zwrot o 10 gr,a i tak sobie to odbiją bo opłata skarbowa idzie do budżetu.Nie każdy kupuje po tysiąc litrów i z małej faktury mało zostanie.

Podejrzewam, że to i tak już tylko kwestia czasu zanim całkiem zwrot akcyzy zlikwidują. Z czegoś świnie przy korycie muszą się utrzymywać.

#3883 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:39

VAT w rolnictwie

dostalem protokol z kontroli, mam kilka bledow wyliczeniowych i bede skaldal o korekte, popraWILEM wszystko wedle zalecen kontroli i papierow ktore mi zostawili, ale caly czas nie moge sie doliczyc 95zl VAtu dla mnie, US znalazl ze nalezy mi sie wiekszy zwrot, a tej kasa z nikad mi nie wychodzi, jak zloze znowu z roznicami w papierach to mi cofna jak dalej dzialac?

Pisałem kilka razy, US to nie zabawa, jak się nie czujecie na siłach to dajcie z rok zarobić księgowej a jak obczaicie co i jak to będziecie prowadzić sami, tak z dnia na dzień nie sposób tego ogarnąć.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3884 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:55

VAT w rolnictwie

Dziś byłem w gminie i dowiedziałem się,że od tego roku rolnik składający kopię faktury na zwrot akcyzy musi uiścić opłatę skarbową 5 zł za potwierdzenie faktury bądź złożyć oryginał.Vatowiec musi mieć oryginał w razie kontroli US.Czyli mając 20 faktur płacimy stówkę.Podnieśli zwrot o 10 gr,a i tak sobie to odbiją bo opłata skarbowa idzie do budżetu.Nie każdy kupuje po tysiąc litrów i z małej faktury mało zostanie.

:blink: O Kur*a. Jak ja z samego listopada i grudnia 12 faktur naliczyłem :blink:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#3885 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:09

VAT w rolnictwie I widać kogo dotkną oszczędności budżetowe zapowiadane przez słońce peru,oczywiście mniej zamożnych,którzy nie tankują całych cystern ale jeżdżą traktorem lub z kanistrem na stację.

#3886 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 08:17

VAT w rolnictwie Uuu..to faktycznie beznadzieja
Już nie mają za co kasy brać
Ja na szczęscie takich faktur nie będę miała za dużo, pewnie 2 ew. może z 5

#3887 Share PIotrek425

PIotrek425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 27 styczeń 2012 - 09:24

VAT w rolnictwie raz Ci dadzą, 2 razy zabiorą... Ale w mediach obtrąbią, że rolnicy dostaną kupę kasy ze zwrotów za paliwo...

Mam pytanie i proszę o poradę: bliżej wiosny będziemy chcieli wymienić stary zwykły prysznic na coś nowszego z panelem sterującym i do tego przepływowy podgrzewacz wody.. Ogólnie wszyscy się myją raczej w łazience na dole w wannie, ale już od lat jest mowa, że trzeba założyć na górze w łazience podgrzewacz wody.. Latem taki prysznic jest zbawienny i wiadomo- po pracy czy nawet w ciągu dnia, jak trzeba jechać coś załatwić, szczególnie od wiosny do jesieni taki prysznic będzie bardzo często używany.. Teraz pytanie czy można odliczyć od tego prysznica z podgrzewaczem VAT?? Wydaje mi się, ze tak, bo to naprawdę będzie zakup w 80% na potrzeby mycia się po pracach w gospodarstwie.. A jak jest więcej czasu czy na weekend to wiadomo- wanna na dole.. Co sądzicie?? Proszę o ewentualne potwierdzenie mojej tezy..;)

#3888 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 11:50

VAT w rolnictwie

mam pytanie: kuzyn dostal fakture za plug sniezny - 10tys w tym 2,3tys VATU, dealer mial ja wystawic na jego ojca (vatowiec) ale pomylil sie i wystawil na niego (ryczalt), bylo to ponad miesiac temu ale dopiero teraz przyslal mu papier, moja rada dla niego: niech sprzeda ojcu plug na 23%, wystawi sobie fakture VAT RR, ojciec zaplaci mu przelewem w ciagu 14 dni, od razu dolaczy potwierdzenie przelewu. Jakies inne propozycje od osob bardziej zorietowanych?

a kto wpłacał?bo jak jest na przelewie,e jego ojciec to mozna chcyba skorygować fakturę.kiedys te najomy miał cos takiego i dwonił na informację podatkową i powiediano mu,że można zmienić takie dane,jeśli nastapiła pomyłka

#3889 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 12:17

VAT w rolnictwie

Mam pytanie i proszę o poradę: bliżej wiosny będziemy chcieli wymienić stary zwykły prysznic na coś nowszego z panelem sterującym i do tego przepływowy podgrzewacz wody.. Ogólnie wszyscy się myją raczej w łazience na dole w wannie, ale już od lat jest mowa, że trzeba założyć na górze w łazience podgrzewacz wody.. Latem taki prysznic jest zbawienny i wiadomo- po pracy czy nawet w ciągu dnia, jak trzeba jechać coś załatwić, szczególnie od wiosny do jesieni taki prysznic będzie bardzo często używany.. Teraz pytanie czy można odliczyć od tego prysznica z podgrzewaczem VAT?? Wydaje mi się, ze tak, bo to naprawdę będzie zakup w 80% na potrzeby mycia się po pracach w gospodarstwie.. A jak jest więcej czasu czy na weekend to wiadomo- wanna na dole.. Co sądzicie?? Proszę o ewentualne potwierdzenie mojej tezy.. ;)

Ależ oczywiście, przecież możesz zabrać cała rodzinę na wczasy i też ci zwrócą VAT bo rolnik ciężko pracuje i raz w roku przysługuje mu odpoczynek...

Tak na serio to zapomnij o tym... Pozdrawiam

#3890 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 12:48

VAT w rolnictwie A jakby zrobił cos takiego ale gdzies osobno a nie w domu?
Np.my mamy zamiar zrobić taka jakąś kabinę prysznicową gdzieś przy magazynie itd., w żniwa cos takiego to jak zbawienie (choć zamiary mamy od 2 lat i nic z tego jeszcze nie wyszło)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3891 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 14:00

VAT w rolnictwie Może mi ktoś podpowiedzieć jak by wyglądała sytuacja gdy kupuje zboże od rolnika ryczałtowca. Wiem że kase musze przelać mu na konto, Jaka stawka na fakturze, owies ma inną stawkę jaką? Jaki numer PKWiU? Na pewno było tu już o tym ale znaleźć w tych prawie 200 stronach nie mam aktualnie czasu więc ewentualnie numer strony jak ktoś pamięta gdzie był ten temat poruszany. I czy musze z konta podanego w US, bo tam nie mam obsługi przez neta, a na drugim w innym banku mam o to by było o wiele łatwiej.

#3892 Share PIotrek425

PIotrek425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 28 styczeń 2012 - 11:39

VAT w rolnictwie
danield28 dzięki za odpowiedź;) Jeszcze miesiąc temu też bym był pewien, że nie, ale jak ludzie wypisują, że odliczają kanapę (bo niby lekarz weterynarii na niej siada), czy pralkę (bo piorą brudne ubrania gospodarcze), czy wreszcie telewizory, to wydało mi się, że może i taki podgrzewacz przejść, bo to jest wg. mnie na jednym poziomie z taką pralką... Pozdrawiam

#3893 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 styczeń 2012 - 12:25

VAT w rolnictwie no ja bym kanapy nie odliczył, TV też nie ale gdybym prowadzil produkcję zwierzęcą i od czasu do czasu zatrudniał pracownika np w okresie letnim to napewno całe wyposażenie pomieszczenia socjalnego bym odliczył bo takiemu pracownikowi muszą być zapewnione 'cuda' z kodeksu pracy, ma prawo do przerwy i gdzieś musi się umyć aby zjeść kanapkę itp. Tak samo jak przyjdzie do roboty umyty to powinien mieć możliwość doprowadzić się do takiego samego stanu po pracy jak do niej przyszedł.

Zreszta bywacie w firmach - w każdej jest kibel, kabina z natryskiem, bieżąca woda, pokój socjalny z czajnikiem i lodówką, apteczka i wiele innych pierdół.

Wcześniej był podany wyrok sądu gdzie to co należy się pracownikowi należy się też rolnikowi/przedsiębiorcy wykonującemu samodzielnie działalność bo takiemu rolnikowi też muszą być zapewnione rzeczy wynikające z BHP..
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3894 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 28 styczeń 2012 - 12:37

VAT w rolnictwie Spróbuj może nikt się do tego nie przyczepi albo zadzwoń do kogoś dobrze w tym zorientowanego bo może da się to odliczyć bez większych tłumaczeń.

#3895 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 13:43

VAT w rolnictwie Mam takie pytanko - może, któryś z forumowiczów/forumowiczek poleciłby jako, że zima w pełni jakiś w miarę przyzwoity (cenowo i jakościowo) prostownik, dobrze by też było żeby był z rozruchem. Był topic na tym forum ale niestety podane tam linki nie działają. A nie chciałbym wydać pieniędzy na jakiś bubel, a potem dalej pożyczać od sąsiada.

#3896 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 15:40

VAT w rolnictwie witam składa ktoś e-deklaracje (przez internet) vat-7?

#3897 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 28 styczeń 2012 - 17:44

VAT w rolnictwie Rębak do gałęzi raczej przejdzie, co nie? ;)
O elektronarzędzia chyba nie muszę pytać.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#3898 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 28 styczeń 2012 - 20:49

VAT w rolnictwie prostowniki poganiacze pastuchy na dziki fes mocne ceny konkurencyjne ma taki elektronik w uniejowie tel 632888034

no ja bym kanapy nie odliczył, TV też nie ale gdybym prowadzil produkcję zwierzęcą i od czasu do czasu zatrudniał pracownika np w okresie letnim to napewno całe wyposażenie pomieszczenia socjalnego bym odliczył bo takiemu pracownikowi muszą być zapewnione 'cuda' z kodeksu pracy, ma prawo do przerwy i gdzieś musi się umyć aby zjeść kanapkę itp. Tak samo jak przyjdzie do roboty umyty to powinien mieć możliwość doprowadzić się do takiego samego stanu po pracy jak do niej przyszedł.

Zreszta bywacie w firmach - w każdej jest kibel, kabina z natryskiem, bieżąca woda, pokój socjalny z czajnikiem i lodówką, apteczka i wiele innych pierdół.

Wcześniej był podany wyrok sądu gdzie to co należy się pracownikowi należy się też rolnikowi/przedsiębiorcy wykonującemu samodzielnie działalność bo takiemu rolnikowi też muszą być zapewnione rzeczy wynikające z BHP..

czy wiesz ze aby wyposazac pracownika w cokolwiek musisz go zarejestrowac a to zlorzona sprawa w przypadku nie wielkotowarowych gospodarstw wtedy dopiero mozna cos planowac ze zwrotami vat od potrzeb pomocnikow a odnosnie rzeczy ktore moga byc wziete na ggospodarstwo to moze tym byc wszystko co jest potrzebne do jego funkcjonowania i logicznie to odowodnione
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

#3899 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 styczeń 2012 - 21:03

VAT w rolnictwie ale jeżeli cos jest potrzebne pracownikowi aby bezpiecznie wykonał pracę - zgodnie z KP i BHP to my też możemy sobie mimo że nie zatrudniamy pracownika.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3900 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 22:05

VAT w rolnictwie Czy prowadzicie ewidencję wyposażenia np. wiertarka, przecinarka, piła spalinowa?
Np. chcę kupił prowadnicę z łańcuchem do piły i jak pokazać skarbowemu, że mam piłe na stanie?