Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#3841 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 styczeń 2012 - 23:05

VAT w rolnictwie

czyli w sumie jak by policjant nie zatrzymał to takie coś mogło by spokojnie przejść z tym autem osobowym .......
czy ktoś w ogóle kupował auto samochód osobowy na gospodarstwo i odliczył całość vatu ?? i jak to zrobił ??

ale jaki diagnosta podbije Ci dowód tzn wykona badanie techniczne? Ja bym takiego badania nie zrobił, bo szkoda by mi było roboty.
Co do zakupu auta - ja kupiem sobie to. Auto prawde mówiąc osobowe choć w ŚH jest ciężarowe. Powstało na bazie osobówki tyle że ma trochę paki.

Napisałem co przeszło i jak było tłumaczone. Możecie wierzyć lub nie. Pisałem wyżej, że Ja przeszedłem na vat od stycznia. Wszystkie odliczenia vatu podałem na przykładzie mojego Ojca. Gospodarstwo 16ha, specjalizujace się w produkcji owoców miekkich z pod osłon (truskawka 8ha , malina 2ha).

No jak nie patrzył potrzebne jest pomieszczenie biurowe więc nawet od jego budowy i wyposażenia należałoby odliczyć VAT bo jest przeznaczone na działalność rolniczą. Mi po głowie chodzi budowa nowego garażu a na górze zrobić sobie właśnie kanciapę na jakaś pralkę, kibel, prysznic, kompa regał na papiery, oczywiście do garażu piec aby zimą można było coś naprawiać ;)
Idzie o to aby jak ktoś zajedzie (weteryniarz/ARiMR/US/UG lub starostwo) to żeby było i gdzie siąść i pogadać a nie po domu ciągać papiery szczególnie jak ktoś mnie odwiedzi a chciałbym aby miał spokój. Tak wiem to chore ale praca i dom nie zawsze powinny iść w parze.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 02:01
  •  

#3842 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 23:36

VAT w rolnictwie w poniedzialek jade z fakturami, na 2 faktury nie moge zanlesc potwierdzenia zeby go druknac, nie oddadza mi vat z tych 2 faktur czy jak sie beda czepiac?

#3843 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 23:49

VAT w rolnictwie

No jak nie patrzył potrzebne jest pomieszczenie biurowe więc nawet od budowy i wyposażenia należałoby odliczyć VAT bo jest przeznaczone na działalność rolniczą. Mi po głowie chodzi budowa nowego garażu a na górze zrobić sobie właśnie kanciapę na jakaś pralkę, kibel, prysznic, kompa regał na papiery, oczywiście do garażu piec aby zimą można było coś naprawiać ;) Idzie o to aby jak ktoś zajedzie (weteryniarz/ARiMR/US/UG lub starostwo) to żeby było i gdzie siąść i pogadać a nie po domu ciągać papiery szczególnie jak ktoś mnie odwiedzi a chciałbym aby miał spokój. Tak wiem to chore ale praca i dom nie zawsze powinny iść w parze.

I to jest dobry pomysł godny pochwały :) To że jest się rolnikiem to nie znaczy, że z domu trzeba robić biuro a z biura dom. US są czasem ograniczone i myślą że rolnikowi potrzebne są tylko nawozy, paliwo, srodki ochrony roślin, maszyny rolnicze i części do nich. Jednak są rzeczy pośrednie, które też są potrzebne do prowadzenia działalności rolniczej. Tu wtedy trzeba dobrze wyjaśnić, argumentować i też musi przejść ;)

w poniedzialek jade z fakturami, na 2 faktury nie moge zanlesc potwierdzenia zeby go druknac, nie oddadza mi vat z tych 2 faktur czy jak sie beda czepiac?

Nie masz dowodu , że zapłaciłeś za te faktury, wiec i vatu od nich US nie zwróci.

Edytowany przez jarecki01, 21 styczeń 2012 - 23:59.

#3844 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 09:00

VAT w rolnictwie a od kiedy to US sprawdza czy masz zapłacona fakturę jak nie składasz na przyśpieszony zwrot.Vat możesz odliczyć od niezapłaconej faktury, nawet jak jej nigdy nie zapłacisz, aby zwrot na 60 dni.

#3845 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 10:16

VAT w rolnictwie

a od kiedy to US sprawdza czy masz zapłacona fakturę jak nie składasz na przyśpieszony zwrot.Vat możesz odliczyć od niezapłaconej faktury, nawet jak jej nigdy nie zapłacisz, aby zwrot na 60 dni.

Myślałem, że to się tyczy również zwykłego termiu zwrotu. Dobrze wiedzieć. ;)

#3846 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 styczeń 2012 - 11:57

VAT w rolnictwie tylko przy 25dniowym musisz wykazać że opłaciłeś faktury
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3847 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 16:37

VAT w rolnictwie Taki garaż z biurem ekstra sprawa i pewnie do kompletnego wyposażenia biura się nie przyczepią.
Tym tokiem rozumowania mam zamiar sobie kupić komodę - będę tam trzymała papiery z US i do Gospodarstwa.
Wydaje mi się że się nie przyczepią jak to będzie stało w moim pokoju a na tej komodzie sprzęty elektroniczne do telewizora?

#3848 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 10:39

VAT w rolnictwie

jesli mam na fakturze "kompensate" to czy cos dolaczam na us? firmy pobraly mi naleznosc z wartosci jednej z jakis faktur w kolejnosci, mam szukac tego dokladnie czy sam zapic kompensata wystarczy

do faktury dołączasz ten dokument o kompensacie, który otrzymałeś od kontrahenta i powinno być ok, ewentualnie możesz załączyć potwierdzenie przelewu środków, których dotyczy kompensata - czyli w tym przypadku zapłaty za fakturę, z której kwota została pociągnięta

#3849 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 23 styczeń 2012 - 13:23

VAT w rolnictwie Czy można odliczać vat za internet?

#3850 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 23 styczeń 2012 - 14:23

VAT w rolnictwie zakupiłem 15 takich termometrów http://aptekagemini....cyjny-1szt.html mam produkcje zwierzęcą jak myslicie przejdzie to w odliczeniu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3851 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:23

VAT w rolnictwie Co poniektórzy odliczają Vat za internet w całości, niektórzy chyba 60% - ja osobiście nie odliczam ale poczytaj parę stron do tyłu była o tym mowa.

A ja mam takie pytanie, wczoraj kupowała parę dupereli (do prowadzenia papierkowej roboty) w markecie, wystawili mi Fakturę tylko dopiero teraz zauważyłam że w miejscu Imię, nazwisko, podpis osoby uprawnionej do wystawienia Faktury Vat nic nie mam - nie powinno byc tam podpisu czy pieczątki tego ci mi wystawiał Fakturę?
Na fakurzę jedynie mam pieczątkę ZAPŁACONO GOTÓWKĄ

#3852 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 22:23

VAT w rolnictwie Teraz faktura nie musi byc podpisana przez wystawiającego ani przez kupującego. ale jak ty komuś sprzedajesz z zapłatą jest przelew to lepiej nich ci podpisują bo jest to jedyny dowód na zawarcie tranzakcji.

#3853 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 08:52

VAT w rolnictwie Ok, dzięki :)
Czyli ta faktura którą teraz mam jest ok

#3854 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 09:43

VAT w rolnictwie czy faktury z stycznia muszę koniecznie rozliczyć w styczniu czy mogę potem? (rozliczanie miesieczne)
To nie forum magii i czarów:)

#3855 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 09:46

VAT w rolnictwie Jak sie nie mylę możesz spokojnie rozliczyć też w lutym. Chyba 2 albo 3 msc jest na rozliczenie- ale niech ktoś potwierdzi

#3856 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 10:37

VAT w rolnictwie możesz rozliczyć do 3 miesięcy

#3857 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 10:46

VAT w rolnictwie zaintersowaly mnie posty: czy ktos faktycznie bral fakture, np. kupil bluze w cropie i uzasadnil ze to ciuchy wyjsciowe jak jedzie z towarem, czy cos takiego przejdzie?

#3858 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 12:28

VAT w rolnictwie czy uda sie odliczyc vat od quada?
To nie forum magii i czarów:)

#3859 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 16:50

VAT w rolnictwie

zaintersowaly mnie posty: czy ktos faktycznie bral fakture, np. kupil bluze w cropie i uzasadnil ze to ciuchy wyjsciowe jak jedzie z towarem, czy cos takiego przejdzie?

Ja pierdziele ludzie czy wy nie macie innych wydatków??
Mi zdarza się nawet że wszystkich faktur nie księguje bo za dużo miałbym wydatków względem przychodów, pozatym co za problem przy zakupie jakichś części czy nawozu powiedzieć żeby wystawili fakture na wiecej??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3860 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 17:46

VAT w rolnictwie lukaczmarek ale na vacie są też mniejsi rolnicy... i np ja w styczniu nic w sumie nie kupowałem i nic nie sprzedawałem .... więc nie każdy ma tak jak ty..... po za tym jak masz znajomości czytaj bierzesz ŚOR na duże sumy w sklepie to ci i lewe faktury wystawią jak jestes mały i bierzesz 1-2 litry to musi ci wystarczyć to co masz użyte w gospodarstwie..... po za tym nie którzy nie dostali dopłat jeszcze a np załozyli sobie ze dopłaty idą na inwestycje więc takie miesiace jak styczeń luty zamyka sie za 0 a jak masz tak duzo to oddaj mi trochę :)