Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9025 odpowiedzi na ten temat

#3821 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 19:43

VAT w rolnictwie Oo..to bardzo bym prosiła o relacje z kontroli czy za Fakturę za ON się przyczepili ;)
Więc jak mam użyczenie maszyn od taty to wpisać np.nr rejestracyjny któregoś ciągnika i nr kombajna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 02:54
  •  

#3822 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 19:48

VAT w rolnictwie przy kontroli trzeba rozniez dostarczyc potwierdzenia przelewow za sprzedaz (czyli potwierdzenie ze to co mi mieli zaplacic to zaplacili)?

#3823 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 07:42

VAT w rolnictwie

@danielhaker od paliwa zużytego przez ciągnik, kombajn ,ale nie przez samochód to 23%vat.Tab chłopak zrozumiał. :)

Można sobie odliczyć paliwo ON od samochodu osobowego. Przecież czymś trzeba jeździć i załatwiać sprawy związane z gosopdarstwem . Sądzę , że i vat od kupna nowego też da radę odliczyć. Postawa to dobra argumentacja.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3824 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 08:11

VAT w rolnictwie jarecki to działaj, i nie zapomnij nas poinformować jaką kwotą kary zasiliłeś US. :lol:

#3825 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 09:05

VAT w rolnictwie jarecki jak ty sie sam rozliczasz to życze ci powodzenia.... :D nie odliczysz benzyny z samochodu osobowego, jedynie można części i płyny ekspoatacyjne jeśli jestes właścicielem a jak masz na umowie uzyczenia czy innej to 60%, oczywiście możesz nalewać do diesla jak go masz paliwo z ciagników bo nikt z reguły tego tak dokładnie nie rozlicza i tak w większości ludzie robią.... tym bardziej jak mają jeszcze na podwórku samochód dostawczy.....
teraz nawet nie odliczysz vatu od samochodu osobowego jak mu założysz kratkę tak jak to było kiedyś....... księgowa mi pwoiedziała, że urząd wszystko z dwoma rzędami siedzeń kwalifikuje jako samochód osobowy no nie licząc np terenówek picup.....
a co myslecie o takiej kwesti żeby kupic osobówkę z jednym rzędem siedzeń tj kierowca i pasażer a drugi rząd kupic prywatnie i prywatnie zamontować... czy policja przy kontroli zgłasza to do urzędu skarbowego ? czy tylko zabiera doówd rejestracyjny i oddaje do wydziałku komunikacji??

#3826 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 09:52

VAT w rolnictwie A ja mam taki oto problem.
Przed przejściem na VAT dostałem od ojca cielaki, ale bez żadnej umowy, czy potem będę mógł spokojnie je sprzedać z VAT?
Drugie pytanie czy US ma wgląd do stanu bydła w ARiMR?
Trzecie: Gdy będę chciał kolejne bydło od ojca ryczałtowca xD czy MUSZĘ wystawiać mu fakturę RR, czy może jakiś inny typ umowy, lub bez?
To nie forum magii i czarów:)

#3827 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 10:36

VAT w rolnictwie

A ja mam taki oto problem.
Przed przejściem na VAT dostałem od ojca cielaki, ale bez żadnej umowy, czy potem będę mógł spokojnie je sprzedać z VAT?
Drugie pytanie czy US ma wgląd do stanu bydła w ARiMR?
Trzecie: Gdy będę chciał kolejne bydło od ojca ryczałtowca xD czy MUSZĘ wystawiać mu fakturę RR, czy może jakiś inny typ umowy, lub bez?

Tak cielaki spokojnie sprzedajesz z podatkiem VAT i wystawiasz na nie fakturę VAT przy sprzedaży.
Czy U.S sprawdza stan bydła w ARiMR nie wiem, ale US może wszystko więc i to może skontrolować ale nie słyszałem o takim przypadku.
Kiedy będziesz kupował kolejne sztuki od ojca wystawiasz ty fakturę RR dla ojca i odliczysz sobie podatek VAT natomiast jak Ty będziesz je kiedyś sprzedawał to Ty wystawisz nabywcy fakturę już VAT.

#3828 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 styczeń 2012 - 12:22

VAT w rolnictwie

Oo..to bardzo bym prosiła o relacje z kontroli czy za Fakturę za ON się przyczepili ;)
Więc jak mam użyczenie maszyn od taty to wpisać np.nr rejestracyjny któregoś ciągnika i nr kombajna

jeżeli pytasz o faktury za ON to wpisuję często 'maszyny rolnicze', czasem jak się jakaś kobitka na stacji uprze to podam nr rej. ciągnika. Ogólnie zasada z dieslem jest taka - nie ma obowiązku wpisywania nr rejestracyjnego ale paliwo ma zostać zużyte tylko do celów rolniczych.
Ostatnio właśnie dzwoniła kobitka z US w sprawie faktur za diesla że czemu tak często tankuję i czy zimą jeżdże ciągnikiem - odpowiedź, oczywiście że jeżdżę bo teraz wycinam gałęzie przy polach aby nie niszczyły maszyn (nawet była faktura za prowadnice od piły), samochód mam diesla i jeżdzę nim załatwiać sprawy związane z produkcją rolną a także przywożę nim paliwo do ciągników.
Pytała po co mi zimą tyle paliwa a ja na to: Wie pani, zatankować obecnie posiadany sprzęt pod korek to potrzeba mi co najmiej 500 litrów paliwa i tak sobie kupuję tyle ile mam kasy stąd różnej wielkości faktury za diesel.

Można sobie odliczyć paliwo ON od samochodu osobowego. Przecież czymś trzeba jeździć i załatwiać sprawy związane z gosopdarstwem . Sądzę , że i vat od kupna nowego też da radę odliczyć. Postawa to dobra argumentacja.

gdzieś dzwonią ale gdzie ;)
przy zakupie nowego auta zależnie od auta da się odliczyć, da się część odliczyć i nie da się odliczyć VATu.
Jeżeli idzie o ON to kupujemy go na maszyny rolnicze lub na fakturce dopisujesz nr ciągnika i luz.
Ja staram się brać faktury bez nr rejestracyjnego.

przy kontroli trzeba rozniez dostarczyc potwierdzenia przelewow za sprzedaz (czyli potwierdzenie ze to co mi mieli zaplacic to zaplacili)?

NIE, musisz jedynie wykazać się że zapłaciłeś za faktury z których chcesz odliczyć VAT.

...a co myslecie o takiej kwesti żeby kupic osobówkę z jednym rzędem siedzeń tj kierowca i pasażer a drugi rząd kupic prywatnie i prywatnie zamontować... czy policja przy kontroli zgłasza to do urzędu skarbowego ? czy tylko zabiera doówd rejestracyjny i oddaje do wydziałku komunikacji??

jak zaleziesz gliniarzowi za skórę to bankowo zabierze dowód i teraz pytanie kto doniesie do US: gliniarz, stacja kontroli pojazdów czy wydział komunikacji ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3829 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 13:24

VAT w rolnictwie Z tym samochodem to nie kombinuj bo siedzenia da się policzyć, a zapis w dowodzie rej jest. I jestem przekonany, że już na pierwszej kontroli stracisz dowód. Możesz ew zrobić sobie jakieś składane siedzenia, ale będziesz jeździł jak murzyny w Nigerii.

Czy może ktoś mi objaśnić procedury z fakturą RR?

Kupuję od ryczałtowca Krowę za 100zł, a płacę mu 106zł? potem pisze do US o zwrot 6zł tak?
To nie forum magii i czarów:)

#3830 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 21 styczeń 2012 - 13:58

VAT w rolnictwie wiem że kiedyś ktoś pisał ale tyle tych stron że się nie chce człowiekowi szukać :huh:
może będzie ktoś umiłowany i tak dobry i poda mi kody PKWiU dla:
- Bydło opasowe
- Cielaki
- Tuczniki
- Maciory
- Zboże
Dzięki
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3831 Share batim

batim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 14:16

VAT w rolnictwie Cze mam do was prośbę jeśli możecie napiszcie ile średnio wychodzi wam paliwa ON na hektar i ile nawozów na hektar
Z góry dzięki

#3832 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 styczeń 2012 - 15:04

VAT w rolnictwie

wiem że kiedyś ktoś pisał ale tyle tych stron że się nie chce człowiekowi szukać :huh:
może będzie ktoś umiłowany i tak dobry i poda mi kody PKWiU dla:
- Bydło opasowe
- Cielaki
- Tuczniki
- Maciory
- Zboże
Dzięki

jak sie nie mylę to:
tuczniki: 01.46.1
pszenica: 01.11.1
rzepak: 01.11.93
jęczmień: 01.11.31
inne zboża (pszenżyto): 01.11.49

reszty poszukaj sam np tutaj: http://klasyfikacje....?szukaj=pkd2007

no chyba że coś pomieszałem przy kopiowaniu ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3833 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 15:53

VAT w rolnictwie

jarecki to działaj, i nie zapomnij nas poinformować jaką kwotą kary zasiliłeś US. :lol:

Ja dopiero zacząłem przygodę z US, ale wiem to na przykładzie Ojca, który rozlicza się z pomocą Biura Rachunkowego. Kupił Busa i od niego Vat się odliczyło. Zwrot w przyspieszonym terminie , oczywiście kontrola US i żadnych problemów. Odliczany Vat był od nowego telewizora, pralki, kanapy itd. Jedynie mebli kuchennych się nie udało, bo bardzo nie było ich do czego podpiać. Od samego początku leje się ON do osobowego samochodu i faktury są wystawiane na jego nr. rejestracyjne, żadna kontrola się nie przyczepiła.

#3834 Share Bronek4011

Bronek4011

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:30

VAT w rolnictwie w jaki sposób prowadzicie ewidencje rozchodu i przychodu??

#3835 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 20:26

VAT w rolnictwie czyli w sumie jak by policjant nie zatrzymał to takie coś mogło by spokojnie przejść z tym autem osobowym .......
czy ktoś w ogóle kupował auto samochód osobowy na gospodarstwo i odliczył całość vatu ?? i jak to zrobił ??

Edytowany przez 1piotr1, 21 styczeń 2012 - 20:27.

#3836 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 21:20

VAT w rolnictwie

Ja dopiero zacząłem przygodę z US, ale wiem to na przykładzie Ojca, który rozlicza się z pomocą Biura Rachunkowego. Kupił Busa i od niego Vat się odliczyło. Zwrot w przyspieszonym terminie , oczywiście kontrola US i żadnych problemów. Odliczany Vat był od nowego telewizora, pralki, kanapy itd. Jedynie mebli kuchennych się nie udało, bo bardzo nie było ich do czego podpiać. Od samego początku leje się ON do osobowego samochodu i faktury są wystawiane na jego nr. rejestracyjne, żadna kontrola się nie przyczepiła.

kolego w jaki sposob odliczyles vat od telewizora, od pralki to jeszcze rozumiem, % od prania ciuchow roboczych, ale TV i kanapa mnie zastanawia

#3837 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 21:43

VAT w rolnictwie

kolego w jaki sposob odliczyles vat od telewizora, od pralki to jeszcze rozumiem, % od prania ciuchow roboczych, ale TV i kanapa mnie zastanawia

Jako rzeczy potrzebne do biura. Telewizor potrzebny był do wyświetlania prezentacji np.klientom , którzy są zainteresowani kupnem towarów usług z gospodarstwa, a kanapa, wiadomo, kontrahent musi też na czymś usiąść. Tak jak pisałem wcześniej, podstawa to dobra argumentacja.

#3838 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 21 styczeń 2012 - 22:06

VAT w rolnictwie A jakie masz gospodarstwo że aż prezentacje klientom pokazujesz? bo naprawdę interesujące, krowy pokazujesz czy może jak zborze rośnie na polu?

#3839 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 22:41

VAT w rolnictwie Napisałem co przeszło i jak było tłumaczone. Możecie wierzyć lub nie. Pisałem wyżej, że Ja przeszedłem na vat od stycznia. Wszystkie odliczenia vatu podałem na przykładzie mojego Ojca. Gospodarstwo 16ha, specjalizujace się w produkcji owoców miekkich z pod osłon (truskawka 8ha , malina 2ha).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3840 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 23:01

VAT w rolnictwie jesli mam na fakturze "kompensate" to czy cos dolaczam na us? firmy pobraly mi naleznosc z wartosci jednej z jakis faktur w kolejnosci, mam szukac tego dokladnie czy sam zapic kompensata wystarczy