Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9026 odpowiedzi na ten temat

#361 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 wrzesień 2008 - 17:22

VAT w rolnictwie nikt ci ilości nie ogranicza możesz kupić nawet 10ton an hektar abyś miał tylko faktury na to (ale oczywiście bez przesady)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 14:03
  •  

#362 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 21:47

VAT w rolnictwie TO ile to jest "do przesady",?-po przekroczeniu pewnej granicy napewno się czepną, tylko skąd to wyczytac(wiedzieć)?może ktoś wie o jakichś normach którymi się posługują z US?

#363 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 08:52

VAT w rolnictwie jeżeli będziesz kupował tyle ile zużywasz to nikt się nie przyczepi a jeśli będziesz za dużo lewych faktur brał to coś mogą chcieć. tak czy inaczej wydatki nie mogą zbytnio przekraczać przychodów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 18:55

VAT w rolnictwie Na fakturze na ON musi być nr rejestracyjny ciągnika ??? myśle że nie bo jak kupuje cysterną do domu np. 1000l ON to leje w beczki i nie muszę tylko do ciągnika

Mając sieczkarnie do KUKU samobierzną a nie mając chodowli moge np wystwić ojcu fakture na sprzedanie mu zielonki z kuku chcąc zwrot z części do sieczkarni ???

#365 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 19:08

VAT w rolnictwie nie musi być numeru, jest chyba tylko adnotacja ze np na ciągnik, możesz wystawić fakturę na kiszonke

#366 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 20:21

VAT w rolnictwie no raczej możesz przecierz nie ważne czy sprzedajesz ziarno czy zielonkę (przecierz sprzedają też np baloty sianokiszonki)

#367 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 21 wrzesień 2008 - 05:43

VAT w rolnictwie Nie ma norm zużycia w US ale jak masz 10 ha a zużyjesz w ciągu miesiąca (na fakturach) 400 litrów to na zdrowy rozum coś nie tak i będzie postępowanie. Poza tym - nie mam pod ręką teraz artykułu - ale zeskanuję i podrzucę kto będzie chciał - za usługi świadczone sprzętem rolniczym trzeba płacić PIT ! Oczywiście za te usługi które są na fakturach, lub te o których wie sąsiad :lol:

#368 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 21 wrzesień 2008 - 07:40

VAT w rolnictwie Ma może ktoś jakieś pismo gdzie jest napisane jakim podatkiem Vat obarczone są różne towary,produkty i usługi?
Albo może wiecie gdzie to można znaleźć?

#369 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 21 wrzesień 2008 - 08:05

VAT w rolnictwie

Nie ma norm zużycia w US ale jak masz 10 ha a zużyjesz w ciągu miesiąca (na fakturach) 400 litrów to na zdrowy rozum coś nie tak i będzie postępowanie. Poza tym - nie mam pod ręką teraz artykułu - ale zeskanuję i podrzucę kto będzie chciał - za usługi świadczone sprzętem rolniczym trzeba płacić PIT ! Oczywiście za te usługi które są na fakturach, lub te o których wie sąsiad :D

Wiesz ja  1  ciagnikiem  110kM   dziennie  wypalam  250-300l :lol:   

jakie wpisać PKWiU   dla kiszonki z kukukrydzy lub  zielonki  ???

#370 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 wrzesień 2008 - 08:21

VAT w rolnictwie stawki podatku Vat można znaleźć w ustawie o vat http://www.mf.gov.pl...row_i_uslug.pdf
PKWiU jest tu http://www.vat.pl/pk...j...wiuvat&kod=

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 08 październik 2008 - 13:26

VAT w rolnictwie witam-mam do was pytanie-czy moj tato bedac na vat moze mi odpisac kilka hektarow ale dalej bedzie prowadził swoje gospodarstwo-i czy z tego powodu nie bedzie musiał zwracac vatu ktory odzyskalismy z maszyn?

#372 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 14 październik 2008 - 06:55

VAT w rolnictwie dla odswieżenia tematu faktury zakupu należy podpisywać czy mogą być nie podpisane ?

#373 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 październik 2008 - 18:23

VAT w rolnictwie

dla odswieżenia tematu faktury zakupu należy podpisywać czy mogą być nie podpisane ?

Wg. przepisów unijnych i naszych w związku z tym podpis na fakturze nie jest niezbędny do uznania dokumenty za prawidłowy pod względem formalnym

#374 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 17 październik 2008 - 21:12

VAT w rolnictwie witam posiadam gospodarstwo rolne o pow 30he prowadzę produkcję rośliną zastanawiam się o przejściu na vat ale nie wiem za wiele o szczegółach jak wygląda prowadzenie księgowości czy dam rade robić to samodzielnie co jaki czas trzeba się rozliczać

#375 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 październik 2008 - 07:29

VAT w rolnictwie bez problemu dasz rade robic to samodzielnie,a jak masz wątpliwości znajdź jakieś biuro koszt jest niewielki a masz wenosc ze wszystko bedzie dobrze zrobione i ciebie praktycznie nic nie obchodzi tylko zbieranie faktur i dostarczenie ich do biura

#376 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 18 październik 2008 - 20:13

VAT w rolnictwie po co biuro w rzeczpospolitej często jest dodatek płytka z małą księgowością wpisujesz faktury kupna sprzedarzy i wszystko pozostaje tylko drukowanie zeznań podatkowych i rejestrów po co płacić 100zł można wydać je na przyjemniejsze rzeczy ;)

#377 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 19 październik 2008 - 14:08

VAT w rolnictwie

po co biuro w rzeczpospolitej często jest dodatek płytka z małą księgowością wpisujesz faktury kupna sprzedarzy i wszystko pozostaje tylko drukowanie zeznań podatkowych i rejestrów po co płacić 100zł można wydać je na przyjemniejsze rzeczy ;)

Przejdź na VAT. Opłaca się. Jak nie będziesz czegoś wiedział to daj znać. Podpowiem co i jak.

#378 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 31 październik 2008 - 22:13

VAT w rolnictwie Witam wszystkich forumowiczów. Piszę tu pierwszy raz. Zauważyłem tu wiele rzeczowych wypowiedzi. Zgłębiam temat Vatu w rolnictwie bo zastanawiam sie nad przejściem na zasady ogólne.

Mam następujące pytanie. Bedąc na zasadach ogólnych jak mam dokumentować i ewidencjonować sprzedaż produktów rolnych odbiorcą indywidualnym (nie rolnikom ryczałtowym).

Np. sprzedaż ziemniaków na targowisku miejskim. Przecież jak sprzedam klientowi 100 kg ziemniaków to nie będę go legitymował, żeby mu wystawić FV.

#379 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 17:26

VAT w rolnictwie

Witam wszystkich forumowiczów. Piszę tu pierwszy raz. Zauważyłem tu wiele rzeczowych wypowiedzi. Zgłębiam temat Vatu w rolnictwie bo zastanawiam sie nad przejściem na zasady ogólne.

Mam następujące pytanie. Bedąc na zasadach ogólnych jak mam dokumentować i ewidencjonować sprzedaż produktów rolnych odbiorcą indywidualnym (nie rolnikom ryczałtowym).

Np. sprzedaż ziemniaków na targowisku miejskim. Przecież jak sprzedam klientowi 100 kg ziemniaków to nie będę go legitymował, żeby mu wystawić FV.

Kaine problem. Wystawiasz dowód wewnętrzny - w dniu tym i tym sprzedałem ziemnaików i zboża na tagowisku tu i tu tyle i tyle za kwotę taką i taką. Ale wierz mi nikt takich sprzedaży nie wykazuje - no chyba żeby klient chciał "dw". Potem dzielisz to przez stawki VAT i wpisujesz do rejestru dostaw (nabyć) VAT i tyle ... Dowód wewnętrzny jest bez adresu i bez danych - zawira tylko ilość, co, datę i wartość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 13:42

VAT w rolnictwie w top agrar było pisane o pomocy sasiedzkiej jeśli jesteś na zasadach ogólnych i chcesz pomóc sąsiadowi to potem wystawiasz fakture vat na siebie za tą pomoc i jest to świadzczenie usług wobec tego trzeba zarejestrować działalność i odprowadzić od tego podatki tak przynajmniej zrozumiałem
wobec tego podobnie ze sprzedarzą na targowisku można wystawić fakture na siebie i odprowadzić 3% podatku do US ale po co?