Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9028 odpowiedzi na ten temat

#3761 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:12

VAT w rolnictwie

Akurat z konta osobistego raczej nie będę robiła przelewów na gosp., tylko tam mam jakieś oszcz. i np. teraz ktoś będzie nam za ziemniaki płacił (taty ziemniaki) na moje konto osobiste abym od razu mogła sprawdzić czy kasa jest bo rodzice nie mają konta internetowego.

@Madzia konto osobiste potrzebne jest do robienia darmowych przelewów za faktury. Konta gospodarstw rolnych, traktowane są przez banki jako konta biznesowe, w których każdy przelew obarczony jest spora opłatą. W przypadku sporej ilości faktur robisz przelew na konto prywatne, a z tego darmowo dalej.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 19:29
  •  

#3762 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:42

VAT w rolnictwie Właśnie dlatego rozgladam sie za jakims bankiem z darmowymi przelewami, bo mam konto w BS i 1zł za przelew, a niekiedy jest kilka przelewów w tygodniu. Jaki polecacie z którym nie macie kłopotu. Oczywiscie z tego nowego banku bede robił przelewy za faktury które bede brał na gospodarstwo.

#3763 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:50

VAT w rolnictwie To tanie przelewy masz ;) A co byś powiedział na 3zł w BS? Sprawdź w Polbanku

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3764 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 23:29

VAT w rolnictwie Ja z BS przeszedlem do BGZ. BS jak mowiles 1zl za przelew karta 3.5zl, Internet oplata za usluge 1zl no i do tego co kwartal 30 zl za prowadzenie konta do gospodarstwa. BGZ za to 1.5zl za przelew + 5 zl za karte co miesiac. Wiecej oplat nie mam a ponad to jezeli zaplace co miesiac przynajmniej 1500 zl karta to zwracaja mi 5 zl za karte i chyba jakis procent za zakupy cos mi sie wydaje(ale to nie jestem pewien). Wiecej oplat nie ma a konto to oczywiscie firmowe.
Przeszedlem do nich bo bede tam kredyt MR bral wiec przy okazji milo mnie zaskoczyli. Dodatkowo otworzyli mo dodatkowe konto bezplatne gdzie moge lokowac nadwyzke kapitalu jezeli akurat nie obracam nim na dosyc dobrym procencie. Naprawde spodobalo mi sie w porownaniu do lichwy BS.

#3765 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 23:38

VAT w rolnictwie W BS jest tylko i wyłącznie o tyle dobrze, że gotówkę masz prawie pod ręką. Najlepiej to mieć w BS tylko na drobne wydatki a resztę mieć na innym koncie bo w BS to pieniądze nawet na opłaty za prowadzenie i przelewy ciężko mają zarobić.
Zmieniamy temat :P

#3766 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 08:08

VAT w rolnictwie Ja w BS za konto płacę 8 zł. przelewy 1,5zł.
Drugie konto mam w BZ WBK pod warunkiem że za cokolwiek co msc zapłącę kartą płatnicza konto mam całkowicie za darmo i przelewy też (jak nie zapłącę to 5zł ściagają) ale ja mam ten + że jest to konto jeszcze dla studenta i do 25 lub 26-roku życia.
Więc no niestety nie jest dla wszystkich.

A co do mojego konta os. to nie chodziło mi o to czy przelewy moge nim robić (bo i tak chociaż taniej to na 99,9% nie będę robiła) tylko o to czy w razie kontroli US może sprawdzić moje konto os. i czepiać się że np.dostałam od kogoś 5tys i za co to, czemu nie zgłoszone (w razie jakbym powiedziała np.że ktos pozyczkę mi spłaciłc) i takie tam.

A i @danielhaker czemu mówisz że w BS o tyle dobrze że gotówka pod ręką? W innych bankach nie?
U mnie w miasteczku z BS mam 2 bankomaty przy oddziałach banku, z bz wbk chyba 3
Ale już w większym mieście prędzej spotkasz bankomat bz wbk niż BS :)

Edytowany przez Madzia20, 18 styczeń 2012 - 08:10.

#3767 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:03

VAT w rolnictwie Do bankomatu BS jest 5km, do banku BS 12km a inne bankomaty i inne banki dopiero w mieście czyli 26km. Dlatego napisałem że w BS jedynie pieniądze na drobne wydatki są pod ręką.

#3768 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:04

VAT w rolnictwie Pewnie Danielowi chodziło o bliskość oddziałów bo na wsiach bankomatów raczej nie masz. Ja do punktu kasowego BS mam 4 km więc jak mi potrzebna jakaś kasa to wsiadam w samochód, 10 min i mam kasę, a do najbliższego oddziału innego banku mam około 25 km więc różnica jest.
Jak już mówimy o bankach to ja mam w mBanku przelewy za darmo, prowadzenie gdy nie użyjemy karty 2 zł. Natomiast w spółdzielczym przelewy 70 gr

Edit: uprzedziłeś mnie

Edytowany przez lukaczmarek, 18 styczeń 2012 - 09:05.

#3769 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:24

VAT w rolnictwie A no tak, na to nie popatrzyłam.
Ja czy do pko,bz wbk, czy BS i tak mam 10km

#3770 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 10:11

VAT w rolnictwie

Właśnie dlatego rozgladam sie za jakims bankiem z darmowymi przelewami, bo mam konto w BS i 1zł za przelew, a niekiedy jest kilka przelewów w tygodniu. Jaki polecacie z którym nie macie kłopotu. Oczywiscie z tego nowego banku bede robił przelewy za faktury które bede brał na gospodarstwo.

Ja do przelewów założyłem sobie konto w mbanku. Prowadzenie konta i przelewy za darmo. Opłata za kartę 2zł. Jest też opcja że płacisz za kartę 5zł i masz wypłatę ze wszystkich bankomatów za darmo. W kredyt Banku też mają fajną ofertę dla nowych klientów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3771 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 11:21

VAT w rolnictwie odnośnie do konta to warto dokonać analizy długookresowej nie tylko pod względem opłat ale również oprocentowania na ROR czy możliwości otwarcia wyżej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych (kwota odsetek zakładając średni stan konta 10000zł wynosi obecnie ok 33zł/mies przy stopie ok 4% z dzienną kapitalizacją), istotny jest również brak prowizji za wypłaty ze wszystkich bankomatów (ja od około 3 lat korzystam również z konta online w eurobanku - stabilne i wysokie stopy % w stosunku do konkurencji, wszystkie bankomaty za darmo a karta przy 3 transakcjach miesięcznie nic nie kosztuje i jeszcze zwracają 1% wartości transakcji),

czy ktoś z Was zamierza bądź prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, podczas gdy jest rolnikiem ryczałtowym i czynnym podatnikiem VAT w ramach działalności pozarolniczej, spotkałem ostatnio interpretację (zaraz dodam hiperłącze), która wskazuje, iż nie można łączyć różnych form rozliczania z VAT, czyli ryczałtu z gospodarstwa i bycia podatnikiem czynnym w ramach pozostałej działalności, bo łączenie zasad ogólnych w rolnictwie ze zwolnieniem w pozostałej działalności nigdy nie było możliwe

#3772 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 11:52

VAT w rolnictwie kissmy... moi rodzice prowadzą działalność gospodarczą są na zasadach ogólnych i normalnie gospodarstwo na ryczałcie i nie ma z tym problemów

#3773 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 13:22

VAT w rolnictwie mam pytanie obecnie jeszcze nie posiadam szkolenia do stosowania śrowków ochrony roślin ale za to mój tata posiada- tu moje pytanie jak tata jest ryczałtowcem a ja będę na zasadach ogólnych to czy by dało się jakoś odliczyć vat od takiej usługi?

#3774 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 13:56

VAT w rolnictwie @lukaczmarek Tym samym dokonując rejestracji jako podatnik VAT czynny, Wnioskodawca dokonuje jej dla wszystkich czynności wykonywanych w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, występując jako podatnik podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy. Podmiot będący rolnikiem ryczałtowym nie może bowiem łączyć dwóch statusów - podatnika VAT zwolnionego jako rolnik ryczałtowy (niemającego obowiązku składania deklaracji, prowadzenia ewidencji, wystawiania faktur) i jednocześnie podatnika VAT czynnego – w pozostałym zakresie działalności rolniczej, tj. świadczenia usług rolniczych. (…)”

http://www.podatki.e...cze,1,65,1.html

najdziwniejsze jest to, że w tym samym serwisie znajduje się porada (troszeczkę starsza), iż te statusy można z powodzeniem łączyć http://www.podatki.e...VAT,1,65,1.html

#3775 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 14:14

VAT w rolnictwie powiem ci nie wiem jak brzmi teoria ja mówię jak wygląda u mnie praktyka.
Chociaż teraz gość który brał maszyny na zróżnicowanie księgowa mu powiedziałam że musi przejść z gospodarstwem na vat. z kolei inny też brał i jemu powiedzieli ze jak chce to może ale nie musi :)

mam pytanie obecnie jeszcze nie posiadam szkolenia do stosowania śrowków ochrony roślin ale za to mój tata posiada- tu moje pytanie jak tata jest ryczałtowcem a ja będę na zasadach ogólnych to czy by dało się jakoś odliczyć vat od takiej usługi?

ale jakiej usługi może byś napisał??

#3776 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 16:08

VAT w rolnictwie ale jakiej usługi może byś napisał??
[/quote]

No usługę związana z opryskaniem np na chwasty zboża czy coś innego co by mi na moim polu opryskał swoim traktorem i opryskiwaczem.

#3777 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 16:22

VAT w rolnictwie jeśli będziesz miał fakturę to vat możesz odliczyć, rolnikowi ryczałtowemu (ojcu) to Ty musisz wystawić fakturę http://www.podatki.e...-RR,1,65,1.html

@lukaczmarek a czy Twoi rodzice świadczą jakieś usługi związane z gospodarstwami rolnymi, jeśli tak to czy realizują również sprzedaż na rzecz swojego gospodarstwa i jak rozliczają w tym przypadku PIT (jeśli są na zasadach ogólnych) i VAT

#3778 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 16:36

VAT w rolnictwie dziwne co ty wypisujecie i pewnie znowu kogoś wprowadzicie w błąd bo ponoć został zniesiony ten przepis mówiący o tym, że trzeba posiadać konto bankowe firmowe na gospodarstwo po za tym nie rozumie ludzi którzy maja konta w BS i za samo to,że konto tylko ma nazwe AGRO- cos tam macie 3 razy większe opłaty........... :huh:
idąc dalej ja zarejstrowałem sie na vacie posiadaja tylko konto osobiste..... i co mojemu zdziwieniu i Pani księgowej bo tez twierziła,że trzeba firmowe, deklaracja została przyjęta... jeszcze tylko zobacze w lutym co się stanie jak dostanę pierwszy wzrot vatu....
mam konto w banku BPH jakieś tam całe asiistance itd itp, karta za darmo, wszystkie przelewy za darmo w kasie i przez internet, z każddego bankomatu w Polsce obojetnie jakiego banku wybieram kase za 0 zł , a i na jednym rachunku oszczędnościowym ktory posiadam mam zwiekszone oprocentowanie np z 4 % na 4,42 % płace 10 zł na miesiąc mysle ze cena przyzwoita ;)

Edytowany przez 1piotr1, 18 styczeń 2012 - 16:38.

#3779 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 17:16

VAT w rolnictwie Ja również mam konto prywatne w PKO BP i nie miałem żadnych problemów aby przejść na Vat. Ojciec jest dłużej na Vacie i też ma konto prywatne w BS , żadnych problemów ze zwrotem. Księgowa nawet słowem nie wspomniała o konieczności posiadania kont firmowych. Więc to nie jest obowiązek, ale na własne życzenie generowanie niepotrzebnych dodatkowych kosztów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3780 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 17:29

VAT w rolnictwie kissmy... branża jest zupełnie niezwiązana z rolnictwem

darkuspinex twój ojciec nie może wystawić ci faktury za usługi chyba ze prowadzi działalność gospodarczą

Edytowany przez lukaczmarek, 18 styczeń 2012 - 17:31.