Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9024 odpowiedzi na ten temat

#3641 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6296 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 styczeń 2012 - 17:39

VAT w rolnictwie

@Nikita_Bennet- a jak wytłumaczyć VAT odliczony od internetu jeśli byłby cały odliczony? Bo Myślę że w dzielenie tego na % jak z energią nie ma sensu bo tutaj VAT-u nie jest dużo. Dzisiaj księgowej się pytałem to powiedziała że powinno się jakąś część w % odliczyć bo w rzeczywistości internet zbytnio do gospodarstwa nie jest potrzebny ale można odliczyć i od całości ale żeby się dało wytłumaczyć w razie kontroli...

100%, mam internet w komórce.
Czy wy myślicie że takimi duperelami się zajmuą? Połowa sukcesu to dobre wytłumaczenie.
Mnie jak spytają to mam internet w pracy poza rolnictwem, mam neta z komórki prywatnej (nie na gospodarstwo) więc po co mam sie bawić w procentowe odliczanie?
Ogólnie jak nie będzie dużo wałków albo na jakieś kosmiczne kwoty to i w małe nie będą zaglądać.
Oczywiście jak znajdą jakiś większy wałek to przejrzą co się da. Ewentualnie nie spodobacie się kontrolerowi z US albo mu za skórę zaleziecie to będzie tak szukał że was udupi. Polskie prawo jest bardzo niespójne w wielu kwestiach więc zawsze coś się znajdzie. Grunt żeby odliczać w "dobrej wierze" ;)

daniel jak ja chciałem odliczyc vat od telefonu to księgowa mi powiedziała że normalnie bilingi potem sprawdzają wiec zeby nie ryzykować i połowe tylko odliczyc wiec z internetem podobnie moze byc

Niech sprawdzają.
Ja sobie np odliczam kody simplusa a telefon służy do wielu celów, na część kodów biorę faktury i odliczam całość a co mi czasem przyjdzie wydzwonić poza doładowuje bez faktur.
W bilingach będą wszelkie rozmowy i te z których odliczyłem VAT i te bez odliczenia (i te do spraw związanych z gospodarstwem i te do spraw prywatnych choć do prywatnych to jest druga komóreczka).
Ze stacjonarki niech sobie sprawdzają - nikt z niej praktycznie nie dzwoni więc i w bilingach nic nie ma a gdyby nawet - na wszystkie stacjonarki w PL mam za free ;)

@przemol87 ale sam przyznasz że te 170kg azotu chyba też Cię obowiązuje? Co powiesz przy kontroli Crosscompience gdy np poproszą o dowody zakupu nawozów sztucznych a pewnie będą wiedzieli z US ze jesteś VATowcem.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 16:40
  •  

#3642 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 09 styczeń 2012 - 17:57

VAT w rolnictwie WItam

Jeśli ktoś ma podłączone przyłącze z wodociągów do obory (tzw. woda gospodarcza) i na fakturze jest wyszczególnione że jest to woda gosp. to można odliczać Vat ?
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#3643 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:06

VAT w rolnictwie macie racje ALE (jesli jestem w błedzie to mnie poprawcie) wszedzie jest napisane ze dawka N nie moze przekroczyc 170kg z nawozu naturalnego

Edytowany przez przemol87, 09 styczeń 2012 - 18:26.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3644 Share batim

batim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:18

VAT w rolnictwie Mam pytanie czy ktoś z was stosował Umowę Użyczenia gruntu rolnego czy taka umowa będzie odpowiadała urządowi skarbowemu czy nie będzie się czepiał urząd skarbowy podczas kontroli

Czy umowę dzierżawy zgłaszacie do Urzędu skarbowego w celu jakieś opłacie podatku od przychodu ?

#3645 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:21

VAT w rolnictwie Nigdzie nie ma napisane że nie wolno stosować powyżej 170N, tylko na terenach OSN i przy stosowaniu nawozów naturalych (obornik, gnojowica itp.) A nawozów sztucznych można dawać ponad 170N.

#3646 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:28

VAT w rolnictwie to jakim najlepszym wyjściem będzie dla mnie podpisać dzierżawę trzeba w gminie czy można między sobą tak w razie kontroli czy lepiej nie ryzykować i podpisać w jednak gminie

#3647 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6296 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:09

VAT w rolnictwie fakt - 170 na OSN - mea culpa - właśnie przeglądam broszurę z CC.

@menos - ja bym zrobił to u notariusza.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#3648 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:21

VAT w rolnictwie Wystarczy podpisać dzierżawę w Gminie.

#3649 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:39

VAT w rolnictwie ok, wypelnilem druk vat 7 k, vatu dla mnie okolo 6 tys, zaznaczylem przyspieszony zwrot, chce miec w razie czego kontrole, bo w przyszlym kwartlae biore ciagnik, wiec jesli cos wypelniam zle to niec powiedza teraz, teraz glowne pytanie: to ze mam do zwrotu 5890zl znaczy ze zwroca mi ile? z tego co wiem zwracaja jakis procent sumy ktora sie nalezy jak jest to wyliczane?

#3650 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:51

VAT w rolnictwie dadza ci taki zwrot o jaki bedziesz deklarował. kto ci mówił o jakichś %% ??
Ja mam zostawione 2 tys na koncie u nich w razie gdybym miał jakiś vat do zapłaty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3651 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:58

VAT w rolnictwie czy przy sprzedaży drewna z lasu mogę wystawić fakturę VAT i jaka jest stawka na to drewno,także na łące rosną topole i też chciałbym je sprzedać.Nie jest to działalność rolnicza,a drewno pochodzi z gospodarstwa.Oczywiscie jest to jednorazowa operacja ale kupujący chce fakturę.

#3652 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:28

VAT w rolnictwie

czy przy sprzedaży drewna z lasu mogę wystawić fakturę VAT i jaka jest stawka na to drewno,także na łące rosną topole i też chciałbym je sprzedać.Nie jest to działalność rolnicza,a drewno pochodzi z gospodarstwa.Oczywiscie jest to jednorazowa operacja ale kupujący chce fakturę.

Zadawałem już tu pytanie jak się mają lasy do działalności rolniczej - w sumie żadnej pewnej informacji nikt nie podał. Zadzwoniłem do Krajowej Informacji Podatkowej, a pytałem czy jak kupię sadzonki na fakturę to mogę odliczyć, pani mi powiedziała, że wg niej tak bo najpierw odliczę, a potem jak urośnie i sprzedam odprowadzę. Ale chyba najlepiej w US pytać. Też mnie ten temat ciekawi bo mam sporo lasu.
A też trzeba i sadzić, pielęgnować i jak by nie było koszty się ponosi.

#3653 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6296 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:41

VAT w rolnictwie @socha - thx bo właśnie coś z sadzonkami mi chodzi po głowie.
A nie wiesz jak to jest z lasem gdzie w ewidencji gruntów jest łąka? Nie mam na nią pomysłu i myślałem obsadzić iglakami aby za jakiś czas je sprzedać tylko jak to jest później z wycinką. Nie chcę zmieniać przeznaczenia gruntu z łąki na las. Orać tego nie mam zamiaru a kosić tam trawę jest zawsze problem.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#3654 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 23:24

VAT w rolnictwie co procz deklaracji podatkowej trzeba dolaczyc zeby dostac przyspieszony, faktury mam poplacone, slyszalem ze trzeba dolaczyc ksiegi ewidencji kupna i sprzedazy? mam w exelu wiec mam drukowac? jest jakis ustalony druk podania ktory obowiazuje ogolnie?

#3655 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 00:58

VAT w rolnictwie

ok, wypelnilem druk vat 7 k, vatu dla mnie okolo 6 tys, zaznaczylem przyspieszony zwrot, chce miec w razie czego kontrole, bo w przyszlym kwartlae biore ciagnik, wiec jesli cos wypelniam zle to niec powiedza teraz, teraz glowne pytanie: to ze mam do zwrotu 5890zl znaczy ze zwroca mi ile? z tego co wiem zwracaja jakis procent sumy ktora sie nalezy jak jest to wyliczane?

Przypuszczam ze te 5890zł to jest Vat a nie netto. Wiec tyle ile wpiszesz w rubryce 61 tyle ci przeleja na konto. Ja prowadze rejestr w exelu ale co mieciac drukuje i trzymam razem z fakturami. Jak miałem kontrole to przyjechali do mnie i mieli sprawdzac to u mnie, ale miałem troche tych faktur to sie zgodziłem zeby te faktury zabrali do US i tam wszytstko sprawdzili. Do każdej faktury gdzie był przelew to podpinałem potwierdzenie przelewu.

#3656 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 06:54

VAT w rolnictwie

@socha - thx bo właśnie coś z sadzonkami mi chodzi po głowie.
A nie wiesz jak to jest z lasem gdzie w ewidencji gruntów jest łąka? Nie mam na nią pomysłu i myślałem obsadzić iglakami aby za jakiś czas je sprzedać tylko jak to jest później z wycinką. Nie chcę zmieniać przeznaczenia gruntu z łąki na las. Orać tego nie mam zamiaru a kosić tam trawę jest zawsze problem.

Też mam łąkę, i też mam problem z koszeniem. Ale mam ją podaną do dopłat to zawsze co roku cośtam ją "przystrzygę". Teren jak to na łąkach podmokły, ciężko nawet wjechać. Ale w czym rzecz - dzierżawca ją "zapuścił" i teraz zamiast 0,37h łąki mam 0,31ha bo reszta zarosła topolami. A, że dzierżawa była przez 20 lat to drzewa już takie sobie. Pytałem leśniczego - mówił nie ma problemu, można "czyścić" bez problemu. Nawet asygnaty nie kazał brać. W tamtym roku kupiłem ugory zarośnięte właśnie sosnami samosiejkami, to chcąc doprowadzić do porządku musiałem wykarczować. Nikogo o zgodę nie pytałem. Ale jak to jest do końca cholera wie.

#3657 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 07:39

VAT w rolnictwie Jak miałes tam powyżej 15cm średnicy i zrobiłeś to bez pozwolenia z gminy to jesteś albo hardcor, albo idiota. Pamiętać trzeba że za każde drzewo wycięte nielegalnie to tysiąc za słój.Pozwolenie nic nie kosztuje,

#3658 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 08:19

VAT w rolnictwie Ale te 15 cm nie obejmuję drzew owocowych i wierzb. Za wyjątkiem jakiejś wiśni.

#3659 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 08:38

VAT w rolnictwie ok, ale dalej nie wiem co wraz z deklaracja kwartalna zaniesc do us, dokladnie jakie papiery zeby przyspieszyc zwrot,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3660 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 09:12