Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9024 odpowiedzi na ten temat

#3621 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 styczeń 2012 - 23:37

VAT w rolnictwie

stosuje wyższe dawki ;)

np. powyżej 170kg azotu? Myślisz że pracownik US to głupek?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 11:09
  •  

#3622 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 23:59

VAT w rolnictwie A jak by miał sprzedawać plony z pól dzierżawionych? bez faktury? Spisz z właścicielem umowe na kolanie tylko dla US. Albo ja dzierżawie a czynsz za pole mam wysokość stawki ONW + podstawowa + uzupełniająca, dopłata przychodzi na mnie. I właściciel dostaje tyle samo jak by miał na siebie dopłaty a nawet wiecej, bo jak posieje buraki czy posadze ziemniaki to i tak mu wypłacam razem z uzupełniającą.

#3623 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 10:06

VAT w rolnictwie no wiesz - sprzedać to nie problem, zebrałeś nie średnią GUSowską ale 6-8ton z hektara lub możesz sprzedać na jakiegoś rolnika ryczałtowca.

To jest kolejny problem z tymi umowami na gębę - nie dość że gość nie obrabia tego a bierze dopłaty, ma zafundowany KRUS, w działaniach typu MGR jest problem to i czasem ze skarbówką może być zgrzyt.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3624 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 10:46

VAT w rolnictwie Witam, mam pytanie moze ktos mi pomoze. Przelalem ojcu 90 tys. na nowe maszyny i tytuł przelewu w banku wpisali pozyczka dla ojca, ksiegowy ojca powiedzial ze musi teraz zaplacic podatek od tego, od przelewu minelo ze 2 miesiace juz, znajoma ksiegowa twierdzi ze mozemy zlozyc taki druk do US na ktorym zaznaczymy ze byla to darowizna i podatku nie bedzie bo tytul przelewu jest niewazny, kto ma racje? Bardzo prosze o odp. Pozdrawiam

#3625 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 12:59

VAT w rolnictwie Proponowałabym lecieć do US do działu z darowiznami, powiedzieć że pomylił się wam tytuł i zgłosić darowiznę.
Powinno być ok.
Podobno trzeba wpisac że darowizna no ale może wcale nie jest tak więc dowiedz się u źródła.

A poza tym, nawet jak dałeś pożyczkę to też trzeba było to zgłosić w US i nie byłoby podatku.

P.S jeżeli księgowy wiedział o tym wszystkim wcześniej to w tyłek bym go kopnęła i poszukała innego.

#3626 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 13:25

VAT w rolnictwie bo z uslug ksiegowego korzystamy od 2 tygodni, nie wiedzielismy ze trzeba to zglosic do US w ciagu 14 dni ale teraz juz wiemy i jest za pozno, mozna w US zapytac sie , moze cos powiedza jesli beda mieli ochote

#3627 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 13:38

VAT w rolnictwie wszystkie maszyny ktore obecnie sa w gospodarstwie, sa na ojca, mam umowe uzyczenia na 2 ciagniki, samochod dostawczy, teraz bede mial 3 ciagnik na siebie, czy mam wpisywac te maszyny do srodkow trwalych, skoro nie sa moje? pierwszy raz bede skladal o przyspieszony zwrot vau, do tej pory przepisywalem wszystko na nastepny okres, zebralo sie 5tys dla mnie, chce sie upewnic ze wszystkim zanim wystapie o zwrot

#3628 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 13:53

VAT w rolnictwie Podpowiedzcie koledze beowulf87 bo w kółko o to pyta.
Ja niestety nie mam pojęcia czy się je wpisuje czy nie.

Co do tej pozyczki to tak, jest 2 tygodnie aby to zgłosić. Na darowiznę jest chyba 6msc, ale musisz się dowiedzieć czy aby ten cały tytul nie zawalił sparwy.

#3629 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 14:29

VAT w rolnictwie jutro moze sie dowiem, dzieki Madzia za odp.

#3630 Share batim

batim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 14:44

VAT w rolnictwie Czyli darowiznę od rodziców ( pieniądze )też trzeba zgłaszać do US
A jak to jest z umowami dzierżawy gruntu tez trzeba zgłaszać do US

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3631 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 15:05

VAT w rolnictwie Darowiznę od rodziców w wysokości większej niż 500zł (jak się nie myle) trzeba zgłaszać do US i to niezależnie czy sie jest na Vat czy nie, choć wiadomo że większość ludzi tego nie robi jednak będąc na Vat jest konieczność, jak US wykryję darowiznę nie zgłoszoną to sa za to kary.
Więc wystarczy aby rodzice przelali kasę na nasze konto najlepiej z tytułem np.darowizna dla syna, zgłasza się do w ciagu 6msc do US na specjalnym druku dołączając potwierdzenie przelewu chyba i po kłopocie.
A co do umów dzierżaw chyba nie trzeba zgłaszać ale w domu musisz mieć w razie czego. Ale niech ktoś to info potwierdzi.

Właśnie konrad451 masz potwierdzenie przelewu który robiłeś?

#3632 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 15:19

VAT w rolnictwie

wszystkie maszyny ktore obecnie sa w gospodarstwie, sa na ojca, mam umowe uzyczenia na 2 ciagniki, samochod dostawczy, teraz bede mial 3 ciagnik na siebie, czy mam wpisywac te maszyny do srodkow trwalych, skoro nie sa moje? pierwszy raz bede skladal o przyspieszony zwrot vau, do tej pory przepisywalem wszystko na nastepny okres, zebralo sie 5tys dla mnie, chce sie upewnic ze wszystkim zanim wystapie o zwrot

Na ostatnich 10 stronacg było juz na to odpowiedź.
Rolnik Vatowiec nie ma obowiazku prowadzenia ewidencji środków trwałych, najlepiej by było wpisac 60 dni na zwrot wtedy nie bedziesz miał kontroli.

#3633 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 15:20

VAT w rolnictwie mam potwierdzenie przelewu ale niestety tytuł to pozyczka dla ojca i lipa :(
gdyby bylo darowizna napisane to nie byloby problemu

#3634 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 09 styczeń 2012 - 16:07

VAT w rolnictwie

teraz mój przykład jakiś triazol, dawka od 075 do 1l dwa razy w sezonie, rolnik to głupek? raz tylko stosuje się daną substancje, kupić można 2l, czyli na 2 ha.

#3635 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 16:09

VAT w rolnictwie

i ci z tego...ja stosuje ponad 200kg N w czystym skladniku, zalezy kto ma jaka technologie produkcji oraz co uprawia
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#3636 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 16:36

VAT w rolnictwie no i nareszcie myślicie.
Jeżeli coś ma faktyczne zastosowanie to to przejdzie w skarbówce ale nie mogą wyjść cuda - np że sypiecie po 500kg czystego azotu na hektar ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#3637 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 09 styczeń 2012 - 16:50

VAT w rolnictwie wszystko w granicach rozsądku :) ale z tym azotem to niech kolega przemol87 pochwali się przy kontroli z cropa :D

#3638 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 16:56

VAT w rolnictwie stosuje nawadnianie w ziemniakach a woda na slabej ziemi mocno wyplukuje wszystkie skladniki pokarmowe wiec trzeba
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#3639 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 09 styczeń 2012 - 17:06

VAT w rolnictwie @Nikita_Bennet- a jak wytłumaczyć VAT odliczony od internetu jeśli byłby cały odliczony? Bo Myślę że w dzielenie tego na % jak z energią nie ma sensu bo tutaj VAT-u nie jest dużo. Dzisiaj księgowej się pytałem to powiedziała że powinno się jakąś część w % odliczyć bo w rzeczywistości internet zbytnio do gospodarstwa nie jest potrzebny ale można odliczyć i od całości ale żeby się dało wytłumaczyć w razie kontroli...
Internet jest radiowy podłączony przez ruter (nie jest podłączony do telefonu stacjonarnego). Samo wytłumaczenie że mam telefon dotykowy z dużym wyświetlaczem i do własnych potrzeb używam tylko internetu w nim przeszłoby? :unsure: Mogli by sprawdzić na komputerze historię przeglądanych stron aby udowodnić mi że korzystam z niego do celów prywatnych? ;)

A co do tego ogrodzenia o które pytałem wcześniej to pytałem dziś księgowej czy można to odliczyć i powiedziała że można spokojnie odliczyć od całości materiałów (żelaza)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3640 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 17:10

VAT w rolnictwie daniel jak ja chciałem odliczyc vat od telefonu to księgowa mi powiedziała że normalnie bilingi potem sprawdzają wiec zeby nie ryzykować i połowe tylko odliczyc wiec z internetem podobnie moze byc