Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9667 odpowiedzi na ten temat

#3601 Share Artureczek001

Artureczek001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 15:57

VAT w rolnictwie założyłem forum na konkretny temat ale komus sie nie spodobało i zamknał wiec pisze na tym bardzo ogólnym forum :mam pytanie do kolegów i koleżanek którzy prześli na rozliczenie vatu po jakim czasie jak kupiliscie maszyny (przedewszystkim ciągnik) i zgłosiliście to w urzędzie skarbowym dostaliście zwrot zapłaconego vatu za te maszyny??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 17:46
  •  

#3602 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 06 styczeń 2012 - 16:02

VAT w rolnictwie Jak złożysz o przyspieszony zwrot to w ciągu 25 dni od złozenia

#3603 Share skoti22

skoti22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 16:57

VAT w rolnictwie Witam mam pytanko jak prowadzicie rejestr faktur i jak wyglada cała wasza dokumentacja odnośnie VAT od 1 stycznia tez jestem vatowcec i prosze o jakies dobre rady odnośnie prowadzenia dokumentacji

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3604 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2686 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 16:57

VAT w rolnictwie Artureczek001 maszyny możesz kupować nawet następnego dnia po przejściu na vat.

terminów zwrotu jest kilka. pisałem o tym max 10 stron wstecz poszukaj.

#3605 Share Artureczek001

Artureczek001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 20:53

VAT w rolnictwie ok dzieki łukasz za wskazowke bo według mnie ten temat vatu powinien byc podzielony na dwa czy trzy tematy i latwiej bylo by cos znalesc np co mozna odliczyc jeden temat jak prowadzic rachunkowosc drugi temat a trzeci np dotyczacy terminow w tym systemie rozliczenia moze moderator cos takiego zrobi:):)

#3606 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2686 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 22:02

VAT w rolnictwie Powiem ci ze sledze ten temat prawie od poczatku. Jak przejzysz ostatnie 50-70 stron to twoja wiedza bedzie kompletna:)

#3607 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 22:05

VAT w rolnictwie wszystkie maszzyny ktore obecnie sa w gospodarstwie, sa na ojca, mam umowe uzyczenia na 2 ciagniki, samochod dostawczy, teraz bede mial 3 ciagnik na siebie, czy mam wpisywac te maszyny do srodkow trwalych, skoro nie sa moje? pierwszy raz bede skladal o przyspieszony zwrot vau, do tej pory przepisywalem wszystko na nastepny okres, zebralo sie 5tys dla mnie, chce sie upewnic ze wszystkim zanim wystapie o zwrot

#3608 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:01

VAT w rolnictwie

Witam mam pytanko jak prowadzicie rejestr faktur i jak wyglada cała wasza dokumentacja odnośnie VAT od 1 stycznia tez jestem vatowcec i prosze o jakies dobre rady odnośnie prowadzenia dokumentacji

Ja używam programu TaxMachine. Jest on dość rozbudowany ale w miarę prosty w obsłudze. Tworzy się tam rejestry vat (sprzedaży i zakupu) na konkretne lata i miesiące, a potem wprowadza się
tam faktury. Możemy też wystawiać faktury przy jego pomocy. Deklaracja wypełnia nam się praktycznie sama. Choć nie ma obowiązku założyłem sobie też w tym programie ewidencję i rejestr środków trwałych, aktualnie posiadanych, wykorzystywanych do działalności rolniczej. Tak na wszelki wypadek jakby urzędnik chciał przy kontroli. Była taka rozmowy w tym topicu dotycząca księgowych - napiszę ciekawostkę - część ze znajomych rolników korzysta z usług właśnie takich biur i wiecie co - tam twierdzą (oczywiście nie uogólniam tylko piszę ku przestrodze żeby tak do końca nie wierzyć bo też się mogą mylić), że odliczać można tylko te wydatki, na które obowiązuję 23% vat. Czyli nawozy, środki ochorny odpadają. Byli tak mocno przekonani, że aż sam zwątpiłem jednak Pani z Krajowej Informacji Podatkowej potwierdziła moją wiedzę. Ci rolnicy to mają raczej sporo hektarów, także strata na błędnym odliczaniu też nie mała. Ciekawe co zrobią jak ich uświadomie o błędnym podejściu ich biura księgowego.

#3609 Share skoti22

skoti22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 19:33

VAT w rolnictwie A jak wygląda taki rejestr środków trwałych i jak prowadzicie ewidencje zakupu i sprzedaży narazie chodzi mi o forme pisemną nie elektroniczną czy wystarczą tyklo faktóry i dowody wpłat czy jeszcze trzeba coś prowadzić??

#3610 Share dipol

dipol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 20:09

VAT w rolnictwie A ja mam takie pytanie; kupiłem sadzarkę do ziemniaków za 2100 brutto i teraz nie wiem czy wpisać ją jako środek trwały do ewidencji i na deklaracji VAT-7 w pozycji D.2 rozliczyć jako "Nabycie towarów i usług zaliczanych u podatnika do środków trwałych", czy w pozycji "Nabycie towarów i usług pozostałych"?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3611 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 20:48

VAT w rolnictwie Witam kolegów

Mam takie pytanie czy umowę użyczenia trzeba zgłaszać do US?? czy ona może sobie leżeć w domu i tylko w razie potrzeby kontroli czy czegoś jeszcze okazuję się ją?????

#3612 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:06

VAT w rolnictwie Można też chyba zakupić np.druki do ewidencji sprzedaży VAT, rejestr zakupów VAT,ewidencja środków trwałych.
Lub w necie poszukać takich rzeczy(zrobic sobie samemu w Exleu)wydrukować i pisać po tym.

#3613 Share krzysiuzuzia

krzysiuzuzia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:muzyka, elektronika w rolnictwie

Napisany 08 styczeń 2012 - 13:41

VAT w rolnictwie mi prowadzi wszystkie papierki ksiegowa z licencja zo 50 zl miesiecznie. w tym miesiacu bede skladal wniosek o zwrot vatu za ciagnik i plug ciekawe jak kontrola wypadnie :P

#3614 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 08 styczeń 2012 - 15:12

VAT w rolnictwie

A ja mam takie pytanie; kupiłem sadzarkę do ziemniaków za 2100 brutto i teraz nie wiem czy wpisać ją jako środek trwały do ewidencji i na deklaracji VAT-7 w pozycji D.2 rozliczyć jako "Nabycie towarów i usług zaliczanych u podatnika do środków trwałych", czy w pozycji "Nabycie towarów i usług pozostałych"?

Jak cena nie przekracza 3.5 tys. to nie trzeba tych środków trwałych ujawniać w Księdze środków trwałych. Czyli w pozycji .."..pozostałych"
kto sieje ten zbiera....

#3615 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 15:36

VAT w rolnictwie ponawiam: wszystkie maszyny ktore obecnie sa w gospodarstwie, sa na ojca, mam umowe uzyczenia na 2 ciagniki, samochod dostawczy, teraz bede mial 3 ciagnik na siebie, czy mam wpisywac te maszyny do srodkow trwalych, skoro nie sa moje? pierwszy raz bede skladal o przyspieszony zwrot vau, do tej pory przepisywalem wszystko na nastepny okres, zebralo sie 5tys dla mnie, chce sie upewnic ze wszystkim zanim wystapie o zwrot

#3616 Share dipol

dipol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 15:54

VAT w rolnictwie

Jak cena nie przekracza 3.5 tys. to nie trzeba tych środków trwałych ujawniać w Księdze środków trwałych. Czyli w pozycji .."..pozostałych"

Dzięki za odpowiedź

#3617 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 21:25

VAT w rolnictwie witam mam pytanie a jak to jest jak podałem ze mam gospodarstwo o powierzchni 15ha na siebie a mam jeszcze 15ha na tzw gębę to jak kupuje nawozy opryski na te 30 ha to mogę od tego odliczyć VAT

#3618 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6493 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 styczeń 2012 - 22:39

VAT w rolnictwie jak wytłumaczysz to podczas kontroli skarbowej?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3619 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 08 styczeń 2012 - 22:58

VAT w rolnictwie stosuje wyższe dawki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3620 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 23:00

VAT w rolnictwie czyli nie da się tylko do tych pol co mam na siebie i pewnie dzierżawę pisemną a jest jakieś inne wyjście żeby się dało do tych pozostałych 15 dopiero od niedawna jestem na Vacie dlatego pytam