karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

przemol87    187

@karban musisz przerejstrować go na siebie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelo    0

witam.mam pytanie co do numerowania faktur vat.w listopadzie wystawiłem fakturę o nr

01/2011.jaki numer powinna mieć następna 02/2012 czy 01/2012. dziękuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Hej ,ja mam takie pytanie.. Jak przechodzi sie na wat to trzeba zrobić spis tych wszystkich maszyn i im go dostarczyć?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

 

A prowadzisz ewidencję sprzedaży i zakupów czy tylko zbierasz faktury, bo teraz podobno ewidencja nie jest potrzebna (w sumie same faktury to tak samo ewidencja)?

A odnośnie tego słynnego użyczenia ciągnika, to czy jak mam w umowie darowizny gospodarstwa, że przejmuje z wszystkimi maszynami, ciągnikami, itp. to to wystarczy dla US, czy muszę je też przerejstrować w starostwie na siebie?

Pozdrawiam

 

z tego co tu piszą i zrozumiałem to ciągnik moze być zarejesterowany na tatę i wtedy wystarczy umowa użyczenia bez przerejestrowywania go na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

No tak, ale jeśli w akcie notarialnym masz, że przejmujesz wszystko łącznie z ciągnikami, to prawnie chyba jesteś już jego właścicielem, więc jakakolwiek umowa użyczenia nie miałaby sensu, bo jak coś jest twoje to nie musisz pytać kogo innego o zgodę Tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

Witam wszystkich mam takie pytanie moja dziewczyna kupuje laptopa i zamierzam wziać fakture na siebie czytałem że można odliczyć tylko ze ona bedzie z niego korzystała i bedzie częściej stał u niej czy nie ma strachu takie cos zrobić za rok już bedzie stał u mnie bo się przeprowadza ??

 

a czy jesli beda na laptopie jakies filmy, gry to przyczepia sie? i cale oprogramowanie musi byc oryginalne oczywiscie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

ptytanie Jezeli w US rejestrowałem się jako np. Nowak Jan czyli nazwisko pierwszwe imię jako drugie a teraz będę miał fakturę jako Jan Nowak czyli imię pierwsze nazwisko grugie to będzie żle czy to ma jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

Witam. Moi drodzy potrzebuje pilnie kodu PKWiU dla grochu siewnego i łubinu.

na necie znalazłem kilka ale kazdy inny. A moze mazna wpisac na f-rze po prostu 01.11.Z i czy to bedzie dobrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

ptytanie Jezeli w US rejestrowałem się jako np. Nowak Jan czyli nazwisko pierwszwe imię jako drugie a teraz będę miał fakturę jako Jan Nowak czyli imię pierwsze nazwisko grugie to będzie żle czy to ma jakieś znaczenie?

Bez różnicy, byle NIP się zgadzał i adres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Witam. Moi drodzy potrzebuje pilnie kodu PKWiU dla grochu siewnego i łubinu.

na necie znalazłem kilka ale kazdy inny. A moze mazna wpisac na f-rze po prostu 01.11.Z i czy to bedzie dobrze??

 

Wpisywanie tych kodów nie jest obowiązkowe więc można je sobie darować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Mam pytanie będąc na Vacie czy mogę nie wystawić faktury za np; sprzedane zboże czy krowę czy jest może jakieś zwolnienie z wystawienia faktur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Możesz potraktować to jako sprzedaż nieudokumentowana

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

ja mam bloczek w papierniczym max 10 zł ale u gościa widziałem bloczek na którym wydrukowane były już jego dane.zamawia się chyba w drukarni ale nie wiem ile kosztuje.

 

Jako początkujący vatowiec mam pytanie-zbieram faktury na zakupy do gosp ale mam juz i na zakupione maszyny.czy jak bede składał o zwrot(chciał bym przyspieszony) to mogę złożyć o zwrot vatu ze wszystkich faktur czy to jakoś się dzieli ze względu na wartość?

2)czy wszystkie nawet drobne faktury trzeba wpisywać do "ewidencji nabycia towarów i usług"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

1. wnioskujesz o zwrot całej nadwyżki vatu, bez żadnego podziału na środki trwałe i pozostałe. Wszystko na przyspieszony zwrot, tylko pamietaj, że musisz mieć wszystkie faktury zapłacone!

 

ja składam Vat-7; wniosek o przyspieszony; xsero faktur zakupowych; xsero danego miesiąca z "ewidencji nabycia towarów i usług"

- nie wzywają już do urzędu (no ewentualnie kontrola na miejscu)

 

2. nie musisz, ale to w twoim interesie

Edytowano przez szumi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Błagam! Poszukiwanie choćby 10 stron w tył nie zajmuje tak dużo czasu. OCZYWIŚCIE że nie ma takiego obowiązku!!!

 

Błagam! Poszukiwanie choćby 10 stron w tył nie zajmuje tak dużo czasu. OCZYWIŚCIE że nie ma takiego obowiązku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

Śledezę każdy post i codziennie jestem na forum, a zadałem takie pytanie bo widzę duże nie zdecydowanie czasem, a właśnie wystąpie o 40tyś zwrotu i nie chce mieć problemów z urzędnikami, a na wacie jestem od stycznia więc dużego doświadczenia nie mam z US.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj