Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9028 odpowiedzi na ten temat

#3461 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 23:19

VAT w rolnictwie

U mnie tylko produkcja roślinna, pszenica, rzepak, buraki cukrowe, ziemniaki jadalne. Na gospodarce jestem od 3 lat i teraz jak podliczałem rok to nawet bez inwestycji warto być na vat, bo to sie mi opłaca. Dlatego jestem za wprowadzeniem podatku dochodowego w rolnictwie. Bo bym na tym tylko zyskał.

Nawet bez inwestycji wychodzisz na ,,-,, zmień zawód bo to gospodarzenie coś kiepsko ci wychodzi... Lub zacznij legalnie sprzedawać produkty i wtedy sprawdź czy byś zyskał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 09:23
  •  

#3462 Share PIotrek425

PIotrek425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 20 grudzień 2011 - 07:49

VAT w rolnictwie Byłem wczoraj z ojcem w biurze rachunkowym i Pani powiedziała że REGON można mieć, ale nie jest to obowiązkowe puki co... Nam jak coś kazała tylko z potwierdzeniem umowy z bankiem przyjść i one wszystko załatwią..
I jeszcze pytanie do ludzi z okolic Łowicza.. Macie jakieś sprawdzone biuro rachunkowe/ księgową które poprowadziłoby gospodarstwo tak, żeby było dobrze?? Lepiej niech gospodarstwo prowadzi biuro, czy księgowa??

#3463 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 09:23

VAT w rolnictwie Jestem 3 rok na Vacie i mam ok 80 ha. Żadnych zwierząt i jest super. Żadnych poważnych zakupów przez dwa lata, tylko na produkcję własną i dmuchawa za 11,6 tyś zł. Dopiero w tym roku ciągnik,tur i wały. Ale tego nie liczę. Bez tych zakupów i tylko z produkcji pszenicy, rzepaku i z 6 ha buraka mam ponad 1 tyś miesięcznie z vatu. Nic nie sprzedaję na kogoś bo mi się nie opłaca kombinować.

Taki tekst jak wyżej to ja krótko kwituję. Bez obrazy dla Damiana.

Nie umie gość liczyć.

Trzeba liczyć to co się naprawdę kupuję i ile się z tego zapłaci Vatu. Ale trzeba to zrobić sumiennie, a nie tylko policzyć że sprzedało się za 100 tyś i tyle Vatu mi dodali. Nikt nie liczy ile Vatu naprawdę się oddaję. Stronę przed też jakiś napisał że ma ok 1 tyś miesięcznie do przodu, więc jest potwierdzenie tego c piszę.

Ja też przed przejściem tak myślałem i bałem się tego, ale się odważyłem i bardzo dobrze zrobiłem.

W tamtym roku byłem na weselu i tak kuzyn który też ma z 80 ha i nie był na Vacie to też tak kręcił że mu się nie będzie opłacało. Moja żona podeszła trochę wcięta i powiedziała do niego.

"Ty nie jesteś na Vacie to ty głupi jesteś"

I kuzyn wszedł a za nim jeszcze wujek który ma z 20 ha. I są zadowoleni.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3464 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 10:09

VAT w rolnictwie

Nawet bez inwestycji wychodzisz na ,,-,, zmień zawód bo to gospodarzenie coś kiepsko ci wychodzi... Lub zacznij legalnie sprzedawać produkty i wtedy sprawdź czy byś zyskał.

Żałosny chłopcze jesteś. :P Jak sie nie umie liczyć to się cicho siedzi.

Policz sobie: ze sprzedazy mam 100tys. + 7% vat jak bym był na ryczałcie. Całe te 100tys inwestuje w częsci, paliwo 23%, nawozy, śor 8%, nasiona 5%. U mnie wychodzi średnio 15% czyli trace 7 tys a zyskuje 15tys. 8 tys mi zostaje. więc kto nie umie liczyć. Dopłaty mam 40 tys i to mi wystarczy na zycie. Jak sie wszytkiego pod sklepem nie zostawia tylko chce sie rozwijać to sie opłaca byc na vat.

Edytowany przez poosa21, 20 grudzień 2011 - 16:48.

#3465 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 20 grudzień 2011 - 17:28

VAT w rolnictwie

powiadacie,że trzeba zlozyc NIP-1 i VAT-7 chyba takie deklaracje. Zaplacic 170 zl, pokazac umowe z Bankiem i to wszystko a ja nie miałem regonu i odesłali mnie z kwitkiem
kazali przyjść z w.w dokumentami i decyzją o nadaniu regonu,we środe kolejne podejście :rolleyes:

dobrze mówi, polać mu :lol:

Ja dzisiaj składałem te wszystkie "papierki" w US w Białej... i wymagane jest zaświadczenie o nadaniu nr REGON, po za tym VAT-R, NIP-1, Opłata skarbowa 170zł w Urzędzie miasta i zaświadczenie o posiadaniu konta rolniczego i to wszystko

Ps, jak mnie zamkną za machlojki, przekręty, naciąganie US itd. to przyślijcie mi paczkę :P
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#3466 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 grudzień 2011 - 17:33

VAT w rolnictwie

U mnie też nieraz w zimę zdarza się lekki minus bo wiadomo wydatków jest sporo mniej

Jeszcze ani razu nie byłem na minusie. Tylko u mnie mimo że grudzień to jedna fakturka (lewarek, nowe odkładnie) i już wydatek na ponad tysiąc PLN a takie 2-3 faktury co kwartał się trafią więc naprawdę musiałym się postarać aby wpłacać do skarbówki. Może następny kwartał taki będzie ale zawsze US mi wypłacał. Obecnie praktycznie tylko uprawy polowe.

...Moja żona podeszła trochę wcięta i powiedziała do niego.

"Ty nie jesteś na Vacie to ty głupi jesteś"

I kuzyn wszedł a za nim jeszcze wujek który ma z 20 ha. I są zadowoleni.

Coś w tym jest choć pozostanę przy swoim - każdy musi przeliczyć, ja sporo kupuję a i potrafię odliczać duperele jak fakturę z długopisami, papierem do drukarki i tuszami, mydłem i płynem do mycia a także z woskiem do konserwacji nadwozia samochodu. Ktoś powie że duperele ale tego naprawde się potrafi uzbierać.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3467 Share PIotrek425

PIotrek425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 11:31

VAT w rolnictwie Panowie, ja dzwoniłem dziś do US w Łowiczu. Wszystkie te papierki rzeczywiście trzeba mieć + zaświadczenie z banku, ale Pani z US powiedziała mi, że REGON nie jest potrzebny... Powiedziała, że jeszcze z rok temu trzeba było mieć. To samo mówiono mi w biurze rachunkowym... Możliwe jest, że w jednym US jest inaczej niż w innym??

#3468 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 11:37

VAT w rolnictwie Z US tak jest niestety. Już to przerabiałem.

#3469 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 12:27

VAT w rolnictwie trzeba dodać jeszcze to, że żeby się opłacało to trzeba prowadzić gospodarstwo w miarę intensywne, kupowac środki ochrony roślin np na pszenice na grzyba 2-3 zabiegi jakies nawozy dolistne, odchwaszczanie itd itp, bo jeśli ktoś zamierza prowadzić gospodarstwo typowo ekstensywnie to co on chce odliczać, ja mam 12 ha gruntów i 4 ha łąk i potwierdzam słowa nikity-bennet, jak się jest na ryczałcie to wielu rzeczy się nawet nie bierze pod uwagę, a jest masę takich faktur na 5,10,20 zł vatu bo kupi sie jakąś np śrubę, puszkę farby, ubrania robocze, i tego spokojnie miesięcznie nazbiera sie na 100-200 zł w moim przypadku więc biuro mam już opłacone z tzw pierdółek, a są przeciez koszty stałe nawozy, paliwo, środki ochrony roslin, nawozy, części zamienne, zakup maszyn, a po za tym rolnictwo to nic pewnego i może być tak,że zbiorę 3 tony pszenicy z ha bo była susza czy grad...:) a koszty będą na 8 ton z ha, nie licząc tego, że można trochę oszukiwać żeby nie płacić podatku i sprzedawać na kuzynów, sąsiadów itd...............

#3470 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 12:59

VAT w rolnictwie PIotrek425 ja przeszedłem na VAT nie mając regonu US Łowicz. w jakim biurze się pytałeś??

Nikita_Bennet Sprzedaje tylko trzodę chlewną wiec faktur za sprzedaże mam na kilkanaście, kilkadziesiąt tyś miesięcznie a w zimę prawie nic więcej jak pasze nie kupuje stąd zdarza się lekki minus

Edytowany przez lukaczmarek, 21 grudzień 2011 - 13:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3471 Share PIotrek425

PIotrek425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 13:21

VAT w rolnictwie lukaczmarek, nie pamiętam dokładnie, w każdym bądź razie na mostówce zaraz koło alkoholowego ( blisko Starego Rynku- pewnie kojarzysz).. Coś ala PROFIT cy jakoś tak się nazywa.. A powiedz mi, dużo płacisz za prowadzenie?? Jest to biuro czy zwykła księgowa?? Mi powiedzieli, że 150/ mies.. Wiem, że i za 100 da się prowadzić, ale słyszałem, że lepiej mieć minimalnie droższe- ważne żeby umieli to prowadzić tak, żeby było dobrze dla Ciebie.. Może masz namiar na jakieś sprawdzone i dobre biuro?? Pozdro

#3472 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 13:39

VAT w rolnictwie kojarzę które. Ja sie rozliczam w biurze obok skarbówki "Aneks" zaraz za torami.
płace sporo bo 200 zł netto ale generalnie jestem bardzo zadowolony. Wszystko robią za mnie nawet jak się rejestrowałem to nie byłem w US wszystko oni załatwiali. W razie jakichś problemów dzwonią, proponują jakieś rozwiazania, wytłumaczenia itp. Tak wiec moge polecic

#3473 Share PIotrek425

PIotrek425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 14:05

VAT w rolnictwie Kurczę, no to rzeczywiście sporo płacisz, ale jak dobre to może i warto... Ten Profit to nawet nie wiem czy 150 netto czy brutto.. tam siedzi ich z 5 w biurze. Gadaliśmy z jedną to też mówiła, że przynieść im papier z banku a one resztę całą załatwiają itd... Wyglądało z gadki, że jest spoko.. Pomyślę..

#3474 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:34

VAT w rolnictwie W moim US Płońsk REGON był wymagany.

Edytowany przez jarecki01, 21 grudzień 2011 - 16:35.

#3475 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 18:56

VAT w rolnictwie PIotrek425 na pewno i tam było by ok. W tym biurze moi rodzice rozliczają firmę stąd poszedłem tam.

#3476 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:51

VAT w rolnictwie U mnie w US nie byl wymagany ale przy okazji bylem to zalatwilem go sobie.

#3477 Share adamelo

adamelo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 13:35

VAT w rolnictwie Czy z osób które niedawno składały vat-r mógłbym uzyskać pomocy bo nie wiem co należy zaznaczyć w części C, bo u mnie w urzędzie są takie nie wykwalifikowane osoby i nierozumieją mnie, tłumacze im że chce zrezygnować ze zwolnienia z podatku zryczałtowanego i przejść na vat, a one mi na to mówią czyli chcę płacić podatek dochodowy, i mówią cały czas o jakiś warunkach co obowiązywały kiedyś przepisy i należy 20 tys. sprzedaży udukumentować, aż mi ręce opadają :blink: i mówię że ten przepis zmieniły się w kwietniu, a ona na to że musi doczytać to bo teraz nie wie, nie wiem poco tacy ludzie siedzą tam i grubą kasę zarabiają i jeszcze jakieś tam 13-tki i do tego na święta karpiówki ;[ . Chciałbym do końca roku to pozałatwiać, i proszę was o pomoc

#3478 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 16:37

VAT w rolnictwie wertuje wszystkie poprzednie strony ale jeszcze tego nie znalazłem wiec pytam sie tu :P
czy moge odliczyć VAT z rachunku na energie elektryczna i wodę ?? dodam ze mam jeden licznik na wszystko dom, oborę, podwórko.

#3479 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 16:51

VAT w rolnictwie

Na vacie jestem 7.5roku, a ni razu jeszcze nie zapłaciłem nawet 1zł dla US. Produkcja roslinna, zwrot vatu przez ten okres to około 500tyś ponad vat utracony wynikający z różnicy stawek. Wszystko legalnie.
Można ? Można. Co roku ciągnik, kombajn lub inne pierduły. Bez środków trwałych też się wyjdzie na plus o ile intensywnie prowadzi sie gospodarstwo, a nie czeka tylko na dopłaty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3480 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 16:57

VAT w rolnictwie

wertuje wszystkie poprzednie strony ale jeszcze tego nie znalazłem wiec pytam sie tu :P
czy moge odliczyć VAT z rachunku na energie elektryczna i wodę ?? dodam ze mam jeden licznik na wszystko dom, oborę, podwórko.

Szukaj dalej było wielokrotnie poruszane i to zaledwie kilka stron wstecz..