Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#3401 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 17:41

VAT w rolnictwie no tak, tak czy siak podatek trzeba zapłacić. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 23:09
  •  

#3402 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:13

VAT w rolnictwie Gospodarstwo mam na siebie od listopada więc i z niego żadnych dochodów.
Za jakieś 5 tysiaków by się pewnie nie czepiali ale 20 to juz zapewne problem.

Odbiegając od tłumaczeń z galerianką :D
I darowizn od babci bo to też i zgłaszać trzeba i powyżej pewnej kwoty podatek płacić (a do tego dostałam dopiero co darowiznę od rodziców bez podatku w I grupie podatkowej, więc jakbym znów miała od nich dostac lub babci to powyżej 9 tysięcy będzie liczona tez nadwyżka z poprzedniej darowizny do podatku- jeżeli gospodarstwo też by się liczyło)
Najwidoczniej nie ma wyjścia :)
Więc muszę poczekać, a raczej tato bo sie piekli z ta Fakturą do wiosny.
A za miesiąc, dwa biore pozyczkę od rodziców więc juz będzie kasa :)

#3403 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:27

VAT w rolnictwie Jakby był kredyt jaki obrotowy to by sprawę załatwiło, ale jako początkujące gospodarstwo na vat wypadałoby wpadki jakiejś na samym początku nie zaliczyć.

#3404 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:32

VAT w rolnictwie Ale co za problem 20 tys skołować? Przecież będąc ryczałtowcem nie rozliczasz się nigdzie. wystarczy powiedzieć ze sprzedałaś 20 czy 30 ton zboża i po problemie

#3405 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:33

VAT w rolnictwie Albo kilka maszyn
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#3406 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:36

VAT w rolnictwie

Gospodarstwo mam na siebie od listopada więc i z niego żadnych dochodów.
Za jakieś 5 tysiaków by się pewnie nie czepiali ale 20 to juz zapewne problem.

Odbiegając od tłumaczeń z galerianką :D
...

No dobra - posłuchaj dobrze o tych kredytach.
Masz ziemię to i zakładasz konto w banku w którym konto ma ojciec. Piszesz kwity o kredyt nawozowy i jakby były problemy to niech ojciec Ci podżyrujue.
Fakturę bierzesz na przelew 21 dni. Zdązysz załatwić wszystko w banku.
Skarbówka się nie przyczepi - tak robiło się z maszynami z MGR, tak było z samochodem - zawsze księgowej dostarczałem umowy kredytowe i skarbówka nie pytała się skąd mam kasę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3407 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:54

VAT w rolnictwie

Ale co za problem 20 tys skołować? Przecież będąc ryczałtowcem nie rozliczasz się nigdzie. wystarczy powiedzieć ze sprzedałaś 20 czy 30 ton zboża i po problemie

No jak ma gospodarstwo od listopada to raczej nie miała szans zarobic jeszcze. Ja na miejscu US spytałbyn ją o fakturę rr.

#3408 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:55

VAT w rolnictwie Skołować 20tysiaków nie problem ale nie mogę na siebie bo gospodarstwo mam dopiero od listopada i nie mam ani zbóż ani nic (tzn.leżą w spichlerzu ale taty z zeszłorocznych zbiorów)
I ogólnie z kasą za miesiąc, dwa nie ma problemu bo dostanę pożyczkę od rodziców ( nie musze brać żadnych kredytów itd) którą ładnie zgłoszę do US i będzie bez podatku i wszystko legalnie.

Tylko że tato kupił nawóz z miesiąc temu, a teraz chciał już aby na mnie wystawić fakturę(abym już mogła rozliczyć z US) gdzie ja dla US nie mam kasy i jakby nie było nie ma u nich tłumaczeń tato mi dał..(bo jak dał to powinień podatek zapłacić)
Tylko chciałam się upewnić czy aby na pewno nie da się tego zrobić ;)
Bo moja znajoma księgowa (jakaś pomylona) nagadał tacie że można wszystko kupować bez problemu i US nie przyczepi się że kasy nie mam,a w razie kontroli to wtedy napisze się fikcyjną umowę pożyczki z datą do tyłu ( mało kompetentna- jak nie wie że powyżej ok 9500zł trzeba taką pożyczkę w ciągu 14 dni zgłosić do US z potwierdzeniem przelewu)

#3409 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 19:02

VAT w rolnictwie jeśli chodzi o sprawę tych nawozów to byłaś w jakimś składzie??
Bo w składzie gdzie ja kupuje to tylko pytają się na ile ma być faktura i nawet na 100 tys bym dostał jakbym chciał. Wiec nie kombinuj tylko powiedz żeby tobie druga wystawili.

#3410 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 19:39

VAT w rolnictwie Ale nie ma problemu z wystawieniem Faktury ;)

Tylko w tym że teoretycznie nie mam kasy..z gospodarstwa nie mam dochodu jeszcze, pracować wcześniej nie pracowałam.
Więc jak wezmę w tym momencie taką Fakturę na siebie to w razie kontroli US zapyta, a skąd miała Pani pieniądze???
Dlatego chciałam zapytać tutaj czy US będzie pytał czy nie będzie go interesowało skąd mam kasę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3411 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:26

VAT w rolnictwie To powiesz,że przed przejściem na vat sprzedałaś 25 ton zboża i sprawa załatwiona

#3412 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:30

VAT w rolnictwie Ale mogłaś dostawać od rodziców 1000zł na miesiąc i nie musisz tego nigdzie zgłaszać. A nawet jak by ci rodzice dali 20tys, to tylko zgłaszasz do US i nie płacisz podatku, bo to najbliższe pokrewieństwo, tylko rodzice muszą ci zrobic przelew, ale jak macie konto w tym samym banku to nic nie zapłacicie.

#3413 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:01

VAT w rolnictwie Witam. Po przejściu na VAT trzeba wyrobić pieczątkę???

#3414 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:09

VAT w rolnictwie

I darowizn od babci bo to też i zgłaszać trzeba i powyżej pewnej kwoty podatek płacić (a do tego dostałam dopiero co darowiznę od rodziców bez podatku w I grupie podatkowej, więc jakbym znów miała od nich dostac lub babci to powyżej 9 tysięcy będzie liczona tez nadwyżka z poprzedniej darowizny do podatku- jeżeli gospodarstwo też by się liczyło)

Te 9 tysi w ciągu 5 lat to można darować bez zgłaszania w us i oni się do tego nie przyczepią. A jak darowiznę zrobisz przelewem i zgłosisz ją w US to można i milion co roku darować i żadnego podatku w pierwszej grupie nie ma :)

Jeśli wcześniej nigdzie nie pracowałaś to zapewne byłaś domownikiem w gospodarstwie i w nim pracowałaś a z pracy w gospodarstwie mogłaś przecież mieć własne zboże tak samo jak i odłożone kilka tysi :)

Ale wg. mnie najlepszym wyjściem jest zgłoszenie darowizny pieniężnej w US i nie ma żadnego problemu :)

#3415 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:56

VAT w rolnictwie

Witam. Po przejściu na VAT trzeba wyrobić pieczątkę???

nie

#3416 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 22:07

VAT w rolnictwie A nie jest tak że czasami do kwoty ok 9500 darowizna jest wolna od podatku i nie trzeba jej zgłaszać
A powyżej tek kwoty biorąc nadwyżkę jest płacony jakiś tam podatek, bo rodzice są w I grupie podatkowej?
W II grupie podatkowej kwota wolna od podatku to coś ok 7tys..

Choć różnych rzeczy już się naczytałam, jednych że powyżej ok 9500 trzeba jakiś podatek płacić
A druga wersja że rodzice są w grupie O i żadnego podatku się nie płaci ale trzeba zgłosić do US

#3417 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 grudzień 2011 - 23:14

VAT w rolnictwie Weź kredyt, kasy od rodziców nie zgłaszaj i z niej spłacaj kredyt. Dla US wystarczy umowa kredytowa bo jak jej nie ma to może się ktoś zacząć zastanawiać skąd kasę wzięłaś. Trochę odsetek zapłacisz ale będziesz czysta dla US.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3418 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 23:43

VAT w rolnictwie

nie

Jak nie trzeba a jak będziesz musiał wystawiać fakture to co odbijesz w miejscu pieczątka firmy, kciuka :) przeciesz to tylko 30 zł

Dzięki za odpowiedź, moja znajoma księgowa twierdzi że raczej nie muszę składać za ten 1 dzień, ale mi się wydaje coś innego i zadzwonię jeszcze do kip i potwierdzę jak ma być.

Jeszcze jedno pytanie mam.
Tato kupił już jakiś czas temu nawozy na wszystkie ha, teraz firma która te nawozy nam sprzedała może wystawić FA VAT na mnie ( oczywiście tyle ile ja mogę dać na swoje ha).
No i pytanie, czy w razie kontroli US nie będzie się czepiał że skąd miałam ok15-20 tyś na zakup nawozów?
Wczesniej nigdzie nie pracując itd...?
Przyjmą usprawiedliwienie że miałam wcześniej odłożoną taką kasę? Mając 21lat

Nawet jeżeli będziesz miała ta kontrole to przeciesz masz te nawozy, narazie ich nie siejesz. Przeciesz nie ukradlas. A ich nie bardzo obchodzi takie sumy bo i tak ci nie zwrócą VAT dopóki czegoś za taka sumę nie sprzedasz . To jest właśnie ich haczyk , bo faktur to może każdy załatwić tylko coś sprzedać żeby coś kupić

#3419 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 23:49

VAT w rolnictwie Pieczątka nie jest wymagana. To że pisze pieczątka to nie oznacza że musisz ją mieć i przybić. Nawet jak ją masz i zapomnisz to co?. Ja przez ponad rok nie miałem i nikt mi z tego powodu problemów nie robił. Po prostu nie miałem ochoty wyrabiać. Fakt jest wygodna ale i tak musisz się podpisać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3420 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 08:19

VAT w rolnictwie

A nie jest tak że czasami do kwoty ok 9500 darowizna jest wolna od podatku i nie trzeba jej zgłaszać
A powyżej tek kwoty biorąc nadwyżkę jest płacony jakiś tam podatek, bo rodzice są w I grupie podatkowej?

Tak jest ale tylko w przypadku, kiedy takiej darowizny nie zgłosi się do us a skarbowy odkryje, że miałaś dodatkowych dochód.

Jeśli zgłaszasz w us darowiznę od rodziców to nie płaci się żadnego podatku, warunkiem jest udokumentowanie takiej darowizny przelewem i zgłoszenie jej w ciągu pół roku.

Sam miałem darowiznę 40 tyś i żadnego podatku nie naliczyli.