Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9025 odpowiedzi na ten temat

#321 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 12:31

VAT w rolnictwie To nie ZE chce wcisnąć taryfe przemysłową u nas US wymaga jej w polsce jest tak że w jednym urzędzie skarbowym akceptują to co w innym w rzadnym wypadku nie przejdzie poprostu mieszkamy w polsce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 22:27
  •  

#322 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 13:39

VAT w rolnictwie Właśnie z tego co mi mowili w urzedzie skarbowym i w biurze podatkowym to jakiś czas temu weszła ustawa która zezwala odliczac vat na podstawie faktury imiennej. To chyba sie dotyczy wszystkich. Oczywiście są sprawy w których US jest niezależny i sam wprowadza pewne zasady. Proponuje dokładnie dopytaś sie w US i w biurze podatkowym. Porade pewnie bedziecie mieli za darmo. Dla mnie pierwsze zeznanie miła dziewczyna z biura wypełniła gratis a dodatkowo miałem pozytywne doznania wizualne :P

#323 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 16:37

VAT w rolnictwie Witam. Mam pytanko o zwrot vatu od środka trwałego. Jak to ując w VAT7. Czy wpisuje to tylko w pozycje 44 i 45? W jakim terminie wpisujemy zwrot 60 dni czy przyspieszony 25. Czy muszę dołączyc wniosek o przyspieszenie zwrotu, jeśli tak to co w nim napisac.
Po wizycie w US już wszystko jasne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 22:28

VAT w rolnictwie Podziel sie wiedzą bo też bede pierwszy raz wpisywał środek trwały

#325 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 08:58

VAT w rolnictwie Więc tak: środek trwały - wpisujesz kwotę netto w pole 44, kwotę podatku w pole 45.
Kwotę podatku dodajesz do kwoty zwrotu w polu 57(jeśli jest jakiś inny zwrot np. z zakupów bieżących), bo za śr. trwały zawsze zwracją w terminie 60 dni.
Podpinasz do zeznania ksero faktury zakupu środka trwałego i gotwe, czekasz na kasę.
Można też napisac wniosek o przyspieszony zwrot 25 dni, musisz wtedy miec zapłacone wszystkie fakury z tego miesiąca.

#326 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 10:21

VAT w rolnictwie A ta faktura to po co im teraz, na kontroli ewentualnej nie wystarczy???

#327 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 08:17

VAT w rolnictwie Nie mam pojęcia po co, może chcą zobaczyc co zostało kupione. Czy jest to na pewno środkiem trwałym. Przecież nie zawsze muszą jechac na kontrolę.
Pani w US powiedziała, że trzeba dołączyc ksero, więc dołączyłem.

#328 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 16:30

VAT w rolnictwie Tak po prostu jest wymagane. (Wytyczne z MF). Wiem bo sprawdzam zwroty ;) Ale i tak jak jest duży zwrot a w dodatku pierwszy to będzie kontrola ...

#329 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 16:35

VAT w rolnictwie

nie przypomnę Ci tego artykułu gdyz go nie znam, ale wiem że zwrot od środków trwałych przysługuje w całości, bo w ten sposób mój szwagier odzyskał 60 k PLN, wpłacając 12k PLN vatu od produkcji rocznie, artykuł który przytoczyłeś tyczy się środków obrotowych

Nie prawda. Jeżeli vatu od śr. trwałych masz załóżmy 60.000 i załóżmy nie masz innych zakupów a vat od sprzedaży wynosi np. 10.000 to dostaniesz różnicę czyli 50.000. Sprawdzam zwroty już tyle lat że nie ma ściemy

#330 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 21:11

VAT w rolnictwie wskażcie mi proszę jak US będzie traktował zakup oleju napędowego do ciągnika rolniczego, który został mi użyczony przez sąsiada, czy aby odliczyć VAT (będąc VATowcem oczywiście) od ON muszę być właścicielem ciągnika rolniczego? i jak wygląda kwestia zakupu części eksploatacyjnych do wynajętych/ wypożyczonych maszyn

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 21:12

VAT w rolnictwie wskażcie mi proszę jak US będzie traktował zakup oleju napędowego do ciągnika rolniczego, który został mi użyczony przez sąsiada, czy aby odliczyć VAT (będąc VATowcem oczywiście) od ON muszę być właścicielem ciągnika rolniczego? i jak wygląda kwestia zakupu części eksploatacyjnych do wynajętych/ wypożyczonych maszyn

#332 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 21:12

#333 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 18:02

VAT w rolnictwie No właśnie pożyczam ciągnik od sąsiada i traf sprawił że zepsuł sie rozrusznik .Wypadało by odkupić nowy rozrusznik. Co na to US?

#334 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 09:52

VAT w rolnictwie Tu jest problem. Używając ciągnika sąsiada narażasz się (jeżeli trafisz na upierdliwego urzędnika) na to, że sąsiadowi policzą jakiś dochód którego przecież nie uzyskał. Wbrew pozorom - usługi rolnicze są opodatkowane podatkiem PIT. I widzę że Us się za to bierze. Na szczęście zlikwidowano liczenie nie uzyskanego przychodu od krewnych I stopnia. Kiedyś z tym była masakra. A głównie przez "zyczliwych". Sam nie wiem co ci poradzić ...

#335 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 09:55

VAT w rolnictwie Może inaczej - będą się starać policzyć ile by kosztowało wynajęcie takiego ciągnika np. z SKR i będzie próba doliczenia sąsiadowi przychodu. Ale - większość urzędników nie ma zielonego pojęcia o technice agrarnej i bez problemu takie rzeczy "przechodzą"

#336 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 11:44

VAT w rolnictwie tzn jeśli ciągnika użyczy mi nieodpłatnie ojciec to nie będzie problemu z rozliczeniem zużytego paliwa oraz części eksploatacyjnych (oleje, filtry, płyny i smary)?

#337 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 19:51

VAT w rolnictwie Tak. Kiedyś Liczono użyczającemu ile byłby dostał i ustalano przychód i ile by zapłacił korzystający - tzn. ile by zapłacił jakby musiał - i też liczono mu że zarobił. Takie przepisy wymyślili nasi wodzowie i przemądzrzy posłowie. Paranoja. Teraz tak nie ma - przynajmniej jeżeli chodzi bodajże o 1 stopień pokrewieństwa (napewno) - nie wiem jak dalej. Chociaż jak trafisz na urzędnika starej daty to uważaj. Ale nie daj się wziąść na "krzyki". Jak coś - to mów od razu że napiszesz skargę do Min. Fin itd. Powinni odpuścić ;)

#338 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 10 sierpień 2008 - 20:57

VAT w rolnictwie chce kupic maszyny za 200 tys i chciał bym przejsc na vat-czy mogł by mi ktos powiedziec czy mam sie czegos bac bo dakie głosy do mnie docierają-opłaca sie to -jestem prodocentem trzody chlewnej-i jeszcze jedno pytanie ile wczesniej trzeba przejsc na vat by mozna było odliczyc go od maszyn?

#339 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 10 sierpień 2008 - 20:58

VAT w rolnictwie chce kupic maszyny za 200 tys i chciał bym przejsc na vat-czy mogł by mi ktos powiedziec czy mam sie czegos bac bo dakie głosy do mnie docierają-opłaca sie to -jestem prodocentem trzody chlewnej-i jeszcze jedno pytanie ile wczesniej trzeba przejsc na vat by mozna było odliczyc go od maszyn?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 20:17

VAT w rolnictwie Lepiej przejść na VAT od razu . Były coprawda akrobacje NSA (Naczelny sąd administracjny) że wystarczy że złożysz deklarację przed przejściem. Nie radzę , lepiej przed. Czyli - tanie biuro rachunkowe, rachunki na 20 k złotych . Jeżeli gospodarstwo jest w miarę rozwojowe to vatu nie zapłaci czyba nigdy. No chybaże jest inaczej ... Rolnikom się to opłaca. Z czasem nasze mądre poselstwo i tak wszystich przepchnie na VAT ...