Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9015 odpowiedzi na ten temat

#3101 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 10:26

VAT w rolnictwie Będąc watowcem nie możesz sprzedawać na ryczałt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 05:23
  •  

#3102 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 listopad 2011 - 10:39

VAT w rolnictwie

forum to jedno, a realia to drugie. Mimo to nie jestem zwolennikiem opisywania receptury na przekręt podatkowy, a przyznawanie się do niego niby anonimowo ale jednak publicznie i jawnie to całkowite przegięcie. Ludzie opanujcie się i postępujcie zgodnie z prawem, lub nie zadawajcie pytań ,,czemu Polska to kraj oszustów, złodziei i łapówkarzy...?,, !!!

dodam jeszcze "kombinatorów" ;)

Masz rację - myślicie że oprócz rolników to for internetowych nikt nie przegląda? Podejrzewam że paru pracowników US tu by się znalazło.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3103 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 14 listopad 2011 - 11:00

VAT w rolnictwie Dobrze piszesz Nikita, znam z autopsji, że czytają różne fora i faceboki służby różniste, US, Policja, GOPS-y i MOPS-y itp.
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#3104 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 14 listopad 2011 - 11:29

VAT w rolnictwie tomek73

Rocznie sprzedaje kilka opasów, jakieś tam świnki i trochę zboża + do tego Dopłaty, ONW i RŚ (poplony). Gospodarstwo mam może i nie duże aczkolwiek chcę zwiększać produkcję powoli
mam w planach zakupić na MGR ciągnikk i maszyny na kwotę ok. 170tyś zł., po za tym co roku kupuje się paliwo, nawozy itp. (wymieniam te najgłówniejsze zakupy)
Za sprzedaż opasa jest około 300zł VATu, którego oddałbym do US, za świnie mniej VATu jest no i za zboże...
Za zakup samego ciągnika i maszyn miałbym prawie 40 tyś. zł. zwrotu VATu
(przy za kupie nowego sprzętu jestem związany z US przez 5 lat)
Więc chyba więcej dostane zwrotu VATu niż ja oddam do US jak dobrze kalkuluje
No chyba że musi to być bardziej zrównoważone i proporcjonalne między sprzedażą (oddaniem VATu) a zakupami (zwrotem VATu) :unsure:

.......

Na pewno są tu pracownicy skarbówki(Pozdrawiam :D ) ale ja nic nie kombinuje z tym Vatem i nie mam zamiaru szaleć z zakupami, kupuję tyle ile mi potrzeba rocznie paliwa, nawozów itd. a nie jak niektórzy robią, że kupują X razy więcej niż jest potrzeba :P

Sorry za jakieś błędy i może logikę ale jest poniedziałek a ja jeszcze weekendem żyje :lol:

Pozdrawiam

Edytowany przez marulekk, 14 listopad 2011 - 11:31.

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#3105 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 18:34

VAT w rolnictwie lukaczmarek nie z niechęcaj małych rolników do przejścia na vat, bo odpisywanie vatu nie jest tylko dla dużych, a jest wielu takich np młodych rolników co zaczynaja kupuja maszyny po 150-200 tys i sie boja przejść..... bo uważają, że jak mają 15-20 ha to już to jest nie dla nich

#3106 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 18:50

VAT w rolnictwie ale ja absolutnie nie zniechęcam. to nie zależy od wielkości gospodarstwa bo sam mam 12 ha ale bardziej od obrotu jakie gospodarstwo uzyskuje bo mając 200 czy 300 zł zwrotu miesięcznie to ja bym w to nie wchodził

#3107 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 18:58

VAT w rolnictwie no w sumie racja jeśli ktoś nie zamierza sie rozwijać inwestować itd to jednorazowy zakup przykładowo ciagnika niczego nie załatwi .... a ja jestem znowu zdania, że lepiej 300 co miesiąc na plus niż nic przecież to jest ponad 3 tys na rok i jak na 12 hektarowe gospodartwo jest to jakiś dodatkowy dochód no i pomijając zwrot przykładowo z zakupionej maszyny

#3108 Share jowisz

jowisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 19:08

VAT w rolnictwie Witam! Jestem nowy na tym forum, śledzę wypowiedzi przez długi czas ale do końca nie wiem jak to jest z tym rozliczeniem vat-u np. z mleczarnią a później z US. A mianowicie obecnie będąc na RR otrzymuję z mleczarni fakturę np.żeby było prościej: za towar czyli mleko 100 zł plus 7 zł vat razem 107 zł. Natomiast po przejściu na Vat ja wystawiam fakturę mleczarni ale na jaką kwotę? . Czy też na 107 zł i z tego odprowadzam vat 7 zł do US (i wtedy tracę te 7 zł będąc na vat-cie), czy może wystawiam fakturę na inną kwotę od której odprowadzam podatek i czy na pewno 7%. Jak to jest w rzeczywistości. Z góry dziękuję za informacje w tym temacie jeśli zagmatwałem to przepraszam.

0

#3109 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 19:13

VAT w rolnictwie Będąc na vacie dostajesz 105zł i jeszcze te 5zł musisz oddać do US czyli i tak jesteś 7zł do tyłu i w ciągu miesiąca musisz kupić towaru na taką kwotę żeby VAT z niego (tego towaru) wynosił conajmniej 7zł żeby wyjść na +. T tak na twoim przykładzie.

Edytowany przez danielhaker, 14 listopad 2011 - 20:23.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#3110 Share jowisz

jowisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 20:10

VAT w rolnictwie Nareszcie pojąłem dzięki za odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3111 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 20:22

VAT w rolnictwie Czy od kosztu rejestracji pojazdu (w wydziale komunikacji) też można odliczyć vat?

#3112 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 21:33

VAT w rolnictwie koledzy przejalem gospodarstwo, kupuje rope na faktury na siebie, ciagnik jest uzywany przeze mnie, ale zarejestrowany na ojca, spisalem z ojcem oswiadczenie w 2 kopiach dla niego i siebie, ze uzycza mi sprzetu, w razie kontroli us wszystko jest ok?

#3113 Share 3przemo3

3przemo3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 21:34

VAT w rolnictwie z tego co się orientuje z własnego doświadczenia (ale nie miałem nigdy doczynienia z rejestracją pojazdu), to możesz odliczyć VAT pod dwoma warunkami:
1. że pojazd jest wykorzystywany w gospodarstwie. czyli jak ciągnik to nie ma problemu, jeśli samochód dostawczy czy ciężarowy to też pod warunkiem że masz zgłoszony ten pojazd z w US.
2. no i nie wiem jak to jest, czy w ogóle dostaniesz ze starostwa fakturę czy tylko pokwitowanie zapłaty.

Jeśli coś źle mówię to poprawcie :)

#3114 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 21:46

VAT w rolnictwie Chyba muszę się do nich przejść i zapytać czy dadzą fakturę...

#3115 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 19:20

VAT w rolnictwie moge wystawic fakture na 30 dni zaplaty, jesli wystawiwam ja na zaplate gotowka?

#3116 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 20:03

VAT w rolnictwie Nie

#3117 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 08:28

VAT w rolnictwie ponawiam pytanie: kupuje rope na faktury na siebie, ciagnik jest uzywany przeze mnie, ale zarejestrowany na ojca, spisalem z ojcem oswiadczenie w 2 kopiach dla niego i siebie, ze uzycza mi sprzetu, w razie kontroli us wszystko jest ok?

#3118 Share 3przemo3

3przemo3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 18:01

VAT w rolnictwie Według mnie... różne organy kontrolujące różne wymagania, niestety tak u nas jest często. Na pewno jeśli byłbyś dopisany do dowodu rejestracyjnego to nie byłoby problemu. Najlepiej zadzwoń lub napisz maila do US, tylko raczej w sposób "co miałbyś zrobić", a nie "czy mogę tak praktykować że...", albo skontaktuj się z księgowym jeśli korzystasz z usług takowego człowieka.
U mnie jak była kontrola kupna ciągnika to pierwsze co, to sprawdzali każdą (nie przesadzam)fakturę kupna i musiałem się wytłumaczyć po co mi np było obuwie jakieś tam - obuwie robocze rzecz jasna.

#3119 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 19:12

VAT w rolnictwie

ponawiam pytanie: kupuje rope na faktury na siebie, ciagnik jest uzywany przeze mnie, ale zarejestrowany na ojca, spisalem z ojcem oswiadczenie w 2 kopiach dla niego i siebie, ze uzycza mi sprzetu, w razie kontroli us wszystko jest ok?

podobnie jest u mnie,ciagniki i samochod ciezarowy jest na ojca, ja kupuje ON a miedzy nami została spisana umowa uzyczeni w ktorej jest zapis ze pojazdy beda wykorzystywane tylko i wylacznie na potrzeby gospodarstwa oraz ze bioracy w uzyczenie ponosi wszystkie koszty zwiazane z eksplaatacja sprzetu
dwa tygodnie temu mialem kontrol z US a 8 listopada podpisalem protokoł kontrolny i nie bylo zadnych problemow
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3120 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 16 listopad 2011 - 20:06

VAT w rolnictwie dziwię się co niektórzy tu wypisują. W temacie o śor swojego czasu udzielał się kierownik z piorinu z mojego terenu. A nawet jakiś temat założył. Więc warto się zastanowić bo us jest na pewno bardziej dociekliwy.
każda firma ma prawo z początku się rozwijać i do 3 lat podejrzane nie jest jak nie ma dochodu a nawet ma zwrot.
Po za tym nie wiem jak wam się opłaca vat. Ja w zeszłym roku wziąłbym ponad 100 tyś zwrotu a mimo to chrzanię ten interes. Kontrole, biurokracja i podatki to nie dla mnie. Rok zwrotu a potem praktycznie ciągłe dokładanie