Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#3041 Share skoti22

skoti22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 23:01

VAT w rolnictwie Czyli remont domu odpada tak? a czy matariały budowlane do tego remontu też odpadają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 09:45
  •  

#3042 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 23:12

VAT w rolnictwie Tego nie wiem bo za krótko w temacie jestem. Bo można chyba odliczać VAT tylko od rzeczy potrzebnych do gospodarstwa ale niech wypowiedzą się inni.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#3043 Share skoti22

skoti22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 23:17

VAT w rolnictwie Ok dzieki za odpowiedz a wiesz co trzeba zrobis aby zrezygnowac z VAT np po 5 latach pytam tak asekuracyjnie

#3044 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 07:23

VAT w rolnictwie Możesz wrzucać za zwrot jakieś materiały budowlane typu cement cegły płytki itp ale z umiarem napewno sie przyczepą do jakiegoś pieca jakiś rurek do podłogowego i innych. Czyli to co możesz wykorzystać w gospodarstwie to wrzucaj na zwrot.

#3045 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 08:58

VAT w rolnictwie Kamis2010 ty wogóle mylisz pojecia i dlatego nie dogadujesz się z KRUSEM.
Ty tu mówisz o zakładaniu działalności gospodarczej i płaceniu podwójnego krusu a to przecież nie o to chodzi. Ty poprostu stajesz się rolnikiem vatowcem a nie ryczałtowym i nie musisz nawet o tym krusu informowac bo nie ma on tu nic do rzeczy.

skoti22 nie możesz odliczyć NICZEGO co idzie na remont domu. Chyba że akurat remontujesz również budynki gospodarcze, inwentarskie i udowodnisz że poszło to na ich remont ale radze tu uważać

Edytowany przez lukaczmarek, 04 listopad 2011 - 09:00.

#3046 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 04 listopad 2011 - 17:37

VAT w rolnictwie sorry jak było podobne pytanko :unsure:
WaćPany powiedzcie mi czy jest jakiś limit na zwrot VAT, tzn. że nieważne ile kupuje się produktów, rzeczy potrzebnych do gospodarstwa i tak samo w drugą stronę, sprzedaje plony z gosp., zwierzynę i nie ważne ile Vatu oddam US ?

i drugie "głupie" pytanie :blink:

ile jest zawartego VATu w paliwie rolniczym?
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#3047 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 17:57

VAT w rolnictwie Trzeba mieć umiar i udowodnić US w razie kontroli gdzie te towary z faktur i skąd taka produkcja.
ON- 23% Vatu

#3048 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 18:23

VAT w rolnictwie Od budowy domu mozna odliczyć pewniem % vatu, np. jezeli powierzchnia domu ma 100m2 i w nim bede miał zrobione "biuro" w którym beda wszystke dokumenty od gospodarstwa i np. komputer do prowadzenia rejestrów oraz do przyjmowania kontroli skarbowej lub innej o powierzchni 10m2, to moge odliczyć od wszytkiego 10% vatu. przynajmiej tak mi tłumaczył znajomy z ODR.
A z tymi limitami to troche trzeba uważać żeby nie przedobrzyc szczególnie z ilościa ON /ha, oraz z nawozami. Bo u jak w jednym roku wydasz wiecej niż zarobisz to przecież dostajesz dopłaty i to one pokryły tę różnice, albo ze żone pracuje poza gospodarstwem i ci dokłada;).

#3049 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 19:10

VAT w rolnictwie czy US może przyczepić sie do wpłaty gotówki na moje konto którą sam zrobiłem [pieniądze pochodziły ze spłaty długu które pożyczyłem siąsiadowi przed przejściem na vat]

#3050 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 19:21

VAT w rolnictwie tak ale mozesz sie tłmaczyc ze to były twoje oszczednosci, ktore trzymales w przysłowiowej skarpecie i ani slowa o tym ze " [pieniądze pochodziły ze spłaty długu które pożyczyłeś siąsiadowi przed przejściem na vat]"
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3051 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 19:24

VAT w rolnictwie dzięki za odp.

#3052 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 04 listopad 2011 - 20:57

VAT w rolnictwie

zawsze można wystawić notę korygującą, tylko do końca nie powiedziałeś czego ta faktura dotyczy? bo jak paliwa to nie potrzeba rzadnego nr rejestracyjnego. Na przykład jak nikita mówi - gdzie w kombajnie nr rejestracyjny. ja zawsze piszę kanister i spokój.

Skoro piszesz darowizna to darowizna a nie sprzedaż. Albo coś darujesz albo coś sprzedajesz :) Wracając do tematu darowizna z ojca na syna jest zwolniona z podatku bez względu na jej wartość. Można u notariusza maszyny wrzucić z ziemią za jednym zamachem, to nie będzie trzeba do US latać i wypełniać papierologii.

Dzięki kolego! Chodzi mi przede wszystkim oto czy ojciec przechodząc na rente,wczesniej przekazując mi gospodarstwo musi uregulowac zobowiązania z Urzędem Skarbowem odnosnie Vatu zwruconego z maszyn kupionych w tym gospodarstwie 4 lata temu,i czy mozna wogóle przekazac darowizną w tym wypadku czy musi mi sprzedac?

#3053 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 22:29

VAT w rolnictwie

tak ale mozesz sie tłmaczyc ze to były twoje oszczednosci, ktore trzymales w przysłowiowej skarpecie i ani slowa o tym ze " [pieniądze pochodziły ze spłaty długu które pożyczyłeś siąsiadowi przed przejściem na vat]"

A w jaki niby sposób US ma się dowiedzieć o tej wpłacie? Przecież nie przedstawia im się wyciągów z konta.

#3054 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 05 listopad 2011 - 08:55

VAT w rolnictwie Jeszcze mam kilka zapytań:

1. Jak to jest z kupnem cielaków od gospodarzy, muszę im wystawiać fakturę zakupu tak aby mieć udokumentowane skąd mam cielaka w razie kontroli US
2. Jak to jest z kombajnowaniem w żniwa, bo trochę ludziom też koszę. Czy muszę im coś wystawiać czy po prostu biorę kasę od ludzi i chowam ją w "skarpetę" albo na konto i nie wspominam tego w rozliczeniu z US
3. Czy US ma wgląd w moje konto bankowe jak będę na Vacie ?

Sorry za może głupkowate pytania ale wolę jak najwięcej wiedzieć :rolleyes:

Pozdrawiam
Kreatywny gospodarz z południowego Podlasia :lol: :lol: :lol:
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#3055 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 09:13

VAT w rolnictwie ja też mam kilka pytań:
1)jak wygląda rozliczanie mieśięczne lub kwartalnie.Czy jest jakiś okres rozliczeniowy np.od 20 do 20 w przypadku miesięcznego?bo co np jeśli okres jest do 20 a kupie cos 19 musze specjalnie wiezć fakt?
2)jaki jest czas od sprzedaży towaru na zgloszenie tego w u.s?
3)czy można odliczyć vat od zakupu garażu blaszanego takiego na auto argumentując,że np.będe w nim trzymał beczki z ropą,klucze,elektronarzędzia lub,że będe w nim naprawiał maszyny.
4)czy u.s może przyczepić się,że mimo znikomych dochodów ze sprzedazy spłacam kredyt w banku

#3056 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 listopad 2011 - 09:26

VAT w rolnictwie

Czyli remont domu odpada tak? a czy matariały budowlane do tego remontu też odpadają

no ja właśnie będę odliczał od cementu i stali na ogrodzenie - odliczę całość mimo że dom stoi w gospodarstwie (za kilka lat myślę zacząć budowę własnego i te ogrodzenie potrzebne mi jest tylko aby gratów nie próbowali ukraść z podwórka bo na działce pozostanie tylko gospodarstwo).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3057 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 09:44

VAT w rolnictwie Z US rozliczasz się do 25 każdego miesiąca.Jak ci się jakaś faktura zapodzieje to w następnym miesiącu ją składasz. Do US składasz rozliczenie za miesiąc ubiegły. Więc z stycznia masz złożyć do od 1 do 25 lutego.Z znalezioną fakturą możesz nawet możesz parę miesięcy do tyłu wracać, ale tu to trzeba się trochę wracać z deklaracjami, i jest mały problem.

Jak sprzedajesz to w tym miesiącu to się rozliczasz w przyszłym, bo tylko przy sprzedaży masz zwrot. Jak nie ma sprzedaży to zwrotu nie ma.

Z garażem oczywiście.Nawet musisz.

To co wiedziałem to odpowiedziałem. Tak to u mnie wygląda.

Nikita ale grodzisz gospodarstwo.Ja też tak robiłem. Grodziłem gospodarstwo nie dom.

Z remontem domu możesz odliczyć niektóre produkty. Te co przed wejściem do Uni były na 7% a teraz są na 23%. Ale tutaj to się odlicza 17%[ chyba]z vatu.Różnicę.

Chyba że zapewnisz że te materiały zużyłeś do remontu gospodarstwa.

#3058 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 11:11

VAT w rolnictwie Co do tej wpłaty bankowej, to dokładnie jak @socha pisze. Najpierw US, to musi mieć mocne podstawy, by na te konto zajrzeć.

czy ojciec przechodząc na rente,wczesniej przekazując mi gospodarstwo musi uregulowac zobowiązania z Urzędem Skarbowem odnosnie Vatu zwruconego z maszyn kupionych w tym gospodarstwie 4 lata temu,i czy mozna wogóle przekazac darowizną w tym wypadku czy musi mi sprzedac?

Co do ojca, skoro piszesz, że dostał zwrot za maszyny, to jest VATowcem. Przekazać maszyny na pewno może. Nie wiem do końca jak będzie z rozliczeniem VAT, lepiej dowiedzieć się w US, choć mam pewne teorie nie chcę wprowadzać w błąd

#3059 Share skoti22

skoti22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 18:29

VAT w rolnictwie Witam wszstich kolega właśnie przeszedł na VAT i pytał kiedy można sie ewentualnie wycofać to pani mu powiedziała ze przy wartościowych środkach trwałych np drogie maszyny to po 5 latach a jeżeli takie mniejsze zwroty to po 3 czy moze ktoś to zweryfikować
2 pytanko jeśli jestem producentem mleka i produkuja za około 10-12 tyś miesięcznie jak to jest mleczarnia mi płaci z VET i ja go potem odprowadzam,czy mleczarnia mi placi bez VAT i ja jeczsze od tej kwoty odprowadzam do US prosze o rzeczowe wypowiedzi

I CZY WEDŁOG WAS OPŁACI MI SIE PRZEJŚĆ Z RYCZAŁTU PLANUJE ZAKUP MASZYN ZA OK 200 TYŚ NETTO

Edytowany przez skoti22, 05 listopad 2011 - 18:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3060 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 18:58

VAT w rolnictwie Mleczarnie płaci brutto a ty vat oddajesz. Ty wystawiasz faktury mleczarni.Ja jestem na vacie z 3 lata i dopiero teraz kupiłem coś nowego.Jakieś maszyny. Mam z 80 ha tylko produkcje roślinną. Zboża, rzepak i burak. I super się opłaca.

Nie licz ile oddasz vatu tylko ile płacisz i wtedy zobaczysz ile jesteś do tyłu.

Ja skasowałem produkcje zwierzęcą [świnie] i przeszedłem na vat. Teraz zarabiam a nie dokładam.