karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

rolass    1

Witam jaki jest limit przy sprzedaży rolnikowi ryczałtowemu zboża tak żeby nie zakupować kasy fiskalnej??


Wszystkie moje fotografie chronione prawem autorskim!
Pozdrawiam Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

będąc na Vacie i zakładając pozarolniczą działalność gospodarczą (koszenie traw przy drogach odśnierzanie) jak te sprawy by wyglądały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Witam jaki jest limit przy sprzedaży rolnikowi ryczałtowemu zboża tak żeby nie zakupować kasy fiskalnej??

 

Było milion razy poszukaj !!

 

darkuspinex jedno z drugim nie ma nic wspólnego. musisz założyć działalność gospodarczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Witam jaki jest limit przy sprzedaży rolnikowi ryczałtowemu zboża tak żeby nie zakupować kasy fiskalnej??
Ponoć 20 w pierwszym roku a 40 w następnych. Do tego dojdzie sprzedaż maszyn które miałeś przed przejściem na VAT czyli tych ze stawką 'zw' jak pójdą dla ryczałtowca. Ogólnie niech ktoś mocniejszy to potwierdzi lub poszukaj w ostatnich 35 stronach bo byyyyłooo ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Odlicza ktoś Benzynę zakupioną do samochodu którym poruszamy się w celu załatwiania spraw związanych z prowadzeniem gospodarstwa? wyjazdy do agencji po częsci do maszyn pasze srodki ochrony roślin i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja nawet paliwa do samochodu nie odliczam. Benzynę niekiedy jak potrzebuję coś wyciąć piłą spalinową na polu i trawę wykosić.Z 5-10 litrów miesięcznie niekiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

nie można odliczać benzyny od samochodów osobowych chyba, że masz jakies urządzenie na benzynę w gosp. i będziesz z niego przelewał na lewo do sobówki no i jak masz diesla to możesz sobie zatankować z beczki z paliwem przeznaczonym do ciągnika.... bo każdy tak robi, albo kup busa albo picupa w tedy będziesz odliczał ale diesel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

czy od pólautomatu spawalniczego bede mog odpisac vat? bedzie sluzyl do bierzacych napraw maszyn

 

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam Vatowców :)

 

Ja mam takie pytanie, czy w gospodarstwie trzeba robić jakiś remanent czy coś takiego?? bo jestem na VATcie rok i teraz nie wiem co zrobić :/

 

pozdrawiam

 

aha a co z zeznaniem rocznym?? co i jak z tymi rzeczami...

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jaki remament?

Ja z końcem roku faktycznie porządki robiłem tj jest sprzedałem (na papierze) starsze maszyny bo z nich korzystać już nie będę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Powracając do tematu odnośnie VAT MR.

W instrukcji wypełniania PRG (MR) jest zapisane:

Beneficjent, który otrzymał premię, będzie zobowiązany do zaangażowania przynajmniej 70% kwoty pomocy (52 500 zł) w proces modernizacji i rozwoju gospodarstwa. Kwota ta odnosi się do wydatków brutto (łącznie z podatkiem VAT) i może być m.in. przeznaczona na:[...]

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Więc krótko mówiąc nie trzeba robić żadnego zeznania rocznego czy coś w tym stylu rozliczając sie Z Podatku od Towarów i Usług w gospodarstwie rolnym??

 

Pozdrawiam


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

jaki remament?

Ja z końcem roku faktycznie porządki robiłem tj jest sprzedałem (na papierze) starsze maszyny bo z nich korzystać już nie będę.

A w jakim celu robiłeś takie ,,myk"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Sorki, że się tak wtrącę.

Mam pytanie czy VAT jest w ogóle opłacalny???

 

Z góry dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

witam mam pytanie jestem vatowcem i wycinalem teraz drzewa dla gminy i gmina chce fakturę za usluge na 300 zł i wzamian gmina wystawi mi fakture za drewno . czy moge wystawic taka fakture i musze wpisac ja do rejestru jak tak to jaki kod pkwiu ( sory ale nie pamietak jak to sie pisze ) trzeba wpisac

i jaka stawka VATu

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

nie możesz wykonywać usług a tym samym wystawić faktury na usługę

No chyba, że świadczy usługi rolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
A w jakim celu robiłeś takie "myk"?

pozbycia się starszych maszyn których nie będę użytkował?

Sprawienia że nikt nie posądzi (i doniesie) mnie o jakieś drobne usługi (np obredlenie ziemniaków nie jest możliwe skoro nie mam radełka, zasadzenie ziemniaków też)?

Oczywiście maszyny pozostają w rodzinie. Mi chodziło zdjąć kilka z ewidencji środków trwałych a przy okazji inne zdjąłem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

siemka

przeczytałem w gazecie "poradnik rolniczy" że można odzyskać częściowy podatek vat za budowę i remonty od 2004r. jestem rolnikiem na vacie od kwietnia i czy mogę odzyskać vat za budowę obory w 2006r ??? a i czy jeśli bym teraz remontował mieszkanie (ocieplenie. wymiana dachu itp) mógłbym dostać zwrot ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

krystian96 chodzi ci o zwrot vatu na materialy budowlane czyli tz ulge budowlana ktora dotyczy tylko kosztow zwiazanych z budynkiem mieszkalnym ale

dotyczy ona wybranych materialow budowlanych. Mozna odzyskac roznice z tych materialow budowlanych na ktore wraz z wejsciem do UE stawka wzrosla z 7(chyba) na 23..podstawa uzyskania sa fatkury vat

moi rodzice robili remont i cos tam sobie odliczyli, kolega budowal dom i tez odliczyl kilka tysiecy ale jest nad tym troche roboty

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

czy jeżeli teraz bym ocieplał miszkanie i zmieniał dach to otrzymał bym zwrot

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

musisz sprawdzic czy te materialy podlegaja zwrotowi,sprawdzisz po nr PKWiU


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

czy jeżeli teraz bym ocieplał miszkanie i zmieniał dach to otrzymał bym zwrot

 

Tylko nie myl tego ze zwrotem vatu z prowadzonej działalności rolniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj