Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#2841 Share Tomekrolnik

Tomekrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 16:06

VAT w rolnictwie Hej! Mam pytanie do rozliczajacych sie samodzielnie? Moglibyscie wytlumaczyc co jest potrzebne? Jakies druczki czy cos? I ciezko jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 15:25
  •  

#2842 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 22:19

VAT w rolnictwie @Kamis2010 niestety zakup ciągnika rolniczego celem świadczenia nim usług nie jest celem operacji dla działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom", stąd mogą wyniknąć problemy - proszę skontaktować się z ARiMR, należy również pamiętać o kolejnym zobowiązaniu dla tego działania czyli podleganiu ubezpieczeniu w KRUS w pełnym zakresie, a przy rozpoczęciu pozarolniczej działalności gospodarczej, aby podlegać ubezpieczeniu w KRUS należy opłacać składki na KRUS od przynajmniej 3 lat

@SLAWEK1987 wskaż proszę podstawę, dla potwierdzenia faktu, iż usługodawca musi samemu sobie wystawiać faktury, czy wskazany przez Ciebie wymóg został określony przez ARiMR czy przez US?

@Tomekrolnik do samodzielnego rozliczania potrzebna jest wyłącznie podstawowa wiedza czyli co to jest podatek należny, naliczony i środek trwały, wszystko inne opanujesz za pomocą ołówka i kartki papieru

Edytowany przez kissmy..., 31 lipiec 2011 - 22:25.

#2843 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 01 sierpień 2011 - 02:12

VAT w rolnictwie podstawy nie znam, ale to z US. wiesz jak masz kombajn zarejestrowany na firmę a w gospodarstwie nie masz, to chyba logiczne jest ze nim u siebie kosisz.
KPK Komurun Team

#2844 Share waldek22

waldek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 11:10

VAT w rolnictwie witam! czytałem te strony ale dokładnej informacji odnosnie mojego problemu nie znalazlem wiec pisze i prosze o szybka odpowiedz!
Otrzymałaem dotacje "mlody rolnik" od 1.05 jestem na wacie zakupiłem 3 maszyny i do zwrotu mam 17 tys watu. Złożyłem juz deklaracje vat-7k czyli kwartalnie. zaznaczyłem zwrot vat w ciągu 25 dni a US przysłał mi obym zrobił poprawe na zwrot vat w ciągu 180 dni pani z US tłumaczyła mi ze skoro nie miałem sprzedaży Vat odzyskam w ciagu 180 dni a nie w ciagu 25 ? jest to moje pierwsze rozliczenie czy ktos mial podobna sytuacje ? albo co powinnem zrobic?

#2845 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 sierpień 2011 - 14:44

VAT w rolnictwie warunkiem uzyskania zwrotu w 25 dni jest sprzedaż - ja robię 100-500kg zboża jakiemuś sąsiadowi i dla US pasuje bo sprzedaż wykazałem a to jest warunek do przyspieszonego zwrotu VATu w 25 dni.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2846 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 06:23

VAT w rolnictwie Ja przy zwrocie 34tys. miałem sprzedaż vatu na 5zł. Ale musiałem pisać na 60 dni bo nie mam jeszcze rozliczonych faktur z cukrowni. Miałem kontrole i wszystko było dobrze.

#2847 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 09:18

VAT w rolnictwie

Złożyłem juz deklaracje vat-7k czyli kwartalnie. zaznaczyłem zwrot vat w ciągu 25 dni a US przysłał mi obym zrobił poprawe na zwrot vat w ciągu 180 dni pani z US tłumaczyła mi ze skoro nie miałem sprzedaży Vat odzyskam w ciagu 180 dni a nie w ciagu 25 ?

Powinieneś zrobić tak jak pani powiedziała. Teraz to z mojego punktu widzenia (jak da sie poprawić w ten sposóB) najkorzystniej jest przenieść zwrot na następny kwartał i zsumować zwrot, bo przecież żniwa za pasem , to będziesz sprzedawał coś, a wtedy na zwrot 25 dniowy.

#2848 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 02 sierpień 2011 - 14:45

VAT w rolnictwie Mam pytanie: jeśli przejdę na Vat jako rolnik, czy mogę poźniej odliczyć sobie vat od zakupionego pieca centralnego ogrzewania ktory jest zamontowany w domu??

#2849 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 16:34

VAT w rolnictwie nie

#2850 Share nikola

nikola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 16:55

VAT w rolnictwie

witam! czytałem te strony ale dokładnej informacji odnosnie mojego problemu nie znalazlem wiec pisze i prosze o szybka odpowiedz!
Otrzymałaem dotacje "mlody rolnik" od 1.05 jestem na wacie zakupiłem 3 maszyny i do zwrotu mam 17 tys watu. Złożyłem juz deklaracje vat-7k czyli kwartalnie. zaznaczyłem zwrot vat w ciągu 25 dni a US przysłał mi obym zrobił poprawe na zwrot vat w ciągu 180 dni pani z US tłumaczyła mi ze skoro nie miałem sprzedaży Vat odzyskam w ciagu 180 dni a nie w ciagu 25 ? jest to moje pierwsze rozliczenie czy ktos mial podobna sytuacje ? albo co powinnem zrobic?

zrób sprzedaż np. zboża dla sąsiada w niewielkiej ilości z datą okresu deklaracji i zrób korektę deklaracji np. przeoczyłeś sprzedaż i wtedy vat do zwrotu jeżeli masz zapłacone wszystkie faktury 25 dni a jeżeli nie to w 60 dni pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2851 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 22:55

VAT w rolnictwie

podstawy nie znam, ale to z US. wiesz jak masz kombajn zarejestrowany na firmę a w gospodarstwie nie masz, to chyba logiczne jest ze nim u siebie kosisz.

wszystko się zgadza tylko w jakim celu mam wystawiać fakturę samemu sobie? inaczej ta kwestia wygląda w przypadku, gdy firma ma osobowość prawną, mój księgowy twierdzi, że świadcząc usługę samemu sobie nie muszę tego w żaden sposób dokumentować

#2852 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 06:54

VAT w rolnictwie A jaki jest w ogóle cel udokumentowania usługi samemu sobie? Nie bardzo widzę jakichkolwiek korzyści z tego wynikających?!!

#2853 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 06 sierpień 2011 - 18:08

VAT w rolnictwie no właśnie mi o to chodziło- gdy ktoś wziął kombajn na działalność pozarolniczą to ma na ten sprzęt oddzielną firmę. u nas skarbówka wymaga. słyszałem to nie tylko od księgowej, ale i od znajomego że w US mu powiedzieli.
Korzyści to pewnie nie ma, ale podobno obowiązek jest
KPK Komurun Team

#2854 Share jarcooo

jarcooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 07:47

VAT w rolnictwie Rozmawiałem z kumplem o vacie. Powiedział mi że na maszyny jest 23 % ale odliczyć można 19 % bo reszte bierze państwo. Gdzie tu jest prawda?

#2855 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 08 sierpień 2011 - 10:10

VAT w rolnictwie A czy na usługach też ciąży vat?? dla wyjasnienia: ktoś wykosił mi zboże i wystawił fakture za koszenie. czy od tego moge odliczyc vat??

#2856 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 12:19

VAT w rolnictwie jarcooo odliczasz normalnie 23%

gumaa87 oczywiście możesz odliczyć vat od usług w rolnictwie

#2857 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 06:08

VAT w rolnictwie

gdy ktoś wziął kombajn na działalność pozarolniczą to ma na ten sprzęt oddzielną firmę.
Korzyści to pewnie nie ma, ale podobno obowiązek jest

A to spoko zgubiłem trochę wątek

Rozmawiałem z kumplem o vacie. Powiedział mi że na maszyny jest 23 % ale odliczyć można 19 %. Gdzie tu jest prawda?

To już raczej z kolegą nie rozmawiaj o VAT, bo nie ma on o nim zielonego pojęcia :)

A czy na usługach też ciąży vat??

VAT, to podatek od towarów i usług jak sama nazwa wskazuje :D

#2858 Share rolnikmlodyxx

rolnikmlodyxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 09:33

VAT w rolnictwie witam. pierwszy raz jestem na tym forum. niedawno przeszedłem na vat, mam pytanie, rozliczeniami zajmuje się księgowy,a ja zastanawiam się jakich dokumentów (np. księga rejestracji bydła?) może żądać ode mnie urzędnik w razie kontroli i czy interesuje go coś poza nimi. z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam

#2859 Share kws

kws

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 20:17

VAT w rolnictwie mam pytanie! oplacajac przelewy faktur np za zakupy na alegro czy rachunki za tel z konta internetowego istnieje koniecznosc wydrukowywania i podpinanie potwierdzen wpłat bardzo prosze o odpowiedz ja podpinalem tylko pod zakupy faktur RR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2860 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 15:59

VAT w rolnictwie jeśli występujesz o zwrot, to musisz mieć potwierdzenie wszystkich przelewów na zakupy