Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9028 odpowiedzi na ten temat

#2821 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 lipiec 2011 - 08:24

VAT w rolnictwie na wydatki kasę mam:
- dodatkowa praca (legalna oczywiście)
- kredyty.

i US nic się nie pyta jak na razie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 01:48
  •  

#2822 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 14:14

VAT w rolnictwie 1)ok a jeśli ktoś nie pracuje?kredyt to wezmę MR na maszyny ale to raz a pózniej sprzedaż będzie jako taka z 8-10 opasów rocznie a przecież wydatki i utrzymanie jest caly czas.Ale jakoś może przejdzie
2)jak to jest z tym oddawaniem zwrotu po ponownym przejściu na zasady ogólne? ps jeszcze nie wiem czy przejdę ale może będzie tak fajnie,że nie trzeba myśleć o odejściu :)

#2823 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 20:30

VAT w rolnictwie biore faktury na soje i premiksy dla swin i bydla, sam hodowli w papierach agencji obecnie nie posiadam, jes na ojca, tak jak mowie faktury sa na mnie w razie kontroli leze? mam jak najszybciej przepiusac hodowle na mnie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2824 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 16:55

VAT w rolnictwie

...2)jak to jest z tym oddawaniem zwrotu po ponownym przejściu na zasady ogólne? ps jeszcze nie wiem czy przejdę ale może będzie tak fajnie,że nie trzeba myśleć o odejściu :)

było, było i jeszcze raz było - przejrzeć ostatnie 50 stron tego wątka ;)

biore faktury na soje i premiksy dla swin i bydla, sam hodowli w papierach agencji obecnie nie posiadam, jes na ojca, tak jak mowie faktury sa na mnie w razie kontroli leze? mam jak najszybciej przepiusac hodowle na mnie?

A czy masz życzliwych sąsiadów pod****laczy?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#2825 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 21:23

VAT w rolnictwie "jak to jest z tym oddawaniem zwrotu po ponownym przejściu na zasady ogólne?"

coś nie mogę znalezć więc może w ramach odnowienia tematu...? :)

#2826 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 08:40

VAT w rolnictwie

było, było i jeszcze raz było - przejrzeć ostatnie 50 stron tego wątka ;)

A czy masz życzliwych sąsiadów pod****laczy?

Sasiadow podgladaczy nie mam, ale skoro mam na fakturze premiksy, soje, koncentraty, a ksiegi na mnie nie sa to tyle ze w moich budynkach jest hodowla rodzicow, na ktora to hodowle ja biore faktury kupna, bo juz nie sprzedazy

#2827 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 10:55

VAT w rolnictwie nie chodzi tu o podglądaczy tylko podpierd*****y

#2828 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 11:06

VAT w rolnictwie k***de "jarekmalina" kazdy chyba wie o czym mowa, dalej czekam na odpowiedz odnosnie tych faktur

#2829 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 12:51

VAT w rolnictwie ja bym nie brał takich faktur - albo ktoś podpie***i albo rutynowa kontrola np przy przyspieszonym zwrocie i masz przechlapane bo przejrzą kilka lat wstecz.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#2830 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 15:04

VAT w rolnictwie skoro mam fakture z lipca to najlepiej byloby przejac, czyli przepisac bydlo na mnie, w ten sposob mnialbym hodowle przy ktorej te faktury mialyby sens

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2831 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 lipiec 2011 - 17:36

VAT w rolnictwie Witam wszystkich serdecznie!

Tata zajmuje się uprawą ziemniaków. Rocznie oddaje ok 50-70ton. Oprocz tego pracuje i jest ubezpieczony w ZUSie. Jest na ryczałcie. Ostatnio chcieliśmy podbić trochę rynek oferujac ziemniaki po restauracjach, hotelach itp i tu pojawil sie problem. Wszyscy chca potwierdzenie sprzedazy w formie faktury VAT. O fakturach RR nikt nie chce rozmawiac a co za tym idzie wystawiac. Dodam ze JA, jestem studentem i z tego tytulu pobieram stypendium socjalne w wysokosci ok.6000 rocznie. Dochod gospodarstwa jw mozna sobie mniej wiecej obliczyc. Mam nastepujace pytanka:

1. Czy oplaca sie mojemu tacie przejsc na zasady ogolne i zostac platnikiem VAT (glowny cel to po prostu poszerzenie rynku zbytu o tzw vatowcow)?
2.Boje sie ze strace stypendium a jak widac moze stanowic ono nawet i 1/3 dochodu gospodarstwa przy niskich cenach ziemniaczkow. Czy wtedy dochody gospodarstwa beda widnialy na zaswiadczeniu o zarobkach?
3. Jednym z warunków przejscia na VAT jest uzyskanie przychodu w wysokosci 20 tys. Co dzieje sie wtedy gdy rolnik po przejsciu takowego nie uzyska?

Dodam ze na utrzymanie produkcji i drobne inwestycje rocznie przeznacza się ok 10-15 tys. Powtarzam ze na ryczalcie jest straszna lipa z zawieraniem nowych "kontraktow" na dostawe itp to jest glowny aspekt przez ktory zaczalem sie interesowac tym tematem.

Pozdrawiam

#2832 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 19:41

VAT w rolnictwie 1. przy produkcji niskonakładowej (niski stosunek kosztów do przychodu) przejście na zasady ogólne zazwyczaj się nie opłaca, w produkcji warzyw zazwyczaj korzystniejszy jest ryczałt, pytanie brzmi ile warci są dla Ciebie klienci, którzy oczekują faktur
2. działalność rolnicza nie jest obciążana PIT, zatem nie widnieje na zaświadczeniu z US, przy stypendiach dla rolników z tego co pamiętam oblicza się zryczałtowaną wartość dochodu w zależności od powierzchni gospodarstwa
3.warunek uzyskania wskazanej wielkości przychodu dotyczy roku przed przejściem na zasady ogólne, później wielkość przychodu nie ma już znaczenia, ponadto nie mam pewności czy ten wymóg nie został w ogóle zniesiony

#2833 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 21:34

VAT w rolnictwie Wymog 20 tys przychodu zostal zniesiony w drugim kwartale tego roku.

#2834 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 16:39

VAT w rolnictwie Byłem w biurze rachunkowym w które prawdopodobnie będzie obsługiwało i tam 'mądra' pani mówi do mnie, że nie mogę przejść na vat, bo gosp. mam od stycznia a trzeba wykazać 20tys z roku poprzedniego :blink: Chyba zmienię biuro....
A przeszedł ktoś z młodych rolników na vat w tym roku? Młodych sensie, że gosp. przejęli w tym roku

#2835 Share jarcooo

jarcooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 19:53

VAT w rolnictwie ejczbio też jestem młodym rolnikiem od stycznia. Tak samo jak ty zastanawiam się nad przejsciem na vat. Prawdopodobnie z tego co słyszałem w us przepis odnośnie wykazania 20 tys przychodu zostałzniesiony w tamtym kwartale. Mam pytanie a mianowicie jak to jest z vatem w mleczarni? dotychczas bedac rr dostawałem do sumy wypłaty 7% vat a jak bedzie po przejsciu na vat? czy mleczarnia wystawiając mi fakture dolicza dalej vat a ja go oddaje później do us czy jest jakos inaczej?

#2836 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 23:23

VAT w rolnictwie Gdy jest się na vacie , a sprzedaje się maszynę kupioną wczesniej jeszcze jak nie bylem na vacie to musze od niej oddac vat do US?

#2837 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 00:30

VAT w rolnictwie

Byłem w biurze rachunkowym w które prawdopodobnie będzie obsługiwało i tam 'mądra' pani mówi do mnie, że nie mogę przejść na vat, bo gosp. mam od stycznia a trzeba wykazać 20tys z roku poprzedniego :blink: Chyba zmienię biuro....
A przeszedł ktoś z młodych rolników na vat w tym roku? Młodych sensie, że gosp. przejęli w tym roku

Ja w styczniu przejąłem gospodarstwo i od 1 sierpnia bede sie juz rozliczał z vat-u
wymóg 20 tys obrotu został zniesiony;)

Byłem w biurze rachunkowym w które prawdopodobnie będzie obsługiwało i tam 'mądra' pani mówi do mnie, że nie mogę przejść na vat, bo gosp. mam od stycznia a trzeba wykazać 20tys z roku poprzedniego :blink: Chyba zmienię biuro....

Ja w styczniu przejąłem gospodarstwo i od 1 sierpnia bede sie juz rozliczał z vat-u
wymóg 20 tys obrotu został zniesiony;)

#2838 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 31 lipiec 2011 - 05:36

VAT w rolnictwie do jarcooo:
mleczarnia wystawi ci rozliczenie z którego sam wystawisz fakturę na 5% vat-u. po przejściu musisz wystawiać na wszystko co sprzedajesz z gospodarstwa. na pewno nie ma sensu kombinować przy bydle z fakturami. księgowa mi mówiła że pewien facet sprzedawał bydło i nie wystawiał faktur. była kontrola w zakładzie do którego oddawał bydło i teraz ma wezwanie z księgą stada do us. i pewnie będzie bulił...

do Piotras:
jeżeli się nic nie zmieniło od tamtego roku to na taką maszynę wystawiasz fakturę, ale w miejscu na %vat-u wstawiasz "zw", bo jest zwolniona z opodatkowania, bo ty nie odzyskałeś wcześniej z tytułu jej zakupu vat-u.
KPK Komurun Team

#2839 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 13:02

VAT w rolnictwie Witam:0 mam następujące pytanie , pewnie pojawiało się już wcześniej ale nie mogę znaleźć . Otóż najprawdopodobniej zostanie młodym rolnikiem , jeśli przyznają mi dotacje . Chciałbym za te pieniądze kupić ciągnik i założyć firmę oferująca usługi i w zimę ośnieżanie ulic . Chciałbym od tego ciągnika odliczy Vat . Jest to możliwe żeby być Vatowcem i by ubezpieczony w Krusie???? jak to wszystko wygląda ????? bardzo proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2840 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 31 lipiec 2011 - 15:41

VAT w rolnictwie rolnik będący czynnym płatnikiem vat, prowadzący własną działalność może być ubezpieczony w krusie do pewnego progu finansowego. tylko nie pamiętam jaka kwota podatku od dochodu z tej działalności jest górną granicą pozostania w krus. jeszcze musisz się dowiedzieć w agencji z tym że pieniądze z młodego rolnika kupisz sprzęt, którym będziesz prowadził pozarolniczą działalność gospodarczą. wiem że jak kto brał np kombajn żeby świadczyć usługi, to musi własnemu gospodarstwu też fakturę wystawić za koszenie... I to nie jest mój wymysł-takie przepisy
KPK Komurun Team