Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#2781 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:33

VAT w rolnictwie witam ponowie pyatenie, od 6 maja mam gospodarstwo, od 1 czerwca jestem na vacie, kupowalme za gotowke, bralem faktury na siebie, teraz rodzice w miare mozliwosci przelali mi 1.500 zl darowizny, jak to bedzie traktowane w us, w razie czego jak mam sie tlumaczyc

witam ponowie pyatenie, od 6 maja mam gospodarstwo, od 1 czerwca jestem na vacie, kupowalme za gotowke, bralem faktury na siebie, teraz rodzice w miare mozliwosci przelali mi 1.500 zl darowizny, jak to bedzie traktowane w us, w razie czego jak mam sie tlumaczyc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 11:25
  •  

#2782 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 14:09

VAT w rolnictwie musisz zgłosić w US darowiznę na druku SD-Z1 (wraz z załącznikiem- potwierdzeniem otrzymania środków na konto bankowe)w I grupie podatkowej nie ma obowiązku opłacenia PCC, na zgłoszenie darowizny masz 6 miesięcy od jej otrzymania

#2783 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 08:13

VAT w rolnictwie Czy dobrze rozumiem, że to jest tysiąc pięćset złotych? jeśli tak to daj sobie spokój z jakimiś tam zgłoszeniami!

#2784 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 czerwiec 2011 - 08:36

VAT w rolnictwie 1500 złotych to możesz mieć z racji prezentów okolicznościowych lub uzbierania w skarpecie. Dodany obrazek O taką sumę to się nie przyczepią...

#2785 Share anak

anak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 07:42

VAT w rolnictwie Mam pytanie a właściwie dylemat mam ogrodzenie betonowe, chcę je odliczyć ale nie wiem c czy powinnam to zakwalifikować jako środek trwały czy pozostałe zakupy w deklaracji, i jeszcze jedno olej napędowy, ile można odliczyć? Mam dużo faktur bo mam nieudokumentowaną dzierżawę i w przeliczeniu na moje hektary to wychodzi ok 200 na h czasami więcej czy mogą się do tego przyczepić?

#2786 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 10:25

VAT w rolnictwie panonowie bedac na rozliczeniu kwartalnym kiedy bedzie trzeba zdac raport do us? jesli teraz to na poczatku lipca wysylam papiery, bo do konca mniesiaca cos moge jeszcze kupic badz sprzedac

#2787 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 22:23

VAT w rolnictwie można odliczyć betonowe ogrodzenie??

#2788 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 05:49

VAT w rolnictwie

panonowie bedac na rozliczeniu kwartalnym kiedy bedzie trzeba zdac raport do us? jesli teraz to na poczatku lipca wysylam papiery, bo do konca mniesiaca cos moge jeszcze kupic badz sprzedac

Zawsze składasz do 25 następnego miesiąca - a kwartały chyba wiesz, jakie są w roku.

#2789 Share anak

anak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 07:40

VAT w rolnictwie

można odliczyć betonowe ogrodzenie??

no nie wiem, może ktoś wie?

#2790 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 07:49

VAT w rolnictwie można odliczyć wszystko co służy do prowadzenia gospodarstwa więc jeśli chcesz ogrodzić podwórko gdzie stoja np maszyny to jak najbardziej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2791 Share grzegorz8891

grzegorz8891

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:p, ale także sport, motoryzacja, ekonomia i finanse

Napisany 28 czerwiec 2011 - 15:19

VAT w rolnictwie koledzy na fasole jest 5% stawka vat??

#2792 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 11:43

VAT w rolnictwie Wita mam pytanie, czy jak ojciec przepisał ze swojego stada do mojego 3 byczki to czy ja będąc na vacie musze zgłosić tą darowizne w US?

koledzy na fasole jest 5% stawka vat??

tak obowiązuje 5% stawka VAT
http://www.epodatnik...jaca&Itemid=301
na tej stronie możesz sobie sprawdzić

#2793 Share krislord81

krislord81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 22:06

VAT w rolnictwie witam

Czy przerabiał ktoś z Was przy kontroli US temat faktur za części do maszyn rolniczych?
Pytam ponieważ w akcie notarialnym mam przekazane gospodarstwo rolne i nie wiem czy obejmuje to także maszyny czy je muszę osobno mieć na umowie-darowizny.
Jeśli biore faktury Vat na części do tych maszyn nie będę miał problemu przy kontroli jak np zarzucą mi że to nie moje maszyny?

#2794 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 06:24

VAT w rolnictwie Jeżeli mam brane nasiona i śor z cukrowni a rozliczenie za nie jest na jesień, a teraz chcem mieć zwrot vatu za ciagnik to moge pisać o 25 dni czy o 60?

#2795 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 07:44

VAT w rolnictwie krislord81 mi rodzice przekazali całe gospodarstwo i normalnie odliczam części.
poosa21 ja faktury z cukrowni np za nasiona rozliczam w us w miesiącu ich wystawienia. Termin zapłaty nie jest ważny

#2796 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 08:12

VAT w rolnictwie ponawiam pytanie, czy jak ojciec przepisał ze swojego stada do mojego 3 byczki to czy ja będąc na vacie musze zgłosić tą darowizne w US?

#2797 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 08:51

VAT w rolnictwie daj se spokój z tymi bykami. Nikt się o to nie będzie czepiał.

Czy przerabiał ktoś z Was przy kontroli US temat faktur za części do maszyn rolniczych?
Pytam ponieważ w akcie notarialnym mam przekazane gospodarstwo rolne i nie wiem czy obejmuje to także maszyny czy je muszę osobno mieć na umowie-darowizny.

Ja ten temat przerabiałem jakiś czas temu. W zasadzie można było w akcie notarialnym zawrzeć darowanie maszyn, które są wartościowe(kombajn) a przede wszystkim posiadają dowód rejestracyjny(ciągniki, przyczepy). Kiedy robiłem to wraz z całym gospodarstwem, to notariusz nie policzył mi za maszyny dodatkowo. Teraz to przekazać ciągnik można umową darowizny i zgłosić to US na specjalnym druku. Co do części to nie będziesz miał kłopotu. Starsze maszyny możesz uznać za swoje jako złom(pług czy siewnik) lub pisać, że użyczasz od kogoś tam (domniemam, iż od ojca) i wzwiązku z tym kupujesz części.

Jeżeli mam brane nasiona i śor z cukrowni a rozliczenie za nie jest na jesień, a teraz chcem mieć zwrot vatu za ciagnik to moge pisać o 25 dni czy o 60?

poosa21 ja faktury z cukrowni np za nasiona rozliczam w us w miesiącu ich wystawienia. Termin zapłaty nie jest ważny

Termin zapłaty jest ważny. Jeśli składasz o zwrot musisz mieć uregulowane wszystkie zaksięgowane zobowiązania. Możesz teraz złożyć o zwrot np. 25 dni a te faktury z cukrowni przerzucić na następny miesiąc czy kwartał(zależy jak się rozliczasz), bo masz do tego prawo.

#2798 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 09:24

VAT w rolnictwie Jak zaokrąglamy wartości w formularzu VAT-7k ? Bo mi w wersji interaktywnej nie chce pisać po przecinku, mam np w kolumnie 27 : 1872,06 zł, a w kolumnie 28 : 149,76 zł. Jak to zaokrąglić? A poza tym mógłby ktoś podrzucić link do ewidencji sprzedaży zakupów i środków trwałych?

#2799 Share miszczu

miszczu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 09:38

VAT w rolnictwie Ja dopiero startuję w temacie i mam kilka pytań. Przepisaną mam tylko ziemię, niestety budynki są przedmiotem współwłasności, a będąc młodym rolnikiem przez 3 lata nie mogę mieć takiego stanu prawnego, i teraz, czy ja mogę np. zakupić jakieś materiały budowlane i je odliczyć? podobnie z maszynami, na chwilę obecną w zasadzie nie mam prawnie żadnej, czy umowa użyczenie między mną a Ojcem wystarczy? chodzi mi głównie o to, żeby US się nie przyczepił, np. nie jestem właścicielem ciągnika, a kupuję ON. Czy w przypadku budynków umowa użyczenia też byłaby o.k?
Kolejny problem to sprzedaż. Ja sprzedaję wiosną młode ziemniaki przy gospodarstwie, nie są to ilości hurtowe i trwa to raptem 1-2 tyg i teraz jak mam je rozliczyć? przecież faktur dla każdego nie wystawię....kasa fiskalna?
Chciałbym jeszcze zasięgnąć języka w kwestii samej procedury przechodzenia na VAT, jak to wygląda technicznie, jak wygląda sprzedaż np. zboża? ja wystawiam fakturę? jak ktoś ma czas to niech rzuci linkiem, albo napisze na priv....z góry dzięki!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2800 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 13:19

VAT w rolnictwie powiedzcie mi jak to jest gdy kupuje ON na fakture to z gminy moge odzyskać akcyze a czy od tej samej faktury moge odliczyć VAT? a więc od tej samej fakturu odzyskać VAT i akcyze.