Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#2661 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 07:15

VAT w rolnictwie

Jeśli idzie na przyśpieszony zwrot to nie przejdzie z nie opłaconą fakturą.

Mi się zdaje (nie wiem na 100%, bo ja zawsze piszę o 25 dniowy zwrot) że uwarunkowaniem jakiegokolwiek zwrotu są uregulowane wszystkie należności.
Swoją drogą to trochę paranoja. Skoro dogadujesz się z firmą na długi termin płatności (wrzesień czy październik), to czemu nie można pisać o zwrot??!! przecież dotrzymujemy terminu płatności- niech w US wpiszą w komputerek i sprawdzą w tym październiku czy zapłaciliśmy zgodnie z terminem :)
Ja miałem taką sytuację z wrześniowym terminem. Na szczęście faktura z II kwartału, przeniosłem na III i było ok, ale jak się ma fakturę długoterminową z I kwartału jak kolega z terminem na październik, a mamy ładny zwrot w II lub III, no to już jest duży problem.

czy jest jakiś limit sprzedaży jaki musze wykazać żeby zrobić zwrot dużej kwoty w 25 dni ???

Już nie ma takiego limitu. Był ze dwa lata temu. Teraz trzeba po prostu mieć jakąś sprzedaż. Miałem spory zwrot (ok 90 tyś. ze względu na kupiony sprzęt) podpytywałem się jaką trzeba mieć, by nie było to podpadające ... to się do dziś od US nie dowiedziałem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 14:17
  •  

#2662 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 kwiecień 2011 - 07:48

VAT w rolnictwie no właśnie ja też przeważnie piszę o przyspieszony w 25dni ;)
Co do sprzedaży - przechodzi 2 tuczniki dla sąsiada lub 500kg pszenicy sąsiadowi, oby sprzedaż była, nie ważne na jaką kwotę (tylko bez przesady że 1 kura w promocji za 1 PLN netto).

Edytowany przez Nikita_Bennet, 19 kwiecień 2011 - 07:49.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2663 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 18:50

VAT w rolnictwie No i po kontroli. Pierwsza od 8 lat. 40 minut koleś popisał, byłem przygotowany, wziołem umowe z banku kredytową i nie było sie do czego przyczepić. Mówił że za 2 dni kasa na koncie, zresztą nie maja wyjścia bo im 25 dni się kończy. :lol: Po za tym to na czym niby rolnika mozna zagiąć? :D

#2664 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:17

VAT w rolnictwie pewnie by się coś znalazło, upierdliwy urzędnik zawsze coś znajdzie jak będzie tego chciał

#2665 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:23

VAT w rolnictwie jak zobaczył fakturę za chemie to pokręcił głową i powiedział oj na tym to trzeba się znać. :lol: Ogólnie spoko , jego robotą jest szukanie nadużyć, a moją by nie znalazł. :lol: W sumie to ustawowo mi się należała kontrol za 8 lat. :D Grunt że kasa bedzie.

#2666 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 19 kwiecień 2011 - 22:11

VAT w rolnictwie Z jakiego okresu sprawdzał te faktury ? Ja miałem kilka zwrotów za środki trwałe (max.20tyś.)i obyło się bez kontroli , ale nadejdzie taki dzień że przyjdą i zadzwonią do drzwi :( .A niewinnych nie ma ,są tylko źle przesłuchani .

#2667 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 06:09

VAT w rolnictwie zle przesłuchani, dobre to. :lol: .Ostatni kwartał sprawdzali.

#2668 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 10:59

VAT w rolnictwie do którego dnia miesiąca należy dać wniosek do przejścia na vat???
red power

#2669 Share mateusz731

mateusz731

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 12:54

VAT w rolnictwie Mam pytanie. Czy można odliczyć VAT od 2 zakupionych laptopow jezeli faktura bedzie na gospodarstwo? Przejdą 2 laptopy, czy tylko 1?

#2670 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 12:58

VAT w rolnictwie w razie kontroli trzeba udowodnić że są Ci do gospodarstwa te dwa laptopy potrzebne :) Jeśli udowodnisz że są to nic Ci US nie zrobi, ba... możesz i 3 kupić ;)

Edytowany przez b0gdan, 22 kwiecień 2011 - 12:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2671 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 13:26

VAT w rolnictwie

do którego dnia miesiąca należy dać wniosek do przejścia na vat???

Jeżeli wniosek złożysz teraz w kwietniu, to:
- przy rozliczaniu miesięcznym jesteś vat-owcem od 01 maja 2011
- przy rozliczaniu kwartalnym jesteś vat-owcem od 01 lipca 2011, (czyli od rozpoczęcia trzeciego kwartału).

#2672 Share grzegorz8891

grzegorz8891

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:p, ale także sport, motoryzacja, ekonomia i finanse

Napisany 22 kwiecień 2011 - 19:21

VAT w rolnictwie nie wiem czy o to chodzi ale jak ja z 2 tygodnie temu przechodzilem na vat to od nastepnego dnia co skladalem wniosek do US bylem juz na vacie.
tak mi zawiadomienie z US przyszlo
i albo skladam pierwsza deklaracje za kwiecien albo za II kwartal to zalezy jakie rozliczenie( wybralem kwartalnie ale bede musial zmienic na miesieczne)

#2673 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 19:49

VAT w rolnictwie grzegorz8891 nie mogłeś być od następnego dnia na vacie bo jest zawsze liczone od 1 nastepnego miesiaca

#2674 Share grzegorz8891

grzegorz8891

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:p, ale także sport, motoryzacja, ekonomia i finanse

Napisany 22 kwiecień 2011 - 20:08

VAT w rolnictwie nie wiem dokladnie jak to jest ale jak skladalem wniosek to poprawialem druczek ze rozpoczynam wszystko od nastepnego dnia czyli ze jakbym skladal dzis to od jutra rozpoczynam dzialalnosc i rozliczam sie z vat.
ale kazdy pracownik mowi inaczej wiec ciezko sie polalac co i jak a ustam sie nie chce czytac:)

#2675 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 22:55

VAT w rolnictwie

Jeżeli wniosek złożysz teraz w kwietniu, to:
- przy rozliczaniu miesięcznym jesteś vat-owcem od 01 maja 2011
- przy rozliczaniu kwartalnym jesteś vat-owcem od 01 lipca 2011, (czyli od rozpoczęcia trzeciego kwartału).

Z tego co mi powiedziano w US to vatowcem jest się od następnego miesiąca po złożeniu deklaracji. Bez względu czy ktoś się rozlicza kwartalnie czy miesięcznie.

Jeśli ktoś się rozlicza kwartalnie a na wat przejść chce w kwietniu to od 1 maja jest już vatowcem i może vat odliczyć od tego dnia.

Więc nie wprowadzaj paul190 ludzi w błąd jeśli na 100 % niewiesz

#2676 Share Lukasz89

Lukasz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 19:43

VAT w rolnictwie

jak zobaczył fakturę za chemie to pokręcił głową i powiedział oj na tym to trzeba się znać. :lol: Ogólnie spoko , jego robotą jest szukanie nadużyć, a moją by nie znalazł. :lol: W sumie to ustawowo mi się należała kontrol za 8 lat. :D Grunt że kasa bedzie.

a na czym tak dokładnie polegają te kontrole? bo nie bardzo sie orientuje w tym wszystkim a zamierzam przejśc na Vat ze względu na duże inwestycje.

#2677 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 23 kwiecień 2011 - 21:45

VAT w rolnictwie mam takie pytanka :

kupiłem pszenice za 10 tys zł na fakturę i czy jeśli nie oddam jej do rozliczenia to jest za to kara?
a druga sytuacja jeśli na przykład ja sprzedam towar i nie oddam owej faktury do US to czy to jest jakaś większa nieprawidłowość? i czy mogą się dopatrzeć tego że owa sprzedaż nie była zaksięgowana?
Zetor i tylko Zetor

#2678 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 23 kwiecień 2011 - 22:20

VAT w rolnictwie Masz prawo odliczyć VAT naliczony , lecz nie obowiązek .Jak nie odliczysz Twoja strata .Od sprzedaży masz obowiązek odprowadzić do US VAT należny , jak tego nie zrobisz jesteś przestępcą .Jeśli wystawiłeś fakturę i masz zamiar nie odprowadzić od niej podatku to jesteś(wybacz) mądry inaczej .Wszystkie faktury trzymasz w domu (5 lat)_, do US wysyłasz deklarację podatkową i wpłacasz lub nie należny podatek .

Edytowany przez fezoi, 23 kwiecień 2011 - 22:41.

#2679 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 24 kwiecień 2011 - 09:01

VAT w rolnictwie Dziękuje Ci bardzo za konkretną odpowiedz
Zetor i tylko Zetor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2680 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 21:03

VAT w rolnictwie ostatnio czytalem sobie troche o vacie i nie rozumiem jednej rzeczy

Osiągnięcia przychodów o wartości powyżej 20 000 zł ze sprzedaży nieprzetworzonych produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej w poprzednim roku podatkowym. Do kwoty tej nie może być wliczana wartość produktów rolnych pochodzących z importu oraz nabytych wcześniej od innych producentów

wiec jesli ja kupuje sobie warchlaki do chowu i potem je sprzedaje to mi sie to bedzie wliczac do tych przychodow??