karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

marcelo    0

witam.jestem na vacie od października.w zgłoszeniu do vat podałem nr nip który wyrobilem 3 lata temu ,był potrzebny do opłaty skarbowej przy rej. samochodu.jest to NIP 4. Czy muszę wysłać jakąś aktualizację NIP do urzędu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Jestem od niedawna na vacie i na razie prowadzenie zleciłem księgowemu któremu płacę 100zł miesięcznie nie zależnie od ilosci faktur i raz w miesiącu odbiera je u mnie w domu . Czy waszym zdaniem są to dobre warunki czy może nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

W jaki sposób prowadzicie ewidencje sprzedaży niefakturowanej?Jak ja wpisujecie do księgi sprzedaży:czy sumujecie taką sprzedaż z całego miesiąca(kwartału),czy wpisujecie każdą osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Jestem od niedawna na vacie i na razie prowadzenie zleciłem księgowemu któremu płacę 100zł miesięcznie nie zależnie od ilosci faktur i raz w miesiącu odbiera je u mnie w domu . Czy waszym zdaniem są to dobre warunki czy może nie bardzo.

lux. Ale jak masz zamiar dobrze kombinować to zastanów się czy ta cena nie odwzoruje jakości. Ja księgowość prowadzę sobie sam, ale jak jakaś sprawa jest nie pewna to jadę do Pani i ona nawet VAT od zakupu słonia potrafiłaby odliczyć. Tylko za pojedynczą wizytę u niej płacę 100zł


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

in2dex czyli twoim zdaniem ta suma jest dobra .A jeśli chodzi o księgowego to można z nim pogadac o wszystkim i wejscia w US też ma chyba niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

dobra cena ja płace 200 netto z tym ze odpowiedzialność za błedy rachunkowe itp bierze na siebie biuro, oraz oni wszystkie papiery zanoszą mnie nic nie interesuje. Bo jak twoja ksiegowa nie działa "legalnie" to wszelkie błędy spoczywaja na tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dobra jest cena. Wszystko księgowa co zrobi idzie na nią, ale co do odliczeń to mniej również i swoje zdanie. Np w jednych US za zaznaczenie szybkiego zwrotu jest kontrola, a w innych tego nie ma. A poza tym co urząd to różne sztuczki przechodzą. Ta pani co mi będzie pomagała prowadzi księgowość mojej kuzynki i kontroli parę ładnych lat nie mieli, a odliczali spore sumy (prow).

Odliczał ktoś VAT z Quada?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

z tego co mi wiadomo, to według polskiego prawa żadne biuro rachunkowe nie bierze odpowiedzialności za przyszłe zainstniałe błędy tj. kary ze strony urzędu skarbowego i dlatego w umowie z biurem rachunkowym jest paragraf mówiący o tym, że wszelkie prawa mozna dochodzic na drodze postepowania cywilnego, ale z drugiej strony każde liczące sie biuro które chce działać i zarabiać nie po zwoli sobie na jakies błedy, ja płace 130 netto, wszysstko robi za mnie biuro ja tylko im zanosze faktury ;)

 

oczywiście, że można odliczyc wszystko nawet zzakup misia yogi... tylko poźniej jak ci tego nie uznaja albo jakas kontrola wykaże, że nie zgodnie z prawem odliczyliśmy vat to my za to płacimy kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Ta pani co mi będzie pomagała prowadzi księgowość mojej kuzynki i kontroli parę ładnych lat nie mieli, a odliczali spore sumy (prow).

Odliczał ktoś VAT z Quada?

Spokojnie quada odliczysz. A np Raitech (Raiffaisen-Agrotechnika) sprzedaje quady jako maszyny rolnicze :)

 

z tego co mi wiadomo, to według polskiego prawa żadne biuro rachunkowe nie bierze odpowiedzialności za przyszłe zainstniałe

Moja koleżanka ma biuro ubezpieczone od wpadek (wiec skoro tak jest jak piszecie nie wiem po co, ale chyba po coś). Z drugiej strony skoro jest to ewidentna wina biura (bo nie wiem), to co za problem wytoczyć im sprawę. Koszty i tak zwrócą po ewentualnej przegranej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

tylko poźniej jak ci tego nie uznaja albo jakas kontrola wykaże, że nie zgodnie z prawem odliczyliśmy vat to my za to płacimy kary

A orientujecie się ile takie kary wynoszą? Są adekwatne do kwoty błędnego odliczenia czy jakoś inaczej je wyliczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Co do odpowiedzialność za błędy księgowych to nawet na chłopski rozum wystarczy pomyśleć. Przecież na koniec każdego okresu rozliczeniowego księgowy daje nam nazwijmy to "dokument końcowy" do podpisania. Podpisując go tym samym dajemy do zrozumienia dla urzędnika US, że w 100% potwierdzamy to co widnieje na papierze.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

z tego co mi tłumaczyła księgowa to całe to towarzystwwo ksiegowych było za tym, żeby zmienic przepisy i oni sami odpowiadali za swoje błedy no ale wiadomo to jest Polska ..... to tak samo jak z tablicami rejestracyjnymi do ciągników prawie wszystko producenci robia miejsce na prostokątne a urzedy komunikacyjne wydaja kwadratowe bo taki przepis ........ i nikomu sie tego nie chce zmienić bo po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja mam pytanie do obecnych vatowcow.

Jezeli kupujecie kwalifikowany material siewny z centrali nasiennej i staracie sie rowniez o zwrot z US z tytulu podatku vat oraz z Agencji Rynku Rolnego z tytulu doplaty do kwalifikowanego materialu siewnego to komu dajecie orginalna fakture za nasiona? Zostaje u nas w segregatorze kopia czy orginal w razie kontroli? Ktora dajecie ARR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Faktura zawsze jest Twoją własnością! Nikt nie ma prawa jej zabierać, może jedynie poprosić o okazanie oryginału i ewentualnie skserować. U mnie w ARR jest tak, że proszą by Ci, którym faktura oryginalna jest potrzebna przykleili karteczkę i odsyłają. Choć jak u nas w urzędach wielki bajzel - raz mi zagubili fakturę. W US nigdy nie pytali czy potrzebne czy nie, zawsze kserowali i oddawali oryginał. Zresztą to normalne, bo trzeba przechowywać kompletną dokumentację przez 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

nie wiem jak jest z nasionami ale jak kupuje paliwo to w gminie daje faktury zeby sobie skserowali i potwierdzili z oryginałem a oryginały są u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy prenumeraty gazet rolniczym można spokojnie odliczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Ja tam odliczam. Przecież zdobytą wiedzę jak najbardziej wykorzystujesz przy prowadzeniu gospodarstwa.

Edytowano przez socha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ktos z was ma kase fiskalna?piscie na PW


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

A dlaczego na PW?

Istotą działania forum jest dzielenie się publicznie informacjami a nie żadne PW.

Na PW to możecie się na kawę umawiać ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

jesli robie sprzedaz rolnikowi ryczaltowemu i wypisuje fakture to musze tez wbic to w kase?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Robisz jedno albo drugie, bo jak sprzedaż na fakture i nabijesz to na kase to podczas generowania raportu z dnia (na kasie) bedziesz miał wliczona tą sprzedaż co już zaksięgowałeś na fakturze. Czyli podwójnie zapłacisz podatek od tej samej transakcji.

W jaki sposób prowadzicie ewidencje sprzedaży niefakturowanej?Jak ja wpisujecie do księgi sprzedaży:czy sumujecie taką sprzedaż z całego miesiąca(kwartału),czy wpisujecie każdą osobno?

Ja mam wydrukowaną ewidencje sprzedarzy nieudokumentowanej i co wieczór jeżli coś sprzedam to wpisuje to do tej ewidencji. W ostatni dzień miesiąsa podliczam cene brutto, wyliczam z tego netto i vat i wpisuje to do ewidencji sprzedaży.

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ale RR daje wowczas fakture a poragon podpinam do kopi tej faktury?... tak robia sklepy a prawo jest raczej jedno

 

 

musze sie wybrac do ksiegowej


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj