karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

farmermf    80

A to jak z ciekawości, to ja nie wiem.

@saszeta, a po co ci 160kv? Ja mam 11kv, potrzebuję zwiększyć by do suszarni przypasować, ale się wstrzymuję ze względu właśnie na całoroczne koszta, a suszyć tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Środek trwały jest wtedy gdy jest, bądź planowane jest jego użytkowanie dłużej niż 12m-cy. Więc dystrybutor to środek trwały

 

Nie koniecznie, zależy to od woli podatnika, bo wartość nie przekracza 3,5tys.

 

jak księgowa w imieniu rolnika wystąpi do US o opinię na piśmie czy można odliczyć i US odpowie na piśmie że można to wtedy jest podkładka. Tylko ja tego tematu u księgowej nie ruszam bo nie mam NIPu na fakturze.

 

O proporcji, na samym początku.

http://www.vat.pl/odliczenia_vat_zasady_787.php

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

A to jak z ciekawości, to ja nie wiem.

@saszeta, a po co ci 160kv? Ja mam 11kv, potrzebuję zwiększyć by do suszarni przypasować, ale się wstrzymuję ze względu właśnie na całoroczne koszta, a suszyć tydzień.

bo całą stację odkupiłem od PGNiG. Mnie samego nie chcieli przyłączyć a PGNiG już było przyłączone( u mnie jest gaz pod ziemią). Chciałem zmienić trafo na mniejsze ale to cały projekt bym musiał robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Witam mam takie pytanie jak to jest z odliczeniem vatu od benzyny.Czy można odliczyc benzynę zużytą w samochodzie osobowym czy tylko tą zużytą np.w kosiarce kosie czy pile spalinowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

VAT od benzyny zużytej w kosiarce żyłkowej czy pile spalinowej ale na cele rolnicze (wykaszanie wokół budynków czy wjazdów na pola czy cięcie desek na budowę magazynu czy obcinanie gałęzi nad polem) ja tam odliczam bo jest mi to potrzebne do prowadzenia działalności rolniczej.

 

A jak to jest z gazem propan-butan? Chodzi mi o takie zwykła butle co są w domach? Rocznie idzie mi ze dwie sztuki (podgrzewanie smoły na jeden z dachów, rozgrzewanie elementów przy gięciu lub spawaniu, czasem grzanie jak nie idzie odkręcić czegoś).

Ktoś odliczał? Ktoś wie jak to jest?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@ Nikita_Bennet ja kupuje propan-butan,czasami nawet 10 butli miesiecznie ale mam wozek widlowy na LPG.

@ darkuspinex tak, musisz miec regon


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no tylko że ja nie mam widlaka ;)

Idzie mi go sporadycznie ale za dwie butle to jest średnio 110pln przy wymianie i daje to 20PLN.

W zeszłym kwartale przez takie faktury na 20pln VATu to się ładna sumka zebrała.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Spawacze, ślusarze, skupy złomu tną na propan-butanie i normalnie odliczają. Dlaczego Ty nie mógłbyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ale w czym biorą ten propan-butan? W zwykłych butlach?

A tną chyba tlenem (2 butle jedna z tlenem a druga z acetylenem) bo takie coś też zamierzam sobie sprawić za jakiś czas.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ja mam wpisane w dzierżawie tak, że co roku muszę przekazać odpowiednią liczbę zboża właścicielowi. Czy muszę się jakoś z tego rozliczyć?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

ale w czym biorą ten propan-butan? W zwykłych butlach?

A tną chyba tlenem (2 butle jedna z tlenem a druga z acetylenem) bo takie coś też zamierzam sobie sprawić za jakiś czas.

Tak w zwykłych butlach, te samochodowe ponoć mają jakiś inny zawór do pracy na leżąco. Do cięcia nikt nie bawi się w acetylen, bo drogo wychodzi, do spawania owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Witam

Koledzy mam takie pytanie przy przechodzeniu na vat jaką deklaracje wypełnialiście??? tylko zgłoszeniową VAT-R czy także NIP-1??? wydaję mi się że jeśli mam już NIP to nie potrzebna jest ta druga deklaracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja najpierw składałem VAT-R, później pocztą przyszło zawiadomienie, ze jestem już czynnym płatnikiem i wezwanie do złożenia NIP-1, w którym podajesz regon, kod działalności (taki jak na decyzji regon), nr. konta bankowego itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0
wiesko    15

Witam

Koledzy mam takie pytanie przy przechodzeniu na vat jaką deklaracje wypełnialiście??? tylko zgłoszeniową VAT-R czy także NIP-1??? wydaję mi się że jeśli mam już NIP to nie potrzebna jest ta druga deklaracja.

 

Dzisiaj bylem przejsc na VAT niestety oplata zajebi 170 zl no i nalezy miec deklaracje VAT-R i NIP-1. Jeszcze tylko regon musze nadac i zmieniam bank tak przy okazji bo tez nalezy w deklaracji podac kopie umowy bankowej o numer konta rolniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a REGON trzeba mieć przed przejściem na vat,czy najpierw złożyć papiery w us a pózniej wyrobić regon?

długo się na niego czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przy VAT-R nie jest potrzebny ale przy NIP-1 trzeba go wpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagunia    0

Witam. zna ktoś może obowiązujące kody pkwiu na siano łąkowe i na jęczmień jary pastewny? (czy jest teraz tylko ogólnie jęczmień? bez określania jaki?) z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagunia    0

Na pewno? jak kupowałam pszenicę to na fakturze był kod PKWIU. Wydaje mi się, że produkty poniżej 23% VAT muszą miec te kody... już sama się zamieszałam. Może jest ktoś na forum, kto wie jak powinno byc i czy te kody się wpisuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj